Jei gyvenate nuosavame name arba bute, tai ko gero norite, kad grįžus po sunkios darbo dienos namuose būtų užtikrinta jauki ir taupi šiluma. Jei norime, kad šildymo kainos nebūtų didelės, o šiluma namuose laikytųsi kuo ilgiau, privalome pasirūpinti tinkamu pastato apšiltinimu. Nors visada daugiausiai dėmesio sulaukia sienų bei stogo apšiltinimas, nes karštas oras visada kyla į viršų, bet tinkamas grindų apšiltinimas labai pagerina būsto šiluminį efektyvumą, atneša jam jaukumo, komforto ir dar labiau sumažina šildymo kainas. Yra daugybė šiltinimo būdų bei medžiagų, su kuriomis galite atlikti šiuos darbus patys arba su profesionalų pagalbą. Tačiau jei esate visiškai nepatyręs namų šeimininkas, norintis sukurti savo namuose jaukų klimatą, ką turėtumėte žinoti apie tinkamą grindų šiltinimą?
Dar prieš imantis bet kokių šiltinimo darbų, pasistenkite sudaryti tinkamą darbų planą. Nusibraižykite patalpos schemą ir nuspręskite kur įrengsite termoreguliatorių. Išgręžus skyle sienoje link grindų nepamirškite, kad turite palikti pakankamai vietos vamzdžiams ir davikliui. Kuo geriau išvalykite grindis ir įsitikinkite, kad jos – visiškai lygios. Lygumas – tai nepaprastai svarbus faktorius, todėl jei pastebėjote, kad paviršius yra nelygus, jums teks pilti lyginančią cementinę dangą. Pasižymėkite grindų plotą, kuris nebus apšiltintas. Termoizoliacinė medžiaga turi būti kuo atidžiau paklota tarp grindų ir kabelio. Šiltinant grindis yra du pasirinkimai: taupus, išdėstantis šiltinimo medžiagą aplink perimetrą pagal sienų medžiagą, arba efektyvesnis viso ploto išdėstymas. Kiekvienas namų plotas turi būti kaip įmanoma geriau apsaugotas nuo drėgmės, nes ji nuolat kenkia būsto konstrukcijoms, sukuria sąlygas pelėsio atsiradimui ir sumažina būsto ilgaamžiškumą. Dėl šių priežasčių, tinkama apsauga yra tiesiog privaloma. Apsaugokite šiltinimo medžiagą difuzine plėvele arba bet kokia kita hidroizoliacine medžiaga, nes tai vienintelis būdas apsisaugoti nuo kenksmingo drėgmės poveikio.
Jei šiltinate nuosavo buto ar namo grindis, šiems darbams geriausiai tiks polistereninis putplastis arba akmens vata. Jei grindims didžiausią įtaką daro šaltas oras iš išorės, putplastis labai tiks šiems darbams ir ženkliai pagerins būsto šilumines savybes. Jei gyvenate bute ir norite kuo geresnio apšiltinimo, polistereninis putplastis ne tik pagerins būsto šilumines savybes, bet taip pat suteiks puikias sąlygas garsą izoliuojančių plokščių montavimui, kurios padės apsisaugoti nuo išorinio triukšmo ir ramiau gyventi. Polistereninis putplastis yra klojamas tik ant taisyklingai paruoštų, sausų grindų, o ant grunto esantis organinis sluoksnis privalo būti pašalintas. Jei galite, pasistenkite atlikti šiuos darbus kuo palankesnėmis oro sąlygomis.
Grindų ant grunto bei tarpaukštinių perdangų šiltinimui puikiai tinka „Rockwool“ mineralinė akmens vata. Grindų šiltinimas akmens vata turi būti atliktas ant sąlyginai lygaus ir sauso pagrindo. Akmens vatos plokštės be jokio vargo prisitaiko prie paviršiaus ir užpildo įvairiausius nelygumus. Akmens vatos tarpinės taip pat apsaugo būstą nuo per konstrukcijas sklindančio garso. Rockwool mineralinė akmens vata suteikia namams ne tik puikią šilumos izoliacija, bet ir apsaugo jus nuo nepageidaujamo triukšmo. Apsilankę interneto svetainėje Rockwool.lt sužinosite daugiau apie akmens vatą bei visas jos montavimo ypatybes.