2024 21 birželio

149 thoughts on “Gyvenimo prasmė

 1. Žmones galima būtų suskirstyti į dvi "rūšis" – plėšrūnai ir neplėšrūnai. Pavyzdžiui, pagal liaudies stereotipus:
  žmogaus turinčio liūto prigimti gyvenimo tikslas, savo energija ir autoritetu stengsis valdyti ir dominuoti, visa kita lieka antram plane.
  Arklys – prisiėda, pamiega ir toliau aria.
  Tai va pagal mitybos piramidę visi liūtais negali būti, nors ir norėtų.
  Čia aš sau tokią filosofiją išvedžiau, kad pateisinčiau savo egzistavimą ta prasme, kad nebūsiu prezidentu.
  O jeigu visiškai rimtai, tai gal būt prasmingiau išauginti dorus, ir darbščius vaikus, nei save įamžinti įrašius savo pavardę į kokio niekinio filmo titrus.

 2. Na as liutas 🙄 Kokia gyvenimo prasme ??? Net neisivaizduoju,tiesiog negaistu laiko apie tai galvodamas…..Bandau VALDYTI.. zodis VALDYTI,man turi visai kita prasme nei kitiems….

 3. Someone rašė:

  O jeigu visiškai rimtai, tai gal būt prasmingiau išauginti dorus, ir darbščius vaikus, nei save įamžinti įrašius savo pavardę į kokio niekinio filmo titrus.

  Taip išauginti dorus vaikus labai gerai, bet vis dėl to kokia viso to prasmė? Jeigu tavo prasmė išauginti dorus vaikus tai reiškia tau svarbu visa tai kas vyks po tavęs, kai tu numirsi. Bet kodėl žmonėms tai rūpi?

  Someone rašė:

  Kokia gyvenimo prasme ??? Net neisivaizduoju,tiesiog negaistu laiko apie tai galvodamas…..Bandau VALDYTI..

  O tu nemanai, kad šitaip tu tiesiog stengiesi bėgti nuo šio klausimo. Atmink šis klausimas anksčiau ar vėliau tau iškils ypatingai kuomet tau gyvenime kas nors nesiseks (na aš tikrai tau nelinkiu nieko bloga) arba kuomet tau tiesiog atsibos VALDYTI arba tu suprasi, kad visko valdyti negali.

 4. Someone rašė:

  kuomet tau tiesiog atsibos VALDYTI arba tu suprasi, kad visko valdyti negali.

  Tai ka as noriu valdyti,ir kartais valdau,tikrai neatsibos,as visko valdyti ir nenoriu 💡

 5. Nuo klausimo as nebegu,tiesiog nera cia ka mastyt,nes cia nieko ir neprimastysi,KOKIA GYVENIMO PRASME…??? Galbut jos net nera…

  Na taip matau tu turi mėgiamą užsiėmimą, kuris tau teikia malonumą. Būtent tas malonumas užpildo tavo gyvenimą ir tu neturi laiko galvoti kokia tavo gyvenimo prasmė. Aš taves visai ir neverčiu sukti sau dėl to galvą. Tikiuosi, kad tavo "VALDYMO" malonumas dar ilgai nepranyks, nes tada tau teks ieškoti kažko kito ir taip visą gyvenimą, kol saves paklausi koks viso to tikslas?

  Tema skirta tiems kas iš tikrųjų to klausia, tiems kas negali saves atrasti šiame pasaulyje.

 6. Nu jei matai tik mokykla ir namus,tai galbut ir as tada toky klausima uzduociau….

  Someone rašė:

  Na taip matau tu turi mėgiamą užsiėmimą, kuris tau teikia malonumą.

  Supratingas zmogus esi 🙂

 7. Vadovavimu ir valdymu aš nelaikau, kai koks "valdovas" stumdo savo broli seserį ar šiaip silpnesnį už save, ypač kai tai daro su snargliuotų nebrendylų gauja. Tokius galima prilyginti tik šakalams ir hienoms.
  Atsiprašau , kad gavosi nukrypimas nuo temos.

 8. Syncro rašė:

  Nu jei matai tik mokykla ir namus,tai galbut ir as tada toky klausima uzduociau….

  Na matai tu taip pat neatmeti tokios galimybės, kad gali užduoti tokį klausimą susiklosčius tam tikroms aplinkybėms. O pagalvok juk yra tokių žmonių, kurie neturi to ka tu turi ir net negali to atrasti, o jiems belika tik viena klausti dėl ko aš gyvenu? Jei pastebėjai forume apie gyvenimą depresijos iš tikrųjų labai daug.

 9. taigi o kdl tau toks idomus klausimas iskilo? gyveni kad gyventum…juk nesedesi tipo dangui ir nesimegausi rojumi 😆 o jei negyvensi tai niekas nebusi… kaip toki klausimai dar kyla…

 10. ai gyveni ir maziau reik apsikraut tokiais klausimais… is ju nieko neprimastysi… tiesiog nuotaika sugadinsi ir dar i kokius stresus ir depresijas isoksi… tiesio gyveni ir kaip bus taip bus… pats sprendi ka daryt…

 11. Na bet klausimas vis dėlto kyla nors ir kaip stengtumeisi ji nuvaryti į šalį arba kuo labiau stengiesi nuo to kažkur pabėgti kažkuo užsiimti, kad į galva tokių minčių mažiau ateitu tuo stipriau ir stipriau šis klausimas neduoda ramybės. O paskutiniu metu tai net ir naktimis kartais neišeina užmigti.

 12. Šiaip tai tikėjausi rimtos diskusijos, galbūt yra tokių, kurie į gyvenimą stengiasi žiūrėti truputį giliau. Negi visi čia tokie patenkinti gyvenimu?
  Ai tiek jau to, matau, kad turbūt busiu ne čia pataikęs.

 13. Alternative rašė:

  Šiaip tai tikėjausi rimtos diskusijos, galbūt yra tokių, kurie į gyvenimą stengiasi žiūrėti truputį giliau. Negi visi čia tokie patenkinti gyvenimu?
  Ai tiek jau to, matau, kad turbūt busiu ne čia pataikęs.

  Ko tu tikėjaisi, kad visi puls rašyti savo gyvenimo tikslus. Žmogus yra tokia jau būtybė jog visada viskas iki galo nebus aišku ypač toks dalykas kaip gyvenimo prasmė, kiekvienas turim savo vietą ir savo paskirtį, bet kokia ji sužinosim tik nugyvęnę, kolkas bent aš stengiuosi būti geru ir teisingu žmogum ir padėti silpnesniem. Manau kolkas daugiau padaryti ir negaliu.

  P.S Žinoma gerai kai žmonės sugeba galvoti nevien kasdieniais, bet ir būties klausimais, bet geriau negalvoti atsisėdus, o daryti kažką, betką svarbu judėti pirmyn, o su tuo kl visada stovėsi vietoj, vadinasi tuo pačiu ir eisi atgal. Sekmės

 14. Anapus rašė:

  bet geriau negalvoti atsisėdus, o daryti kažką, betką svarbu judėti pirmyn, o su tuo kl visada stovėsi vietoj, vadinasi tuo pačiu ir eisi atgal.

  Būtent šis klausimas mane ir verčia ne stovėti vietoje ir ieškoti, galiu pasakyti tai, kad dėka šio klausimo ir ieškojimo į jį atsakymo aš tikrai nemažai sužinojau apie žmogų ir jo egzistavimą. Iš tikrųjų aš supratau, kad būtent šio klausimo ignoravimas ir bėgimas nuo jo ir yra ne kas kita, bet stovėjimas vietoje. Žmogus ne gyvūnas būtent tik žmogus sau ir gali užduoti tokį klausimą ir ieškoti atsakymų.
  Sėkmės

 15. Anapus rašė:

  kiekvienas turim savo vietą ir savo paskirtį, bet kokia ji sužinosim tik nugyvęnę

  Žinai tokiom pasakom aš jau nebetikiu. O iš kur tu žniai, kad visa tiesą sužinosi galbūt tik numirus, tai ką dabar geriausia imti ir nusižudyti? o gal dėl to ir savižudžių tiek daug nes turbūt jie visi ir gavo tokį atsakymą. Čia tik paprasčiausias tikinčiųjų atsakymas, kurie daugiau ir neturi ką atsakyti, o iš kur jie patys žino? (nes jiems kažkas pasakė sužinojęs iš kažko kito).

 16. 🙄 M daugiau linkusios apie tokius dalykus galvoti… atsipalaiduok zmogau,jau turbut tiek prisiskaitei kad ne i ta puse keliauji,kas tau is to kad tu taip gilinies ir suki sau galva ???

 17. Boxeris rašė:

  Uzjauciu tave..

  Šiap aš visai jokios užuojautos čia ir neieškau. Gal kai kam gali pasirodyti truputį keista ko aš čia taip pristojau su tuo gyvenimo prasmės klausimu. Man tiesiog būtų labai įdomu pasidalinti nuomone su tais kas galbūt yra tikrai domėjęsi arba dar besidomintys šiuo klausimu ir ieškantys tiesos. Aš manau, kad tokie žmonės turi kokių nors savų minčių ar teorijų šiuo klausimu. Manau, kad tuomet tikrai būtų daugiau šansų kažką sužinoti iš tikrųjų ir preiti bendros išvados.
  Ačių.

 18. Syncro rašė:

  atsipalaiduok zmogau,jau turbut tiek prisiskaitei kad ne i ta puse keliauji,kas tau is to kad tu taip gilinies ir suki sau galva ???

  Aš manau, kad būtent tik ir turėdamas teisinga atsakymą tu gali eiti teisinga puse, o kol jo neturi tai iš kur gali žinoti, kad ten kur dabar eini yra teisingas kelias? Tik dėl to, kad taip daro dauguma?
  O kas man iš to? Na tiesiog jaučiu, kad atsakymas kažkur turi būti ir jį žinoti reikia.

 19. laurencija rašė:

  nu argi tau reikia zinoti kdl gyveni? nusizudyk tai isvis negyvensi ir laiminga busi

  Na aš apie savižudybe tai čia ir nešneku, būtent savižudybę aš ir laikau niekuo kitu kaip tik stengimusi pabėgti nuo šio klausimo.

  P.S. Šiaip tai aš ne mergina, o vaikinas. 😀

 20. Tu galvoji kad ieskosi ir rasi atsakyma ??? kokia gyvenimo prasme ??? ilysi i google ir bus parasyta Alternative gyvenimo prasme tokia ir tokia ??? tiesiog gaisti laika,as nzn ar as einu teisingu keliu,bet nieks ir nezinos kol jo nepraeisi,dabar kazka darau ir manau kad tas kelias kuriuo dabar einu yra tas.Jei ne tai galbut dar bus laiko pakeist ta kelia.Kaip tokio drift filme sake "Gyvenimas paprastas darai sprendimus ir neziuri atgal" kazkas tokio.

 21. laurencija rašė:

  betgi tu klausimu nereikia nes tokiu minciu kdl as gyvenu..tai…nzn zmogaus kuris atrodo nieko neturi ir yra nereikalingas.. visai kas kita yra uzsibrezti tiksla ko nori pasiekti gyvenime 8) tu gal tai norejai pasakyt???

  Mano atvejis tai lyg ir nėra toks, kad nieko neturėčiau ar būčiau niekam nereikalingas. Pas mane žiūrint iš šono atrodo viskas gerai, na bet kažkas viduje vis tiek dėl to neduoda ramybės ir tu nieko negali padaryti, kažkodėl manau, kad visiems atrodo, kad aš depresuoju ir kankinuosi. Bet iš tikrųjų tas ieškojimas man netgi padeda, iš tikrųjų beieškant man pavyko gana nemažai sužinoti ir kuo toliau tuo labiau tikiu, kad atsakymas tikrai yra.
  Na dėl užsibržto tikslo, galiu pasakyti tai yra paprasčiausiai žmogaus lakstymas nuo vieno malonumo prie kito. Tarkim tu užsibrėži gyvenime kažko siekti ir to sieki nes tai yra tavo tikslas tavo svajonė, tu iš dalies net jauti malonumą vien apie tai galvodamas ir žinai, kad tau bus malonu kuomet tavo svajonė išsipildys. Tačiau kuomet tu pasieki savo tikslą (nesvarbu tai pinigai ar garbė…) staiga malonumas pradeda mažėti ir galų gale visai pradingsta. Tuomet tau jau reikia siekti arba didesnio malonumo arba susigalvoti naują tikslą ir vėl jo siekti ir taip toliau visą gyvenimą. Tarkim paprastesnis pavyzdys tu svajoji nusipirkti mašiną, tokiu atveju tu sunkiai dirbi, kad užsidirbti pinigų mašinai. Galų gale tu užsidirbi ir nusiperki savo išsvajotą mašiną, tačiau po kurio laiko tas patirtas malonumas pradeda po truputį blėsti ir išnyksta visai tuomet tau reikia arba naujos, geresnės mašinos arba vėl kažko nauja ir t.t. Lygiai tas pats vyksta net ir valgant, kol tu alkanas/a tau patys skaniausi ir pats didžiausias malonumas patiriamas valgant pirmuosius kąsnius, o po to malonumas su kiekvienu kąsniu vis mažėja kol galiausiai pranyksta visai. Na aišku kai kam toks lakstymas nuo vieno malonumo prie kito visai priimtinas, bet kai kas nori žinoti dėl ko visa tai vyksta.

 22. Syncro rašė:

  as nzn ar as einu teisingu keliu,bet nieks ir nezinos kol jo nepraeisi,dabar kazka darau ir manau kad tas kelias kuriuo dabar einu yra tas.Jei ne tai galbut dar bus laiko pakeist ta kelia.

  Labai būtų gerai jeigu spėtum ir gyvenimą nugyventi ir po to dar neteisingą kelią pakeisti. Bet tikrai nemanau, kad tokia galimybė yra. Turbūt pastebėjai yptingai kalbant su pagyvenusiais žmonėmis kuomet jie sako "o jeigu galėčiau sugrįžti atgal tai pasielgčiau taip ir taip’, bet tuomet kelio atgal jau nebėra. Manau, kad būtų visai neblogai žinoti iš anksto kaip elgtis ir kokius sprendimus priiminėti, kad po to netektų taip sakyti.

 23. Nera tai nera,perdaug i tai nesigilinu,kaip bus taip.Gyvenu sia diena.Jei tu ir toliau ieskosi kokia gyvenimo prasme,tai tavo gyvenime tikrai nebus jokios prasmes….o gal tai ir yra tavo gyvenimo prasme,ieskoti atsakymo (kurio nera) dabar del tu visu noru,automobily tipo nusiperki po to kita,nu tai ka ??? jei tau tai suteikia laime,gyventi linksmai,tau tai suteikia didely dziaugsma,tai kodel to nedaryti ???

 24. Syncro aš tau visai neturiu jokių priekaištų, juk aš ir rašiau, kad kai kuriems žmonėms patinka gyventi siekiant vis didesnio malonumo (tavo atveju vis geresnio automobio), o kai kurie nori žinoti, kodėl visa taip vyksta, nori žinoti kodėl jie gyvena, galbūt žmogui yra skirta kažką atlikti, o ne paprasčiausiai mėgautis gyvenimu. Aš tiesiog priklausau pastarajai kategorijai. Kaip ir sakiau mano tikslas šioje diskusijoje sužinoti ar yra ir daugiau tokių žmonių ir ką jiems pavyko sužinoti.
  Sėkmės.

 25. laurencija rašė:

  alternative na manau cia tavo uzgaida. kaip tu gali suzinot tai ko tu pats nezinai ko nori?

  Taip tai mano užgaida aš noriu sužinoti kokia mano gyvenimo prasmė, dėl ko aš gyvenu, dėl ko vieni žmonės elgiasi altruistiškai, o kiti egoistiškai, o kodėl būtent to negali gyvūnai? Ar aš gyvenu dėl to, kad tik nugyventi sukeliant kitiems kuo mažiau problemų ir palikti kuo daugiau palikuonių, kaip gyvūnai, ar yra koks nors kitas tikslas, ką žmogus turi atlikti.

 26. Someone rašė:

  O iš kur tu žniai, kad visa tiesą sužinosi galbūt tik numirus, tai ką dabar geriausia imti ir nusižudyti?

  Iš kur žinai, iškur ir t.t, nieko aš nežinau ir tu nežinai ir niekas nežino ir nesužinosim, nemanai, kad tą prasmę gyvenimo mes patys pasidarome ir niekas mum jos nepakiš po nosim, būtų per lengva ir neįdomu.
  Someone rašė:

  Čia tik paprasčiausias tikinčiųjų atsakymas, kurie daugiau ir neturi ką atsakyti

  Būtent, visada maniau, kad žmogų palaiko tikėjimas ir viltis, tai padeda sulaukti gražių momentų ir man nereikia kažko žinoti aš tikiu, kad aš egzistuoju ne šiaip sau, galbūt pasaulio neišgelbėsiu, bet bent jo negriausiu ir stengsiuos jį tobulinti savo darbais.Manau tu irgi turi to tikėjimo, kitaip būtum miręs jau, ir nebeklausinėtum tokių dalykų.
  Someone rašė:

  Būtent šis klausimas mane ir verčia ne stovėti vietoje

  Pagalvok ką pats gero nuveiki kol diskutuoji šiuo klausimu, ir durnam aišku, kad kiekvienas į jį turime skirtingus atsakymus ir netgi keista kaip tu nesugebi suvokti ir bandai neigti kitų mintis, kaip neteisingas, vien todėl, kad pats mąstai kitaip.

  P.S Aš tau net žinutę rašiau dėl EDIT mygtuko, nerašyk dviejų postų išeilės, o naudokis mygtuku ir koreguok, kitaip ištrinsiu, taisyklės visiem vienodos ir tu nebūsi išimtis.
  P.P.S Ale tau dabar gili paauglystė, suvokimo metas, o kai pamatysi, kad suvokti reikėhjo tik tiek nedaug…

 27. Šioje diskusijoje man buvo įdomu sužinoti jūsų nuomone apie gyvenimo prasmės klausimą. Nors tikėjausi, kad į šią diskusija įsitrauks žmonės truputį giliau besidomintys šia tema. Kažkodėl jaučiu, kad žmonės ne tik stengiasi vengti šio klausimo, bet netgi neigiamai žiūri į tuos, kurie to klausia.

  Anapus rašė:

  keista kaip tu nesugebi suvokti ir bandai neigti kitų mintis, kaip neteisingas, vien todėl, kad pats mąstai kitaip

  Jeigu tau teko nors kiek domėtis bent kokiais nors atradimais, moksle ar dar kur, tai pasiūlytos naujos idėjos visada būdavo prieštaringai vertinamos. Dėl kitų nuomonės neigimo: jeigu skaitei ankstesnius laiškus tai aš pateikiau visai gyvenimiškus pavyzdžius. O abipusė kritika turi būti visada nes tik taip galima prieiti prie teisingų išvadų, o ne iš karto kategoriškai viską paneigiant, net neisigilinus į kito nuomonę.

  Anapus rašė:

  stengsiuos jį tobulinti savo darbais

  O kokiais būtent darbais tu jį tobulinsi?

  P.S. Atsiprašau dėl EDIT, tiesiog nesenai pradėjau dalyvauti tai kartais pasimiršta.

 28. Someone rašė:

  Jeigu tau teko nors kiek domėtis bent kokiais nors atradimais, moksle ar dar kur, tai pasiūlytos naujos idėjos visada būdavo prieštaringai vertinamos.

  Jeigu vertina mąstantys žmonės pasiulymuose jie matys ir tiesos ir melo, kaip ir pats sakei, tik nesuprantu kodėl pats bandai tada neigti kitų nuomones ir palikti tik sąvają juolab, kad aiškiai pasakei nesuprantatis atsakymo į patie užduotą klausimą. (o NORS KIEK domėtis ir apie mokslą ir apie atradimus teko, netgi manau, kad tau dar tiek neteko kiek man (nieko neįžeidžiant, bet vėlgi įžvelgiu tavo sunkią paauglystę))

  Someone rašė:

  O kokiais būtent darbais tu jį tobulinsi?

  O neperdaug tamsta gilinates į asmeniškumus, čia tik forumas tu man ne draugas, kaip ir aš tau, tai gal savo gyvenimo vingius ir griovius ir kūrybas ir parodytą gailestį ar pagalbą kitam pasiliksiu sau . :comp:

 29. Tai tu siūlai tiesiog džiaugtis gyvenimu, imti iš gyvenimo tai ką gali iki tol kol vėl atsidursi keblioje padėtyje ir vėl klausi savęs apie gyvenimo prąsmę? O po to atsisėdus paverkti galbūt kažkam pasimelsti kol tai praeis ir po to vėl ta pati vargo vakarienė? Reiškia reikia ir toliau gyventi laukiant kol vėl ateis sunkumai?
  Na o kaip tu manai, kodėl šis klausimas būtent kyla tuomet kada tau sunku?

  P.S. Aš ne sėdžiu ir galvoju, bet ieškau.

 30. Nu man tai taip nebuna kad kai sunku,liudna ar dar kas galvoji apie tokias nesamones,gal gyvenimo prasme ir yra dziaugtis,juk laikas bega taip greitai,matau kad tu turbut pastoviai liudi,jei galvoji visada apie toky klausima.

 31. Ne man ne liūdna, tiesiog yra toks klausimas ir aš noriu žinoti į jį atsakyma. Manau jeigu šį atsakymą žinotų visi žmonės tai pasaulyje nebūtų tokių problemų kaip karai, terorizmas ar dar kas nors, nes tada visi žinotų dėl ko jie gyvena ir kaip teisingai reikia elgtis.

 32. Kaip teisingai reikia elgtis……??? Tu cia gal idealaus gyvenimo ieskai 🙄 nejaugi tau tikrai labai idomu galvoti kiekviena diena kokia gyvenimo prasme.As jei ir susisiku siam gyvenime tai bandau istaisyti savo klaida,bet niekad nepagalvojau kad kokia gyvenimo prasme,gal tada man nera tai buve blogai kad pagalvociau,bet abejoju…Cia tas pats kaip "Ko nori moterys" tai ir tu cia "Kokia gyvenimo prasme".

 33. Syncro rašė:

  Kaip teisingai reikia elgtis……??? Tu cia gal idealaus gyvenimo ieskai kazkaip durnai skamba,svarbiausiai daryk tai kas tau patinka… Someone rašė:

  Taip aš ieškau idealaus gyvenimo ir noriu žinoti kaip man reikia teisingai elgtis tam, kad kaip tu sakai "nesusišikčiau gyvenime" ir nereiktų po to vėl viską taisyti iš naujo.
  Daryti tai kas man patinka? Tai gal man patinks ir narkotikus vartoti tai siūlai juos vartoti? Arba man patinka elgtis taip kaip nepatinka kitiems tai ką irgi siūlai taip daryti?

 34. Nu del tu narkotiku tai persistengei ten jau buna priklausomybe,o ne noras,bet del "Arba man patinka elgtis taip kaip nepatinka kitiems tai ką irgi siūlai taip daryti?" taip siulau… tai tavo gyvenimas ir kiti negali taves kontroliuoti,cia jau ju bedos kad kazkas jiems nepatinka,nekreipk demesio i aplinkinius… tokie kurie kreipia demesy dazniausiai buna susikauste,nedrasus,nes jie bijo apsijuokti… tu gyveni sau ne kazkam.Man PVZ patinka automobiliai,patinka slydineti,patinka valdyti,(apacioj parasas) ir is aplinkiniu susilaukiu neigiamu nuomoniu,nes nevienas stogas jau buvo,ir tevai jau nuo pat mazens bando nuo to atitraukti (nepavyko),dabar belieka pritarti.Ir man dzin kad vel versiuos,visai smagu… man dzin kas daug kas galvoja ot "debilas",dzin dzin,gal tu jau ir turetum susimastyt ka noretum nuveikti ir ka pasiekti.Nes po to gali buti ir per velu…

 35. Na aš manau, kad žmogaus elgesys vien tik savo labui neatsižvelgiant į kitų nuomonę ypatingai kuomet kitam nuo to yra blogai yra ne kas kita kaip egoizmas, o būtent egoizmas ir yra visų problemų pasaulyje priežastis. Tai ką tu parašei tai yra tavo pomėgiai, jei neklystu slidinėjimas, vairavimas ir kt., nėra joks egoizmas ir tu nedarai nieko bloga (aišku nebent tu jauti malonumą važiuodamas į žmones) nebent pats sau. O tėvai tau prieštarauja tik dėl to, kad tave myli ir nenori, kad tu nukentėtum.

 36. Arba as taves nesupratau arba tu manes. "Arba man patinka elgtis taip kaip nepatinka kitiems tai ką irgi siūlai taip daryti?" apie tai as ir sneku,nesvarbu kad tai mano pomegiai,bet tai daugumai nepatinka,ir as i tai nekreipiu demesio,kazin kaip ten butu jei kreipciau demesy i ju norus,tada ir kiltu tas klausimas turbut….nu nekaifuoju per zmones vaziuodamas,as ir turiu ribas,nesijaudink."O tėvai tau prieštarauja tik dėl to, kad tave myli ir nenori, kad tu nukentėtum." o cia irgi,ka jie nenori kad as buciau laimingas ??? 😆

 37. Syncro rašė:

  apie tai as ir sneku,nesvarbu kad tai mano pomegiai,bet tai daugumai nepatinka,ir as i tai nekreipiu demesio

  Nu nesuprantu, kodėl gali nepatikti daugumai žmonių tai, kad tavo pomėgis yra slidinėti ar vairuoti. Tai kas jiems blogai tu juk sakei, kad ant jų nevažinėji? Asmeniškai man tai tikrai yra dzin, kad tu čiuožinėji ir pats save žaloji ar dar ką, svarbu tai, kad tu nekenki kitiems. Nu aš tave nelabai suprantu arba tu kažko čia neparašai.

 38. Alternative rašė:

  Syncro rašė:

  apie tai as ir sneku,nesvarbu kad tai mano pomegiai,bet tai daugumai nepatinka,ir as i tai nekreipiu demesio

  Nu nesuprantu, kodėl gali nepatikti daugumai žmonių tai, kad tavo pomėgis yra slidinėti ar vairuoti. Tai kas jiems blogai tu juk sakei, kad ant jų nevažinėji? Asmeniškai man tai tikrai yra dzin, kad tu čiuožinėji ir pats save žaloji ar dar ką, svarbu tai, kad tu nekenki kitiems. Nu aš tave nelabai suprantu arba tu kažko čia neparašai.

  Tu cia kaip psichologas… 🙄

 39. Alternative rašė:

  Tai tu siūlai tiesiog džiaugtis gyvenimu, imti iš gyvenimo tai ką gali iki tol kol vėl atsidursi keblioje padėtyje ir vėl klausi savęs apie gyvenimo prąsmę? O po to atsisėdus paverkti galbūt kažkam pasimelsti kol tai praeis ir po to vėl ta pati vargo vakarienė? Reiškia reikia ir toliau gyventi laukiant kol vėl ateis sunkumai?
  Na o kaip tu manai, kodėl šis klausimas būtent kyla tuomet kada tau sunku?

  P.S. Aš ne sėdžiu ir galvoju, bet ieškau.

  num laukti tikrai nereikia,tikrai…o ar daznai buna tokios keblios ar nepatogios situacijos?…nu aisku ziurint kaip tu supranti tuo zodzius-"keblios","nepatogios"…kiekvienas zmogus tai supranta skirtingai,todel manau vieningos nuomones nebus 😛

 40. O tu nemanai, kad kažkas tave tiesiog pastato į tokias situacijas tam, kad tu sąmoningai galvotum kokia yra tavo gyvenimo prasmė? Dėl ko būtent žmogui toks klausimas kyla juk gyvūnai apie tai nemąsto nors ir kaip jiems būtų blogai.

 41. Sorry bet neskaičiau nė vieno komentaro.. Pamačius temos pavadinimą parašysiu taip. Kas per klausimas kokia prasmė, tikrai kai nelaimės kokios nesusimąstau dėlto. Šiaip jei gyvename, vadinasi lemta, ir nereik visokių vėju prisigalvot. Kiti taip prisimąsto, kad po to ir žudytis užzimano. O šiaip skaičiau,kad žudytis linkę tie asmenys, kurių IQ žemas.. O šiaip nžn, apie tai negalvoju. Kas kad nesiseka, bandyk ieškot, daryt ką nors kitaip… Prieš save NIEKADA rankos nepakelčiau…

 42. PupaUoga,
  Niekada nesakyk niekada.Labai jau kategoriška nuomonė,kad rankas prieš save kelia tik žemo IQ žmonės…Tai yra liga,liguista emocinė būsena niekaip nepriklausanti nuo IQ.Bent jau mano žiniomis.
  O kas liečia gyvenimo prasmės,tai mano gyvenimo prasmė:uždirbti daug,daug pinigų (ot,materialistė :-/: ).

 43. Kodėl visi mano, kad žmogus klausiantis kokia mano gyvenimo prasmė yra visada liūdnas ir ketinantis nusižudyti. Na pavyzdžiui aš visai nesu nei liūdnas nei žudytis ketinu, tačiau klausimas kokia mano gyvenimo prasmė ir kam aš gyvenu? visada išlieka.

  Someone rašė:

  Dėl vieno esu tikra,jog esu čia tam,kad padėti kitiems vienokiu ar kitokiu būdu…(nors pačiai psichiatro pagalba praverstų

  Ar galėtum atsakyti kaip ketini padėti kitiems? Na ta prasme gal tu turi kokių minčių kaip galima pakeisti pasaulį?

 44. Alternative rašė:

  Kodėl visi mano, kad žmogus klausiantis kokia mano gyvenimo prasmė yra visada liūdnas ir ketinantis nusižudyti. Na pavyzdžiui aš visai nesu nei liūdnas nei žudytis ketinu, tačiau klausimas kokia mano gyvenimo prasmė ir kam aš gyvenu? visada išlieka.

  Someone rašė:

  Dėl vieno esu tikra,jog esu čia tam,kad padėti kitiems vienokiu ar kitokiu būdu…(nors pačiai psichiatro pagalba praverstų

  Ar galėtum atsakyti kaip ketini padėti kitiems? Na ta prasme gal tu turi kokių minčių kaip galima pakeisti pasaulį?

  Įgyti profesiją,kur galėčiau bent kažkiek padėti žmonėms.Tai čia būtų pirmas žingsnis link to.
  Tačiau vienas lauke-ne karys.Tam gal ir suburčiau draugiją,asociaciją.(Ech,užsisvajojauuu 🙂

  Šaunu,kad užduodi sau tą klausimą,nes tos laimės akimirkos,kai apie tai negalvoji-greitai pasibaigia.Anksčiau ar vėliau tiems,kas apie tai negalvoja,ateina laikas pagalvoti…
  Aš prieš 2-u metus galvojau,jog man tereikia gerai mokytis,siekti gero išsilavinimo ir viskas bus paprasta…,bet užklumpa tokie dalykai,kai gyvenime prioritetai keičiasi.
  Ir dar, man nepatinka kai kurių "diskriminacija" dėl amžiaus..
  Jei esi paauglys ar tik neseniai ‘išbridai’ iš to amžiau,tai nenormalu apie tai galvoti,reiškiasi buvo/yra paauglystė sunki,psichika sužalota…Stereotipiniai pamąstymai ir apie tuos pačius savižudžius(negražus žodis,tad geriau suvyniokim jį į vatą ir pavadinkim depresuojančiu)…
  Laimingas žmogus gyvenimą mato visai per kitas prizmes…Šiaip,man kartais baisu,kaip žmonės susikūrę stereotipą,automatiškai viską lygina su juo ir bet kokius kitokius dalykus laiko nenormaliais ir nepriimtinais.Su šituo neseniai teko susidurt ir skaudžiai……
  Ok,off topic’as jau gaunsi…Sorry…

 45. Someone rašė:

  Pasaulio gal ir nepakeisiu,bet bandyti pakeisti Lietuvą-galima.
  Kiekviena sritis tarpusavyje susijusi.Norint pakeisti kažkokią vieną,reikia imtis kitos,nes kitaip jokio rezultato nebus,todėl sunku galvoti apie konkrečius dalykus,o šiaip…pagalbos reikia beveik visur.

  Iš tikrųjų tavo tikslai labai geri mažai galima sutikti taip mąstančių žmonių. Tačiau ar tu nemanai, kad būtent žmonės galvodami jog negali pakeisti viso pasaulio, bet bando pakeisti tam tikrą jo dąlį pvz. šiuo atveju padėti Lietuvai, ar tu nemanai, kad tai ir yra problema, kad žmonės galvoja ne apie visumą, bet apie jos dąlį. Na tarkim kokia nors organizacija bando padėti vienai šaliai ir rūpinasi, kad tik tos šalies žmonėms būtų gerai, o kita organizacija rūpinasi tik kitos šalies žmonių gerove. Ar nemanai, kad tai gali skątinti nelygybę tarp žmonių? Kartais tarp valstybių ir karai vyksta dėl to, kad vieni žmonės turi savus interesus o kiti dar kitus. Na aš bandau pasakyti, kad mano nuomone visa problema ir yra tame, kad kartais žmonės bandydami padėti žmonijai galvoja kaip padėti tik vienai grupelei žmonių, o ne apie visus žmones.

  Someone rašė:

  Laimingas žmogus gyvenimą mato visai per kitas prizmes…Šiaip,man kartais baisu,kaip žmonės susikūrę stereotipą,automatiškai viską lygina su juo ir bet kokius kitokius dalykus laiko nenormaliais ir nepriimtinais.Su šituo neseniai teko susidurt ir skaudžiai

  Taip tai yra didelė problema, kad žmonės susikuria sau stereotipus ir bando atmesti viską, kas nepritampa prie jo. Visuomenė iš tokių žmonių labai sunkiai priima ir ignoruoja naujas idėjas, tokai visuomenei yra sunkiau tobulėti. Jei skaitei kitus šios diskusijos laiškus tai labai aiškiai atsispindi. Beveik visi vengia net pagalvoti apie gyvenimo prasmės klausimą ir be viso to tai skaito kaip kažką nenormalaus.

 46. Bet prisimink, kad pasaulyje yra žmonių, kurių gyvenimas yra ne toks saldus kaip tavo. Ką tuomet siūlai jiems irgi mėgautis tokia "kelione". Na šiaip kiek žinau kiekviena kelionė turi tikslą.

 47. Atrasti save
  Kiekvieną rytą, atversdami laikraštį, klausydami žinių per radiją ar per televiziją, mes nepastebimai nugrimztame į neigiamos informacijos jūrą. Kuo toliau, tuo labiau mums yra peršamas nepatrauklus ir tamsus pasaulio vaizdas, kuris sudarytas iš begalės prievartos, kovos dėl pinigų ir valdžios. Mums nuolatos į galvą kemšamos naujienos apie nesibaigiančias avarijas, katastrofas ir žmogžudystes, kol tai tampa nebepakeliama ir tuomet klausiame savęs – „Nejaugi pasaulyje nėra nieko gero?“ ir jau net nebestikime sulaukti gerų permainų.
  Mes nuolatos ieškome gyvenime ko nors už ko galėtume užsikabinti, tarsi „Ariadnės siūlo galo“, kuris išvestų mus iš šio labirinto, ieškome viso to prasmės, kuri pateisintų mūsų tokį egzistavimą, tačiau nerandame. O viso to pasekoje kyla depresija, kuri sieloje palieka vien tik tuštumą.
  Tačiau dienos bėgyje mums pavyksta iš dalies atsitraukti nuo tokių minčių, darbas, šeima, draugai, hobis. Vakare taip pat galime pasirinkti įvairias pramogas, kurias mums gali pasiūlyti mūsų industrija. Visa tai mums tarsi padeda laikinai negalvoti apie tai kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje ir pasimiršti. Bet ir vėl išaušta rytas ir vėl tas pats tuštumo ir nesaugumo jausmas. Kai kurie žmonės nebegalėdami kęsti nuolat pasikartojančios tokios būsenos bando pabėgti nuo šio jausmo pasinerdami į alkoholizmą, narkotikus, kai kurie suserga psichinėmis ligomis. Kiti bando save „laikinai nuraminti“ užsiimdami meditacijomis, joga ar kitomis psichologinėmis praktikomis. Visa tai žmogui suteikia laikiną savęs nuraminimą, tačiau problema išlieka neišspręsta, o toks „raminamųjų“ poveikis anksčiau ar vėliau baigiasi. O kas toliau ? Kokias dar panašias būsenas mes turėsime iškęsti ? Ar visa tai kas vyksta su mumis tėra tik atsitiktinumas ? Ir kas gali mus nuo viso to išvaduoti ?
  Jeigu žmogus žinotų kokias būsenas jam reikės išgyventi kol jis pasieks tą „posūkio tašką“ nuo kurio prasidės jo progresuojantis teigiamas vystymasis ir tobulėjimas, tai be abejo žmogaus požiūris į gyvenimą būtų visiškai kitoks.
  Tuomet žmogus nepultų į narkotikus, savižudybę ar depresiją, o į savo egzistavimą žiūrėtų visiškai kitaip, labiau viską suprasdamas, jį supančią realybę perpavidalintų kitaip. Juk pasaulis aplink mus keičiasi įtakojamas mūsų minčių. Kaip sakoma, teisinga ligos diagnozė – pusė sėkmingo gydymo.
  Taigi, žmogaus įtaka pasauliui priklauso nuo jo minčių. Todėl teisingas realybės suvokimas jau yra vaistas. Juk vien tik nuo mūsų supratimo kas iš tikrųjų su mumis vyksta, nuo mūsų ryšio su aplinka, suvokimo kas ir kodėl su mumis taip elgiasi, keičiasi mūsų realybė, kas verčia mus toliau vystytis ir pereiti į aukštesnį mūsų egzistavimo lygmenį.
  Jeigu mes nors dalinai suprastume žmogaus ryšio su kitu žmogumi svarbą, visos žmonijos ryšį su gamta, bei žinotume kiekvienas savo rolę tokioje vieningoje sistemoje, tuomet tikrai galėtume pakeisti pasaulį. Nepastebimai išsispręstų visos žmonijos problemos, pradedant nuo tokių kaip tirpstantys ledynai ir didėjančios ozono skylės, baigiant depresija, narkotikais, terorizmu bei karais. Visa realybė galėtų pasikeisti į gerają pusę vien tik dėka mūsų suvokimo.

 48. atsimenu sia tema ruosiausi atsiskaitinet…. galvojau ilgai… man gyvenimo prasme tada buvo visiskai nesuprantamas dalykas…. atsimenu paklausiau vieno zmogaus, kas yra gyvenimo prasmė… jis man atsake, susirasti savo meile….. manau, gyvenimas buvo prasmingas, jei po mirties tave kas nors prisimins, ir dar ilgai neuzmirs…. juk nieks nenorime likt tik dulkemis…. geriau bandykime padaryti pasauli grazesniu, gal bent tai bus nors kiek prasminga….

 49. Someone rašė:

  Alternative>As irgi moku daryti copy-paste

  Nesupratau ką tuo norejai pasakyti? Jei tu manai, kad šį straipsnį aš nukopijavau tai parašyk kas jo autorius? ir jei gali parašyk kokiame saite dar jį matei man butu įdomu sužinoti kur jis dar papuolė?

  Someone rašė:

  geriau bandykime padaryti pasauli grazesniu, gal bent tai bus nors kiek prasminga

  Na taip dauguma butent rašo, kad reikia keisti pasaulį aš taip pat tam pritariu, bet ar kas nors turi minčiu kaip reikia tai daryti. Kažkodėl visi rašo, kad keisti reikia, bet KAIP. O gal pirmiausia reikia keisti save? Galbūt tik ištaisius save bus galima keisti pasaulį?

 50. Gyvenimo prasme, tureti tiksla ir jo siekti, megautis gyvenimu, daryti tai kas labiausiai patinka, pajausti meiles skoni, niekada netureti blogu minciu ir neleisti kad jos tave lydetu, padaryti kazka gero ir t.t. kiekvieno zmogaus gyvenimo prasme kitokia, ko mes giliai sirdyje trokstame (as nekalbu apie pavirsutiniskus dalykus) ka veikdami, kuo uzsiimdami jauciames laimingi ir darantys kazka reiksmingo, ne sau bet visiems tokia ir yra gyvenimo prasme.

 51. Someone rašė:

  O noredamas pakeisti save irgi turi nuo kazko pradeti….ir taip pasaka be galo

  Visiškai nesuprantu ką tuo norėjai pasakyti. Ką reiškia žodis "kažkas" šukuosena, drabužiai…? Norėdamas pakeisti pasaulį turi pradėti nuo savęs, tai reiškia pirmiau pakeisti save kaip žmogų, o ne "kažką".

  Someone rašė:

  padaryti kazka gero ir t.t.

  pixonai, tu čia gana nemažai aprašei ką turi žmogus daryti, kad turėtų gyvenimo tikslą. Kažkodėl dauguma į šį klausimą atsako labai panašiai, bet turiu pasakyti toks atsakymas labai paviršutiniškas. Visų atsakymas būna toks "reikia daryti kažką gero, gerai elgtis, būti geram ir t.t.". O ar tu galetum paaiškinti ką reiškia "daryti kažką gero". Juk tai kas tau atrodo gera kitam gali būti blogai. Pvz. Hitleris irgi norėjo gera savo tautai, jis netgi žudė žmones galvodamas, kad taip padarys pasaulį geresniu. Arba kt. pvz. komunistai irgi norėjo savo tautai gero. Norėdami įvesti tarp žmonių lygybę jie netgi konfiskuodavo jų turtą ir juos ištremdavo, nors galvojo, kad po to žmonėms gyventi bus geriau.

 52. Atrodys savanaudiskai,bet kodel visi sako,daryti gero kitiems (nesneku apie artimus zmones),pakeisti pasauly… atvirai sakant dejau ant viso pasaulio ❗ nei man jis rupi nei ka,kodel visi galvoja kas bus kai bus.Pirma raskit beda po to ja spreskit o ne raskit sprendima po to ieskokit bedu…. man asmeniskai neydomu kas bus po 10 metu ar 60 metu.Darau tai kas man patinka ir darysiu toliau ir kiekvienas zmogus turi kazkoky hobi kuri mielai jis daro,tai ir yra gyvenimo prasme – megautis juo.Kodel visi galvoja,kad tau yra paskirta kazkokia svarbi misija.Nevisalaika ka tu darai yra gerai,bet smagu,o tai ir suteikia gyvenimo prasme.

 53. turiu omenyje praejo jau nemazai laiko kai zmogus masto apie pasauli vargu ar ka beishmastysime ane?
  Būti atviro proto yra privalumas, bet ne tiek atviro, kad tavo smegenys iškristų…

 54. Alternative rašė:

  Sveiki. Norėčiau diskusijai pasiūlyti nauja tema: Kokia yra mano gyvenimo prasmė? Ar tiesiog nugyventi ir palikti palikuonis ir mirti kaip gyvunai ar gyvenimas skirtas didesniam tikslui. Manau, kad si klausima kiekvienas esate sau kada nors uzdave. Jeigu pastebėjote šis klausimas ypatingai kyla įvairių nesėkmių metu, ar nesusimąstėte kodėl būtent tada. Aciu.

  Gyvenimo prasme…
  gyventi ilgai ir linksmai 😀

 55. nightex rašė:

  tai va klausimas vistiktai ishlieka – kaip linksmai ir gerai nugyventi gyvenima? Ka reikia daryti kad to pasiektum? Kokia jusu nuomone?

  Daryti tai kas tau patinka. 8) Tai ir suteikia gyvenimo prasme.

 56. nightex rašė:

  tai va klausimas vistiktai ishlieka – kaip linksmai ir gerai nugyventi gyvenima? Ka reikia daryti kad to pasiektum? Kokia jusu nuomone?

  Reikia daryt tai, ka nori, bet su protu. Negalima skaudinti kitu zmoniu ir pan… Reikia gyventi ir nesigaileti, kad kazko nepadarei arba kazka padarei.. Nereikia ziureti kaimynu, draugu nuomones..! Ziureti saves ir daryti tai, ka tikrai megsti tu ir ko nori, o ne ko nori kiti 😉

 57. S1n1 rašė:

  Negalima skaudinti kitu zmoniu ir pan… Ziureti saves ir daryti tai, ka tikrai megsti tu ir ko nori, o ne ko nori kiti 😉

  Kitaip sakant tu nori, kad ir vilkas butų sotus ir avis sveika. Geri norai, bet gaila, kad taip nebūna.

  Someone rašė:

  Kokia mano gyvenimo prasmė? Taip, esu sau uždavęs šį klausimą, bet taip ir nesužinojau atsakymo. Nežinau, kokia prasmė.

  Na, o bent ar bandei kur nors ieškoti šio atsakymo?

 58. Aš pagalvojau, kad gyvenimo prasmė slypi mumyse. O gal būt mes jau ją vykdom, patys to nežinodami. Žmogus gimsta, tada miršta. Tarsi svečias, apsilanko ir išeina. Svečias prieš apsilankydamas turi turėti prasmę, dėl ko jis pas mus užsuka. Tai jei mes esam svečiai šiame pasaulyje, reiškia prasmę mes žinojome iki čia patenkant. Tokiu atveju, ji turėtų slypėti mumyse. Kaip ją sužinoti? Tikriausiai per meditaciją, nes tik jos būdu yra priartėjama prie giliausių sąmonės vietų. Bet aš taip tik manau, o iš tikrųjų – nežinau.

 59. Man rodos nera jokio tikslo gyvenime. Pasaulis buvo sukurtas ne tam, kad… o teisiog sukurtas ir tiek. Kaip ir zmogus. Mums paprastiems dvikojams gyvunams Dievo sumastymai kvaili ir nesuprantami.
  Prie tokios isvados priejau, nes ieskojau, ieskojau tos prasmes, bet taip ir neradau. Ir pagalvojau, kad turbut kazko nesuprantu…

 60. norite tikslo? tai vienatve. pazink save pabuk su savimi megaukis tuom….. retai kur dabar jaunimas mokamas to….. dabar jei jau psichologija shulioje tai tik lytinis svietimas…. aciu dievams kad nemoko apie grupini sexa….

 61. Gyvenimo prasmė – yra įvykdyti Dievo valią ir pasiekti nesibaigiančią Laimę Dievo Karalystėje. Ten yra visų troškimų išsipildymas. Geros valios tikintiesiems yra susitikimas su artimaisiais, jau palikusiais šį pasaulį. Regėti Dievo veidą – didžiausia ekstazė – paskęsti Jo veido spinduliuose… Iš Jo pilnatvės trykšta gerumo, džiaugsmo, artumo, išbaigtumo versmė.

 62. DangausIlgesys rašė:

  Gyvenimo prasmė – yra įvykdyti Dievo valią ir pasiekti nesibaigiančią Laimę Dievo Karalystėje. Ten yra visų troškimų išsipildymas. Geros valios tikintiesiems yra susitikimas su artimaisiais, jau palikusiais šį pasaulį. Regėti Dievo veidą – didžiausia ekstazė – paskęsti Jo veido spinduliuose… Iš Jo pilnatvės trykšta gerumo, džiaugsmo, artumo, išbaigtumo versmė.

  eisiu padrocint i dieva ziuredamas

 63. Kiekvienas, kuris daro nuodėmes, visiškai nesigaili dėl savo blogumo. Yra pasidavęs velnio įtakai ir jo darbams. Su visu vergavimu keliaus į pragarą Šėtono karalijon, kur bus verksmas ir dantų griežimas. Taigi piktavaliai gali ruoštis amžinąjai kančiai ir skausmui…

 64. DangausIlgesys rašė:

  Kiekvienas, kuris daro nuodėmes, visiškai nesigaili dėl savo blogumo. Yra pasidavęs velnio įtakai ir jo darbams. Su visu vergavimu keliaus į pragarą Šėtono karalijon, kur bus verksmas ir dantų griežimas. Taigi piktavaliai gali ruoštis amžinąjai kančiai ir skausmui…

  nuo kada drocinimas i dievo portreta yra nuodeme? net kazkuris bibilijos veikejas nuleido dykumoj asile

 65. Johnny Depp rašė:

  taigi ponai , atrodo kelialapi i pragara as jau turiu 😆

  ne, tau bus atleista jeigu sukalbesi 345345 sveiku mariju 15348 teve musu ir 70 kartu apibegsi nuogas aplink vatikana

 66. Johnny Depp rašė:

  del paskutinio tai.. man atrodo tada dar greiciau ten nukeliausiu 😆

  nejaugi? manau vatikano pydarastijai… atsiprasau, dvasininkijai labai patiktu toks vaizdiaaalis

 67. Alternative rašė:

  Na kaip matau truputį nukrypome nuo temos, siūlau žvilgtelėti į šią nuorodą

  tai turėtų padėti toliau pratesti diskusiją šia tema.

  labai ikvepiantis straipsnis. Tačiau, kaip suformuoti tokia altruistine visuomene?

 68. Alternative rašė:

  Na kaip matau truputį nukrypome nuo temos, siūlau žvilgtelėti į šią nuorodą
  tai turėtų padėti toliau pratesti diskusiją šia tema.

  Pagrindinį straipsnio autoriaus tikslą pastebėjau – altruistinio žmogaus siekiamybė. Jis daugiau kalbėjo apie medžiaginę gyvosios gamtos ir žmogaus sandarą su nedideliais filosofiniais intarpais. Deja, jam aukščiausia vertybė – gamtos darna.

  Nesutinku, kad religijas galima statyti į vienodą lygmenį pagal tikrumą ir teisumą. Supratau, kad Kabala yra religijų atsiradimo aušroje, tačiau, manau, ji yra žmogaus išgalvota – jo pastangomis atrasta. Žinau, kad sinkretizmas yra paslėptas ateizmas.
  Visada svarbu religijoje autoritetingumas, kilmė ir aukščiausias tikslas. Judaizmas ir krikščionybė yra apreikštos religijos. Jos yra ne žmogaus valia, bet Pats Dievas pirmas pasilenkė prie kūrinio-kūrėjuko žmogaus ir jam apsireiškė. Be to, gamta negalėjo kilti ir būti palaikoma pati iš savęs. Visas tas tikslingumas ir priežaistingumas protu suvokiamas, kaip Kūrėjo veiklos pasekmė, Jis gamtą ir palaiko. Dar kyla klausimas, kokia altruizmo prasmė, jei reikia aukotis? Šis klausimas atsakomas ir įprasminamas krikščioniui, su viltimi pasiekti asmeninį šventumą, kad tapti panašiu į savo Kūrėją, pas kurį patekti į Dangaus Karalystę yra visų troškimų išsipildymas.

 69. Gyvenk taip, kad nereiktų gailėtis paliekat šį pasaulį, kad būtų rami sąžinė, kad įvygdei savo misiją. Šitą mintį man pasakė viena protinga moteriškė, kokio filosofo tai mintis nepasakysiu. Manau, ši mintis padeda ieškoti gyvenimo prasmės.

  Manau gyvenimo prasmės ieškoti malonumuose, kurie yra laikini, net neverta, nes kaip jau ir minėjo Alternative visvien kažkada gryštame prie to taško, kai sunku, kai reikia ieškoti naujų malonumų.

  Patiko Jet mintis, kad žmogus pasaulyje tėra svečias, o svečias turi turėti tikslą. Daiktų paskirtis ir įvykių priežastingumas, parodo, kad viskas turi savo prasmę ir tikslą įskaitant žmogaus gebėjimą mastyti apie savo egzistenciją, savo prigimtį. Tai viena iš priežaščių kodėl turėtume galvoti apie gyvenimo prasmę.

  Ne mes vieni "nusishnekame", anot kai kurių forumiečių, "nusišnekėjo" daugelis protingų žmonių, jau prieš gerus 2400 metų. O Anapus (forumietė), viena iš esminių filosofijos klausimų iždėjo į šuns dienas :). Jei nenorime būti žuvimis sekančiomis jauką (gyvenimo malonumus, religines dogmas sustingdančias žmogaus mąstymą), privalome galvoti apie gyvenimo prasmę, … kokia mūsų visų tikroji misija?

 70. nightex rašė:

  Tačiau, kaip suformuoti tokia altruistine visuomene?

  Būtent va čia ir yra visas mokslas, kaip tai padaryti? Na manau, kad tikrai būtų didelis žingsnis į priekį jeigu žmonės suprastų ir pripažintų, kad būtent tokios visuomenės formavimas ir yra vienintelis kelias į tobulą gyvenimą.
  Kaip sakoma teisinga ligos diagnozė – pusė sėkmingo gydymo.

 71. Alternative rašė:

  nightex rašė:

  Tačiau, kaip suformuoti tokia altruistine visuomene?

  Būtent va čia ir yra visas mokslas, kaip tai padaryti? Na manau, kad tikrai būtų didelis žingsnis į priekį jeigu žmonės suprastų ir pripažintų, kad būtent tokios visuomenės formavimas ir yra vienintelis kelias į tobulą gyvenimą.
  Kaip sakoma teisinga ligos diagnozė – pusė sėkmingo gydymo.

  tobula visuomene nustotu progresuoti, man ji patinka tokia kokia yra dabar

 72. Erebus":2ntifonb] Alternative rašė:

  [quote="nightex rašė:

  Tačiau, kaip suformuoti tokia altruistine visuomene?

  Būtent va čia ir yra visas mokslas, kaip tai padaryti? Na manau, kad tikrai būtų didelis žingsnis į priekį jeigu žmonės suprastų ir pripažintų, kad būtent tokios visuomenės formavimas ir yra vienintelis kelias į tobulą gyvenimą.
  Kaip sakoma teisinga ligos diagnozė – pusė sėkmingo gydymo.

  tobula visuomene nustotu progresuoti, man ji patinka tokia kokia yra dabar
  Manau dabar dar gerai, palyginus su tuo kas bus jei nieko nedarysime. Gyvenimas nestovi vietoje.

 73. Erebus rašė:

  tobula visuomene nustotu progresuoti, man ji patinka tokia kokia yra dabar[/quote

  O gal būt tobula visuomenė, kurioje visi žmonės yra susivienije atvirkščiai progresuotų daug didesniu greičiu. Na įsivaizduok jeigu visa žmonija veiktu kaip vienas organizmas tuomet atsiradusi problema būtų sprendžiamai bendromis jėgomis. Na pvz. yra bendra problema reikia atrasti vaistus nuo vėžio tuomet visi žmonės kiekvianas pagal savo galimybes stengtusi padėti spresti šią problemą. Na o jeigu pažiūrėtum į dabartinę visuomenę pamatytum, kad nors ši problema ir yra, tačiau vieniems rūpi sėkme politikoje, kitiems kaip sukurti nauja naikintuvą kainuojantį milijardus dolerių, kitiems kaip pakeisti įstatymus, kad būtų galima į aplinką išmesti daugiau teršalų, o ir tie patys keletas mokslininkų, kurie stengiasi atrasti tokius vaistus dirba ne dėl visuomenės labo, o dėl nobelio premijos. Todėl pats matai, kad tokia "progresija", kuri vyksta šiuo metu tėra tik kaip kiekvieno vaiko noras žaisti savo smėlio dėžėj.

 74. Syncro rašė:

  jop,o kam rupintis kitais ??? 8)

  O, Syncro kas atsitiko? Taigi tu pirmuose savo postuose šaukei, kad gyvenimas yra puikus kam dar galvoti kokia jo prasmė, o dabar iš kur čia tos problemos? Mašina sugedo ar draugas geresnę įsigijo?

 75. Someone rašė:

  tobula visuomene nustotu progresuoti, man ji patinka tokia kokia yra dabar

  Staripsnio nespejau perskaityti, bet mano nuomone Tobula visuomene niekada nenustotu progresuoti.
  Juk susivienyti bendrai problemai isspresti ar tikslui igyvendinti man tai ir yra tikrasis tikejimas. Bet gal but zmogus tobuloj visuomenej butu vienisas?
  Jeigu pavyktu igyvendinti tobulos visuomenes ideja, progresa skatintu informaciniu ir mokslo technologiju vystymasis, socialiniu problemu sprendimas…Hmmm…Bet ar tobuloj visuomenej egzistuotu socialines problemos? Juk tobuloj visuomenej santykiai tarp pacios visuomenes, atskiro individo ir valdzios butu tobulai suderinti…Ir koks valstybes valdymo budas turetu buti kad galetu buti igyvendinama tobulos visuomenes ideja?…

 76. Syncro rašė:

  As nesiparinu,kad man kartais nestovi

  Žmogus jaučia malonumą susidurdamas su problemomis? Na tikrai turiu pripažinti, kad tai įdomus atvejis. Čia tikriausiai tas variantas, kuomet kai gauni į skruosta iš tos laimės reikia atsukti ir kita.

 77. Alternative rašė:

  Syncro rašė:

  As nesiparinu,kad man kartais nestovi

  Žmogus jaučia malonumą susidurdamas su problemomis? Na tikrai turiu pripažinti, kad tai įdomus atvejis. Čia tikriausiai tas variantas, kuomet kai gauni į skruosta iš tos laimės reikia atsukti ir kita.

  O ko parintis ??? 😉 Malonumo galbut ir nejauciu,bet tiesiog suprantu,kad kitaip nebus ir reikia moket su tuo susitaikyt,o ne del kiekvienos bedeles griauzti save.

 78. Alternative rašė:

  Sveiki.
  Kokia yra mano gyvenimo prasmė?
  Ačiū.

  Žodžiui "prasmė" prasmę suteikia žmogus.

  p.s.
  kitaip tariant nėra iš išorės nustatytos prasmės,
  nėra taisyklių išskyrus vieną, o ši sako: "nėra taisyklių".
  :respekt:

 79. Manau gyvenimo prasme yra gyventi. Gyventi del saves,del tau artimu zmoniu,gyventi taip,kad butu gera gyventi,igyvendinti savo svajones.Gyvename,kad kazka ismoktume, patirtumeme,isgyventume ir paliktumeme.

 80. Sveikata,

  pirmas postas, shkia.

  Kalbet apie gyvenimo prasme (ka ir parode diskusija) yra beviltiska, kiekvienas ja matom kitur. Aplinka, vertybes ir dar daugelis dalyku suformuoja mus labai skirtingus. Mano akimis, gyvenimo prasmes ieskoti kaip kazkokio stebuklo neverta, nes…

  As darau tai kas man patinka, man tai atrodo labai prasminga. Kaip ten sakoma, dvasiskai tobuleju? Skamba kiek juokingai… Na, bent jau mano atveju.

  Kiekvienam – savo, kam laukt kazkokio dieviskojo bimbos nusvitimo, kuris pasakys kad tu privalai…(irasyti norima)?

 81. Johnny Depp rašė:

  o taip visi sedes , nes visiem tik patys ir terupi , kam gi cia rupintis dar ir kitais

  man patinka rupintis kitais, tais kurie gerbe save.

  Tikra jėga yra ne tada kai imi bet tada kai duodi kashka, darai kashka naujo, kuri kashka, va tada ir atsiranda shypsena zmogaus veide, visa kita yra dirbtina. Kai uzmirshti save, uzmirshti ir savo rupescius, kai galvoji apie kita padedi jam ir zinai kad taip bus sukurta geresne ateitis…

 82. bet gyvūnai taip pat mokosi, nieko ipatingo čia nematau. Nemanau, kad žmogaus gyvenimo tikslas yra gyventi ir mokytis. Gebejimas mokytis yra labai geras dalykas, taciau adaptacija ir pasaulio stebejimas, mokymasis ish jo tai dar neviskas. Imti informacija yra viena duoti informacija kita, antras dalykas, manau yra svarbesnis, bet be pirmojo neimanomas. Galbut greiciau atskleisti kashka naujo neregeto negirdeto ir pan. gali buti gyvenimo tikslu, bet tik ne mokymasis.

 83. idomus zmogus buvo ‘alternative’, del to kaip iprasta buvo nuvytas i kvailio vieta. norejau pakalbet su juo, bet ko gero jau nepakalbesiu. regis zinau ta prasme, tik vienas klaustukas dar yra, kai i ji gausiu atsakyma, tada tikiu galesiu eit ir igyvendint tai.

 84. Prasme yra tokia,jei atsiradai siam pasauli ,tai ir gyvenk o neieskok kazko tokio kas neikam neprieinama ir nepakartojama,reikia buti savimi,koks gimei to ir pasieksi debilu gimei toks ir liksi,nes jei nelistu visi kur ju nekviecia ir neju nosiai ,pasauli butu daugiiau harmonijos,juk reikia jausti savo galimybes,bet daugelis save pervertina ,todel ir bardakas.manau prasmes nera,visi stegiasi pasididziuot pries kitus,,kas as,,reikia gyvent del saves ir siandien diena,juk ,,gal ryt mirsi,,.. cia mano nuomone.. ;;)

Parašykite komentarą