2024 21 gegužės

38 thoughts on “Emigrantai. Darbas. Pinigai

 1. Vieni pradeda nuo varganesnių darbų, kiti nuo geresnių, priklausomai kur papuoli, tarp kokių žmonių.. Na manau, kad Lietuvoje prestižinį darbą dirbantys žmonės, su gana ilga darbo patirtimi ir gauna neblogai.. o ką vargšui jaunam žmogui daryt?.. dažniausiai žmonės išvažiuoja į užsienį dirbt, kad atsistotų ant kojų, susitaupytų savo gyvenimo pradžiai ir tada grįžtų į Lietuvą.. bet dažnai tie planai ima ir pasikeičia.. praeina vieni kiti metai, o paskui jau visai nusprendžia nebegrįžt.. Kai kurie prasimuša į aukštesnes vietas, kitiems ir taip gerai 😉

 2. Voveryt, imanoma, bet labai labai sunku… Ypac darbai susije su valdymu, politika ar teisesauga. Manau, praktiskai neimanoma.

  Imagine, sutinku, kad gali pradet nuo prastesnio drabo, bet butinai turi siekti gero darbo, zinoma, jei turi tam ziniu ir issilavinima.

 3. Pinky rašė:

  Voveryt, imanoma, bet labai labai sunku… Ypac darbai susije su valdymu, politika ar teisesauga. Manau, praktiskai neimanoma.

  Imagine, sutinku, kad gali pradet nuo prastesnio drabo, bet butinai turi siekti gero darbo, zinoma, jei turi tam ziniu ir issilavinima.

  Nera labai labai sunku, jeigu daug stengies, moki tos salies kalba, turi daug kontaktu ir dalyvauji ivairiuose renginiuose. tik nereik tiketis visko iskart. nors as dar tik studente ir dirbu dabar viesbutyje, vis vien manau, kad jau kazkiek pakilau, nes nebeplaunu indu ir nebedirbu restoranuose.. pati jau geriau jauciuosi to nebedarydama. ir mano suomiu kalba zymiai pagerejus… dabar nebebijau isejusi is univero, kad nemokesiu kalbet dar..

  Beje, Imagine, mano mama dirba ekonomiste muzikos akadej 17 metu bet gauna tik 2stuks i rankas vien del to, kad diplomo neturi ekonomikos. ji viska ismoko per kursus ir patirti..

 4. Voveryte rašė:

  Beje, Imagine, mano mama dirba ekonomiste muzikos akadej 17 metu bet gauna tik 2stuks i rankas vien del to, kad diplomo neturi ekonomikos. ji viska ismoko per kursus ir patirti..

  Bet ji dirba Lietuvoje ar ne?.. nes Lietuvoje veikia visiškai kitokios sistemos..

 5. Imagine rašė:

  Voveryte rašė:

  Beje, Imagine, mano mama dirba ekonomiste muzikos akadej 17 metu bet gauna tik 2stuks i rankas vien del to, kad diplomo neturi ekonomikos. ji viska ismoko per kursus ir patirti..

  Bet ji dirba Lietuvoje ar ne?.. nes Lietuvoje veikia visiškai kitokios sistemos..

  Taip, as apie LT kalbu.

  Ta ir turiu omeny, kad darbas labai prestizinis sakyciau, o su patirtim augancia vis vien atlyginimas nekyla.

 6. Imagine rašė:

  Visada yra išimčių. Jei sakei, kad negali gaut didesnio atlyginimo dėl to, kad neturi atitinkamo diplomo, tai matyt čia ir bus priežastis, kurios nepakeisi.. 🙁

  vis vien durnizmas. galva dedu kokioj britanijoj taip nebutu. 17 metu tai cia ne 5 metai.

 7. Britanijoj yra įvairiausių kursų, darbdaviai siųstų į kursus, kad tik darbuotojas gautų atitinkamą diplomą, pačius naujausius apmokymus, tobulėjimo paskaitas, konferencijas ir seminarus, po kurių irgi išduodami certifikatai. Čia kažkaip labiau rūpinamasi darbuotojų edukacija ir inovacija.

 8. Tik Lietuvoje.. Ir nėra čia jau tokios varganos algos.. Tik reikia mąstyti, tai ir pinigų ir ko tik nori bus… O kas nori iškjart ir visko, tai ir valo negrams užpakalius airijoj 😀

 9. Kai aš mokiausi, visi juodaodžiai buvo negrai.. Tai gal tada mokiausi rasistų mokykloje? Hm… bet tikrai nesijaučiu rasistu, nors ir toliau negrus vadinsiu būtent negrais…

 10. PupaUoga rašė:

  O be to visokių darbų reikia, įsivaizduokit jei nebūtų valytojų, tai iš namų išėję pro šiukšles neprabristum.. 🙂

  O ar aš kalbu apie trai, kad kažkokio darbo nereikia? Visai ne… Kalbu apie tai, kad ta pati valytoja, nori gauti tiek pat, kiek ministras, o tai yra nerealu.. Todėl ne jos darbas blogas, o mąstymas.

 11. agarmis rašė:

  O kas nori iškjart ir visko, tai ir valo negrams užpakalius airijoj 😀

  Pirma – juodaodžių Airijoj nėra daug, prakuokinai. Bet ne čia esmė.

  Antra – kad ir tokį darbą dirbt reikia turėti tam tikrą kvalifikaciją, kiekvienas pašalietis (o ypač užsienietis) atėjęs deja deja tokio darbo taip lengvai negaus.

  Trečia – šitas darbas nėra toks žeminantis kaip tau atrodo. Ir į jį neįeina vien tik užpakalių valymas, kaip iš kai kurių, nieko apie tai nežinančių žmonių, gali pasirodyti.

 12. Aš galiu į tokį darbą, kad ir rytoj įsidarbinti, bet tai čia viena… Antra, mąstyk plačiau, įdėk daugiau fantazijos
  Ar geriau tau pasidarytų, jei parašysiu žodį ne "airijoj", o pvz "prancūzijoj" ar "amerikoj". Juk ne čia esmė… 😀

 13. Kaip ir sakiau ne čia esmė – kur.

  Deja, net ir kvalifikaciją turintys žmonės tokio darbo rytoj taip neimtų ir negautų. Nagi važiuok, pabandyk, gauk, tada sakyk.

  Mąstau pakankamai plačiai ir čia jokios fantazijos įdėt nereikia, yra kas yra, faktai lieka faktais.

 14. Žinai, man bloga nuo dviejų tipų žmonių, kurie jaučiasi esą žemės nuskriaustieji – tai bedarbiai ir emigrantai. Man bloga nuo jų ale "sudievinimo". Ir vieniems, ir antriems trūksta proto ir sugebėjimų normaliai gyventi, todėl su nuskriaustųjų kauke visus kaltina, kad jiems kažkas kažko nedavė. Juokinga. Kodėl aš turiu su tavim normaliai kalbėti, jei esi buka tiek, kad Lietuvoje neradai savo vietos, o nubėgai ale "geresnio gyvenimo" ieškoti? Visi emigrantai yra pinigų vergai ir jiems kitos vertybės dzin.

 15. Matau, kad pakeitei savo vakarykštį pasisakymą 😀

  Ir iš kur pas tave tiek neapykantos? Ar tau lengviau su ja širdy gyvent? Jei šneki apie vertybes ir pats jų turi, tai parodyk jas čia.
  Už kitus nešnekėsiu, tik pasakysiu tiek, kad tu nežinai mano istorijos, nežinai kodėl emigravau, kodėl pasilikau svetur ilgiau nei iš pradžių galvojau. Nežinai kodėl į Lietuvą niekada nebegrįšiu gyvent. Jei mano gyvenimas svetur nebūtų susiklostęs taip kaip susiklostė, būčiau jau prieš 3 metus grįžus į Lietuvą ir uždirbčiau tuos normalius pinigus. Ne piniguose čia esmė. Jei būčiau pinigų vergė, dirbčiau kaip ir kiti 12val per dieną 7 dienas per savaitę. Tokių žmonių mano draugų rate taip pat nėra. Kiekvienas turi savo istoriją.
  Negaliu neigti ir to, kad daug yra tokių kokius čia paminėjai (tokių asmeniškai nepažįstu), tokių žmonių taip pat nemėgstu ir nesvarbu ar jis būtų emigrantas, ar ne.
  Niekada nevaidinau nuskriaustosios, nepažįstu nė vieno, kuris tą kaukę kada nešiojo.
  Bet tavo tas kategoriškas nusistatymas tiesiog juokingas, taip imti ir visus suvienodinti. Pažink žmones, gilinkis, pamatysi, kad yra visai ne taip kaip galvoji. Jei nesi dar visai sustabarėjęs ir sugriaužtas tos savosios pagiežos.

 16. Pinky rašė:

  Susimasciau siandien… Juk dauguma isvykusiu emigrantu dirba zemesneje darbo sferoje. Nemaza emigrantu dalis yra su aukstaisiais… Susimasciau, kad jei negauciau normalaus darbo, valytoja tikrai nedirbciau nors ir uz keliskart didesne alga… Na, pradziai pakenteciau, bet tikrai taip negyvenciau. Vien nuo minties pradedu psichologiskai nykti…

  Valymas yra doras, naudingas ir gerbtinas darbas. Nereiktų gėdytis dirbti naudingą darbą. Aš nesigėdyčiau dirbti valytoju, nors yra profesijų, kuriomis užsiimti man būtų gėda- pvz. vogti automobilius arba rinkti mokesčius.

 17. Mama mano baigė akušeriją, Vilniuj dirbo vyr. akušere, ir gaudavo minimumą.
  Atvažiavo į Angliją, pradėjo slaugyt senukus, tada kai pramoko anglų gerai, gavo darba ligoninėj akušere.. Išvis manau jai labai pasisekė, nes nei braškes rinko, nei buvo apgauta.. Vėl gi, čia kaip kam pasiseka..

 18. Hm. Kai prisiregistravau siam forume buvau Skotijoj. Po to grizau i LT, o dabar vel Skotijoje. 🙂

  Uzknisa stereotipinis poziuris i emigrantus. Teisingai Imagine sake ( senokas jos postas ), bet kiekvienas iskeliaujam del skirtingu priezasciu.
  As kai pirma kart (2004m) isvykau ,turejau LT normalu darba, bet labai jau norejau paziuret ,kaip ten uzsienyje zmones gyvena. Pirminis planas buvo pabut per vasara, bet uzkabliavo ir pasilikau 5men. Po to grizau i LT ,bet neilgai teistveriau (irgi 5men), islekiau vel ,sikart 2 metams. Po to nusprendziau grizt gyvent i LT ( bet laikas parode,kad suklydau). Susiradau gera darba, isikuriau. Bet susikta krize sukniso visus planus. Vienintelis geras dalykas is to ,kad Lietuvoje susiradau savo antra puse ir dabar abu jau 2m. gyvenam Edinburge.
  Zmona (dabar jau), nori grizt gyvent i Lietuva, o as ne. Tai ziuresim ,kaip cia bus. As cia turiu daug ideju ir planu, kurie Lietuvoje neigyvendinami, del nesveikos mokesciu sistemos ir poziurio i smulku versla.
  Ir tikrai ne pinigai mane laiko cia. O pati aplinka, poziuris i zmogu ir patys zmones.

Parašykite komentarą