2024 10 gruodžio

14 thoughts on “Bakalaurinio darbo gynimas

  1. Labas, svarbiausia nebuti isitempus, atsipalaiduok (kad ir kaip sunku), nepasimesk, kai prades uzdavineti klausimus. Juk tiek vargai del to darbo…Reikia ginti savo nuomone, nes destytojai megsta prisiknisinet, bet jiems ir idomiausia, kaip studentas "issvarto". Taip pat padaryk geras skaidres (kad raides gerai matytusi ryskiai, nes nieko ner blogiau, kai parenka bloga layout`a).

    SEKMES, as irgi ginsiuos siais m.

  2. Sėkmingo diplominio darbo gynimo paslaptys

    Visų pirma, reikėtų atsiminti, jog tik 7% sėkmės priklauso nuo to, ką jūs kalbate, tad daug svarbiau tai, kaip jūs kalbate. Itin svarbi (teigiama, kad tai net 55% pasisekimo) Jūsų kūno kalba, todėl gynimo metu nebūtina visą laiką stovėti už „tribūnos”. Jei kartkartėmis nueisite prie ekrano ir kai kuriuos savo teiginius iliustruosite tinkamais gestais ar judesiais, jūsų pristatymas taps gyvesnis, o mintį sekti bus paprasčiau. Tiesiog atsipalaiduokite, kūnas pats ras tinkamiausią „apipavidalinimą“ sakomiems žodžiams. (Taip taip, pasakyti lengviau nei padaryti…)
    Prezentacijos formatas turi būti patrauklus: neperkraukite skaidrių tekstu, įkelkite keletą paveiksliukų. Svarbu, kad iliustracijos klausytojams keltų tokias pačias asociacijas kaip ir Jums. Vardindami „pliusus“ ir „minusus“, apsiribokite 3–4 punktais. Jei pateikiate daug skaičių, pajuodinkite tuos, kurie apibendrina visus duomenis. Visas lenteles atskirkite nuo teksto ir pateikite jas atskirose skaidrėse. Būtina išlaikyti vientisą visų grafinių duomenų pateikimo stilių.
    Na, o pabaigai apie tai, nuo ko reikia pradėti: tinkamas pasiruošimas šiuo atveju net daugiau nei pusė darbo. Parašius diplominį ir paruošus pirminę prezentaciją, skaitykite ją tyliai, garsiai, prieš veidrodį ir draugams daugybę kartų, tuomet galėsite laisvai operuoti tekstu ir neliks laiko jauduliui. Atsispausdinkite skaidres ir paraštėse pasirašykite reikšminius žodžius – galėsite žvilgtelėti, jei staiga pajusite, kad galvoje beviltiškai tuščia. Tačiau, kad ir kaip kruopščiai pasiruošite, galite sulaukti netikėtų klausimų. Jei reikia laiko pagalvoti, naudokite vieną iš trijų taktikų: žiūrėkite į klausimą uždavusį žmogų, paprašykite pakartoti klausimą arba pakartokite klausimą pats ir pasitiklinkite, ar teisingai jį supratote, – visais atvejais laimėsite kelias minutes.
    Na štai. Pristatymas paruoštas. Į klausimus atsakyta. Diplominis darbas sėkmingai apgintas.
    P.S. Tik išmeskite iš savo žodyno (bent laikinai) visus „…eee…“ 🙂

  3. Jei darbas padarytas ir tavo destytojas ji vertina kaip teigiama nera ko bijoti.
    Gynimas yra tik pristatymas, visa esme – padarytas darbas.

    Ginimas vyksta tokiu principu, bent jau kur as gyniausi. Pasiruosi skaidres, ateini ir pristatai esme, tikslai, uzdaviniai, eiga, rezultatai. Siaip nereikia issiplesti. Tiksliai ir konkreciai. Jei pati ta darba darai, manau, nebus jokiu problemu.
    Vartymas yra toks, kad klausineja is to ka tu padarei arba jei kilo kokie klausimai. Aisku girdejua, kad megsta kiti suvartyti, bet sito nezinosi. turetum zinoti ko laukti is komisijos, nes manau pazysti tuos destytojus.
    Gynimo laikas, manau, ivairus. Siaip manau 5-10min pristatymui, 2-5 komentarams/klausimams. As kai gyniaus tai manes ten mazai ka klause, ens tik vienas destytojas ismane mano sriti 🙂

  4. matai, dabar naujos taisykles, per gynima nebegali komisijos nariai buti patys destytojai, bus pakviesti mums visai nezinomi zmones is kokiu nors istaigu ar kitu kolegiju. tas pats bus ir su diplominiu tikrinimu, tikrins vel gi nebe destytojas is kolegijos, o darbas bus siunciamas i tarkim kokia nors kauno kolegija… 🙂

  5. Gal kas galite padeti atsakyti i Recenzento klausimus ? negaliu rast tinkamu atsakymu icon_redface.gif

    1.kas yra prekiu apyvartumas ir kokiais rodikliais jis apibudinamas?
    2.kokie yra asortimento politika lementys veiksniai?
    buciau labai dekingas ((((((

  6. Mes pries diplomo ginima pusmeti turejau ginimo teorijos paskaitas tai moke viska nuo rasymo iki pristatymo.
    Tai skaidriu esme buvo lengvos dvi spalvos. Dazniausiai ir geriausia balta + kita, kad nevalgintu akiu ir neblaskytu. O tekstas labai trumpas ir konkretus, bet kai pristatineji negali kartoti tik tai kas parasyta, turi prideti prie kiekvieno po sakinuka viena kita.

  7. Darbo niekas net neperskaito, todėl šnekėt gali į temą, bet nebūtinai iš darbo, svarbu, kad būtų protingi ir logiški sakiniai, reikia elgtis drąsiai ir viskas būna ok, manau pagrindinė nesėkmės priežastis yra stresas, todėl siūlau mažiau stresuoti ir bus ok, jeigu jau parašiai, tai tikrai apsiginsi… 😀

  8. Man buvo praeitą savaitę kursinio gynymas ir esu patenkinta savo rezultatu. Visai nestresavau prieš tai. :ymhug: Džiaugiuosi, kad tokią ddarbo vadovę turiu ir baigiamojo tema bus ta pati, tik skirsi gal tyrimo objektas.

Parašykite komentarą