2024 18 birželio

5 thoughts on “Įdėklas į kaminą, pakeitus šildymo katilą

 1. draudziamelt rašė:

  Sveiki,

  po truputi renovuojame butelį ir iškilo klausimas, dėl kamino įdėklo.

  Pakeitėmė šildymo sistemą ir keletas žmonių sako, kad yra rekomenduojama įdėti į kaminą įdėklą.
  Tačiau jau eilę metų (namui virš 50 metų, medinis) kaminas buvo be įdėklo.
  Butas iš trijų kambarių, katilas šildo tris radiatorius ir ruošia vandenį.

  Papasakokite kaip yra iš tikrujų? Kvietėmis pora meistrų, sakė kad kamino buklė gera. Bet kaina ~ 1000Lt

  Įdėklas dedamas, kad susidaręs kondensatas nedrėkintu sienos besiliečiančios su kaminu. Ypač jei kūrenama dujomis, tai kaminas gali drėkti. Tad čia reikėtu atydžiai pasvarstyti ar nesikaups kondensatas. O galima ir pabandyti be įdėklo. Jei drėks, tai ir vėliau galima jį įdėti. Tik jau gal teks daryti kosmetinį remontą.

 2. Aha, ačiū už info.
  Kadangi buto kosmetinis remontas dar eilėje, tai per žiema manau turėčiau pamatyti ar drėksta ar ne. Teisingai?
  Nors kitu atveju turbūt nepamatysiu, nes kaminas yra su dviem šachtomis (pirmam ir antram aukštui), pirmas aukštas kurenasi malkomis. Ką manot?

 3. Nesu šitoje srityje toks jau visiškas ekspertas, tačiau degančios malkos atrodo turi žymiai mažiau drėgmės sudegusiame produkte. Na, o jei kaminas mūrytas plytomis, o ne gelžbetoninė šachtinė plokštė ir kūrenama dujomis, tai jau tikėtina, kad kondensatas tekekės žemyn. Tačiau jei remontas nedarytas, tai ko gero ir labai skubėti nėra reikalo. Aišku, rezerve jau reiktu palikti litą kitą, kad jei jau stipriai šlaps, tai, kad tinkas nepradėtu kristi, ar kokio pelėsio nepriveisus.

 4. Turim du namus ir dvi pirtis ir visose tevas net nesvarstes dejo indeklus. Nezinau butina tai ar ne, bet jei daryt tai daryt gerai, kad paskuj nesispjaudyt ir nereiktu kist 2x pinigu. Beje, jei desi dek apvalius, nes vienam name sudeti kvadratinei ir labai megsta uzsikimsinet kaminas (daznai tenka valyt).

 5. uzsikimsineja arba dle to, kad sudinas kaminas arba del to, kad sudinos malkos. Bet is esmes ideklas geras dalykas. Visu pirma ne vien del kondensato, o del to, kad kaminai pasitaiko, kad uzsidega (is vidaus aiksu) ir del to gali kilt gaisras. Kamino ideklas sumazina tikimybe, kad uzsidegs namas del ugnies kamine.

Parašykite komentarą