Zeme yra unikali Saules sistemos planeta ,nes ji gyva. Bet ar gali egzistuoti primityvi gyvybe kitose Saules sistemos planetose? Vis del to neatmetama galimybe kad gali.
Mokslininkus domina Saturno palydovas Titanas. Tai unikalus palydovas ,nes ne tik jis yra didesnis uz menuli bet dar ir turi atmosfera. Pro ji praskrisdo Vojadzeris I ir padare pora nuorauku. Jo atmosfera tanki 1000 kartu masyvesne uz Marso kaip Veneros bet gausu azoto. Mokslininkai mano kad ten yra skysto metano ezerai del zemos temperaturos (nuo -180 iki -240 laipsnių pagal Celsijų). Musu zemiska gyvybe nors primityvi ten neisgyventu. Bet gal po milijonu metu si planeta susilauks gyvybes o gal pas ja jau egzistuoja primityvi gyvybe.
Aisku daug kas galvojo kad Marse yra gyvybe ,gal ir buvo gyvybe del atrastu isdziuvusiu vagu ir susalusio vandens asigaliuose. Bet tyrimai nenutraukti ir neuzilgo i Marsa skris pilotuojama stotis.
Zemes asigaliuose kur yra -60 laipsniu yra issivysciusi primityvi gyvybe. Ir daugelis bandymu yrode kad gyvybe yra kur kas stipresne ir labiau prisitaikanti nei mums atrodo.
Venera domina ne savo pavirsiumi kuris siekia iki 400 laipsniu pagal Celsiju bet del vandens garu atmosferoje apie 20 o gal 200 metru ausktyje. Auksciau ne tik yra H20 garu bet ir temperatura siekia iki 60 laipsniu.
Kai kurie teige kad Jupiteryje del pakenciamos temperaturos ir skystu metano ir amoniako vandenynu gali egzistuoti primityvi gyvybe ,bet si mintis labai abejotina…
Ka jus manote ar gali egzistuoti gyvybe Saules sistemoje neskaitant Zemes?
22 thoughts on “Ar gali egzistuoti gyvybė Saulės sistemoje be Žemės?”
Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Nesuprantu kas iš to. Marse gali būti gyvybė – bakterijos ar kažkas panašaus. Ir kas iš to? Ka mum tos bakterijos duos? Kažkaip bę naujų ligų kitko nesugalvoju. Jei būtų rasta kažkas panašaus bent į gyvūns tai suprantu, tai kažkokie jau bent jau matomi organizmai, o čia dabar gali egzistuoti kažkas panašaus kas ant tuoleto krašto veisiasi. Censasija!
PPJ rašė:
Ant tuoleto augantys organizmai tikrai ne sensacija. Tu bent pagavojai koks didelis atradimas butu nezemiska gyvybe? Tada butu isaiskinta kad ir kitur gali egzistuoti gyvybe. Net ten kur nera palankios o gal net neimanomos salygos zemiskai gyvybei. Negi nesupranti kad viskas prasideda nuo menkniekio. Paziurek i save ,taigi mes atsiradome del to ,nes pati pradzia ir buvo bakterija. Nuo bakterijos iki zinduolio… Pagauni?
O tu įsivaizduoji, kokia menka yra tikimybė, kad iš tos tualeto bakterijos išrevoliucionuos žinduolis? Kiek turėtų būt sutapimų?
Auksaplaukė rašė:
Deja evoliucnuiti bakterija marse tikrai turetu. Nes Marse yra tik susalusio vandens tai bakterija turetu gauti organiniu medziagu kitu budu. Pvz fotosinteze.
Juk bakterija ne ženiškos kilmės, tai negalima jai ir žemiškų normų taikyt. Bakterijų daug kur teoriškai gali būt, bet ar iš jų išeitų kas nors daugiau? Natūralioji atranka sako tau ką nors?
gali ir manau egzistuoja, tik tokioj formoj, kad žmogaus akis nepritaikyta pamatyt tos gyvybės
generoldeath rašė:
Jeigu organizmai ant tualeto krašto ne sensacija, tai kodėl tokio pat dydžio organizmai Marse turėtų būti sensacija? Aišku aš suprantu, kad žmogus išsivystė iš kažko panašaus, bet kiek laiko tai truko? Joks Žemės gyventojas tikrai nesulauks kol iš tos Marse esančios bakterijos A išsivystys kažkas bent jau su kojom. Aš pilnai sutinku su galimybe, kad marse yra gyvybė, nes Žemėj irgi egzistuoja gyvybė tam atrodo nepritaikytose sąlygose. Bet ar verta leisti milijardus, kad surasti bakteriją?
PPJ":2t9qxs2o] generoldeath rašė:
Jeigu organizmai ant tualeto krašto ne sensacija, tai kodėl tokio pat dydžio organizmai Marse turėtų būti sensacija? Aišku aš suprantu, kad žmogus išsivystė iš kažko panašaus, bet kiek laiko tai truko? Joks Žemės gyventojas tikrai nesulauks kol iš tos Marse esančios bakterijos A išsivystys kažkas bent jau su kojom. Aš pilnai sutinku su galimybe, kad marse yra gyvybė, nes Žemėj irgi egzistuoja gyvybė tam atrodo nepritaikytose sąlygose. Bet ar verta leisti milijardus, kad surasti bakteriją? manau jog taip, verta leisti leisti milijardus jog surasti nezemiskos kilmes bakterija. Verta leisti bet kiek, jog zmonija pasistumtu nors kiek i prieki vardan mokslo pazangos. Judeti reikia pirmyn, ir ka gali zinoti ka mokslas mums ismes – kvantinius kompiuterius, neatrastas kosmoso civilizacijas, vezio isgydyma, o gal but vaistus nuo senatves – amzina gyvenima? 😉
Aš irgi manau jog yra ten gyvybė 🙂
Siandien uzejau i delfi. Radau sita. ka manot?
Dingęs sodo nykštukas 😀 Manau, kad čia tas pats, kaip su veidų atvaizdais. Šešėlių žaismas koks nors ar panašiai. O be to, jei Marse yra gyvybė, tai tos būtybės slapstos kaip kokie partizanai? Kažkaip abejoju…
rolandasss rašė:
Nu tai ir aiškina ,kad bakterija, o tu bakteriją ar pamatysis plika akimi?
O šiaip man atrodo ,kad gyvybė kurije nors iš mūsų saulės sistemos planetų būtų tikrai didelis atradimas, nes juk ištikrūjų nuo mažiausios bakterijos po kokių šimto milijonų metų jau bus žinduoliai. Kokia nauda? Manau čia naudos nelabai ir būtų tiesiog įdomu žinoti ,kad esame ne vieni, ne vieni bent jau mūsų saulės sistemoje.
Man pakanka ir bakterijų ant klozeto.
Na marsas kadaise turėjo magnetinį lauką, kuris nukreipdavo mirtinas daleles nuo galbūt kadanors klestėjusios augmenijos ir gyvūnijos. Dabar jo paviršius yra pavojinga zona betkokios rūšies gyvybei. Taigi lieka du variantai : arba kadanors buvusi gyvybė išnyko nes nesugebėjo apsisaugoti, arba jie jau buvo pakankamai išsivystę, kad slėptųsi ~50-80 metrų po žeme ir išgyventų :] Energijos tokiame gylyje vis dėl to irgi galima išgauti, pvz branduolinėmis, termobranduolinėmis sintezėmis. Kas nors turbūt pagalvotų, o kodėl gi neimti karščio iš žemės gelmių? na turbūt dėl to, kad marso branduolys šaltas kaip ledas :] bet visgi lieka kitų alternatyvių energijos šaltinių.
Grįžkime prie to palydovo, vardu Europa 🙂 kokia nauda iš to kad rastumėm bakterijų? o gi ta, kad jos būtų visiškai skirtingos nuo mūsiškių, kitokia sandara ( juk ir vystimosi kelias visai kitas, totaliai atskirtas ), na o jei panašios tai tada dar didesnis atradimas – vadinas ir mes atkeliavome į šią planetą iš žvaigždių :]
O kur tu perskaitiai, kad Marso branduolys saltas? As pirma karta girdziu…
Sukietėjęs jis, todėl ir magnetinio lauko nėra, tik ten kur iš ugnikalnių išsiveržus magma buvo tai aptinkamas silpnas magnetinis laukas, o iš to galima spręst kad kažkada jis turėjo tą lauką normalų, tokį kaip dabar turime mes :]
Dar karta klausiu. Kur tai perskaitiai?
nasa.org berots :] ten turėtų būt prie tų zondų misijos aprašymo ( spirit ir opportunity ) jie ir įrodė, kad marsas kažkada turėjo magnetinį lauką, todėl galėjo išsivystyt gyvybė.
Nesenai mokslininkai rado gyvybe, kuri isgyvena beveik grynoje sieroje, po zeme…
Tai manau kad visai imanomas dalyka, jog kazkur planetose, po storu ledo sluoksniu, arciau branduolio imanomos primityvios gyvybes formos 🙂
bat rašė:
Atsiprasau tu cia apie Europa ar apie Titana? 😕
generoldeath rašė:
europa
rolandasss rašė:
o cia tai pasakymas . . . kazkaip manau kad musu saules sistemoje tikrai nera gyvybes bet uz jos….tikrai…………..o cia parasei tu tai gera minty prisiminsiu
:respekt: