2024 22 birželio

32 thoughts on “Drakula

 1. skaitydamas prisiminiau, akd maciau filma toki pat… jo geras… visai tiketina, kad nuo to ir prasidejo legendos apie vampyra drakula :). aai tiesa prisiminaiu per filma drakula gerdavo is taures krauja ten tu pasmeiktuju ir visokiu kitu… tik neatsimenu kodel…

 2. Jo, Drakula fainas bicas buvo ir su tokiu savotisku humoro jausmu

  Karta pas ji atvyko berods turku pasiuntiniai ir todel kad tie pasiuntiniai nusilenkdami Drakulai nenusieme savo kepuriu (matyt tokie tu turku paprociai buvo), tai pons Drakula liepe jiems tas kepures prkalt prie galvu.

 3. jei noreciau sugraudint, tai tiesiogiai taip ir padaryciau…jei tu apie ta bachura sneki, tai cia rimtai ziauru yra… baisu net kai klasej pro mane praeina..o dar tie sapnai… seip sex norisi, kad ir su draku…

 4. Na tiksliu faktu nepamenu , bet apie Drakula tikrai buvo kalbama sitaip , na o tiesiog ejnant gandams taip ir gavosi ,kad jis anot to meto zmoniu vampyras. Taciau yra ganetinai idomiu faktu apie panasius zmones vadinamaja " Drakulos zmona" galima pasiklausyti irgi idomiu dalykeliu, kazkur turejau net arxyvo kopijas.. Viena grafiene keitusi labai daznai savo kambarines ,o veliau net vezusis is kitu miestu , mat jos mieste nebebuvo jaunu moteru( nekaltu mergeliu).Pasirodo si moteris kazkada buvo maudoma savo vonioje ir jos kamabrine skutusi jai kojas ir netycia isipjovusi. Jos kraujo lasas uzkrito ant grafienes veido ir ji paemusi veidrodi pamate ,kad jos oda toje vietoje atjaunejo..veliau ji taip "uzrustejusi ar ishprotejusi" ,kad savo kamabrines uzdarydavusi narve , kuriame viduje buvo vien spygliai, jas sudurstydavusi ieskais ir pakabindavusi ta narva aukstai , o pati po juo atsistodavusi ir maudydavosi nekaltu mergeliu kraujo "dushe"…. Dar zinomas faktas apie viena britu zudika.. jis manes esas vampyras.. zudydavo zmones ir gerdaves ju krauja. Kai ji sueme rado jo kuprineje apie tris litrus kraujo , bei pries tai jis buvo ishgeres apie 2l , paprastas zmogus butu susivemes nuo 100g, taip ir atsirado tie mistiniai vampyrai, kuriuos prigavo …

 5. Logo rašė:

  Vladas Drakula (Vlad Dracula 1431-1476), vietinių gyventojų vadinamas drakonu, nebuvo vampyras, kaip kad daugelis šiandieną yra linkę manyti, tačiau tai, ko gero, vienintelis teigiamas dalykas, kurį galima apie jį pasakyti. Tai buvo tironas, pražudęs nuo 40 000 iki 100 000 žmonių per trumpą savo šešerių metų valdymo laikotarpį (1456-1462).

  Būdamas vos septyniolikos metų Drakula tampa Valachijos princu (Vallachia – viena iš trijų tuometinės Rumunijos sričių), tačiau jo valdymas tetruko vos porą mėnesių – politinių jėgų skaldomai Rumunijai tuo metu vadovavo Vladislovas II, nugalėjęs Drakulą politinėje kovoje. 1448 metais jis kartu su jaunesniuoju broliu Radu patenka į turkų sultono Murado II nelaisvę, kur buvo kalinamas šešerius metus. Gali būti, kad šis nelaisvės laikotarpis turėjo nemažos įtakos Drakulos pažiūrų formavimuisi ir tais metais jis persiėmė itin pesimistinėmis gyvenimiškomis nuostatomis. Nelaisvėje jis sužino apie Vladislovo II užsakytą jo tėvo žmogžudystę, taip pat apie nukankintą ir palaidotą gyvą savo vyresnįjį brolį. Turkai jį paleido 1447-aisiais, kaip tik po tėvo mirties; jo jaunesnysis brolis Radu pasilieka iki 1462 metų. Antro šanso atgauti savo sostą Drakula laukė iki 1456 metų liepos, kai buvo nužudytas Vladislovas II. Tada ir prasideda ilgiausias, šešerius metus trukęs jo valdymo laikotarpis, apipintas legendomis ir pagarsėjęs daugybe žiaurių smurtinių nusikaltimų, suformavusių prieštaringą Drakulos reputaciją. Pirmasis jo kerštas, kaip laikoma, buvęs Tirgovistos bajorams, dalyvavusiems jo brolio ir tėvo žmogžudystėse. Sklando daug legendų apie Drakulos valdymo metodus. Savo valdose jis buvo gerai žinomas dėl užsispyrimo ir nepalenkiamo būdo – beveik kiekvienas nusikaltimas, pradedant vagyste ir baigiant žmogžudyste, galėjo susilaukti vienos ir tos pačios bausmės – sodinimo ant mieto.
  Ši bausmė buvo taikoma dažniausiai, nors Drakula nevengdavo netikusius pavaldinius deginti ant laužų, karti, gyviems nunerti odą. Neretas būdavo apakinamas, nukertamos nosys, rankos, lytiniai organai ir kt., laidojami gyvi, o jei nelaidojami, tai iškabinami ant pilies sienų varnoms šerti ir kaimiečiams gąsdinti. Vienu liūdniausių jo "žygdarbių" laikomas 1459 metų balandžio 21 dieną įvykdytas šv. Baltramiejaus bažnyčios apiplėšimas Brasou mieste… Kuo toliau, tuo apie žiaurųjį Valachijos valdovą sklandė vis mažiau įtikėtini gandai, neva šis žudęs savo valstiečių vaikus, kurių palaikus vėliau liepdavęs suvalgyti jų tėvams, kol galiausiai jam būdavo priskiriami patys žiauriausi ir neįtikinamiausi nusikaltimai.

  Buvo kalbama, kad Drakula buvo taip užtikrintas savo taikomais valdymo metodais, kad matomiausioje vietoje miesto aikštėje palikdavęs auksinį puodelį. Bet kuris pakeleivis galėjo iš jo numalšinti savo troškulį, tačiau puodelis privalėjo likti aikštėje. Pasak istorinių šaltinių, indas niekuomet nebuvo pavogtas… Kaip krašto valdytojas Drakula neabejotinai rūpinosi ir savo valdose esančiais pavaldiniais, kad visi turėtų darbo ir nedykaduoniautų. Pasakojama, kad kartą jis sukvietęs visus savo valdų elgetas, luošius ir pan. į didelę šventę. Linksmybių įkarštyje, kai svečiai gėrė ir vaišinosi, Drakula paliepęs pastatą užrakinti ir padegti. Neišgyveno nė vienas – valdovo požiūriu visi vargšai ir valkatos buvo neverti gyventi kenkėjai.

  1462 metų pradžioje prie Dunojaus Vladas Drakula pradėjo karinę kampaniją prieš turkus. Tai buvo pakankamai pavojinga užmačia, kadangi turkų sultono Mechmedo karinės pajėgos buvo kur kas galingesnės, nei Valachijos. Visgi Drakulai sekėsi – atėjus žiemai jis buvo pasiekęs nemaža pergalių mūšio lauke. Atsakydamas turkų sultonas ryžosi įsiveržti į pačią Valachijos gilumą, tuo siekdamas atkeršyti Drakulai ir prijungti Valachiją prie Turkijos. Turkų kariuomenė buvo triskart didesnė, tad Drakula su menkomis savo pajėgomis buvo priverstas trauktis į šalies gilumą, į sostinę. Besitraukdamas paskui save jis paliko nusiaubtus ir sudegintus kaimus taip, kad kai turkai juos pasiekė, pastariesiems nebuvo nei kuo misti, nei numalšinti troškulio. Kai išsekusi turkų armija galiausiai pasiekė sostinės sienas, išvydo 20 000 savo tautiečių belaisvių lavonų, pamautų ant mietų ir iškabintų ant miesto sienų. Ši siaubinga scena vėliau gavo "pamautųjų miško" vardą… Šiaip ar taip, Drakulos pasirinkta taktika pasirodė besanti sėkminga: nors turkų kariai nepasižymėjo dideliu jautrumu, to ir jiems buvo perdaug – išvargusi ir išbadėjusi sultono armija atsitraukė iš Valachijos teritorijos. Karas tuo nesibaigė – sultonas karo vado vietą užleido tikram Drakulos broliui Radu, kuris savo noru buvo perėjęs priešo pusėn ir buvo turkų favoritas į Valachijos karūną. Radu toliau persekiojo savo brolį iki pat jo Penari pilies prie Arges upės.

  Pasak legendos, Drakulos žmona, kad išvengtų turkų nelaisvės nusižudė nušokdama nuo aukštų pilies sienų į bedugnę. Jos vyras nebuvo iš tų, kurie baigia gyvenimą savižudybe, tad sugebėjo slaptais tuneliais pabėgti iš pilies. Padedamas gretimo kaimelio gyventojų jis nusigauna iki Transilvanijos, kur susitinka su naujuoju Vengrijos karaliumi Matijumi Korvinu (Matthias Corvinus) ir paprašo jo pagalbos. Vietoj pagalbos jis suimamas ir pasodinamas į kalėjimą. Tik 1475 metais Vladas Drakula buvo pripažintas teisėtu Valachijos princu ir pradeda trečiąjį savo valdymo laikotarpį. Ir šį kartą neilgai, kol buvo nužudytas 1476 metų gruodžio pabaigoje.

  Taip baigė gyvenimą vienas Valachijos didikų. Daug iš to, kas pasakojama apie jį tėra vien tik faktais nepagrįstos legendos ir gandai, dėl kurių ir šiandieną nesutaria šiuolaikiniai vertintojai. Vargu, ar šiandieną kas jį beprisimintų, jei ne Bramas Stoukeris ir visame pasaulyje žinomas jo romanas apie vampyrus "Dracula".

  Na taip. Drakula nera wampyras bet sawo tokiu elgesiu tai ir isitaise
  toki warda. nzn ar tam tekste parasyta (wiso neskaiciau)
  bet Drakula ten nukariautus kareivius ar kazka panasaus uzmaudavo ant medinio strypo ir laike prie sawo pilies.

 6. TIKRA TIESA APIE GRAFA DRAKULA

  Beveik prie du amzius Bremas Stokeris sukure legenda apie grafa Drakula is Transilvanijos ( tai vietove Rumunijoje). Jis gyveno amzinai, taciau viena diena privalejo gerti zmogaus krauja, astriais dantimis perkandes aukos kakla. Dra jis mokejo pasiversti siksnosparniu, neatsispindejo veidrodziuose ir naktis leido karste, nes saules sviesa jam buvo mirtina-tokia legenda.
  Keisciausia tai, kad Vladas Drakula tikrai gyveno XV amziuje! Keista pavarde (senoves Rumunu kalba Drakul yra drakonas) jis paveldejo is tevo, princo Vlado Drakul , kuris, savo ruoztu, ja uzsidirbo isleides i apyvarta monetas su drakono atvaizdu. Raide "a" gale prisidejo, nes reiske "sunus".
  Uzauges Vladas Drakula vede Valachijos karaliaus dukra ir 1456m. sedo i sosta. Budamas valdovu, jis pagarsejo kaip salies gynejas, sekmingai apgynes Valachija nuo turku antpuoliu. O kraujo Vladas Drakula negere, siksnosparniu neslraide ir, beje, Transilvanijoje niekada negyveno. Taciau turejo kita "mazyti hobi"- mego savo priesus bei nedraugus pasmeigti ant astriu smaigu ir puotaudamas stebeti, kaip jie kankidamiesi letai nusibaigia. Uz tai jis net gavo pravarde TEPES( smeigejas ) . Galiausiai 1476m. pats krito nuo zudiko rankos.
  Karalius Vladas uz arsia kova su turkais Rumunijoje ir dabar laikomas nacionaliniu didvyriu. Be to, jis efektyviai susitvarke su nusikalteliais ( kam norisi kaip saslykui kyboti ant iesmo? 😀

 7. Someone rašė:

  Dra jis mokejo pasiversti siksnosparniu, neatsispindejo veidrodziuose ir naktis leido karste, nes saules sviesa jam buvo mirtina-tokia legenda.

  pagauni kad nusisnekejai..?

 8. Apie vampyrus senai buvo pasakojimai, o vladas buvo smeigikas,ne vampyras koksnors , buvo tik stoukerio ir pan rasytoju sukurtas personazas ivardijantis vampyru stereoptipus, ir pasinaudojo Vlado Drakulos vardu, bet buvo sukurtas kitas personazas,turintis panashiu faktu is Vlado , o pasakojimai apie vampyrus tai mazai butu tikru,gi buvo pvz zmones gyvi karstuose laidojami -reiskias jie vampyrai , buvo lavonam kad auga nagai pan ,deformuojas kunas-vampyras , o seip kaip atsirado vampyrai tikri nzn kaip raganos atsiskleisdavo taip ir jie, tamsos vaikai su savo paziurom ir sugebejimu atsiskleidimais

Parašykite komentarą