Visi mes žinome, kaip atrodo pagedę vaisiai, daržovės ar mėsa. Kartais jie pagenda greičiau nei mes norėtume. Tačiau kontaktiniai lęšiai taip pat turi galiojimo laiką. Nors iš išvaizdos niekas nepasikeičia, tačiau per ilgai nešiojant lęšius gali atsirasti komplikacijų. Todėl visuomet rekomenduojama nepamiršti, kada pradėjote nešioti lęšius.
Visi kontaktiniai lęšiai turi galiojimo datą, kuri dažniausiai būna atspausdinta ant dėžutės ir ant pačio lęšio įpakavimo. Galiojimo data dažniausiai išreikšta metais ir mėnesiu, ir ši data priklauso nuo lęšių pagaminimo datos. Dažniausiai nauji lęšiai galioja 5 metus. Nors 5 metai atrodo labai daug laiko. Tačiau kol lęšiai iš gamyklos atkeliauja į sandelius, pasiekia optikas ir lęšių gamintojus, kartais praeina keleri metai.
Neapsigaukit. Lęšių galiojimo laikas nėra lygus lęšių nešiojimo laikui. T.y kontaktiniai lęšiai gali galioti kelis metus, tačiau juos pradėjus nešioti, jie galios dieną, mėnesį ar tris mėnesius. Priklausomai kokius lęšius jūs įsigijote.
Taigi grįžtant prie lęšių galiojimo datos, ji nusako įpakavimo, lęšių tirpalo ir pačio lęšio datą. Kai lęšiai baigia galioti, gali būti, jog į vidų jau bus papuolę oro, kuris gali atnešti bakterijų ar grybelių. Tačiau vengti reikėtų ne tik pasibaigusio galiojimo lęšių. Jai įpakavimas yra pažeistas ir į vidų patenka oras, tokių lęšių taip pat nebegalima nešioti, nes jie nesterilūs, viduje esančio tirpalo Ph jau gali būti pakitęs. Visos šios sąlygos gali įtakoti infekcijų ar grybelių atsiradimą.
Jei tu neprisimeni kada įsigijai kontaktinius lęšius, pasitikrink jų galiojimo datą. O jeigu jau nešioji lęšius, tačiau nebe prisimeni kada juos įsidėjai pirmą kartą, tai sunešiotų lęšių dažniausi simptomai būna: neryškus vaizdas, sausos akys, alerginė reakcija. Jeigu jauti bent vieną iš šių simptomų, nedelsk ir būtinai pasikonsultuok su savo akių gydytoju.
Jeigu prireikė naujos kontaktinių lęšių poros ar tiesiog nori sužinoti daugiau apie lęšius ar jų priežiūrą – spausk čia.