2024 28 kovo

117 thoughts on “Vegetarizmas

  1. jei pradėsim nuo to , kad negalima susinervinusiam , blogos nuotaikos virėjui aplamai lįsti prie maisto ruošimo nes , jo visos emocijos , nuotaikos ir mintys persiduoda į gaminamą maistą. Tas maistas patenka į kitų skrandžius , ko pasekoj galima sulaukti neprognozuojamų organizmo , psichinės ir emocinės būsenos atsiliepimų. Manau sutiksit.
    O kas liečia skerdžiamą gyvūlį , tai turėtų būti akivaizdus faktas kad negalima jo stresuoti. Vanduo laikomas geru energijos kaupikliu. Mėsoje pakankamai vandens. Įvaryta baimė , stresas susikaups mėsoje. Suvartojus , persiduos visas įdaras. Pagalvokite , kurie žmonės daugiau agresyvūs , tie kurie daugiau vartoja mėsos produktų , ar tie kurie mažiau. Tai nebūtinai turi būti taisyklė.
    Vartoti galima beveik viską , tik reikia atitinkamai paruošti. Krišnaistų naudojami maisto apvalymo ritualai nėra iš piršto laužti. Jie nešvarų paverčia švariu.

  2. vegetarais tampama dėl daugelio priežasčių. iš gailesčio gyvūnams, dėl sveikatos, dėl ekologijos, religinių įsitikinimų ir t.t.
    aš, pavyzdžiui, vegetare tapau, nes atsibodo būt nuolatine poliklinikų lankytoja. 😈

  3. Mano pusseserė yra vegetarė. Beje, ji visada valgydavo mėsą, bet, kai buvo maždaug 18m, susipažino su tokiu vaikinuku, kuris įtraukė ją į tą tikėjimą. Dabar mano pusseserei 28m, tad, 10 metų kaip nevalgo mėsos. Beje, ir vaikui neduoda 😕

  4. Tie, kurie dar vis "negalit gyventi be mėsos" žvilgtelkit štai čia:

    http://www.meat.org/

    užims nedaug laiko, bet jei tai Jūsų nepaveiks, vargu ar verta toliau diskutuoti.

  5. mėsa nesveika? tai čia kas taip sako esat nesveiki.. tik tiek ir galiu pasakyti… yra toks dalykas kaip sveika mityba. pvž negalima mėsos valgyti su bulvėmis. o valgant su ryžiais tai ir skanu, ir sotu, ir sveika. reikia žiūrėti ką valgai.. vegetarai blyn.. anoreksikai… valgykit tuos savo lapus bet mėsos vardo neterškit!!!

  6. ElektroNikas rašė:

    Tie, kurie dar vis "negalit gyventi be mėsos" žvilgtelkit štai čia:

    http://www.meat.org/

    užims nedaug laiko, bet jei tai Jūsų nepaveiks, vargu ar verta toliau diskutuoti.

    bet tas video tai žiaurus… bet tai čia ne visose šalyse taip žiauriai ir gali čia ne "bružint"

  7. Kachenka rašė:

    bet tas video tai žiaurus… bet tai čia ne visose šalyse taip žiauriai ir gali čia ne "bružint"

    Naivus tu, Kachenka. Manai, kad Lietuvoje juos negyvai užglosto, prieš supjaustydami ir supakuodami? 😉

  8. nori nenori,mesa reik valgyti.aisku,gali sunkintis gyvenima ir mesos nauda keisti riesutais ir dar galai zino,kuo.nu man paciai mesa irgi nera skanu,bet vistiena karta i menesi suvalgau,nes ormanizmui mesa reikalinga…

  9. Nefertite rašė:

    nori nenori,mesa reik valgyti.aisku,gali sunkintis gyvenima ir mesos nauda keisti riesutais ir dar galai zino,kuo.nu man paciai mesa irgi nera skanu,bet vistiena karta i menesi suvalgau,nes ormanizmui mesa reikalinga…

    Neskanu, tai ir nevalgyk. Jei organizmui trūktų mėsos, tai ji būtų oi kokia skani. 😉
    Mūsų kūnas protingesnis nei mes manom.

  10. Šiaip jokio recepto nėra, tiesiog nevalgoma, mėsos, žuvies, dar kartais kai kurie negeria pieno, pieno produktų, kiaušinių ir pan. Na, trumpiau sakant valgo augalinius produktus pagrinde… ;]]

    Tai kad buna tu vegetariniu receptu 😕

  11. Esk arba busi edamas. Dabar europos zalieji issireikalavo kad gyvuliai pervezami butu kazkokiais patogiais vagonais, kad pailset butu sustojama 😆 bet juk likimas tai ju tas pats – farsas.

  12. Vegetarinė mityba kaip būdas tobulėti

    Kalbėdamas apie baltymus, daktaras Paavo Airola, vienas garsiausių dietologijos bei biologijos specialistų, pažymi, kad „oficialiai rekomenduojamas baltymų suvartojimo per dieną kiekis per pastarąjį dvidešimtmetį sumažėjo nuo 150 iki 45 gramų. Kuo tai paaiškinti? Visame pasaulyje vykusių tyrimų metu surinkti patikimi duomenys rodo, jog žmogui tiek daug baltymų nereikia. Tikroji dienos norma — 30-45 gramai. Kasdieninis baltymų perteklius organizme yra ne tik nereikalingas, bet netgi žalingas, ir tiesiogiai skatina tokias mirtinai pavojingas ligas, kaip vėžys ir širdies ligos. Norint gauti per dieną 45 gramus baltymų, nebūtina valgyti mėsą. Pakanka grynai vegetarinio maisto: grūdų, ankštinių, riešutų, daržovių ir vaisių".
    Pieno produktai, grūdai, pupos ir riešutai — labai baltymingas maistas. Antai šimte gramų sūrio, žemės riešutų ar lęšių yra daugiau baltymų negu to paties svorio hamburgeryje, kiaulienoje arba bifštekse.
    Deja, dietologai dar visai neseniai buvo įsitikinę, kad tik mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose bei pieno produktuose esti pilnaverčių baltymų, turinčių visas aštuonias organizmo negaminamas amino rūgštis, o visi daržovių baltymai yra nepilnaverčiai, t.y. neturi vienos ar daugiau šių amino rūgščių. Tačiau Švedijos Karališkajame bei Vokietijos Makso Planko institutuose atlikti tyrimai parodė, kad dauguma daržovių, vaisių, sėklų, riešutų ir grūdų yra pilnaverčių baltymų šaltiniai. Augaliniai baltymai lengviau įsisavinami; be to, juose nėra toksinų. Baltymų stygius beveik neįmanomas, jeigu vartojama pakankamai natūralaus, neperdirbto maisto. Atminkime: augalijos pasaulis — visų baltymų šaltinis. Vegetarai juos gauna „tiesiogiai", o ne žolėdžių gyvūnų perdirbtus.

    Baltymų perteklius dargi mažina darbingumą. Daktaras Irvingas Fišeris (Jeilio universitetas), atlikęs keletą lyginamųjų organizmo ištvermės eksperimentų, pastebėjo, kad vegetarai dvigubai ištvermingesni už tuos, kurie valgo mėsą. Kai dr. Fišeris baltymų kiekį maiste sumažino 20%, nevegetarų darbingumas padidėjo 33%. Daugelis kitų tyrinėjimų taip pat patvirtino, kad tinkamai pasirinktas vegetarinis maistas yra didesnės energetinės vertės negu mėsa. Dr. Dž. Jo-tekjo ir dr. V. Kipanio Briuselio universitete atlikti tyrimai rodo, jog vegetarai du ar tris kartus atsparesni nuovargiui už valgančiuosius mėsą. O jėgas vegetarai atgauna tris kartus greičiau.

    Naudota literatura:
    * Dr. Paavo Airola, "Health Forum", Vegetarian Times, August 1982, p. 67.
    * Irving Fisher, "The Influence of Flesh Eating on Endurance", Yale Medical Journal, 13(5); 205-221, March 1907.
    * J.L. Buttner, A Fleshless Diet: Vegetarianism as a rational dietary, Fredrick A. Stokes Company, New York, 1910, p. 131-132.

  13. jeigu neuztenka uzsispyrimo gincytis su tevais ir parodyti, kaip tu tikrai to nori ir kaip nenori valgyti zudomu gyvunu mesos, tai nemanau, kad tos valios atrasi ir bandyma susilaikyti nuo mesos..

  14. Pilnai tikiu, kad vegetariskas maistas yra sveikesnis.
    Taciau kas liecia mane, as be mesos niekaip nepasisotinciau. Be jos visada buciau alkana. Na, nebent vien lazanijom maitinciaus 😆

    Sako kiekvieno organizmas yra skirtingas, ir maista reik derintis kiekvienam individualiai.

  15. Smilga rašė:

    Ar esama siame forume vegetaru? :). Aš neseniai tapau vegetare – birželio vidury… Nevalgau mėsos, paukštienos ir žuvies… Bet vartoju pieno produktus bei kiaušinius. Tapau vegetare palaipsniuj, ilgą laiką vis rečiau valgiau mėsą. Galutinai nusprendžiau būti vegetare, kai perskčiau žurnale "Būrėja" straipsnį apie vegetarinę kavinę… Pagrindinė priežastis mano vegetarizmo buvo ta, jog nemėgstu mėsus… Kitos priežastys dvasinės, bet ne dėl religijos. Na, aišku, dar pliusas tas, kad dėl manęs nebuv žudomi gyvūnai.
    Smilga rašė:

    Atrodytu, galbut sie teiginiai pakankamai svarus, ir imanoma apseiti be mesos. Taciau taciau…. jau senokai teko daryt referata biologijoj apie maisto mityba. Tad pasidomejau ir apie vegetarus. Istiesu, toks gyvenimas yra labai pavojingas, tai greiciau tera saves zalojimas. Nes kad ir kaip megintum atgauti prarastas medziagas nevalgydamas mesos – tu diena is dienos silpsti. Tampi maziau atsparus ligos ir tt ir pan.

    Drįsčiau abejoti. Vydūnas tapdamas vegetaru išsigydė džiovą. Tiesa, jo sveikata buvo silpna… tačiau ji tokia buvo ir prieš tampant vegetaru.

    Aš asmeniškai nepatarčiau tapt vegetarais per prievartą. Manau, jog atsisakyt mėsos negalima, jei labai jos nori ir tau tai būtų kančia…

  16. vegetaru didziausias pliusas kad ju kraujotaka labai gera buna, ko pasekoje pagereja organu aprupinimas deguonimi, kas yra labai gerai visam organizmui iskaitant ir smegenis, kurios atsakingus uz musu gyvenimo kokybe

  17. as vegetare jau 2.5 menesio. visi kala i galva aplinkui kad paaugliui be mesos negalima, kad issilpsiu, alpt pradesiu ir pan… valgau varske , obuolius, ir kiausiniu baltymus pagrinde. na kartais ko imaisau kitokio bet pagrinde tie maisto produktai nes esu labai isranki .jauciuosi puikiai. o mesa dbr jau slyksti net pasidare 🙄

  18. Esu vegetare. Raudonos mesos nevalgau jau kokius 4-5 metus, vistienos apie 2, o zuvies ir kiausiniu atsisakiau pries puse metu mazdaug. Priezasciu tam tikrai daug. Pradedant tuo, kad man neskanu, baigiant jog kertasi su mano moralinem nuostatom.

  19. brilliant rašė:

    […]Juk vistiek reikia organizmui.

    Pilnavertė vegetariška/veganiška mityba užglaisto bet kokį mėsos trūkumą. Organizmui ji reikalinga tiek, kiek joje yra maistingų medžiagų. Deja deja, yra ir nemėsiškų maisto produktų, iš kurių tos pačios maistingosios medžiagos pasisavinamos kur kas lengviau.

    Ksi ksi ksi, ieškokitės kitų argumentų. ; )

  20. Aura101 rašė:

    TOMAZZ rašė:

    Ne nuostabau, kad vegetarizmas rimuojasi su idiotizmu.

    matosi, kad nebeturi, ka pasakyti ar kitaip "apdeti" tu, kurie yra protingesni uz tave 😉
    O vegetarai žmogus tiesiog negali būti… tai jau naujų laikų išpindėjimas…

  21. Litovec rašė:

    Someone rašė:

    O vegetarai žmogus tiesiog negali būti… tai jau naujų laikų išpindėjimas…

    Labai teisingas pasakymas

    Kiekvieno žmogaus asmeninė teisė ir valia pasirinkt…

  22. ADD rašė:

    Litovec rašė:

    Someone rašė:

    O vegetarai žmogus tiesiog negali būti… tai jau naujų laikų išpindėjimas…

    Labai teisingas pasakymas

    Kiekvieno žmogaus asmeninė teisė ir valia pasirinkt…

    Man idomu kokia jo valia butu jeigu pabadaut tektu

  23. Aš nežinau, kokia jo valia būtų, žinau tik tiek, kad pažįstu vegetarų ir jie sugeba gyventi be mėsos, gyvūlinės kilmės riebalų ir pan. Beje, sojos nėra sveikiau už mėsa, aplamai, kuo mažiau jų-tuo geriau.
    Ir teisės smerkti vegetarų neturiu, to ir nedarysiu, jų valia rinktis… Jų gyvenimas, jų reikalas.

  24. Ilga laika bandau tapti vegetare. Dabar apie 3-4 menesius nevalgau mesos. Zuvi visada vartojau labai retai, dabar – dar reciau. Energijos trukumu ar sumazejimu nesiskundziu, atvirksciai atrodo, kad padetis gereja.
    Turiu daug draugu ir pazistamu, kurie yra vegetarai.
    Mano vaikinas – puikus pavyzdys: jau 15 metu vegetaras – sveikas kaip ridikas, problemu jokiu nera. Stai gyvi irodymai, kad mesa visiskai nereikalinga zmogaus organizmui, ir tik senu gandu rijikai ateityje kalbes kitaip.

  25. kai sulauksit vidutinio amžiaus, tada pasižiūrėsim, kaip jums nieko nebus… o kad bus labai blogai, šitą žinau 100 proc. na, jūsų teisė rinktis, ligota senatvė aiški 😉

  26. agarmis rašė:

    O vegetarai žmogus tiesiog negali būti… tai jau naujų laikų išpindėjimas…

    Būtent, naujų laikų: laikai, kai turėjome skersti viską aplink, kad tik išgyventume, praėjo. Maisto aplink sočiai ir be mėsos. ; )

    Kad žmogui mėsa gyvybiškai reikalinga, yra tiesiog mityboje nesusigaudančio asmens pareiškimas — verčiau jau nekalbėti apie tai, ko neišmanai, tai bent neapsišauksi. : )

    agarmis rašė:

    kai sulauksit vidutinio amžiaus, tada pasižiūrėsim, kaip jums nieko nebus… o kad bus labai blogai, šitą žinau 100 proc. na, jūsų teisė rinktis, ligota senatvė aiški 😉

    — Dažniau tai daro mėsėdžiai. Ir kas baisiausia — visiškai nepagrįstai.

    Vegetariška ir visaėdė (greitai nesumetu, kaip kitaip pavadinti) mityba sveikatos atžvilgiu nėra diskutuotinas dalykas — neišradinėkit dviračio, a? Yra kvailų vegetarų, kurie po savo eksperimentavimų su makaronų dietomis atsiduria reanimacijoje. Yra kvailų mėsėdžių, kurie kamuojasi nuo įvairių kraujotakos bei virškinimo sutrikimų. Dabar pulkim vieni kitiems į atlapus ir taip įrodykim, kad MŪSŲ mityba yra pati teisingiausia. Puiku, kad teisingiausia — džiaukitės ir valgykit.

    Dieve, rado, dėl ko ginčytis — dėl MAISTO!..

  27. Manau, kad visas tas vegetarizmas, rubu nenesiojimas is kailio ir odos yra paprasciausia mada, prisiziuri per telika kaip izimybes viduriuoja del tu gyvuneliu ir poto atsisako maisto.
    Mesoje daug reikalingu vitaminu, odiniuose batuose nesunta kojos, beto kaip visos mergos megsta tuos kerzus(o juk kazkieko oda tai buvo), su odine striuke ar kailiniais daug silciau nei su vatinem.

  28. TOMAZZ rašė:

    Manau, kad visas tas vegetarizmas, rubu nenesiojimas is kailio ir odos yra paprasciausia mada, prisiziuri per telika kaip izimybes viduriuoja del tu gyvuneliu ir poto atsisako maisto.
    Mesoje daug reikalingu vitaminu, odiniuose batuose nesunta kojos, beto kaip visos mergos megsta tuos kerzus(o juk kazkieko oda tai buvo), su odine striuke ar kailiniais daug silciau nei su vatinem.

    …Ir kokia išvada iš to peršasi?

  29. Oni, aš neskaitau tų kvailų žurnaliukų apie edietas ar paneles su cosmopolitanais, kur parašyta, kad va kaip gerai būt vegetaru, nes juk nereikia nieko daugiau žmogui.. Aš kalbu iš patirties… nors kam tau aiškint, sakau juk, po kelių dešimčių metų vegetarai visai kitaip pradeda kalbėt.. o juk jaunystė-durnystė 😉 sėkmės…
    Jums iki tų pasaulinio masto vegetarų dar taip pat toli, kak rakam da kitaja.. o tai ką jūs "vadinat" vegetarizmu tik savęs žalojimas…

  30. agarmis rašė:

    Oni, aš neskaitau tų kvailų žurnaliukų apie edietas ar paneles su cosmopolitanais[…]

    — Aš irgi jų neskaitau, o ten apie tai rašoma? Dabar aš jų dar labiau neskaitysiu. 😀

  31. TOMAZZ rašė:

    Galtuinai subres zmogus ir supras, kad visa tai buvo issidirbinejima.

    Teisingai Tomai! Nereikia mesos valgyti, nes tai – issidirbinejimas.

    (…"oi as negaleciau gyventi be mesos…." vaje vaje…juokinga skaityti tokius komentarus..)

  32. Aura101 rašė:

    TOMAZZ rašė:

    Galtuinai subres zmogus ir supras, kad visa tai buvo issidirbinejima.

    Teisingai Tomai! Nereikia mesos valgyti, nes tai – issidirbinejimas.

    (…"oi as negaleciau gyventi be mesos…." vaje vaje…juokinga skaityti tokius komentarus..)

    1. Zmogus nuo pat prigimties valgo mesa ir kazkokie paskutiniu desmitmeciu issidirbinejimai zmogaus instinktu valgyti mesa nepakeis.
    2. Nerasyk mazu tekstu, nes sunku iskaityti, todel trinsiu tavo postus, jei nenori kad matytusi visai nerasyk.

  33. 1. Valgyti mesa zmogui niekada nebuvo ir nebus instinktas. Virsuje, truputi auksciau, medicinos specialistu sudaryta lentele rodo, kad zmogui visai nebutina valgyti mesa, o kartais – net ir kenksminga.
    2. Tai kam reikaling ta funkcija forume, jei negalima ja naudotis? Ar cia man isskirtinai draudi?

  34. Banshee rašė:

    Kažkaip nelabai seniai pradėjau domėtis vegetarizmu ir sužinojau pakankamai įdomių dalykų. Šiaip kiek žinau, žmonės, kurie nevalgo mėsos yra žymiai ramesni, švelnesni, ne tokie grubūs. O ir šiaip nematau aš prasmės žudyt kažko gyvo tam, kad juos suvalgyt… Internete užsisakiau nemokamą žurnaliuką tipo Veg starter kit, ten surašytos priežastys kuo gerai būti vegetaru, kuo toliau tuo labiau pradedu įsitikint, kad taip ir yra… 💡

    buti ramesniam gyvenime nevisada padeda.

  35. Aš esu veganė (mėnuo – praeitų metų, buvo bandymas) ir trys dienos – toliau tęsiu. Sveikata nebloga. Pradžioje buvo sudėtinga, visas daržovinis maistas sunkiai virškinosi.
    Nuo pat gimimo iki dvylikos metų mėsos negalėdavau įsidėti į burną, ir ašarų ir diržų gaudavau. Buvau įpratinta valgyti ją prievarta. Šiandieninėmis dienomis, vėl grįžau į pradinį "tašką". Valgau daug vaisių, geriu daug sulčių, pasportuoju. Ir kolkas sveikata puiki. Žiemą pergyvenau tik su nedidele sloga. Jaučiuosi judresnė, geriau išsimiegu. Labai myliu gyvūnus ir supratau, kad be mėsos visgi išgyventi yra įmanoma, ir be jos netgi daug geriau. 🙂

  36. TOMAZZ rašė:

    1. Zmogus nuo pat prigimties valgo mesa ir kazkokie paskutiniu desmitmeciu issidirbinejimai zmogaus instinktu valgyti mesa nepakeis.

    — Žmogus maitinosi vien augalinės kilmės produktais tol, kol jo kitaip elgtis neprivertė šaltukas. Ir vis dėlto, žmogaus, kaip ir visų kitų žolėdžių gyvūnų, burnos terpė yra šarminė, jis neturi iltinių dantų, jo krūminiai dantys platesni nei plėšrūnų, o virškinimo traktas ilgas tam, kad būtų spėtas suvirškinti augalinis maistas. Tarp kitko, nepamirškime, kad šiandieninio žmogaus gyvenimo būdas gerokai skiriasi nuo laukinių mūsų pirmtakų.

    Jei mes iš prigimties būtume mėsėdžiai, mūsų virškinimo traktas nebūtų ilgesnis už mūsų organizmą, o būtų toks, kokį dabar turi plėšrūnai — trumpas, nes mėsa turi būti kuo greičiau pašalinama iš organizmo, o ne pūdoma virškinamajame trakte.

  37. Beje, teko pastebėti, kad aršiausiai ir agresyviausiai į tokias diskusijas reaguoja žmonės… valgantys mėsą! : ))

    Kažkodėl aš, vegetarė, gan ramiai žiūriu į tuos, kurie mėsos ir kitų gyvulinės kilmės produktų neišbraukia iš savo valgiaraščio dėl savo: a) silpnumo; b) nežinojimo; x) kita, — bet užtat kiek žmonių teko sutikti, kurie buvo pasiruošę man akis iškabinti todėl, kad aš nedarau kažko, ką „visi visada darė“…

  38. Oni rašė:

    Beje, teko pastebėti, kad aršiausiai ir agresyviausiai į tokias diskusijas reaguoja žmonės… valgantys mėsą! : ))

    Kažkodėl aš, vegetarė, gan ramiai žiūriu į tuos, kurie mėsos ir kitų gyvulinės kilmės produktų neišbraukia iš savo valgiaraščio dėl savo: a) silpnumo; b) nežinojimo; x) kita, — bet užtat kiek žmonių teko sutikti, kurie buvo pasiruošę man akis iškabinti todėl, kad aš nedarau kažko, ką „visi visada darė“…

    Oni, gal todel, kad zmones valgantys mesa nesupranta vegetaru? Man taipogi sunkiai suvokiama. Skaitau, kad zmones nevalgo mesos del ysitikinimu ar dar kazkokiu psixologiniu "pasekmiu", o ne del to, kad jiems ji neskani.

  39. Skipper rašė:

    Per kvailas as turbut esu, nesuvokiu tokiu dalyku… Tik vat kodel tos pacios vistos, kiaules negyvena laisveje? Nes neisgyventu. Jie naminiai gyvunai, mes i juos investuojam, kad jie atnestu ir mums kazka. Skaitai normalu kai bobute namie laiko 40 kaciu, juos is gailescio maitina, nors pati neturi uz ka valgyt. Va tai skaitau nenormalu.

    ŽIŪRĖK (atkartoju postą):

    Mėseėdi tu, mėseėdi :ymhug:

  40. Skipper rašė:

    Oni, gal todel, kad zmones valgantys mesa nesupranta vegetaru? Man taipogi sunkiai suvokiama. Skaitau, kad zmones nevalgo mesos del ysitikinimu ar dar kazkokiu psixologiniu "pasekmiu", o ne del to, kad jiems ji neskani.

    Mmmm O tu mąstai nors kiek?

    Turi kokį naminį gyvūnėlį? Norėtum, kad va aš, jį išsikepčiau ir suvalgyčiau ? (patartina tau matant..)

    Atsakyk į šiuos klausimus sau ir galbūt suprasi vegetarus.

    Dėl karštakošiškumo – tikrai užverda kraujas, bet stengiuosi tvardytis. Manau Skipperiui galėjau ir daugiau parašyti, bet taaaaip jau tingiu ginčytis. Šioj temoj jau buvo tokių ginčų…

  41. Katienos ir sunienos nevalgau. Kaime nekarta teko padet skerst parsa, darinet ir t.t. Zinoma ne savo noru ejau. Buvo kilus mintis net stot i medziotojus, bet turbut ranka nepakiltu ka nors nusaut. Tokia jau ta gamta, mes ne zoleedziai, organizmas reikalauja visko.
    Gincytis ir nereikia, tiesiog idomu padisukutuot tokiomis temomis. Peace

  42. Skipper rašė:

    Katienos ir sunienos nevalgau. Kaime nekarta teko padet skerst parsa, darinet ir t.t. Zinoma ne savo noru ejau. Buvo kilus mintis net stot i medziotojus, bet turbut ranka nepakiltu ka nors nusaut. Tokia jau ta gamta, mes ne zoleedziai, organizmas reikalauja visko.
    Gincytis ir nereikia, tiesiog idomu padisukutuot tokiomis temomis. Peace

    Siūlau paskaityti kelis paskutinius komentarus, arba susirasti temoje tam tikrą lentelę ir ją išsinagrinėti. Užteks neigti tiesą, pažiūrėkit tiesai į akis.

    Kuo skiriasi katė, šuo ir kiaulė? Jie visi yra lygiavertė gyvybės forma.

    Medžiotojai, matyt, yra žmonės, kurių labiausiai nekenčiu ir negerbiu.

  43. Per kvailas as turbut esu, nesuvokiu tokiu dalyku… Tik vat kodel tos pacios vistos, kiaules negyvena laisveje? Nes neisgyventu. Jie naminiai gyvunai, mes i juos investuojam, kad jie atnestu ir mums kazka. Skaitai normalu kai bobute namie laiko 40 kaciu, juos is gailescio maitina, nors pati neturi uz ka valgyt. Va tai skaitau nenormalu.

  44. Skipper rašė:

    […]Tik vat kodel tos pacios vistos, kiaules negyvena laisveje? Nes neisgyventu. Jie naminiai gyvunai, mes i juos investuojam, kad jie atnestu ir mums kazka.

    — Šie gyvūnai TAPO naminiais dėl to, kad žmogus dėl savo paikumo juos tokiais pavertė. Palygink šerną su nutukusiu paršu, laukinę karvę su šiandienine pramonine — pastaroji tokia suniokota ir subjaurota, kad ją net sunku laikyti tikra karve. Deja, laukinės karvės turbūt net nesi matęs, todėl karvė Tau visad asocijavosi su žalmargiu stačiakampiu gretasieniu su keturiomis kojomis savo kampuose beigi žeme besivelkančiu tešmenimi. Šiandieniniai naminiai gyvūnai puikiai vertėsi ir be žmogaus įsikišimo. Žmogus jei ką ir padarė, tai nebent viską sugadino.

    Nereikia apsimesti, kad žmonės, atimdami iš gyvūnų laisvę (ir po to juos suvalgydami), jiems padeda išgyventi. O pats ar norėtum tokio nuostabaus ir prasmingo gyvenimo, tfu, egzistavimo?

    Beje, apie katieną ir šunieną — šunys ir katės tokie mylimi vien kultūriniais sumetimais. Iš tiesų ta pati kiaulė už šiuos gyvūnus gerokai protingesnė. Kai kuriose šalyse juk auginamos dekoratyvinės kiaulaitės, o šuniena laikoma delikatesu; yra išvestos net specialios mėsinės šunų veislės. Šakės, kaip baisu, tiesa? Bet pagalvok, ką tų kultūrų atstovai mano apie mūsų kraštą, pamatę kiaulidžių ir skerdyklų vaizdus.

    P. S. Tokių dalykų nesuvoki, nes to nenori.
    P. P. S. Jei tvirtini, kad ORGANIZMAS reikalauja visko, įrodyk. : ) Ne gamta Tau įdiegė Tavo potraukį mėsai, o Tavo tėvai ir aplinka. Apie medžioklės instinktus ir kitas nesąmones čia net kalbos būti negali.

    Silpnas žmogus žudo gyvūnus tam, kad išliktų gyvas.
    Silpnesnis juos dar ir suvalgo.

  45. Laukinių karvių ir dabar yra gamtoje, jei to nežinojai, tad nieko įrodinėti čia nereikia. ; )

    Skirtumas tarp mūsų tas, kad aš turiu argumentų savo nuomonei pagrįsti, o Tu jų neturi, tiesiog iš principo man prieštarauji — būtent dėl to mūsų diskusija beprasmė.

    P. S. Kvaila manyti, kad vienas žmogus nieko nepakeis. Aš gelbėju gyvenimus 5 karvėms, 20 kiaulių, 29 avių, 760 vištų, 46 kalakutų, 15 ančių, 7 triušių ir pustoniui žuvų. O ką Tu veiki? (( :

  46. Oni rašė:

    Sumažėjus mėsos gaminių paklausai, sumažėja ir jų pasiūla, o iš to išplaukia, kad mėsos pramonė paskerdžia mažiau mano minėtų gyvulių.

    Būtent…

    Kuo daugiau vegetarų ir veganų atsiranda, tuo mažiau jų skerst reikia, nes jų nebeišperka tiek, kiek anksčiau.
    Paprasčiausia ekonomika, o sakėt, kad nemokam 😀

  47. Juk gyvuliai tam ir skirti, kad valgyti. Jau senu senoveje zmones mito mesa.

    Tas vegetarizmas kazkoks ispindejimas man atrodo.
    Nepatinka tai nevalgai mesos ir viskas.
    Bet kievienam organizmui reikia kazkiek mesos.

  48. Mesoje, ypac jautienoje, vistienoje, kalakutienoje yra daugybe zmogaus organizmui reikalingu medziagu, kuriu nevisada sutiksi augaluose ir zuvyje…Tiesiog reikia valgyti kuo ivairesni maista, nepiktnaudziauti saldumynais, kou daugiau darzoviu ir vaisiu!!! 😀

  49. Pinky rašė:

    Juk gyvuliai tam ir skirti, kad valgyti. Jau senu senoveje zmones mito mesa.

    .

    blogas argumentas , klaidingas- demagogija
    jei senovej gyvuliukus valge , tai nereiskia , kad jie tam skirti 😀

  50. Someone rašė:

    Juk gyvuliai tam ir skirti, kad valgyti. Jau senu senoveje zmones mito mesa.

    Šakės, tūpumo viršūnė.

    Someone rašė:

    Bet kievienam organizmui reikia kazkiek mesos

    Pagrįsk.

    Someone rašė:

    Mesoje, ypac jautienoje, vistienoje, kalakutienoje yra daugybe zmogaus organizmui reikalingu medziagu, kuriu nevisada sutiksi augaluose ir zuvyje…

    Pagrįsk.

  51. Skipper rašė:

    Pagrisk

    Jau tau pagrindėm kelis kartus, nepatingėk viršuje pasiskaityti. Trečią kartą nekopinsiu. Arba tu irgi durnas, nes nesugebi skaityti 😀

  52. Litovec2 rašė:

    Ka tau cia pagrist dar reikia cia ir durnam aisku, kad organizmui reikia mesos

    pizia juokinga.
    Matai be mėsos žmogus išgyvena, o be viasių daržovių ne.
    Pabandyk mist vien mėsa be masito papildų mirsi po mėnesio.
    Jei negreičiau.

    Visus baltymus esančius mėsoje vegetarams atstoja pieno produktai, o veganams – riešutai.
    Grubiai tariant.

  53. Oni rašė:

    Labas rytas, gorilos yra žolėdės.

    Good point 😀 Blem juokinga skaitant…

    Bet ir gerai, kam žudyt gyvūnus, jei žmogui nėra būtina ta mėsa? Jis normaliai gyvena misdamas daržovėmis, pieno produktais, riešutais, kruopomis ir pan.
    O jau šito įrodinėt, manau, nereikia. Ir durnam aišku, ar ne?

  54. Voveryte, pieno produktus iš Tavo trumpo sąrašiuko galima taip pat lengva ranka išbraukti. : )

    Reikia sutikti, ginčas dėl to, ką žmogus GALI valgyti ir ką VALGĖ, yra kiek beprasmis. Regis, visi čia bais susirūpinę tuo, kad žmogus „nenusisuktų nuo gamtos“, „neitų prieš gamtą“ ir dar ten visokių „nesąmonių“ nedarytų, bet, va, kuo ramiausiai sėdi šiltuose namuose prie kompiuterio ir savo gyvenimą sunkiai įsivaizduoja be tokių niekučių kaip mobilusis telefonas ir automobilis, — palaukit palaukit, o tai ar GAMTA mums davė visa tai?

    Kodėl progresą vienu atveju palaikome ir skatiname, kai kitu atveju jam priešinamės, bijodami nusisukti nuo motinos gamtos, nors akivaizdu, kad šiuo klausimu ryšys su gamta nebent emocinis?

    Susiraskit gal kitų kontrargumentų…

    Išvis, man šita diskusija primena situaciją, kai mažas vaikas, įsivaizduodamas, kad viską žino ir viską supranta, faktą, jog žaibas tėra elektros iškrova ir visai ne stebuklas, sutinka susiraukęs: „NESĄMONĖ! Taip NEGALI būti!“ Čia lygiai tas pats: vegetarizmui pritariantys žmonės pateikia jums faktus, o jūs švaistotės neargumentuotais pareiškimais, kad žmogaus organizmui reikia MĖSOS. Atsibuskit, žmogaus organizmui reikia medžiagų, kurios randamos mėsoje bei kituose maisto produktuose. Atsibodot jau.

  55. Oni rašė:

    Voveryte, pieno produktus iš Tavo trumpo sąrašiuko galima taip pat lengva ranka išbraukti. : )

    Šitą žinau, bet gi pastarieji jeigu vegetarų nesupranta, tai ką kalbėt apie veganus? :))

    Aha, ir man atsibodo. Patieki įrodymų, bet vis vien rėkia, kad reikia.. Visad stebiuosi, ant kiek reik būt durnam, kad šitaip rėkt, net matant įrodymus bei neturint savo argumentų.

  56. geriau papasakokit , kaip maitinates-ka valgot ir kiek ir issamiau , miel. vegetares ir veganes /ai 😀
    as kai taip maitinausi , man visvien truko mesos , o ir silpna buvo

  57. Kažkokių baisiai kardinalių pakeitimų savo mitybos įpročiuose tikrai neįvedžiau, nes ir anksčiau nebuvau baisi mėsos valgytoja, tiesiog stengiuosi valgyti kuo daugiau grūdinių produktų. Tarkim, ryte — n-grūdų košė vietoj sumuštinio su kumpiu, pietums — sriuba (nors šiaip nesu sriubos mėgėja, bet tą nemėgimą atsveria jos maistinė vertė) + sojos kepsnys/koks nors kitas patiekalas su bulvėmis/ryžiais/grikiais/makaronais ir taip toliau.

    Tie, kurie mane pažinojo tuomet, kai valgiau mėsą, pastebi, kad bent jau žvalesnė tai tikrai tapau, nes man, priešingai nei Tau, avietini_debesėli, nuolat silpna būdavo tuomet, kai valgydavau mėsą.

  58. Mano situacija tokia, kad maistą dažniausiai gaminuosi ne pati, o likę šeimos nariai yra užkietėję visavalgiai, todėl tokios sąlygos iš pradžių šiek tiek varžė mano, kaip vegetarės, pasirinkimą. Visko buvo. Gražių pokalbių, ašarų, dar gražesnių pokalbių, dar daugiau ašarų. Rodos, viską išsiaiškini, tačiau kokia nors močiutė vis tiek lyg niekur nieko man į lėkštę dešrelę deda.

    Deja, ilgainiui šeima suprato, kad tyčia gamindami mėsos patiekalus, manęs vis tiek nesukontroliuos, o tik dar labiau kurstys įtampą (aha, aš, kai būnu nevalgius, labai agresyvi tampu 😀 ). Man teko susitaikyti su iš virtuvės sklindančiais kepamos vištienos kvapais, o jiems — su tuo, kad tuomet pietums valgysiu kitą patiekalą.

    Tarp kitko, tik dabar, kai šeimoje atsirado vegetarė, jie ėmė suprasti, kad sotūs ir maistingi patiekalai ne būtinai turi būti mėsiški. ; ) Mama, gavusi progą, ir pati vis dažniau „persimeta“ prie mano patiekalų.

  59. Oni rašė:

    Tarp kitko, tik dabar, kai šeimoje atsirado vegetarė, jie ėmė suprasti, kad sotūs ir maistingi patiekalai ne būtinai turi būti mėsiški. ; ) Mama, gavusi progą, ir pati vis dažniau „persimeta“ prie mano patiekalų.

    Pas tave čia dar taikiai. Tėvas ir sesuo tai net nesiruošia gilintis ir suprasti… Kas jau kas, bet iš sesers tokio nesupratingumo nesitikėjau (visgi vyresnė už mane..).
    Bet vat dėl mamos… Mama irgi atlaidesnė pas mane ir žiūri į tai ne taip jau ir kandžiai. Pradžioj aišku visko buvo, bet kai jai ten tokia netradicinė dietologė patarė valgyti kuo mažiau mėsos ir kuo daugiau veganiškų produktų (pvz net pieną išbraukė), tai mama sakė, kad jai net geriau nuo tos dietos buvo ir tada sumažėjo įtarinėjimai mano pusėn 🙂
    Kaip supratau, kartais vis pasilaiko tos veganiškosios dietos : ))))

  60. karjeriste rašė:

    as irgi kai bandziau nevalgyt mesos silpna po kiek laiko pasidare, todel neplanuoju grizti

    Priklauso nuo to, kiek labai nori tai pasiekti. Vat aš grįžau ir nepasigailėjau.

    Čia normalu, kai organizmas pripratęs prie vienos rūšies maisto, bet su laiku praeina. Iš pirmo žvilgsnio ir man pasirodė, kad čia rimti negalavimai ir kad būtent dėl mėsos..dabar galvoju, kad čia galbūt kaltas mano blogas maitinamasis tuo metu ir mėsos atsisakymas buvo tik dar didesnė kiaulystė mano organizmui..

  61. karjeriste rašė:

    as irgi kai bandziau nevalgyt mesos silpna po kiek laiko pasidare, todel neplanuoju grizti

    Jei tiesiog išbraukei mėsą iš savo raciono, nesistebiu, kad ėmei jaustis blogai. Atsisakius mėsos, ją reikia pakeisti panašios maistinės vertės maisto produktais.
    O jeigu maitinaisi pagal visus mitybos reikalavimus, tikriausiai Tavo organizmas sunkiau adaptuojasi prie tokių pokyčių. Kuo anksčiau pereinama prie vegetarizmo/veganizmo, tuo organizmui lengviau persiorientuoti.

  62. avietinis_ debeselis rašė:

    na man silpna buvo visdel to galbut , kad buvau ne visai kaipo vegetare , o vegane 🙂 (Na, ji dar tą super duper žingsnį nuo mėsos valgytojos link veganės)

  63. Oni rašė:

    karjeriste rašė:

    as irgi kai bandziau nevalgyt mesos silpna po kiek laiko pasidare, todel neplanuoju grizti

    Jei tiesiog išbraukei mėsą iš savo raciono, nesistebiu, kad ėmei jaustis blogai. Atsisakius mėsos, ją reikia pakeisti panašios maistinės vertės maisto produktais.

    cia ir buvo mano klaida
    o jus nenorit su daktaru ar dietologu pasitarti pries pradedant? kad po to bedos nebutu

Parašykite komentarą