2024 23 liepos

42 thoughts on “Gerklės skausmas

 1. Stasys rašė:

  gerklės problemos siejamos su nesugebėjimu ar negalėjimu save išreikšti aplinkiniams. Užsidarius. Save paspausk daugiau ant kūrybos.

  Stasy, tu mane kasdien vis labiau ir labiau stebini.

 2. kootwelaaa:DDD rašė:

  jau 4 diena is eiles nerealiai skauda gerkle taip kad net prasneket negaliu.. bandziau gert wisokius waistus, bet niekas nepadeda.. nuo karstu arbatu jau bloga.. nuo silto pieno su medum dar labiau.. temepraturos neturiu tai nenoriu eit pas gydytoja.. gal zinot dar budu kuriais butu galima gydyt gerkle?

  Gerklej pas tave apsigyveno kazkokia zaraza. Ar bandei silta vandeni su druska gargaliuoti? Druska traukia skyscius, o tai reiskia ir uzdegima kunkuliuojanti gerkles lastelese.
  Pasitaisyk silto vandens su labai daug druska. Paimk gurgsniuka ( bet nepraryk) ir gargaliuok, ir poto isspjauk laukan. Taip kol pabaigsi visa stikline.

  Pienas su medum, karstos arbatos…. nepadeda, nes tai tik bobuciu mitas. Karstis, gal tik siek tiek nuslopina skausma, tai gal todel zmones ir tiki tokiais patarimais.

 3. siaip purskalai padeda..o geriausias vaistas tai citrinos valgymas…tik po to nieko negerk
  stasi esu skaicius apie tai ka cia sneki bet nemanau kad to galima tiketi…as irgi turiu daug problemu su gerkle bet zinok reiskiu save visiem kas tik klauso.. jau ir bloga kartais buna nuo manes

 4. oi kaip smagu jei ką nors dar sugebu nustebinti 🙂 Dėl to gyventi verta.
  Na , Varlyte , logikos mėgėja , paminėjai zarazą. Pravaryk loginę grandinėlę kaip ji atsirado , jei yra pasakyta " šventa vieta tuščia nebūna".
  kas neaišku , klausk.

  lily , vaistai , ar kitos priemonės nepagelbės jei tai daugiau nei koks virusas. Pastudijuok , tai tikrai verta. O savęs reiškimą kaip kas supranta.
  Jei darže auga gėlytė – ką darai? laistai , popini , prižiūri. O jei piktžolė?
  Ką tokiu atveju daryti? Rankų teptis nesinori , belieka palikti džiūti , užleidi tą vietą ,neprižiūri. Jei auga ir tie ir tie augalai ir neapsižiūrėjus paduodami visai ne tie , tai , aišku , kad kažkam tai nepatiks.

 5. Varlyte , čia nėra mažmožis. Pats iš tokių dalykų savo laiku išlipau. Antibiotikai tik nuramina problemą o ne išsprendžia. Kalbino ir pasimėsinėjimui. Čia prieitų Kindziulis ir tartų: – Buvo kaip ožys , nu nepasidavė demagogijoms 😆 . Tai todėl ir lenkiu kad reikia tokias problemas biskutį kitaip spręsti. Čia logika ir matematika nepadės.
  Sakoma – yra jaunas ir gražus , o poto gražus , ir laikas teisingas visiems.

 6. Peršalimo virusų sukeltas gerklės skausmas ir perštėjimas sunkiai įveikiami vaistais. Kadangi nuo gerklės skausmo vartojamos tabletės ir tirpalai nepasiekia gerklų srities, gydymui pirmiausia vertėtų rinktis inhaliacijas. Į vandenį inhaliacijoms pilami vaistinių augalų ekstraktai, pvz, ramunėlių arba šalavijo.
  Vartojamų čiulpiamųjų tablečių ir skalavimo tirpalų veikliosios medžiagos tepasiekia tik priekinės gerklės ir burnos ertmės sritį. Be to, į šių preparatų sudėtį dažniausiai įeina tos veikliosios substancijos, kurios slopina bakterijų augimą, tačiau neturi priešvirusinio poveikio ir labiau tinka bakterinės kilmės infekcijoms gydyti. Jų sudėtyje esančios anestezuojančios vaistinės medžiagos, benzokainas ar lidokainas, malšina patį gerklės skausmą. Tokiu atveju lygiai taip pat gerai gali veikti ir ledinukai su pipirmėtės ar šalavijo ekstraktais, gerklės skalavimas šiltomis ramunėlių , miškinės sidabražolės ar šalavijo arbatomis

  Kai maza budavau ir skaudedavo gerkle mama darydavo inhaliacijom kazkoki misinuka.. zinau kad ieidavo jodas, pipirmetes, avietes ir dar kazkas.. gelbedavo 🙂 o pacia gerkle trindavo "tigro tepalu" ir siltai aprisdavo..

 7. Bakterijos ir virusai yra du skirtingi dalykai. Bakterijos yra 10- 100 kartu didesnes nei virusai.
  Trumpai, bakterijos yra mazi organizmai, turintys viska ko reikia dauginimuisi- genetine informacija, ribosomas, plazmidas, etc. Virusai turi tik genetine informacija, jie negali replikuoti tos informacijos, negali gaminti savu baltymu, jie turi apsigyventi KITU organizmu lastelese tam, kad galetu daugintis. Kai virusas apsigyvena lasteleje, ir pagamina daug baby virusiuku, lastele tada sprogsta paleisdama tuos virusiukus.
  Dar, skirtumas tas, kad bakterijos turi lastelines sienas plius lastelines membranas, kuriose yra polymeriai ir kuriu deka jos turi tam tikra forma.
  Niu, zodziu, nesiplesysiu cia per daug. Tikiuosi paaiskejo nors kiek.

 8. Kaip Varle Legarija aiskino … uzkresta lastele sprogsta paleisdama virysiukus.. siaip organizme yra tokios super lasteles, kurios atpazysta uzkrestas audiniu lasteles ir jas naikina, tai stabdydamos viruso plitima. kai sunaikinama nemazai lasteliu atsiranda gerkles skausmas. Imunine sistema turi praktiskai visu virusiuku, bakteriju antikunius.. dauguma ju gaunam su motinos pienu pirmom dienom. nepamenu kiek ju ten bet atrodo vos dvi ar pan. Uzpuolus virusiukui isijungia organizmo ginybine sistema, kyla temperatura, visas organizmas pradeda veikti sparciau (greiteja medziagu apykaita, greiciau auga nagai, plaukai ir pan). Organizmas imuninej sistemoj iesko tu lasteliu kurios blokuotu kenkeja. Per 2-3 dienas randa, tada teigiamos lasteles pradeda sparciai daugintis ir tarsi praryja tas neigiamas lasteles (ar virusiukus) , kurios dar laisvai plaukioja.

 9. kootwelaaa:DDD rašė:

  jau 4 diena is eiles nerealiai skauda gerkle taip kad net prasneket negaliu.. bandziau gert wisokius waistus, bet niekas nepadeda.. nuo karstu arbatu jau bloga.. nuo silto pieno su medum dar labiau.. temepraturos neturiu tai nenoriu eit pas gydytoja.. gal zinot dar budu kuriais butu galima gydyt gerkle?

  man geriausiai padeda tabletes su propoliu (Propodezas, pvz) , HALLS pastiles ir gerkles skalavimas su vandeniu maisytu su druska

 10. Stasys rašė:

  propolis , propolis … pikis.

  prie pora metu visur pradejo vartot zodi propolis.. galvojau kas cia per velnias… kol nusipirkau purskala su propoliu ir pagal kvapa suvokiau kad cia pikis 🙂 (pas tevus pora aviliu yra..)

 11. gerkles skausma itin greit galima pasalinti, o taip pat ir isgydyti angina visiems laikams su rupuzes spiritiniu antpilu.Tik reikia pavasari ja pagauti ir uzpilti spiritu.Vartoti tik 2 laselius per diena.Tikrai padeda efektyviai.

 12. cia visiskai rimtai.Tik rupuze turi buti pagauta tam tikryu laiku pavasari.Tam inde laikyti su spiritu apie 3 dienas po to isimti.Tik negalima piktnaudziauti ne daugiau 2-3 laseliai.

 13. mama kazkada buvo uzpylus rupuze degtine.. irgi lasiukais vartojo esant reikalui.. bet gavos taip, kad nusiveze tabuteli netycia (nors ir pazymetas buvo, bet nepastebejo kazkaip) prie ezero ir su sesute nemazai nugere kaip degtinyte… vyrai gryze is zvejybos zmonas vos atpazino. plemais visa kuna jom abiem isvare.. negera buvo.. bet uztat po to kelis metus niekuo nesirgo 😀
  moralas: pazymekit butelius taip, kad matytu ir pusaklis.

 14. Kadangi čia "netradicinės medicinos" kampelis, tai ir mano patarimai bus netradiciniai 🙂

  Reikia save prisižiūrėti, kol dar niekas nesutrikę, nieko neskauda. Kai jau kažkas atsitinka, truputį per velu. Bet, kad jau taip nutinka, reikia kažką daryti. Pasiūlysiu du būdus nuo gerklės:

  1. Gerklės glostymas magnetu. Jūs tikriausiai žinote, kad žmogus sudarytas ne iš vieno fizinio kūno, o iš įvairių kūnų (netradiciškai kalbant). Energetiniame kūne, gerklės srityje sutrinka energijos balansas. Kai taip atsitinka, toji sritis tampa pažeista, o fiziniame kūne tai pasireiškia kaip – liga. Žmogaus energetinis laukas yra artimas magneto skleidžiamam laukui. Glostant magnetu pažeistą sritį, po kurio laiko ji yra atstatoma, o fiziniame kūne tai pasireiškia kaip – pasveikimas.

  2. Meditavimas į gerklės čakrą. Jei jūs neturite meditacinės patirties, tai aš jus dabar truputį pamokinsiu.

  Meditavimas į gerklės čakrą: Patogiai įsitaisote, atsipalaiduojate, kad nebūtų jokio diskonforto. Tada užsimerkiate. Liežuvio galiuką galite priglausti prie gomurio. Galite medituoti su mudromis ir mantromis, jas galite nesunkiai rasti internete. O aš papasakosiu apie paprasčiausią minčių kontrolę, nukreiptą į gerklės čakrą. Dabar, kai jūs esate užsimerkę, įsivaizduokite, kad gerklėje prie stuburo šviečia saulė (parinkite saulei spalvą, būdingą šiai penktąjai čakrai). Savo vaizduotėje matykite saulę akinančiai ryškią. Iš pradžių įsivaizduokite, kad jis vos žiba, tada kvėpuodami jauskite, kad kvėpuojate per ją ir su kiekvienu įkvėpimu ji didėja ir tampa vis ryškesnė. Ji spinduliuoja į gerklę, į visą jūsų kūną. Apgaukite save, priverskite patikėti, kad jųs jaučiatia tą čakrą ir jos didingą spinduliavimą. Įsivaizduokite, kad aplink gerklę, ore apie pora centimetrų nuo gerklės yra anergijos lauko riba. Toji riba yra pažeista, lyg audinys, pro kurio tarpelius patenka saulė lyg maži žiburiukai. Dabar čakra savo spinduliuojama energija užpildo ir pašalina tas energijos lauko kiaurymes ir užpildo visą gerklę savo energija, o tada įsivaizduokite kaip jūsų energetinis laukas nuo čakros spinduliavimo tarsi įsikrauna ir plečiasi aplink visą jūsų kūną. Dabar pabūkite šioje būsenoje šiek tiek laiko, pasimėgaukite, įsivaizduokite, kaip mažėje gerklės skausmas, įsivaizduokite jums besišypsančią gerklę. Na ir po kokių 5-10 min. galite baigti meditaciją. Paprastai atsimerkite, ramiai pabūkite, pasivaikščokite. 1 min. po meditacijos verčiau nedarykite jokių staigių judesių.

 15. Lelija33 rašė:

  Man tai priimtina. Tik klausimukas: kodėl po meditacijos negalima daryt staigių judesių?

  Reikia palaukti, kol energija "nusistovės" ir susibalansuos. Staigūs judesiai gali pažeisti energijos balansą, tada iš meditacijos mažai naudos.

 16. Jet rašė:

  Lelija33 rašė:

  Man tai priimtina. Tik klausimukas: kodėl po meditacijos negalima daryt staigių judesių?

  Reikia palaukti, kol energija "nusistovės" ir susibalansuos. Staigūs judesiai gali pažeisti energijos balansą, tada iš meditacijos mažai naudos.

  Aišku, ačiū.

 17. Siandien atsikeliau vos prasnekejau.Gryzau tik ape 6h iki tol isgeriau kelias tabletes nuo gerkles skausmo,o dabar vien arbatos karstos,ir kelios tabletes.Bet ne kiek nepadeda.Kas galetu greit nuimt skausma ir uzkimima toki?Rytoj pasirodau ir butinai balso reiks. 😕

 18. Yra dar vienas veiksmingas budas- reikia,kad gerkles raumenys kuo daugiau judetu,t.y. reikia kuo dazniau ryti seiles. Taip pat reikia iskisti ir itempti liezuvi iki smakro keletai sekundziu. Taip po pusvalandzio jau nebe taip ir skauda.

Parašykite komentarą