Lietuviai iš nuosavų automobilių vis dažniau persėda į nuomojamus mikroautobusus ir keliauja pasidairyti po Senąjį žemyną. Kelionė su nedidele kompanija dovanoja galybę nuotykių, leidžia mėgautis akimirkomis su brangiais žmonėmis, suteikia daugiau mobilumo ir laisvės. Taigi mikroautobusų nuoma – paslauga, atverianti daugybę galimybių keliauti ir nebrangiai, ir komfortiškai.
Dalijamės aktualiausiais patarimais, kurie pravers ne tik patyrusiems kelionių vilkams, bet ir tiems, kurie į savarankišką kelionę mikroautobusu leidžiasi pirmą kartą.
- Jei savarankiškai keliausite pirmą kartą, geriau aplankykite kaimynines arba netoli esančias valstybes – Latviją, Estiją, Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Austriją ar Vokietiją.
- Nepamirškite dokumentų. Nors keliaujant mikroautobusu, kitaip nei lėktuvu, ir galima praslysti be paso ar asmens tapatybės kortelės, tačiau rizikuoti nepatariame. Dokumentai turi galioti ne trumpiau nei 3-6 mėn. po grįžimo datos. Tad iki kelionės likus mėnesiui patikrinkite, kiek laiko galioja jūsų pasas ar asmens tapatybės kortelė. Per tiek laiko dar suspėsite įgyti naujus dokumentus ir nereikės permokėti už skubų dokumentų gaminimą. Taip pat gal ketinate keliauti į šalis, kur reikia vizos? Tuomet bus reikalingas pasas – asmens tapatybės kortelės neužteks.
- Apsidrauskite ir apdrauskite vaikus, taip pat pasirūpinkite vaikams kelionėse reikalingais dokumentais.
- Kruopščiai susiplanuokite maršrutą ir įvertinkite kelius, kuriais teks važiuoti. Daugiausia kelių bus nemokami, tačiau gali pasitaikyti ir mokamų. Tačiau jų vengti dėl mokesčių ne visada verta. Pavyzdžiui, Lenkijoje tipinis kelio mokestis – 10 zlotų (atitinkamai apie 2,3 euro, priklausomai nuo esamo valiutų kurso).
- Kruopščiai įvertinkite maršrutą, kuriuo važiuosite, ir pasižymėkite netoli esančius objektus, kuriuos planuojate aplankyti. Užrašų vedimas padės neužmiršti aplankyti dėmesio verčiausius objektus, pasitaikiusius jūsų kelyje.
- Pasidomėkite šalių, į kurias vykstate, eismo ypatumais, taisyklėmis, baudų už jų nesilaikymą dydžiais, o jei vyksite į tolimesnes šalis – ir vairavimo kultūra jose.
- Prisiminkite ir tai, kad, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, kai kuriose kitose valstybėse eismas vyksta kairiąja kelio puse, tad nepatekite į nemalonią ar net pavojingą situaciją.
- Pasirinkite ir rezervuokite nakvynės vietą – viešbutį, svečių namus ar kempingą. Ieškokite tokių vietų nakvynei, kurios turi nuosavą nemokamą stovėjimo aikštelę. Jei ketinate nakvoti mikroautobuse, paieškokite aikštelių su geru apšvietimu ar net mokamų aikštelių – jausitės saugiau.
- Išsikeiskite tos šalies valiutos – juk suvenyrų neįsigysite ir į eidami į tualetą neatsiskaitysite kortele.
- Gerai apgalvokite, kiek maisto pasiimti. Kitose šalyse jis gali būti ir pigesnis, o ir nesinorės ilgą laiką maitintis užkandžiais ir sausu maistu.