2024 22 liepos

15 thoughts on “Kad būtum sveikas/ Kitas požiūris į mediciną/ mitybą

 1. Ačiū Fėja, labai geras ir pamokantis straipsnis. Visiškai sutampa su mano mintimis, kad žmogus tampa ligų maišeliu, nes gydo organus, bet jam nekyla klausimas – kodėl man tas organas ar sistema sustreikavo? Ką dariau ne taip? O iškart ryja vaistus… vietoj to, kad surastų ligos priežastį ir ją pašalintų… Pašalinus priežastį, nereikės vaistų. Taigi jei žmogui yra pvz skrandžio opa, jam nereikai gerti vaistus nuo skrandžio, o pašalinti priežastį, kas sukėlė tą ligą, susireguliuoti mitybą, ir viskas bus gerai. Tiesiog žmonėms vaistai atrodo tiesiausias, greičiausias ir vos ne vienintelis išsigelbėjimas. O paskui, kaip Fėja rašė – atsiranda vis nauji ir nauji sutrikimai, kuriuos sukėlė – vaistai 😆

  Taigi manau, kad žmonės bus sveikesni tik tada, jei rimčiau pažiūrės į visa tai ir stengsis pakeisti savo mąstymą……………..

 2. Manau, musu proteviai valgydami nesubalansuota maista gyveno geresni gyvenima, nes mano nuomone, kazkokios kad ir kazkiek nuodingos medziagos esancios maiste (aisku jei ju nera perdaug) duoda teigiama efekta- stiprina imunine sistema, nors, jei "nuodu" padauginame- galime ir mirti, taciau, kaip irode vienas aiskeregys- prie visko priprantama (jei neklystu- Lenino aiskeregys kiekviena diena nuodijosi mazomis nuodu dozemis ir po to jas didino, kai buvo bandyta ji nunuodyti, jis godziai isgere visa bokala alaus lyg ir…(nepamenu tixliai ko) ir jo sveikata nei kiek nepablogejo, nes organizmas jau buvo ismokes kovoti su nuodais…)

 3. "suo ir kariamas pripranta.. tamposi tamposi ir pripranta" (pazystamas veterinaras pasakojo realia istorija patvirtinancia sia patarle).. musu prosenelius butu pamaitine maximiniu maistu koki menesiuka, tai turbut jie ir numire butu 🙂 bet po truputi.. nuo mazens.. prie visokiu pesticidu/konservantu/dazikliu priprantam.. gal nebereikalo amerikoj laidojima toje pacioje vietoje pratese nuo 100 metu iki 200 metu.. tiesiog prisivalgom tiek konservantu, kad net po mirties negendame taip kaip anksciau..

  Is kitos puses proteviai nors ir valge nesublansuota maista, bet savo sodybose dirbo daug fizinio darbo (mociutes ir dabar sako "nustosiu begiot, tuoj apsirgsiu – vos ne visom draugem taip buvo"), kvepavo grynu oru, prausesi saltu vandeniu, grudino organizmus.. tokiai atvejais ir mitybos trukumai ne tokie baisus. Bet kada siuolaikinis zmogus daugiausia sportuoja guledamas ir kilnodamas ranka nuo lekstes iki burnos.. apie grudinima daznas sneka kaip apie mazochizmo forma.. stesai.. tai ir mityba vaidina kur kas didesni vaidmeni nei anksciau.

 4. Mano mintis jau pasakė Fėja, norėjau tą patį rašyt.. nemačiau anksčiau, kd Powilaz parašė..
  Taip, protėviai nežinojo tų visų sveikos mitybos, sveikos gyvensenos principų. Augino savo maistą, žinojo ką valgo. Žinojo, kad maistas kurį jie augina ir valgo yra sveikas, be jokių cheminių medžiagų. Buvo sveikesni produktai.
  O kas dedasi dabar? Maisto produktuose vieni emulgatoriai, koncervantai, dažikliai ir visokie kitokie biesai.. Na ir susibalansuok mitybą, jei valgysi nesveiką maistą, tai ta subalansuota mintyba duos mažai naudos.. Tad pirma reikia žiūrėti ką valgome. Jei perkame produktus, ir jei juose yra 3 ir daugiau emulgatorių, tą produktą kuo greičiau dėti šalin ir nė nemanyt valgyt…
  Dar ir fizinis aktyvumas.. Kaip Fėja sako, daugumai jis yra rankos kilnojimas valgant.. O anksčiau mūsų seneliai, proseneliai dirbo fizinį darbą, nuolat judėjo, nebuvo pratę prie tokių patogumų ir technikos laimėjimų teikiamų malonumų, kad nuolatos sėdėtų vienoje vietoje ir daugiau nieko neveiktų… Taigi..

 5. Geriausiai kaip lietuviai dažniausiai supranta fizini aktyvumą, arba sedi saleje ir kilnodamas svarcius ir augini bicepsus, arba visokiais bodifleksais ploninamas pilvas, ir nesvarbu kad stuburas nebelaiko ir kojos kreivos, tada ir valgyti gali kad ir sveikiausia maistą. Siulyčiau pasižiūreti čia: http://www.pilates-studija.lt, sekmes sveikai gyvenant

 6. na manau pirmeji zmones buwo sweikesni del paprastos priezasties nes ju maistas buwo naturalus o dabartinis baisu pagalwot kaijp gamina daug maisto produktu kad ir salduminaij daug saldykliuir kitokio salmsto bet argi nevalgom ? valgom kur galim detis juk pagundu daug yra vis delto ….
  na as taij tikraij nesu kazkoke sweikole bet venos nuostatos laikaus nevalgau mesos na kartaijs tewaij priwercia bet ne daugiau kaijp du kasnius nes as megeja pamastyti apie daug ka ir kaijp pagalwoji kad gywunus augyna tam kad jos poto zudytu ir valgytu taij yra baisu ir cia tas pats kad zmones valgytu kas nors stipresni negu mes tam kad isliktu ~~~ cia tas pats ,, kiek buwo ivikiu kad gyvuleij laukineij sudraske zmones nu ir geraij juk zmones patyks prisipraso !!
  na pasakiau ka manau manau daug kas sakys kad taij nesamone bet pamastykit logiskaij ir suprasit ❗

 7. Na, cia jau galima pasigincyt, teikti pirmenybe homeopatijai ar chemijai… negydisi gi vezio zolelem visokiom ar atvirksciai… jei sergi letine kokios nors ligos forma, tada gal… o taip tai nereikia tiketis stebuklu, gyvenimas yra gyvenimas, veiksmingiausi preparatai kartu yra ir daugiausia pasaliniu poveikiu turintys.. as pilnai uz naturaluma ir gamtos panaudojima medicinoje, taciau nereikia tiketis is to kazkokios panacejos. pats nevengiu zoliniu preparatu, ypac vertinu zenseni, tribulus ir pan. stengiuos itraukt i raciona kuo daugiau ju, bet neapseinu be susintetintu vitaminu, papildu. puikiai suprantu dabartine padeti visuomeneje, kadangi esu is mediku seimos, turiu panasu issilavinima. zinau ta vartotojiska visuomene, kai zmogus pamato per tv koki reklamuojama produkta ir lekia ir pirkt, daznia net nepasidomi jo pliusais ir minusais.
  ir visgi, neverta visu 100% pasikleut gydytojais. mano mama nuolat pabrzia, kad daznai kas tinka vienam kitam – tikras nuodas. ir islaviruok, kad gudrus. tai lb didele atsakomybe. isvis, manau pats zmogus turi pazynot savo kuna, dometis visu tuo, buti pats atsakingas uz tam tikrus procesus o ne pult kaltint medikus, jei kas ivyksta nenumatyto. juk jie irgi zmones. o zmones klysta.

 8. Drauge pasakojo, kaip jos tevas is parduotuves suniui parnese pigiausia desra (skirta zmogui valgyt), o po to skaite sudeti, ir rado toki ingridienta, kuris buvo netgi uzdraustas 😀

  Taip pat pasakojo, kad didzioji dalis visu tu E35448 yra kenksmingi organizmui iki tokio lygio, kad pvz padidina rizika susirgt veziu.

  O ar ne bumas pastaruoju metu tokiu ligu?

 9. Smilga rašė:

  Drauge pasakojo, kaip jos tevas is parduotuves suniui parnese pigiausia desra (skirta zmogui valgyt), o po to skaite sudeti, ir rado toki ingridienta, kuris buvo netgi uzdraustas 😀

  Taip pat pasakojo, kad didzioji dalis visu tu E35448 yra kenksmingi organizmui iki tokio lygio, kad pvz padidina rizika susirgt veziu.

  O ar ne bumas pastaruoju metu tokiu ligu?

  Pas mus tokių atvejų daug, kai parsinešu žuvį apie jos kokyke pasako katinas, kai kuriu needa, jei katinai needa tai ką mes valgome?

 10. Moksliuke rašė:

  Smilga rašė:

  Drauge pasakojo, kaip jos tevas is parduotuves suniui parnese pigiausia desra (skirta zmogui valgyt), o po to skaite sudeti, ir rado toki ingridienta, kuris buvo netgi uzdraustas 😀

 11. Mano katinas valgydavo viską, o paskui užrietė nosį ir išrankus pasidarė. Jau ne kiekvienus ir brangius katinams skirtus konservus valgo.. o žuvies jis niekada nevalgė kiek pamenu 😀

Parašykite komentarą