
Geriems, lojaliems darbuotojams, kurie darbe jaučiasi it antruosiuose namuose, o į kolektyvą žiūri tarsi į didelę šeimą, nereikia priminti, kas laukia šių metų spalio 16-tosios pirmadienį. Visgi darbo rinkos naujokams ar tiesiog nusprendusiems keisti požiūrį į darbą, pasufleruosime: spalio 16 d. kalendoriuje įvardijama kaip Tarptautinė Boso diena, kurios metu dera prisiminti savo vadovą ir simboliškai šį pasveikinti. Šventės ištakos siekia 1958 m., kuomet viena sekretorė iš Ilinojaus nusprendė įsimintinai pasveikinti savo tėvą (šis buvo ir jos viršininkas) gimtadienio proga ir spalio 16 d. pasiūlė paskelbti tarptautine Boso diena. Merginos sumanymas pasiteisino, o idėja laikui bėgant paplito toli už Atlanto ribų. Lietuviai šią amerikietišką tradiciją įteisino po Nepriklausomybės atgavimo ir šventės mastai kasmet vis auga. Tikriausiai šiandien būtų sunku rasti vadovą, kuris per Boso dieną iš pavaldinių neišgirstų bent menkiausio pasveikinimo (jei kolektyvas apsimeta, jog apie tą progą nieko nežino, vadovui derėtų rimtai susimąstyti apie savo elgesį).
Kodėl turėtum pasveikinti savo vadovą?
Istorija lieka istorija, tačiau daugeliui neabejotinai kur kas įdomiau praktiškoji minėtos šventės pusė: kodėl bosą reikia sveikinti ir kaip tai padaryti? Jei kolektyve vyrauja draugiška atmosfera, visų draugų draugo, tai yra boso, pasveikinimas atrodo savaime suprantamas. Kai darbe santykiai formalesni ar net vyrauja nesutarimai, gali kilti noras ignoruoti Boso dieną ir taip išreikšti savotišką protestą. Patikėkite, tikrai neverta taip elgtis. Atsiribodami nuo savo principų ir sveikinimu išreikšdami padėką bei pagarbą, galite pagerinti santykius su vadovu, o ruošdami bendrą dovaną – geriau pažinti bendradarbius bei puoselėti kolektyvinę dvasią.
Ką dovanoti vadovui Boso dienos proga?
Geriausia dovana viršininkui – dėmesys bei nuoširdumas, tačiau išsakyti žodžiai greitai išgaruoja, tuo tarpu pažvelgus į materialią dovaną, geros emocijos kaip mat atgyja. Dėl šios priežasties darbuotojai kasmet suka galvą, kaip pagerbti bei pradžiuginti savo vadovą. Labai svarbu nepalikti paieškų paskutinei minutei: privalote rasti dovaną, atitinkančią vadovo asmenybę, o tai gali užtrukti.
Ieškant dovanų idėjos bosui, visų pirma atsakykite į klausimą, ar gerai pažįstate savo bosą? Jei vadovas – atviras, bendraujantis žmogus, su kuriuo santykius palaikote ir pasibaigus darbo valandoms, išrinkti dovaną bus kur kas lengviau. Galite rinktis daiktus, orientuotus į mėgstamą veiklą ar šmaikščius suvenyrus, papuošiančius kabinetą: ant lentelės graviruotos išradingos, gera nuotaika persmelktos boso taisyklės, graviruota beisbolo lazda – auklėjamoji priemonė darbuotojams, taurė ar puodelis su šmaikščiu užrašu ir panašiai.
Jei vadovas – santūrus ir dalykiškas, nubrėžęs griežtą ribą tarp darbinių ir asmeninių santykių, rizikuoti su šmaikščiomis dovanomis nerekomenduojama – dovana gali likti neįvertinta, o bosas – įsižeisti. Idealus sprendimas tokiu atveju – kokybiški rašikliai, lentelė ant kabineto durų, darbo knyga odiniais viršeliais, vaza ar kiti daiktai, atliekantys praktinę ar estetinę funkciją. Įsigiję bet kokį daiktą, neskubėkite šio pakuoti: išgraviravę padėką, taiklią mintį ar žinomą citatą, suasmeninsite net paprasčiausią dovaną ir taip įrodysite, jog šią rinkote galvodami apie konkretų asmenį – savo vienintelį ir nepakartojamą Bosą!
Knygos, rašikliai, vaza ir panašūs dalykai atrodo pakankamai atsibodę reikalai tokiai progai. Dabar kolektyvai (jeigu įmonė mažesnė, t.y. <10 žmonių) mėgsta rinktis kokią nors pramogą ta proga. Išlošiama 2kart – ir vadovas nustebintas, ir kolektyvui smagu + pabendravimas neformalioje aplinkoje bet kuriuo atveju "suartina" kolektyvą. Jeigu kolektyvas visgi ne toks aktyvus ir nori nustebint kažkuo materialiu, o nežino, ką dovanoti ,
galima rinktis iš įdomesnių dovanų, pvz tokių, kurios turi galiojimo laiką ir turi būti suvartotos. Skanūs valgomi dalykai dažniausiai sukelia teigiamas emocijas. 🙂