Karštą vasaros dieną labai malonu užsukti į didelį prekybos centrą ar solidžią įstaigą, kuri įsirengusi efektyvią oro kondicionavimo sistemą. Tai tikra atgaiva ir malonumas. Šiandien oro kondicionavimas nebėra vien tik valstybinių įstaigų ar didelių kompanijų išskirtinis bruožas, daugelis išdrįsta įsirengti kondicionierių ir namuose. Žinoma, patogiausia, kuomet vykdomas kapitalinis remontas. Tačiau net jei remonto darbai artimiausiu metu nėra numatyti, galima įsirengti mobilų oro kondicionierių.
Mobilūs oro kondicionieriai yra laikinas sprendimas namuose arba patalpoms, kurios nėra naudojamos visą laiką. Visgi, gerai pagalvojus, Lietuvoje ypatingi karščiai kankina nuo kelių dienų iki poros savaičių per metus. Tai nėra daug palyginus su virš 200 karštų dienų Ispanijos, Portugalijos pietiniuose kurortuose. Daugybė mobiliųjų oro kondicionierių parduodamų Lietuvoje tikrai suteikia galimybę išsirinkti tinkamiausią: https://www.b-a.eu/c2352/Oro-kondicionieriai
Dažniausiai mobilūs kondicionieriai yra naudojami vasaros prekybos paviljonams, kuriuose reikia išlaikyti vienodą temperatūrą, vasaros kavinėms – terasoms. Itin praktiška įsigyti mobilų kondicionierių, jei nuomojatės patalpas ir nenorite investuoti į ne savo būstą. Taip pat mobilūs kondicionieriai praverčia kuomet sutrinka pagrindinė kondicionavimo sistema ir reikia greito sprendimo. Tuo labiau, jog įrengti mobilų oro kondicionierių galima patiems, nereikia jokių specialistų pagalbos, tereikia įkišti laidą į kištuką, o karšto oro nuvedimo vamzdį iškišti į laiką (pro langą ar duris).
Mobilus kondicionierius yra monoblokas, vienas įrenginys, kurio korpuse sumontuota visa sistema: oro šaldymo prietaisas, aušinimo radiatorius, kompresorius, indas kondensatui surinkti. Veikimo principas paprastas: kompresorius siurbia šilumą iš šaldymo kaloriferio ir leidžia į aušinimo radiatorių. Aušinimo ventiliatorius per žarną išpučia karštą orą laukan.
Tačiau su mobiliaisiais oro kondicionieriais yra tam tikras niuansas – jiems reikalinga specifinė erdvė. Jie pastatomi ant žemės (tai nemažas prietaisas), pastatomi turi būti šalia lango ar durų, kur būtų galima išvesti oro išmetimo žarną į lauką. Tačiau negalima tiesiog išmesti žarną pro langą – šalia žarnos turi būti sandaru. Nes aparatas siurbia orą iš visų aplinkinių tarpų ir siurbimas yra pakankamai galingas. Tad jei išmesite žarną pro atvirą langą, tai aparatas vėl susiurbs išmestą karštą orą atgal ir kondicionavimo efektas bus nulinis.
Šiuolaikinis mobilus oro kondicionierius turi ir įmontuotą elektrinį teną, kuris leidžia žiemos metu įrenginį paversti oro šildytuvu.
Pabrėžiant, jog tai yra laikini įrenginiai, verta paminėti trūkumus, kurie neleidžia jiems tapti nuolatiniais. Pirmiausiai, tai didelis keliamas triukšmas, kuris gali erzinti net ir dienos metu, o naktį miegamosiose patalpose nėra galimas naudoti. Oro kondicionieriuje renkasi kondensatas, kuris turi būti išpilamas rankinius būdu. Trečia, nors ir laikinas įrenginys, tačiau jam reikia įrengti karšto oro išmetimo angą į lauką.
Naujausi komentarai