2024 28 gegužės

94 thoughts on “Kabala – prisilietimas prie tiesos

 1. ka cia pasakojo …nemazai ka, esu jau girdejus – apie meile, atidavima altruizma , bendra siela ir t.t. ir is krikscionybes
  su nemazai kuo is kabalos mokymo , kiek ji sugebejo perteikt sis filmas, sutinku, bet ne su viskuo;}
  uzkliuvo tai, kad Dievas nesikisa niekad i zmogaus gyvenima ..o yra tik gamtos desniu ( ar Desnio) veikimas
  ….. ir isvis cia taip atsargiai lyg ir mazai kalbeta , kad toks ispudis susidare , kad kabala neigia Dievo kaipo tokio kaip asmenybes, dvasios, auksciausios samones, jau nekalbant apie trejybe ( tame tarpe sunu Jezu) buvima
  o su tuo irgi nesutinku :}

 2. avietinis_ debeselis rašė:

  uzkliuvo tai, kad Dievas nesikisa niekad i zmogaus gyvenima ..o yra tik gamtos desniu ( ar Desnio) veikimas

  Čia yra kalbama apie tai, kad Kūrėjas yra absoliučiai geras, ir jam įsikišti į žmogaus gyvenimą visai nereikia. Jeigu žmogus vykdo Kūrėjo valią jis automatiškai paklūsta dėsniui ir tampa vis artimesnis Kūrėjui. O jeigu žmogus neigia šį dėsnį ir jo nesilaiko tai jis tolsta nuo Kūrėjo ir anksčiau ar vėliau nukenčia ir kenčia tol kol nepaklūsta dėsniui.
  Čia kažkas panašaus kaip mylintys tėvai auklėja savo vaiką. Jeigu jis nepaklūsta ir prasižengia, jie jį baudžia, o baudžia tik dėl to, kad jį myli nes nori, kad gyvenime jis nebedarytų panašių klaidų ir nenukentėtų. O jeigu vaikas tėvams paklūsta jie jį skątina.
  Kaip ir tėvai taip ir Kūrėjas abiem atvejais tai daro iš meilės savo kūriniams.

 3. Kabala kalba apie tikrajį Kūrėja apie tą kuris sukūrė ir žmones ir patį Jėzų. O ir Jėzus taip kaip ir visi žmonės laikėsi Kūrėjo dėsnio.
  Kabala Jėzaus nesureikšmina, neneigia jo kaipo tokio buvimo, bet ir nepriskiria jo jokiam Dievui.
  Aplamai kabalistui tai neturi jokios reikšmės ar jis buvo ar ne. Kabalistai vykdo tikruosius Kūrėjo įsakymus. Kabalistas yra suinteresuotas kaip pajausti Kūrėjo buvimą gyvenant šiame pasaulyje. Kabala nekalba apie jokius burtus ir apie jokius stebuklus nes jų nėra.

 4. Nežinau aš tuo kažkaip linkęs abejoti. Tai kas parašyta Šventajame Rašte gali turėti perkeltinę prasmę, žmonės viską supranta tiesiogine prasme. O iš tikrųjų ar jis darė stebuklus ar ne vis tiek nieko nekeičia, juk jis pasaulio taip ir nepakeitė. Supranti pakeitus keleto žmonių likimus pasaulis nesikeičia. Jei nori iš tikrųjų kažką pakeisti turi galvoti apie visą žmoniją, o ne apie save ar apie kažkokią grupę žmonių.

 5. kodel nieko nekeicia? daug zmoniu itikejo butent del to – del Jezaus stebuklu ir ne kitaip
  atsirado kitoks supratimas apie Dieva ..kitoks dievas ..galu gale mokymas iki siu dienu ir tikrai graziu dalyku
  ….nzn ir po siai dienai skelbiami stebuklai ir ne po viena
  ar tai tik pigus bjaurus melas?
  jei yra Dievas Kurejas, vadinasi jis sukure ir gamtos desnius
  o argi kurinys gali but virsesnis uz kureja? argi kurejas negali ju pakeist9 apeit) kada jam to reikia – t.y. savo nuoziura?

 6. Na tai kas, kad įtikėjo kaip sakiau tai nieko nekeičia juk pasaulis dabar kaip matai visai nėra rojus.
  O visi stebuklai, kurie "daromi" dabar galiu tave nuraminti tai tikrai pigus melas.
  Taip kūrinys tikrai negali būti viršesnis už Kūrėją ir visi kūriniai besąlygiškai paklūsta Kūrėjo dėsniams. O pačiam Kūrėjui savo nuožiūra apeidinėti nieko visiškai nereikia, kadangi Kūrėjas sukūrė tobulą dėsnį, kurio kūriniai nesilaikydami nutolsta nuo Kūrėjo ir nukenčia. Kūrėjas nesielgia savo nuožiūra kaip jam patinka ar nepatinka, jis myli savo kūrinius visus be išimties.

 7. oki.. o kaip su anupusiniu pasaulio , paranormaliais dalykais- dvasios, nso.. galu gale demonai …. setonas? tame filme nebuvo apie tai …gal gali paaiskint kokia vieta jie uzima kabaloj ?

 8. Neužima jokios vietos. Kabala nagrinėja tik tai kas tikrai yra suvokiama ir paaiškinama žmogui, o jeigu tam tikrų dalykų ir negali suvokti tuomet kabala pateikia metodika kaip tai padaryti.
  Visi antgamtiniai reiškiniai labai dažnai būna žmonių prasimanymai, o jeigu ir ne tuomet labai dažnai visa tai paaiškina mokslas. Asmeniškai aš nelabai linkęs tikėti tokiais dalykais, ką man kažkas pasako. Jeigu žmogus tikrai yra įsitikinęs tuo ką sako tai tegul parodo, o ne tuščiai kalba.
  Šiaip tai ir Šventajame Rašte jokios skraidančios lėkštės neminimos. Tai kodėl tu dabar turi sau sukti galvą dėl to ką tau kažkas pasakė ir negali to įrodyti.

 9. Aš nesuprantu, kodėl žmonės sau kelia tokius klausimus aš sakiau, kad kabala to nenagrinėja. Tai neturi jokio skirtumo ar demonai, liuciferiai ir dar kokie velniai egzistuoja ar ne. Juk tu žinai ir iš Šventojo Rašto jeigu skaitei, kad aukščiausia jėga yra Kūrėjas ir tik Kūrėjas viską sukūrė ir visi jo kūrinai paklūsta jo dėsniui (tame tarpe ir visi velniai jeigu jie egzistuoja). Todėl kabalistai vykdo Kūrėjo valią ir stengiasi prie jo prartėti, tapti jam artimesni. Kabalistui nerūpi ar egzistuoja kažkokie velniai ar ne juk jeigu jie ir yra tai jie nėra aukščiau už kūrėją, todėl kam jam reikia dar galvoti apie kažką ar jie egzistuoja ar ne.

  P.S. Galvok ne apie liuciferius, bet geriau kaip geriau suvokti Kūrėją.

 10. Supranti jeigu tu visada ieškosi kažkokių nepaaiškinamų reiškinių apie kuriuos tau kažkas papasakojo tam tiesog nebus galo. Tokių pasakų tau gali prisekti kiek tik nori ir kas tik nori.
  Na bet čia tavo reikalas jeigu tu manai, kad kūrėją gali suvokti bandydama išsiaiškinti apie demonų egzistavimą, o ne ieškodama tiesiai pačio Kūrėjo. Aš tokios metodikos nežinau, galbūt tu kažką ir atrasi naujo tik būk atsargi. Kabala siūlo eiti link Kūrėjo suvokimo tiesiausiu keliu, o tu manai, kad reikia eiti ratais aplink.
  Sėkmės

 11. nea neieskau nepaaiskinamu reiskiniu
  tiesiog istirt reikia ta dalyka , kuriuo zadi naudotis , taikyt
  mat jei meluoja ar neteisingos kelios grandines dalys, tai galbut visa grandine yra klaidinga

  o kabalos mokymas is ko susideda..ar yra maldos , meditacija ar dar kas?

 12. Ne kabaloje nėra jokių meditacijų ir jokių maldų. Tai mokslas ir viskas ką tau pradžioje tereikia daryti norit studijuoti kabala tai paprasčiausiai paskaityti apie tai knygą ar pažiūrėti pamoką, visiškai niekam savęs neipareigojant. Aplamai tau nieko nereikia keisti, kažko garbinti ar kažką pirkti ar aukoti, netgi melstis gali lygiai taip pat kaip ir anksčiai jeigu meldeisi ir tam pačiam Dievui, kabala tai ir yra mokslas kaip suprasti tą patį Dievą/Kūrėją, viskas ką tu darei anksčiau tau nereikia nieko keisti.
  Jeigu tu pajausi, kad tau tas dalykas ne prie širdies visada gali to atsisakyti.
  Kabala skirta tik tiems kurie nori geriau suprasti Kūrėją.

  P.S. Na tu nepagalvok, kad aš noriu tave kažkur privilioti. Spresk pati, man atrodo, kad aš tave su tuo dalyku supažindinau kiek įmanoma.

 13. tam mokslui , kaip teigiama , ketvertas tūkst. metų. Iš jo išsirituliojo ir matematika , ir geometrija , ir dar kai kas. Ten , berods , pasaulis dvasinis ir materialus bei jo sudėtis parodomas per skaičius , raides.

 14. nzn bet tas leitmanas man nesimpatiskas zmogus …
  o jo tas pasakymas, kad zmogus gali tapt lygiu Kurejui
  taigi ir pats gali but Kurejas

  И не только познаешь Творца, но и сам станешь Творцом – именно такую мысль проводит Лайтман: "Каждый человек должен стать равным Творцу". Тогда он сможет управлять миром, "будучи наделенным его функциями и возможностями". Мысль совершенно дикая для иудаизма, где Творец мыслится недосягаемым и непостижимым

  skamba panasiai kaip zalcio kad vyliones ir pazadai Edeno sode 😈

 15. be to apie bendra dvasia ir pan. esu girdejus is biblijos ir kt krikscionisku mokymu
  stai viena vieta

  21 tegul visi bus viena!

  Kaip tu, Tėve, manyje ir aš tavyje,

  tegul ir jie bus viena mumyse

 16. Na aš kaip ir sakiau yra žmonių, kuriems užtenka tik aklai tikėti, kad ten kažkur kažkas yra ir kartais tam kažkam pasimelsti, tokiems žmonėms kabala nėra būtina. Kabalą studijuoja tik tie kurie nori sužinoti ir išmokti kaip reikia suvokti tai kas yra tikrasis Kūrėjas.
  Jeigu tavo širdyje per daug dvejoniu tai tau visai nebūtina versti per prievartą save tai daryti. Galbūt tu priklausai pirmajai žmonių kategorijai. Aš nesakau, kad tai yra žemesnioji žmonių kategorija, visi žmonės lygūs tiesiog kai kurie neturi tokio poreikio, kaip pažinti Kūrėją.
  Dėl Laitmano citatos: galbūt tau buvo neaiškus pasakymas "Каждый человек должен стать равным Творцу. Тогда он сможет управлять миром". Tai nereiškia, kad žmogus tapęs panašus į Kūrėją galės valdyti visą pasaulį keisti kitų žmonių likimus, daryti stebuklus ar dar ką. Valdyti pasaulį tai reiškia, kad tuomet žmogus galės valdyti savo mintis savo veiksmus, galės mąstyti nepriklausomai nuo savo kūniškų instinktų, žmogus galės valdyti ne kitų, bet savo likimą, toks žmogus galės valdyti savo norus.

 17. должен стать равным Творцу– lygus. lygiu
  puodelis niekad nebus lygus su puodziumi ;}
  manau, cia yra puikybe ir isdidumas
  matai , as nepretenduoju tapti lygiu su Dievu ir visai to nenoriu ..as jo kurinys , noriu but mielas jam ir naudingas kurinys ir mylimas ..tik tiek

 18. avietinis_ debeselis rašė:

  должен стать равным Творцу– lygus. lygiu
  puodelis niekad nebus lygus su puodziumi ;}
  manau, cia yra puikybe ir isdidumas
  matai , as nepretenduoju tapti lygiu su Dievu ir visai to nenoriu ..as jo kurinys , noriu but mielas jam ir naudingas kurinys ir mylimas ..tik tiek

  Na galiu paaiškinti: tarkim yra dvi sielos Kūrėjo siela, kuri yra tobula, tai reiškia sielai pilnai išsitaisiusi, be jokios nuodėmės, be jokios nuodėmingos minties pilna gerumo. Kita siela žmogaus, kuri nėra išsitaisiusi, joje yra dar nuodėmingų minčių. Tapti lygiu Kūrėjui tai reiškia ištaisyti savo sielą taip, kad ji būtų be nuodėmės ir be jokių blogų minčių, kad joje būtų tik gėris tai yra tokia kaip Kūrėjo. Jeigu žmogus nenori prilygti Kūrėjui reiškia jis nenori pilnai ištaisyti savo sielos. Dėl išdidumo čia niekas nekalba apie tai, kaip tapti geresniu už Kūrėją.
  "Puodelis niekada nebus lygus puodžiui" Taip tai tiesa nes puodžius puodelį gamino ne pagal savo paveikslą, o Kūrėjas sukūrė žmogų pagal savo paties paveikslą tai yra sielą panašią į savo paties. Tačiau ta siela dar turi įgauti Kūrėjo savybes tai yra išsitaisyti.

  O dėl krikščionybės tai pati matai, kad ir krikščionybė net pati to nežinodama artėja link kabalos. Jei dar nežinai tai kabala atsirado daug seniau už krikščionybę prieš 4000 metų.

 19. Someone rašė:

  O dėl krikščionybės tai pati matai, kad ir krikščionybė net pati to nežinodama artėja link kabalos. Jei dar nežinai tai kabala atsirado daug seniau už krikščionybę prieš 4000 metų

  kodel sakai nezinodama , esme ji zino – mylek Dieva , mylek artima, dalinkis padek ir t.t.
  nemeluok, neapgaudinek, nevok, nezudyk…
  prasau visaks yra .. plius dar n pamokymu ir t.t.
  kabaloj ir tas pats tik kiti zodziai- egoizmas altruizmas ..viskas ivilta i modernesnias savokas, zodzius , pavyzdzius , bet nelabai kas aiskiau ( bent jau tame filmuke) apie Kureja ..

 20. Dabar yra idomi asmenybe Indijoje, atrodo ten neapsisaukelis, o pusiau dievas, o gal net ir dievas. Net mokslininkas rase, kaip tas zmogus( nors saves tokiu neskaito) paeme uolienos gabala ir is jo padare sokoladine statulele vieno oro paputymu. Na manes tai pradzioj nei kiek neitikino, bet kaj buvusi tikybos mokytoja pasake,kad jos drauge buvo pas ji nuvykusi ir dar nepasiswejkinus jinai isgirdo jo balsa, bet toke kalba, kurios ji nezinojo, bet viska suprato, ka jis kalba iskart itikejo juo. Tai buvo kazkas panasaus i telepatija. Antradieni arba treciadieni suzinosiu jo varda, gal rasiu tada info placiau is interneto, tikrai idomi asmenybe ten 😉

 21. Someone rašė:

  kabaloj ir tas pats tik kiti zodziai- egoizmas altruizmas ..viskas ivilta i modernesnias savokas, zodzius , pavyzdzius , bet nelabai kas aiskiau ( bent jau tame filmuke) apie Kureja ..

  Tai tu nori pasakyti, kad krikščionybė ir kabala tai tas pats?

  bat – dėl tu dievų ir stebuklų. Aš nepulsiu įrodinėti ir iškarto aiškinti, kad ten melas iliuzionistai ir dar kas. Tiesiog galiu pasakyti iš savo patirties kuomet aš seniau labai domėjausi panašiais dalykais. Kuo aš daugiau apie tai domėjausi tuo daugiau apie tokius stebuklus išgirsdavau ir atrodė, kad aplinkui vyksta vien tik stebuklai, tačiau kažkodėl niekad taip neatsitikdavo man, arba visuomet man apie tai papasakodavo, kas nors iš ko nors išgirdęs, kad kažkam taip ir taip įvyko. Tiesiog patariu tikėk tuo ką pats gali realiai suvokti. Atsimeni kažkada buvo kažkoks žmogus kuris plikom rankom operacijas darydavo, kol to paties neparodė iliuzionistai.

 22. Someone rašė:

  tuo daugiau apie tokius stebuklus išgirsdavau ir atrodė, kad aplinkui vyksta vien tik stebuklai, tačiau kažkodėl niekad taip neatsitikdavo man, arba visuomet man apie tai papasakodavo, kas nors iš ko nors išgirdęs, kad kažkam taip ir taip įvyko

  gerai rašai , tik pats pabandyk įsiskaityti ką parašei: tau kiti liudija ką patyrė o tu netiki. Kaip į tai žiūrėtum jei kas pasakytų kad prieš mirtį žmogaus akys iš tamsių pajuodusių pasidaro šviesios? Žmogus turi remtis tikėjimu , tai yra variklis.

  Pasaulyje daug nepaaiškinamų dalykų , daug kas vyksta.

 23. Taip tikėjimas turi būti, tačiau jis negali būti aklas. Na pavyzdžiui, kad ir pati kabala ji paremta tais teiginais, kuriuos aprašo kabalistai kurie yra pasiekę dvasinį pasaulį ir gyvena tuo pačiu metu paprastame pasaulyje, kuriame gyvename ir mes ir tuo pačiu jaučia dvasinį pasaulį. Tačiau kabalistas nesako, kad tu paprasčiausiai tikėk, kad yra dvasinis pasaulis ir tau viskas bus gerai, jis pateikia metodiką kaip pačiam pajausti dvasinį pasaulį tai yra kaip savyje išvystyti tą jutimo organa, kuriuo žmogus galėtų aiškiai suvokti dvasinio pasaulio egzistavimą. Todėl savaime suprantama, kad žmogus norintis pradėti studijuoti kabala turi išklausyti kabalisto ir daugiau ar mažiau patikėti tuo ką jis sako, tačiau tas tikėjimas nėra aklas, žmogus išmoksta kaip pačiam įsitikinti tuo kas yra sakoma. Deja nei religija nei kiti antgamtiniai reiškiniai tokios galimybės nesuteikia.

  P.S. Beje ar gavai mano laišką?

 24. Someone rašė:

  turi išklausyti kabalisto ir daugiau ar mažiau patikėti tuo ką jis sako, tačiau tas tikėjimas nėra aklas, žmogus išmoksta kaip pačiam įsitikinti tuo kas yra sakoma. Deja nei religija nei kiti antgamtiniai reiškiniai tokios galimybės nesuteikia.

  matai , vis tik turi patikėti , bet tikėjimas nėra aklas. bet kuris naujokas tai turi priimti kaip tikėjimą ir niekaip kitaip. Jis pradiniame etape jokių įrodymų neturi , gal ir neturės.

  O dabar žiūrėk kad ir mūsų religija. Apie dvasią kalba , apie dangaus gyventojus , prižiūrėtojus kalba. Per sapnus , ar tikrovėje vyksta ir apreiškimai. Reti dalykai bet vyksta. Netgi pasakyta link kur turi krypti tikėjimas ir kas už tai bus.

  Panašumų labai yra , tik kabala gal daugiau abstraktesnė , globaliau apima. Jai daugiau tinka toks apibūdinimas kaip mokslas , o žmonėm paprastiems , beraščiams tinka su pasakojimais , stebuklais , gyvenimo aprašymu , tai kas arčiau dūšios todėl ir priimtiniau.

 25. Someone rašė:

  papasakok ka idomaus esi suzinojes

  Na pirmiausiai tai man kabala atsakė į klausimus kurie man visą laiką nedavė ramybės, būtent: kokia mano gyvenimo prasmė, dėl ko egzistuoja žmogus, kas manęs laukia ir kt. Taip pat kabala paaiškino kaip reika suprasti skaitant Šventajį Raštą būtent tokias vietas kaip pasaulio ir žmogaus sukūrimas, bei jo išvarymas iš rojaus, pasaulinis tvanas ir Nojaus laivas, ką reiškia legenda apie Babilono bokštą ir t.t. Visa žmonių problema yra ta, kad jie skaitydami Šventajį Raštą viską supranta tiesiogine prasme ir tokią knygą skaito kaip paprasčiausią istorijos vadovėlį. Iš tikrųjų visi šie įvykiai turi perkeltinę reikšmę, kuri susijusi su įvykiais dvasiniame pasaulyje.
  Be viso to aš taip pat sužinojau ir labai daug apie save patį, pvz. sužinojau kas mane verčia elgtis vienaip ar kitaip, atradau savyje nemažai ir blogų savybių apie, kurias anksčiau net nesusimąstydavau. Taip pat sužinojau, kad žmogus niekada negali pilnavertiškai egzistuoti kaip atskiras individas, visi žmonės turi veikti kaip vienas organizmas.
  Kabala moko kaip pažvelgti į žmones per jų dvasines savybes, o ne spręsti apie žmones iš jo išvaizdos ar charakterio bruožų.
  Supranti man truputi sunkoka taip paprastai aprašyti ką žmogus jaučia studijuodamas kabala.

  Someone rašė:

  Jai daugiau tinka toks apibūdinimas kaip mokslas , o žmonėm paprastiems , beraščiams tinka su pasakojimais , stebuklais , gyvenimo aprašymu , tai kas arčiau dūšios todėl ir priimtiniau.

  Na šiuo atveju tu visiškai teisus. Būtent, todėl tik šiuo metu kabala ir yra laisvai prieinama visiems žmonėms, kadangi šiuo metu žmonija jau išsivystė iki tokio lygio, kuri gali tai suprasti. Kaip matai daugumai žmonių jau nebeužtenka vien tik kažkuo patikėti. Žmonės jau nori žinoti tiesą o ne tikėti pasakomis su stebuklais ir laiminga pabaiga.

 26. Alternative rašė:

  Someone rašė:

  papasakok ka idomaus esi suzinojes

  Na pirmiausiai tai man kabala atsakė į klausimus kurie man visą laiką nedavė ramybės, būtent: kokia mano gyvenimo prasmė, dėl ko egzistuoja žmogus, kas manęs laukia ir kt. Taip pat kabala paaiškino kaip reika suprasti skaitant Šventajį Raštą būtent tokias vietas kaip pasaulio ir žmogaus sukūrimas, bei jo išvarymas iš rojaus, pasaulinis tvanas ir Nojaus laivas, ką reiškia legenda apie Babilono bokštą ir t.t. Visa žmonių problema yra ta, kad jie skaitydami Šventajį Raštą viską supranta tiesiogine prasme ir tokią knygą skaito kaip paprasčiausią istorijos vadovėlį. Iš tikrųjų visi šie įvykiai turi perkeltinę reikšmę, kuri susijusi su įvykiais dvasiniame pasaulyje.Be viso to aš taip pat sužinojau ir labai daug apie save patį, pvz. sužinojau kas mane verčia elgtis vienaip ar kitaip, atradau savyje nemažai ir blogų savybių apie, kurias anksčiau net nesusimąstydavau. Taip pat sužinojau, kad žmogus niekada negali pilnavertiškai egzistuoti kaip atskiras individas, visi žmonės turi veikti kaip vienas organizmas.
  Kabala moko kaip pažvelgti į žmones per jų dvasines savybes, o ne spręsti apie žmones iš jo išvaizdos ar charakterio bruožų.
  Supranti man truputi sunkoka taip paprastai aprašyti ką žmogus jaučia studijuodamas kabala.

  taigi papasakok , kaip supratai zvelgiant per dvasinio lygmens prizme

 27. Galbūt tu gali susiaurinti savo klausimą apie ką būtent tu nori sužinoti nes kabala tai labai daug apimantis dalykas. Gal gali paklausti konkrečiau.

  Na aš pabandysiu tau trumpai paaiškinti kabalos mokslo esmę.
  Įsivaizduok paprasčiausią medį, kuris kaip tu žinai turi antžeminę dalį, kuri yra ant žemės. Šia medžio dalį tu gali matyti, gali išgirsti kaip šlama jo lapai gali užuosti jo žiedus, gali paliesti, galiausiai gali net paragauti. Tai yra šią medžio dalį tu gali suvokti visais penkiais savo jutimo organais, nes tu kaip ir ši medžio dalis taip pat gyveni ant žemės. Tačiau be šios medžio dalies egzistuoja ir kita jo dalis esanti po žeme, kurios tu nematai, tai jo šaknys. Būtent šaknys palaiko medžio gyvybę ir nuo šaknų būklės priklauso tos medžio dalies, kurią tu matai savybės. Jeigu šaknys nesveikos ar joms trūksta vandens, medis, būtent ta medžio dalis kurią tu matai pradeda nykti, jeigu šaknys sveikos medis žaliuoja. O žmogus matydamas tik antžeminę medžio dalį ir tol kol nieko nežino apie jo šaknis niekaip negali suprasti kodėl medis vysta, o kodėl žaliuoja.
  Panašiai yra ir mūsų pasaulyje. Egzistuoja materialusis pasaulis kurį žmogus gali suvokti savo penkiais jutimo organais matyti, išgirst, paliesti, užuosti ir paragauti, būtent šių penkių jutimo organų pagalba žmogus suvokia pasaulį kuriame gyvena, kaip ir medžio antžeminę dalį. Tačiau egzistuoja ir dvasinis pasaulis, kurio žmogus negali suvokti nei vienu iš šių penkių jutimo organų, kaip ir medžio požeminės dalies. Būtent dvasiniame pasaulyje vyksta visi pirminiai procesai, kurių pasekmės pasireiškia materialiniame pasaulyje, kurį mes galime suvokti (panašiai kaip ir su medžio šaknimis). Todėl kabala tai ir yra mokslas apie tą dvasinio pasaulio struktūrą iš kurio kyla visos pasekmės materialiniame pasaulyje. Kabalos tikslas padėti žmogui vystyti tą jutimo organą (sielą), tol kol žmogus pradės aiškiai suvokti dvasinį pasaulį ir jame vykstančius procesus.
  Na nepagalvok, kad noriu pasakyti, kad žmogus kol nestudijuoja kabalos tol neturi sielos. Visi žmonės turi sielą, tačiau ji yra labai silpna ir mažai išvystyta, todėl žmogus per savo gyvenimą ją turi vystyti.

  Na nežinau ar aiškiai aprašiau, čia viską stengiausi supaprastinti.

 28. Na supranti tai kas vyksta ir koks yra dvasinis pasaulis aš negaliu tiesiog paimti ir paprastai tau aprašyti lygiai taip pat to padaryti negali joks kabalistas, nors ir pats pilnai suvokdamas to pasaulio egzistavimą. Kabalistas tau gali suteikti metodiką, kaip savyje vystyti taip vadinamą šeštą jutimo organą (siela), kuriuo tu galėtum pradėti jausti dvasinį pasaulį. O kodėl negalima apibūdinti kaip atrodo dvasinis pasaulis, tai yra todėl, kad šiame materialiniame pasaulyje tam nėra jokių analogų ir neįmanoma pasakyti, kad dvasinis pasaulis panašus į tą arba į kitą. Be to, dvasinio pasaulio vaizdo neįmanoma perteikti žmogui, kuris neturi išvystęs atitinkamo jutimo organo (sielos). Tai būtų lygiai tas pats kas žmogui, kuris nuo pat gimimo yra kurčias pabandyti perteikti vaizdais ar dar kaip, kas tai yra muzika, arba nuo gimimo aklam ir niekada neregėjusiam papasakoti kaip atrodo vienokia ar kitokia spalva.
  Kokios gali būti ligos priežastys dvasiniame pasaulyje? Jeigu tu manai ar kažkur girdėjai, kad kabala apsaugo nuo tam tikrų ligų tai to tikrai nėra. Susirgti kokia tai liga lygiai tokius pačius šansus turi tiek kabalistas tiek paprastas žmogus. Aš nežinau kokius ligos atvejus tu turi mintyje, jeigu žmogus rūko visą gyvenimą po du cigarečių pakelius per dieną ir suserga plaučių vėžiu tai priežastis yra vienintelė – rūkymas, arba alkoholikas miršta nuo kepenų cirozės, priežastis – gėrimas, arba žmogus neapsirengęs žiemą išeina į lauką ir suserga plaučių uždegimu tai priežastis – peršalimas. Šie atvejai priklauso nuo paties žmogaus elgesio ir šiems atvejams nėra išimtis ar žmogus užsiiminėja kokia magija, tiki į tam tikrą religiją ar galų gale yra kabalistas. Tačiau jeigu paminėti apie tokius atvejus kaip visame pasaulyje vis daugėjantys vėžinai, širdies ir kraujagyslių ligų susirgimai ir kodėl nuo to turi kentėti ir žmonės neturintys žalingų įpročių? Šiuo atveju galima labai lengvai atsekti priežastis dvasiniame pasaulyje. Tarkim vėžinai ar kiti susirgimai pasaulyje daugėja dėl didėjančio klimato užterštumo. Įsivaizduok, kad šiuo atveju pasaulyje yra kokia nors turtinga pramoninė valstybė, kuri savo atliekomis teršia visą pasaulį ir didina susirgimų skaičių. Kadangi žmonės gyvenantys toje valstybėje yra turtingi, turi gerai išvystytą medicinos pramonę, jiems nerūpi ta problema kaip didėjantis susirgimų skaičius, atvirkščiai jiems rūpi tik tai kaip dar labiau padidinti savo pramonės apimtis, o sumažinimas išmetamų į aplinką teršalų kiekio, arba neturtingų valstybių rėmimas jiems kainuoja ir jie to daryti nesutinka. Tačiau kaip gali padėti sielos tobulinimas to išvengti? Būtent žmonėms vystant savo sielas tarp jų pradeda vystytis dvasinis ryšys, tuomet žmogus pradeda jausti ne tik savo, bet ir kitų problemas, toks žmogus pradeda jausti ne vien tik savo individualiai susikurtą pasaulį, toks žmogus iš tikrųjų tampa pasaulio dalimi. Todėl tik studijuojant kabala ir tobulinant savo sielas žmonės gali tapti bendra vieninga pasaulio dalimi, o tarp žmonių atsiradęs dvasinis ryšys įpareigoja žmones rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais, kadangi tokie žmonės pradeda jausti ne tik savo, bet ir kitų sunkumus. Tokiu atveju žmonės gyvenantys turtingoje valstybėje be jokiu raginimų imsis priemonių, kad padėtų kitiems, kadangi visos žmonijos problema taps ir jų pačių problema. Žinoma galima pasakyti ir tai, kad kam čia visiems tobulinti savo sielas ir tapti bendra siela tam, kad pajausti kitų problemas, juk galima paprasčiausiai įvesti įstatymus draudžiančius naudoti tam tikras medžiagas arba apriboti normas ir t.t. Tačiau žmonės nepajautę visos problemos savyje ir netapę bendra sielos dalimi, bet kokiu atveju bandys apeidinėti įstatymus, keisti politiką, prasidės korupcijos, perversmai ir visa kita ką galima pamatyti ir šiomis dienomis per žinias.
  Jeigu tavo klausimas yra kokia dvasinė priežastis ligos, kuri tarkim buvo genetiškai paveldima ir nuo jos vaistų nėra ir greičiausiai nebus, o žmogus susirgęs ja gyveno dorą ir sąžiningą gyvenimą. Šiuo atveju žmogaus likimo nepakeis nei jokios religijos nei magijos nei pati kabala. Na žinoma galima pradėti kurti pasakas, kad prieš daug kartų jo seneliai ar proseneliai buvo nusidėjėliai ir dabar jį baudžia už jo protėvių darbus ir t.t. Tačiau ką šiuo atveju gali duoti žmogui sielos tobulinimas ir kabala? Būtent tai, kad žmogus pradėjęs tobulinti savo sielą pradeda jausti, kad tik taip jis gali gyventi amžinai, jis supranta, kad siela yra visiškai nepriklausoma nuo kūno tačiau kol ji nėra pakankamai išsivysčiusi ji negali savarankiškai egzistuoti. Todėl tokiu momentu žmogus supranta savo kūno laikinumą ir vietoj to, kad keiktų ir kaltintų visus Dievus ar dar ką, jis priima tai kaip Kūrėjo jam skirtą paskatinimą tobulinti savo sielą, būtent toks žmogus daug aiškiau pradeda suvokti visko priežastis ir daug greičiau pradeda jausti dvasinio pasaulio egzistavimą. Aš ir pats asmeniškai esu skaitęs tų žmonių mintis, kurie atsidūrė panašioje situacijoje ir vietoj to, kad pradėtų guostis ar visus kaltinti pradėjo analizuoti savo pačių dvasines vertybes. Būtent tuomet tokie žmonės pripažino savo ligą kaip savotišką dovaną ir pripažino, kad per tuos ligos metus jie gyvenime pasiekė daug daugiau nei per visą gyvenimą iki ligos.
  Na nežinau ar aiškiai aprašiau, bet apie tai kabaloje yra daug kalbama ir yra daug medžiagos. Kas liečia nusikalstamumą, terorizmą ir kt. taip pat galima atrasti to reiškinio dvasines priežastis žinoma priklausomai nuo to koks atvejis, tiesiog nenoriu per daug išsiplėsti.

 29. Asmeniškai aš manau taip pat kaip apie tai kalba specialistai, tai placebo efektas, o gydymo efektyvumas priklauso nuo gydomojo asmens įsitikinimo. Aš nesakau, kad tai yra blogai, tiesiog yra žmonės, kurie tai tiki ir jiems to reikia, tačiau reiktų atsižvelgti į gydomo ligonio ligą. Nemanau, kad šis metodas tinka gydyti rimtoms ligoms pvz. vėžiui, kuomet ligonis tariamai pasijaučia geriau nors liga ir toliau prograsuoja be to nutraukia įprastą gydymą. Apie panašius gydymo metodus taip pat kalba ir kabala to daryti nedraudžia, o stebuklu tai tikrai čia jokiu nėra.

 30. Stasys rašė:

  Someone rašė:

  o gal visgi yra ir stebuklu?

  kai kam stebuklas kai paspaudi jungiklį ir ….. pasidaro šviesu 🙂

  o pats , Stasy , ka manai apie kabala?

 31. Someone rašė:

  o gal visgi yra ir stebuklu?

  Someone rašė:

  kai kam stebuklas kai paspaudi jungiklį ir ….. pasidaro šviesu

  Matai viskas priklauso nuo tavęs. Jeigu tu iš gyvenimo lauksi vien tik stebuklų tai aplinkui vien tik juos tu ir matysi ir bet kokį įvykį gyvenime pradėsi vertinti kaip stebuklą. Tačiau gyvenime ateina laikas kuomet reikia pažvelgti tiesai į akis, tik tuomet pradėsi suprasti iš kur atsiranda tie tariami stebuklai ir kaip jie veikia.

 32. man tai pvz. stebuklas yra tai ko negali paaiškinti , kai visos pirminės priežastys susiveda į kažką .
  manau kad bet kuriam ar bet kuriai užtektų tokio vieno stebuklo kad pasikeistų požiūris. Tiksliau ne stebuklo kaip fakto , bet pačios prižasties jam įvykti.
  net neabejoju kad jie vyksta , tik ar sugebam tai pastebėti? pagalvokit

  ”tik tuomet pradėsi suprasti iš kur atsiranda tie tariami stebuklai ir kaip jie veikia.” – na jei nesuprasti tai bent jau imti numanyti. Sutinku. Bet tai jau labai svari priežastis tolimesniam keliui.

 33. Stasys rašė:

  ”tik tuomet pradėsi suprasti iš kur atsiranda tie tariami stebuklai ir kaip jie veikia.” – na jei nesuprasti tai bent jau imti numanyti. Sutinku. Bet tai jau labai svari priežastis tolimesniam keliui.

  Ar tu manai, kad ne visi gali savyje atrasti tą poreikį, kuris priverstų žmogų eiti pirmyn ir pradėti studijuoti kabala?

 34. Va jeigu manes to paklaustum 😆 , na istikruju as manau, kad ne kiekvienas rastu ta poleki is vis dometis apskritai bet kokia religija, tikejimu, aukstesnem materijom ir pan. Bet tai nereiskia, kad jie yra nurasyti.
  As is jusu, protinguoliu, tik vieno dalyko nesuprantu – kodel taip sunku patiketi, kad Dievas nebutinai turi buti visko viskam visada visiems pirmoje vietoje. Kitas gali atrasti savje kur kas kilnesnius troskimus vedamas kitokiu ieskojimu.

 35. Na jeigu tu pastebėjai tai šioje diskusijoje visiškai niekas nieko nesmerkia ir neskaito žemesniais tų žmonių, kurie nejaučia poreikio gyvenime eiti "pirmyn". Aš netgi kažkuriame poste ir rašiau, kad kabala gali studijuoti ne visi, tai yra ne visi gali turėti tam poreikį, o tai nėra nieko bloga. Tačiau kartais nesuprantu, kam rašo tokie žmonės, kurie tokioje diskusijoje tesugeba keiktis ar paprasčiausiai išreikšti savo nepasitenkinimą, kuris visiškai nesusijęs su diskusija.

 36. Someone rašė:

  As is jusu, protinguoliu, tik vieno dalyko nesuprantu

  bandai prisiklijuoti ?:)

  Someone rašė:

  Kitas gali atrasti savje kur kas kilnesnius troskimus vedamas kitokiu ieskojimu.

  na keletą pvz. jei nesunku. rezultate kiekvienas bando atsakyti į amžiną klausimą kodėl ir kas toliau. O begyvenant tam priežastys atsiranda.

 37. Smilga rašė:

  Alternative, as tik atsakiau i tavo klausima: visi gali, ar ne. Ir dar biski issipleciau 😆 menininkui muza; romantikui tyroji meile; mokslininkui jo skaiciukai and so on..

  toks zmogus visvien atsigres i Dieva …arba taip besielgdamas su kurynija nepamirsta Kurejo pacio…paziurek kad ir i Jurgita Ivanauskaite ir kitus sviesius protus , vieviens jau tai turejo arba igijo :}

 38. Smilga rašė:

  Kai kalba eina apie mirti, nesivengsi, manau, minciu apie Dieva. Juk mirties patale guledamas neismislysi tvirtesnio uz Dieva, o gyvybe atrodys blatna kaip dulke.

  tas tai taip
  bet Jurga kazkaip ieskot pradejo jau zymiai anksciau:}

 39. tiesiog jei zmogus labai nori kurt , linksta i gamta i grozi meile..rupinasi grazhina, stengiasi , grozisi , myli, stengiasi mylet turi stipru pajutima …zodziu , nemeka vidini pasauli / potencija . tai ir Kurejas yra pas ji labiau maziau pagarboj .. taikoj su Juo..nes uzduodamas klausima is kur toks grozis ..didybe..paslaptis mazu maziausiai pagalvoja ne syki apie Ji , o kiti ima justi , dar kiti jau net neabejoti:}
  va panasu zmogu kai sutiksi paklausk jo ir pamatysi ( cia eksperimentui, nes neabejoju , kad tu esi viena tokiu:> )

 40. avietinis_ debeselis rašė:

  tiesiog jei zmogus labai nori kurt , linksta i gamta i grozi meile..rupinasi grazhina, stengiasi , grozisi , myli, stengiasi mylet turi stipru pajutima …zodziu , nemeka vidini pasauli / potencija . tai ir Kurejas yra pas ji labiau maziau pagarboj .. taikoj su Juo..nes uzduodamas klausima is kur toks grozis ..didybe..paslaptis mazu maziausiai pagalvoja ne syki apie Ji , o kiti ima justi , dar kiti jau net neabejoti:}
  va panasu zmogu kai sutiksi paklausk jo ir pamatysi ( cia eksperimentui, nes neabejoju , kad tu esi viena tokiu:> )

  Isitesu sutinku, kad ypatingai rasytojai tai vienam, ar tai kitam savo laske mini Dieva. Bet ju paskirtis ir yra zvelgti i giluma is aukstybiu, ir atvirksciai. Ju darbas – perskrosti zmogaus gyvenimo laikmeti. Todel jie tuo paciu eina link pries ir po.
  Bet kaip jau minejau, yra tokiu, kurie pomirtinio gyvenimo nemato, nejaucia, nefantazuoja. Tokio budo yra logikos zmogus, jie skverbiasi i zmogaus sugebejimu gelmes, o Dieva atmeta kaip netikslumu teorija.

 41. Kaip supratau bendrai kalba eina apie dviejų tipų žmones. Vieni, kurie daugiau ar mažiau tiki, kad Kūrėjas yra nors jo ir nejaučia ir nėra įsitikinę ar jis yra. O kitas tipas žmonių, kurie viską gyvenime vertina tik pagal tai ką gali suvokti savo penkiais jutimo organais (rega, klausa, uoslė, skonis, lytėjimas) ir viską vertina pasiremdami logikos dėsniais ir tiki, kad Kūrėjo nėra nors to taip pat tiksliai nežino.
  O kaip jūs manot kodėl ir vienas ir kitas tipas žmonių bando įrodyti savo tiesą nors nei vieni nei kiti nežino ar iš tikrųjų yra taip kaip jie mano?

 42. Someone rašė:

  Tokio budo yra logikos zmogus, jie skverbiasi i zmogaus sugebejimu gelmes, o Dieva atmeta kaip netikslumu teorija.

  kas yra pirminis – šeštas jausmas , taip vadinamas ekranas , ar logika?
  apie praregėjimus senai yra rašoma , o žodžiu logika gal tik materialistas prisidengia , jis gi netikintis , nepripažįstantis to kito jausmo , to kas nepaaiškinama. Logika tai terminas , ir kaip kiekvienas terminas turi savo įvardinimą ar paaiškinimą.

 43. Alternative rašė:

  Na as juk nesakiau, kad kalba vienas protingas o kitas ne. Tarkim abu jie yra išsiląvine žmonės, kuris tuomet iš jų yra teisus? Ir kodėl jie tai bando įrodyti?

  Kuo labiau esi issilavines, tuo sunkiau patiketi, kad klysti.

 44. Na kaip matau diskutuoti apie skirtingų tipų žmones nelabai išeina. Todėl norėčiau iškelti kitą klausima, kuris dažnai nagrinėjamas kabaloje. Kaip jūs manot ar žmogus turi valios laisvę, ar žmogus gali gyvenime laisvai priimti sprendimus pats, o galbūt žmogus yra kažkieno įtakoje ir net pats nesuvokdamas elgiasi ne pagal savo valią?

 45. Alternative rašė:

  Na kaip matau diskutuoti apie skirtingų tipų žmones nelabai išeina. Todėl norėčiau iškelti kitą klausima, kuris dažnai nagrinėjamas kabaloje. Kaip jūs manot ar žmogus turi valios laisvę, ar žmogus gali gyvenime laisvai priimti sprendimus pats, o galbūt žmogus yra kažkieno įtakoje ir net pats nesuvokdamas elgiasi ne pagal savo valią?

  turi laisva valia… 😀

 46. Kada reiktų mylėtis kabala tikrai šito nenurodinėja. Seksas kabaloje yra vertinamas kaip kūniškas malonumas, kuris yra įgimtas žmoguje ir žmogus negali ir neprivalo kaip nors pats sau riboti šio poreikio.

 47. Alternative rašė:

  Kada reiktų mylėtis kabala tikrai šito nenurodinėja. Seksas kabaloje yra vertinamas kaip kūniškas malonumas, kuris yra įgimtas žmoguje ir žmogus negali ir neprivalo kaip nors pats sau riboti šio poreikio.

  labai idomu 🙄 hmmm

 48. Alternative rašė:

  Someone rašė:

  labai idomu hmmm

  O ko tu tikėjaisi? manei, kad kabala apriboja tokius poreikius?

  na siaip tai joo…kad rekomenduoja kokia tvarka bent jau, su kuo ir pan.

 49. Ne kabala tikrai to nedaro ir jeigu tu kazkur girdejai ar dar isgirsi, kad kabala bando kazkaip derinti tokius reikalus ar panasiai zinok, kad tai nera tikroji kabala.

 50. Alternative rašė:

  Sveiki noriu pasiūlyti diskusijai naują temą apie kabalą. Nors tai ir nėra religija, tačiau iš diskusijų pastebėjau, kad šia tema domisi labiau tie, kurie dalyvauja būtent diskusijoje apie religijas. Todėl pradžiai noriu jums pasiūlyti pažiūrėti nedidelį filmuką, kuris yra nuorodoje.

  http://files.kabbalahmedia.info/VIDEO/l … istine.wmv

  Tikiuosi sulaukti jūsų nuomonės ir komentarų.
  Sėkmės.

  keik zinau kabbala yra pavojinga sekta

 51. Alternative rašė:

  Na kaip matau diskutuoti apie skirtingų tipų žmones nelabai išeina. Todėl norėčiau iškelti kitą klausima, kuris dažnai nagrinėjamas kabaloje. Kaip jūs manot ar žmogus turi valios laisvę, ar žmogus gali gyvenime laisvai priimti sprendimus pats, o galbūt žmogus yra kažkieno įtakoje ir net pats nesuvokdamas elgiasi ne pagal savo valią?

  visiskos laisves realiai nera, bent jau taip apibrezia socialine psichologija. zmogu nuolat varzo istatymai, bendravimo etika, sazine, religiniai suvarzymai ir ttttt… Juk zmogus yra individas visuomeneje, kurios jis tik maza dalis ir kuri darniai veikia tik itakojama tam tikru taisykliu, tradiciju ir pan

 52. Kiekviename iš mūsų yra tam tikras „informacinių duomenų rinkinys“ (genai), kurie nulemia mūsų polinkius į : muziką, sportą, altruizmą, nusikalstamumą ir t.t. Su kiekviena diena mokslininkai gauna vis daugiau įrodymų, kad mes nesame visiškai laisvi savo veiksmuose ir poelgiuose. Žmogus suprasdamas šį faktą, gali pradėti ieškoti kas yra tikroji laisvė.
  Mes gyvename su dviem atitinkamai tai nulemiančiais faktoriais. Tai savybės, kurios jau yra įgimtos ir kurių mes pakeisti negalime (lytis, charakterio savybės, mūsų norai ir kt.). Kitas faktorius tai „programa“, pagal kurią toliau vystosi šios savybės. Be viso to iš šalies mus veikia dar du faktoriai – visuomenė (tai yra mus supanti aplinka) ir „programa“ pagal kurią vystosi ši visuomenė. Ir taip nuo šių keturių parametrų priklauso viskas apie ką mes tik negalvotume ar kokį naują pažinimą įgautume.
  Žmogus gimsta šeimoje, kurios pats neišsirenka, visos jo savybės, genai, charakterio bruožai taip pat jau yra arba nėra jame ir nepriklauso nuo to ar jis to nori ar ne, jį auklėja tam tikru būdu, neklausdami jo paties sutikimo, jam nuolat buvo daroma įtaka daryk taip daryk kitaip, dėl to žmogus įgyja aukštąjį išsilavinimą arba dėl tos pačios priežasties jo neįgyja ir kuomet jis tampa suaugęs ir jau atrodo, kad pats gali valdyti likimą savo rankose visuomenė jam staiga sako eik balsuoti, o už ką jis balsuos? Būtent tik už tai ką jam pasiūlys pati visuomenė, tik visuomenė ir ne kas kitas padarys šiam jo apsisprendimui didžiausią įtaką. Būtent tie keturi faktoriai nulemia kuo jis tapo ar kuo dar taps. Žmogus yra valdomas norų, kurie taip pat yra ne jo paties, juos jam diktuoja aplinka (reklama, kitų žmonių sukurti standartai, bei visuomenės taip vadinami idealai…) žmogus visa tai matydamas visuomenėje ir nesuvokdamas pradeda pats to siekti. Todėl kyla klausimas kur gi čia yra žmogaus valios laisvė, jeigu jo veiksmai ir viskas ko jis siekia priklauso nuo jį supančios aplinkos ir nuo to kaip toliau vystysis pati aplinka? Ir iš viso ar žmogus gali tokią laisvę turėti?
  Tik žinodamas kas lemia jo pasirinkimo laisvę ir ką galima pakeisti, o ko ne, gali pradėti ieškoti būdo kaip keisti save. Žinoma, tai kas jau žmoguje yra įgimta to pakeisti jau nebegalima, tačiau žmogus norėdamas pasikeisti jis gali pasirinkti su kokiais žmonėmis bendrauti, kokį televizijos kanalą žiūrėti ir kokią knygą skaityti tai yra žmogus gali pasirinkti aplinką kurį atitinkamai darydama jam įtaka privers žmogų toliau atitinkamai keistis.

 53. biski nesuprantu tavo posto esmes. pats uzduodi klausima ir pats verziesi atsakyt.

  Alternative rašė:

  Žinoma, tai kas jau žmoguje yra įgimta to pakeisti jau nebegalima, tačiau žmogus norėdamas pasikeisti jis gali pasirinkti su kokiais žmonėmis bendrauti, kokį televizijos kanalą žiūrėti ir kokią knygą skaityti tai yra žmogus gali pasirinkti aplinką kurį atitinkamai darydama jam įtaka privers žmogų toliau atitinkamai keistis.

  cia tu ta laikai visiska laisve? tos visos smulkmenos ir taip jau yra savaime supantami dalykai. bent as turejau omeny praeitame poste isdestytus dalykus

 54. Kiekvienas iš mūsu teisus savo tvirtiniais, kad ir ką besakytų. Todėl, kad apibūdina tai ką jaučia tuo momentu savo jausmais ir analizuoja savo protu. Žmonės turintys didelę gyvenimo patirtį žino kaip kardinaliai keitėsi jų požiūris gyvenimo eigoje. Ir negalima sakyti, kad ankščiau žmogus buvo neteisus, o šiandieną teisus. Juk rytoj jis įsitikins, kad jo požiūris šiandieną taip pat neteisingas. Todėl žmogus, bet kurioje būsenoje (esant atitinkamoms aplinkybėms) daro išvadas ir jos teisingos tuo konkrečiu momentu (esant atitinkamoms aplinkybėms), tačiau gali būti visiškai priešingos jo išvadoms, kurias jis padarė ar padarys kitomis aplinkybėmis. Taip ir mes negalime sąmprotauti apie kitus pasaulius ir jų dėsnius, spręsti apie jų savybes (kokybę) iš dabartinio savo požiūrio taško, pagal mūsų pasulio kriterijus. Mumyse nėra nežemiško proto, nežemiškų jausmų, nežemiško supratimo, todėl mes negalime susidaryti nuomonės apie kažką ko nežinome ir priimti teisingo sprendimo. Juk mes matome, kad netgi būdami mūsų pasaulio rėmuose nuolatos klystame.

 55. Biskeli ne i tema.
  Jeigu galetume pasirinkti kuo gimti. Kas butu tada? Pasaulis, pilnas Einsteinu, Mocartu, Davinciu, Bilu Geitsu, Aquilieru ir pan, o slavejai, pardavejai ir valytojai taptu legenda. Nustotume vertinti talentus. Nebeliktu harmonijos.
  Tad, siuo atveju, galbut atsitiktinumas gaunant genus yra tik gelbstamoji priemone issaugoti tvarkai. Galbut gamta dovanoja laisve zmogui iki tiek, kiek tai imanoma. Kiti vardinti apribojimai yra remai, kuriais apsistate pats zmogus. Aplinka tera pavyzdys, kuo tu gali buti. Silpniems ir neveikliems zmonems tai netgi i nauda. O veiklus imasi savo tikslu igyvendinimo pasipriesindamas, jeigu to reikia.
  Suvarzymu yra, bet jie iveikiami. O kad tai nera lengva, tai.. o ar turetu buti lengva?

 56. Manau zmogaus valios laisve yra iliuzija. Taip yra del to, kad visi ivykiai gyvenime yra nulemti kitu ivykiu, todel zmogus negali buti ivykio autoriumi, nors atrodytu prieshingai. Pasaulio ivykiu salygojamas yra zmogaus pasirinkimas, apsisprendimas. Zmogus "pastatytas" ishorinio pasaulio, jis neturi nieko savyje ishskyrus informacijos talpykla, kuria naudojasi pasirinkdamas tik ish esamu variantu (toje talpykloje), o begale kitos informacijos, kuri egzistuoja pasaulyje, kuri yra nezinoma zmogui ir yra musu valios, laisve kurios zmogus neturi, taciau galetu tureti jei ta informacija turetu savo informacijos talpykloje.

  Zmogus yra imantis informacija, ir suteikiantis ta informacija ishoriniam pasauliui tik per tam tikrus "filtrus" (savo interpretacija), kurie suformuoti ishorinio pasaulio….

 57. kraken rašė:

  gal yra sio filmuko rusiska versija , nes lietuviskai klausyt neimanoma

  kraken cia kur tu prasei originalo versija
  http://www.kab.tv/?item=215

  nightex tu kartais nesumaisiai klipu, galbut turejai omenyje sita?

 58. Alternative rašė:

  kraken rašė:

  gal yra sio filmuko rusiska versija , nes lietuviskai klausyt neimanoma

  kraken cia kur tu prasei originalo versija
  http://www.kab.tv/?item=215

  nightex tu kartais nesumaisiai klipu, galbut turejai omenyje sita?

  čia buvo respondas į tavo užklausą apie laisvą valią.

Parašykite komentarą