Naujausi komentarai
- Tradicija apie Vyriškas stilius – kas svarbu jį kuriant
- SamantaaaV apie Virtuvinių baldų kainos ir jų gamyba
- solveka apie Ką manote apie mineralinę kosmetiką?
- rurikas apie Dėžutės pigiau siūlomos įvairių formų ir dydžių
- Jurgiya apie Ar galima maudytis per mėnesines?
Egzorcizmas
Nemokami skelbimai
Populiariausios temos
Apsaugos priemonės ir nėštumas
Auto-Moto
Blevyzgos
Chatas.lt
Dalinkimės viskuo geru
Fauna/Flora
Forumiečių rinkimai
Forumo linksmybės
Forumo turgelis
Gatvės gyvenimas
Gražus ir sveikas žmogus
Grožis
Gyvenimas
Humoras
Intymaus gyvenimo smulkmenos
Jaukūs namai
Jausmų versmė
Karjera ir verslas
Kinas ir TV
Kitoks gyvenimas
Kosmoso platybės ir nepaaiškinami reiškiniai
Lieknėtojų klubas
Mada
Mistika
Mokslas
Muzikos pasaulis
Namai namučiai
Naujausios technologijos
Neatrasti talentai
Nepaaiškinama
Netradicinė medicina
Politika
Pramogos ir pomėgiai
Reikia pagalbos
Religija
Sekso vadovas
Sportas
Sveikata
Tas ar anas?
Virtuvės paslaptys
visuomenė ir kultūra
Įvairenybės
įstatymai ir pinigai
Šventės
Žmogus
42 Responses to “Egzorcizmas”
Kas cia?
Baisu?
SeipVaikinas rašė:
Nebaisu, tik kraupiai rėkia
Apsėstieji sunkiai vaduojasi iš velnio pinklių
”Ar aš tikiu piktosiomis dvasiomis? Man tikėti nereikia. Yra žinojimas. Susidūrus su tokiais atvejais abejonių nelieka“, – savaitraščiui „Panorama“ sakė Ramygalos (Panevėžio r.) klebonas Edmundas Rinkevičius, prieš porą metų Bažnyčios oficialiai pripažintas pirmuoju Lietuvos egzorcistu.
Ankstų rytą prie klebonijos virė darbas. Vietos moterys gražino aplinką, grėbstė lapus – ruošėsi sekmadieniniam vyskupo apsilankymui. Jų darbą prižiūrėjo E. Rinkevičius.
Klebonas vietos mokykloje nebedėsto tikybos, nes nesuspėtų padėti visiems, kuriems reikia jo pagalbos. Šiuo metu šalyje yra keletas tikrų egzorcistų. Kiti šia veikla domisi, tačiau Bažnyčios įgaliojimų ja užsiimti neturi. Bažnyčios kanonai reikalauja, kad kunigas egzorcistas būtų pamaldus, dvasiškai tvirtas, nestokotų išmanymo ir išsamių psichologijos žinių.
Dabartinės lietuvių kalbos žodynas nurodo, kad egzorcizmas – tai „demonų, sielų, piktųjų dvasių ir kitų esybių, apsėdusių žmogų ar objektą, išvarymas“. Kunigas E. Rinkevičius pasakojo, kad pirmasis istorijoje egzorcistas buvo Jėzus Kristus. Egzorcistai buvę ir apaštalai, nes Jėzaus Kristaus vardu išvarinėdavo demonus.
„Apsėstas žmogus negali ramiai žiūrėti į kryžių, šventus paveikslus, liturginius drabužius. Jei šlakstai švęstu vandeniu – rėkia, kad degina tarsi ugnis. Į bažnyčią kojos įkelti irgi negali“, – apsėdimo požymius vardijo E. Rinkevičius. Šie žmonės negali ištarti maldos žodžių, net užsukti į kleboniją – prisiartinę pradeda blogai jaustis, trokšta pabėgti. Apsėstiesiems galioja kita laiko tėkmė. Pavyzdžiui, uždavus klausimą apsėstas žmogus atsako tik praėjus gerokai laiko. „Sakoma: danguje milijonas metų – kaip akimirka, o pragare akimirka – kaip milijonas metų“, – nutęsė klebonas.
Išlaisvinimas vyksta per maldas. Bažnyčia išleido specialų apeigyną „De Exorcismis et Supplicationibus Quibusdam“ („Apie egzorcizmą ir tvirtą meldimą“) – iš jo išvarydamas velnią kunigas skaito maldas. Jos būna dvejopos: prašomosios bei įsakomosios. Šiomis liepiama šėtonui grįžti į pragarą, o pirmomis prašoma Dievo pagalbos.
Apsėda ir per jogą
E. Rinkevičius sakė, kad apsėdimas dažniausiai ateina per nuodėmingą gyvenimą. „Filmai su S raide skirti ne suaugusiesiems, o satanistams. Visas ten rodomas seksas, siaubas žmogų neigiamai paveikia“, – teigė jis. Apsėdimo šaltinis gali būti vaikų mėgstami kompiuteriniai žaidimai. Kunigo teigimu, nuolatinis „šaudyk, žudyk“ procesas užsifiksuoja jauno žmogaus mintyse, nes tas, kuris žaidžia, laisva valia skiria mirtį kitam.
Satanistai, kurie niekina šventas vietas, tampa apsėsti. Ekscentriškai atrodantys neformalaus gotų judėjimo atstovai, kurie mėgdžioja satanistus, irgi rizikuoja būti apsėsti. Kartais apsėdimą lemia tatuiruotės, pavyzdžiui, velnio skaičius 666. Ramygalos klebonas papasakojo apie merginą, kuri ant rankos turėjo voro tatuiruotę. „Voras pats savaime nėra blogai. Tačiau blogis ją apraizgė kaip voratinklis“, – kalbėjo jis.
Anot kunigo, dažnai apsėdimas ateina per jogą, transcendentinę meditaciją: „Kai žmogus įsivaizduoja pakilęs į kosmosą ir mano esąs aukščiau už Dievą, gali būti apsėstas“. Ilgą laiką neinančius išpažinties asmenis irgi gali apnikti piktosios dvasios. Tai gresia ir religiniams fanatikams – jei žmogus pradeda niekinti kitus, įsivaizduoti esantis vienintelis šventas, velnias tikrai pasinaudos proga. Klebono teigimu, į jį jau kreipėsi du asmenys, kuriuos velnias apsėdo perskaičius rašytojo Dano Browno knygą „Da Vinčio kodas“.
Pakyla nuo žemės
Kunigas paaiškino, kad piktoji dvasia dažniausiai veikia žmogų iš išorės. Velnias apsėstąjį smaugia, vargina fiziškai, kai kuriems užčiaupia burną, ir šie nebegali kalbėti. Žmoguje pasislėpusių piktųjų dvasių atsakas į išlaisvinimo maldas vadinamas manifestacijomis. Jų metu žmogų ištinka priepuoliai, panašūs į epilepsiją, kūną drasko traukuliai, žmogus rėkia nesavu balsu, keikiasi.
E. Rinkevičius tikino, kad jo praktikoje būta atvejų, kai apsėstasis pakilo nuo kėdės ir laikėsi ore maždaug pusės metro aukštyje. Viena moteris, mokanti tik lietuviškai ir rusiškai, per išlaisvinimą prakalbo įvairiomis užsienio kalbomis: anglų, prancūzų, vokiečių, suprato lotyniškai sakomus maldos žodžius ir į juos reagavo. Neretai pasikeičia žmogaus balsas – tampa žvėriškas, nesuprantamas.
Piktosios dvasios apsėstus asmenis pas kunigą dažniausiai atveda nelaimėlio artimieji. Egzorcistui padeda vadinamoji maldos grupė. Tai keletas paprastų pamaldžių Ramygalos gyventojų, kurie per seansą meldžiasi bei ypatingais atvejais apsaugo kunigą nuo galimo smurto. Kartkartėmis išlaisvinimas iš piktųjų dvasių trunka labai ilgai. Taip atsitinka, jei žmogus neatsisako nuodėmingo gyvenimo arba į jį grįžta. Kunigas pasakojo, kad sunkiau padėti vyresnio amžiaus žmonėms, nes šiems yra sunkiau keistis, suprasti, kas sakoma.
Išlaisvintųjų neskaičiuoja
Į egzorcistą kreipiasi ne tik Lietuvoje gyvenantys, bet ir į užsienį emigravę lietuviai bei užsieniečiai. E. Rinkevičius sakė neskaičiuojantis, kiek piktųjų dvasių apsėstų žmonių yra išlaisvinęs. Tai esą ne koks nors matematinis ar reklaminis dalykas. Dėl to kunigas ir nemėgsta garsiai skelbtis apie savo veiklą – kam reikia, ir taip susiras. Paklaustas, kiek nelaimingų žmonių apsilanko prašydami pagalbos, egzorcistas tik šypsojosi. „Pagalbos kreipiasi labai daug, bet paskui atsisijoja tie, kuriems jos reikia iš manęs, ir tie, kuriems padėti gali gydytojai“, – sakė klebonas.
Asmenims, kurie nėra apsėsti, diagnozuojamos psichikos ligos: depresija, šizofrenija. Anot kunigo, kai kurie apsėdimo ir šizofrenijos požymiai labai panašūs, tad lengva apsigauti. Pavyzdžiui, sergančiam šizofrenija žmogui pasireiškia kliedesių, mąstymo nenuoseklumas, neadekvačių emocijų, nenatūralių pozų. Vienas požymių, padedantis atskirti ligą nuo apsėdimo, yra reakcija į maldas – jei jos nėra, padėti greičiausiai gali gydytojai. Tiesa, piktoji dvasia moka pasislėpti. Tuomet prireikia kelių seansų, kad žmogus būtų išlaisvintas.
„Iš šimto, kurie mano esantys apsėsti, realiai apsėstas pasirodo esąs vienas“, – apibūdino E. Rinkevičius. Jis sakė išgydęs daugybę žmonių – tačiau gydymas ir velnio išvarymas nėra tapatūs dalykai. „Kai kuriems reikia tik paguodos žodžio, kad nusiramintų ir žiūrėtų į pasaulį šviesesnėmis akimis“, – aiškino kunigas. Pasitaiko atvejų, kai net gydytojai neranda žmogaus ligos priežasties ir susiklosčius tokiai beviltiškai padėčiai siunčia pas kunigą. E. Rinkevičius tikino, kad žmonės, nesuprantantys, kas jiems negerai, užsuka pas įvairių sričių specialistus: gydytojus, psichiatrus, ekstrasensus, tačiau paskutinė instancija net ir nelabai tikintiesiems yra kunigas.
Nu bet ir nesamones 😆
Ir uz ka gotai turi but apsesti?..
van helsing. rašė:
tik tuos gali apsėst , kurie save laiko satanistais, nešioja apverstas pentagramas ir kviečiasi dvasias.Mano draugei taip buvo , po to pradėjo tikėt Dievu
Tai prie ko cia gotai?..
Netikiu aš tuo klebono Edmundas Rinkevičius pasakojimu.
Turbut demonu isvarinejimas neigiamai paveike jo prota.
van helsing> o tu gote?
EeevELinux rašė:
Nelaikau saves gote.
As tai bent dalinai tuo klebonu tikiu. Teko nemazai susidurti su psihikos ligoniais, baigiau socialinius mokslus. Tai karta maciau jauna vaikina, kuris buvo pripazintas psihiskai nesveiku. Jis gulejo pencionate ant grindu nuogas ir reke nezmonisku balsu. Plaikstesi i visas puses. Ji vos du vyrai galejo sutramdyt. Akys buvo tamsios, baisios. Buvo siurpu net buti viename kambaryje su juo. Tokiomis akimirkomis ir susimastai ar tikrai viska galima mediciniskai paaiskinti ar vis delto reiketu kartais ir kunigo pagalbos paprasyt….Ten ta filma, kur temos pradzioje yra linkas paziurekit, sako 80 proc. psihikos ligoniu yra apsesti. Na nezinau ar tikrai yra tiek daug, bet, kad bent kazkokia dalis, tai nedrisciau neigti… Tuo labiau, kad esu katalike ir dievu tikiu, o musu popiezius egzorcizma pripazista…
🙄
Arkangelas rašė:
Kunigai galvoja, kad gotai yra žemesnioji satanistų pakopa.
Dėl dvasių kvietimo nebūtinai turi apsėst, dažniau
pasireiškia piktos dvasios ataka.
Atakuojamasis gali girdėti garsus. Jie sklinda nebūtinai namuose, o girdimi pasąmonėje. Būna, kad atsibudęs iš ryto žmogus jaučia fizinį smaugimą. Pikta dvasia gali privesti ir iki savižudybės.
Yra mačiusiųjų kažką šalia jų šmėstelint per kambarį. Arba tiesiog mato piktąją dvasią raguoto žvėries pavidalu. Mato prieš save akis. Ypač dažnai jos išnyra iš tamsos ar kokio kampo po spiritizmo seanso. Viena mergina pasakojo, kad po spiritizmo seanso ji pro langą pamatė nusileidžiančią plaukuotą ranką.
Po tokių seansų dažniausiai užtenka apvalyti žmogų, o namų šventinti nebūtina.
Arkangelas rašė:
Pasakyk kas tavo draugai ir sužinosi kas pats esi.
Žmogus dažniausiai būna kaip įrankis kokios nors jėgos žaidime.Jei jis nepastebi kaip yra paveikiamas , jis tą poveikį perduoda į aplinką. Gali nukentėti kiti. O pasiteisinimas visada būna: na ką aš blogo darau?
Tai ką tada parodo ar išreiškia pentagramų paišymas?
neblogai pridėjai . kiekvienas simbolis išreiškia jėgą. tik ar reikia to , ir ar reikia tuo naudotis?
ir pakartosiu klausimą:Tai ką tada parodo ar išreiškia pentagramų paišymas?
as geriau Songoku tikesiu 🙄
Stasys rašė:
Cia reiktu klaust tu kas piesia.
O man pentagrama reiskia apsauga.
gerai. Klausimukas: ar teko ja pasinaudoti kad reikėtų nuo kažkokio poveikio apsiginti? Kaip rezultatas?
Nezinau. Galbut. Atsarga gedos nedaro.
tai galbūt ar nežinai? Aš tai žinau kad tai veiksminga.
O ta atsarga kuri gėdos nedaro – tai eini ir visur paišai , tipo tai?
Stasys rašė:
Is kur man zinot, gal ka buvau prisidirbus, bet man nepakenke tai ir nepastebejau. Gal. O visur paisyt nereikia… nors gal ir nepakenktu.
van helsing. rašė:
o kur ja paisai /paisei sau ? ( ar nesiojai kaip pakabuka ant krutines) ?
avietinis_ debeselis":1o3cp7ux] van helsing. rašė:
o kur ja paisai /paisei sau ? ( ar nesiojai kaip pakabuka ant krutines) ?
Nesiojau bet kazkaip pameciau.Teks turbut nauja darytis.
jei pametei – reiškia tau nereikia , turi imtis visai kitų priemonių ir neprisirišti prie daikto ar simbolio.
Stasys rašė:
Ir as panasiai galvojau. Bet vistiek atrodo kad kazko truksta…
jei su daiktais taip atsitinka tai ko tada gali trūkti?
galbut tik pasitikejimo pacia savimi kartais reikia tik tiek o visi priedai:pakabukai apyrankes ar pan tik parodo tavo stipruma.taip kad,dizdiausia apsauga-pasitikejimas savimi visur ir visada.
rutesiuks rašė:
pasitikėjimas savim yra įgimta savybė. Priklauso nuo to ,kaip žmogus gimė ,jeigu gimimas buna nenaturalus ir sukelia dvasines kančias ir baimę,tada atsiranda nepasitikėjimas savim,nedingstantis visą gyvenimą, ir toks žmogus negali nieko pakeist nes jam dvasinių jėgų būna mažai belikę.
Pasitikėjimo savim man užtenka.
Someone rašė:
o kaip ieškojimo kelias?
Ko man ieškot?..
o manai kad jau viską radai?
Stasys rašė:
Ne viską įmanoma surast.
O gal visai net nereikia ieškoti?
O tai ką veikt?
Ką? 😆
❓
pas rytiečius yra posakis : daugiausia padaro tas kas nieko nedaro. Nieko nedaryti yra gana sunkus procesas. Gal bandysi spėti ką tai reiškia? Visvien nieko neveiki 🙂
Kaip nieko neveikiu? Aš ieškau… 😆
tada malačius 😆