Ko gero dažnai kasdieniniame gyvenime tenka susidurti su grubiais, šiurkščiais žmonėmis (ypatingai Lietuvoje). Įdomu būtų sužinoti kaip jūs forumiečiai su tuo tvarkotės? Kaip elgiatės su grubiais žmonėmis (darbe, parduotuvėse, gatvėje, autobuse ir kitose viešosiose vietose)? Gal kas turit ką įdomaus ir intriguojančio papasakoti? 🙂
22 thoughts on “Kaip elgiatės su grubiais žmonėmis ?”
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
tenka tenka kartais susidurt:) kaip tvarkaus priklauso nuo situacijos ir nuotaikos. megstu ir morala atskaityti,bet paprastai reaguoju ramiai,isdidziai,mandagiai. o kartais be komentaru bunu:D
pvz, kada cia parduotuvej paburnojo ant pardavejos,kad eiles dideles,kitos kasos tuscios,tai ponui leptelejau,kad i direktoriu kreiptus,kuris taupo,o ne tas vargses pardavejas. arba tenka kartais sutikti buvusios drauges motina,kuri pries pora metu tapo psichine, tai kalbu mandagiai,nekreipiu demesio i replikas,ka padarysi su serganciu zmogu. o karta mane apreke pikto suns seininke,kad per arti praejau,o tas ciut neikando,tai be zodziu buvau:D
Dazniausiai nutyliu, kartais uzveliu kai kantrybe neatlaiko 😀
Nusišypsau dažniausiai, o vėliau nuėjęs pagalvoju, kad gal ir aš pats buvau neteisus, bet šeip neimu į galvą tokių dalykų. Kartais net įdomu būna, su kompanija prie kasos sutinki kokį pagyvenųsi žmogų, kuris aiškina jog be rusų kalbos tu esi niekas šioj šaly (Koralai 😉
pries blogus zmones geriausias ginklas yra ignoravimas, ignoruodamas zmogu parodai kad jis yra nulis.
Some1 rašė:
Bet ar tas žmogus kažko iš to pasimoko? Nemanau..
Imagine rašė:
ce konkrecei nuo situacijos priklauso kaip ir kokioi situacijoi elgtis, bet as stengiuosi visose situacijose adekvacei reguoti, kaip man taip ir as.
Some1 rašė:
Tai labai blogai, kad adekvačiai reaguoji. Ir ką iš to pasieki? Lieka tik neigiami jausmai ir neužgesęs konfliktas.
Čia pateiksiu keletą žingsnių, kaip geriausiai kontroliuoti tokius žmones:
Išlikite taikūs ir atviri.
Žvelkite grubiai besielgiančiam žmogui į akis ir paprašykit jo tuoj pat liautis kelti balsą, ar užbaigt ižeidinėjimus. Kartais tai suveikia, o kartais ir ne, bet tai padeda pačiam sulaikyti pykti ir neatsakyti žmogui tuo pačiu.
Nebandykite perlenkti lazdos.
Jokiu būdu nebandykit su grubiu žmogumi elgtis dar blogiau nei jis su jumis. Tai tik dar pablogina situaciją ir jūs abu paliekate kvailio vietoje nieko nepasiekę.
Išlikite ramūs.
Tai yra svarbiausias dalykas, kad susidūre su šiurkščiu ar grubiu žmogumi išliktumėte ramūs ir taikingi, kalbėtumėte ramiu tonu, bei neleistumėte sau susigretinti su tuo žmogumi, kur situacija dar pablogėtų ir konfliktas išaugtų.
Išlaikykite ir parodykite savo brandumą.
Šiukštumas dažnai atsiranda iš asmenybės nebrandos ir nesugebėjimo išgyventi nepalankias situacijas bei frustraciją. Kitam žmogui parodydami savo brandumą, visada įgausite valdžią, kas išlaikys jūsų savigarbą ir padės kontroliuoti situaciją. Jei to padaryti nesugebate, reiškias pasiduodat ir nusileidžiat iki tokio pačio žemo lygio, kaip ir tas žmogus, su kuriuo aiškinatės.
Nėra lengva kontroliuoti savus jausmus, kai kažkas kitas užsipuola (nes įsijugnia ginybiniai relfeksai, verčiantys mus kovoti), bet turime to išmokti. Tik nuo jūsų priklauso kokios konflikto pabaigos sulauksite, kaip kontroliuosite (jei kontroliuosite) situaciją. Su tokiais žmonėmis bendrauti nėra lengva, bet dažnai galima juos pastatyti į vietą ir kažko pamokyti. Svarbiausia nenusileisti iki jų lygio ar dar žemesnio..
panasei ir darau tik toi vietoi kur tureciau parodyt savo branduma kartais nesuvaldau savo agresijos, yra buve gyvenime situaciju kai kasnors grubei elgiasi o as jei neatsakau tuo paciu tai po to visa diena pyktis lieka norisi isikrauti, taip kad as nebelaikau pykcio tiesiog iskraunu ant to kas su manim grubei elgiasi X(
Pff… :))
O kam patinka su grubiais kalbėt? 😀
Tai jūs kalbat apie grubius ar konfliktiškus žmones? tai du skirtingi tipai. Grubus nebūtinai bus konfliktiškas, bet naivus ir tylenis net labai gali "šokti" į akis. Beje, grubų elgesį reikia atskirti nuo grubaus žmogaus, tai irgi skirtingi dalykai.
Grubumas nėra bloga savybė. Daug blogesnė naivumas.
Ir grubų, ir konfliktišką žmogų galime įtraukti į šią diskusiją. Jei atsiduri situacijoje, kurioje žmogus su tavimi elgiasi grubiai, tai tuo momentu jį pavadinsime ‘grubiu žmogumi’. Pagalvok pats – žmonės šnekamojoje kalboje dažniausiai ir sako: ‘šitas žmogus toks grubus’, o ne "šitas žmogus taip grubiai elgiasi", o ypatingai anglų kalboje, dar niekada nesu girdėjusi, kad kas grubiu vadintų žmogaus elgesį, o ne žmogų.
Bet mes čia neanalizuosime skirtumų tarp šitų dviejų dalykų. Esmė yra tame, kaip mes visa tai vertiname patys kasdieniame gyvenime, tam tikrose situacijose ir kaip tai kontroliuojame.
man labiau prie sirdies grubus negu konfliktiski
su konfliktiskais tiesiog nesugebi susisneketi tu apie ratus tas apie batus sneka izeidzianciai
o grubus tiesiog izeidineja ar ka ten???
taip isvis vengt tokiu zmoniu tegu jie paskaito kokia 100 savimotyvacijos budu ar ko
nes tokie zmones yra uzkieteje cinikai
kurie gali paveikti ir tave tas pats ir su kaimieciais ir t.t
🙂
Grubus elgesys tai pirmiausia nepagarbus elgesys (nebūtini įžeidinėjimai). Tad konfliktiški žmonės, kurie su kitais konfliktuoja ir sukelia kitokias nemalonias situacijas irgi bus grubūs.
Pažįstu kelis tikrai grubius žmones, bet jie visškai nėra konfliktiški. Taip kad jei žmogus garsiau arba grubiai kalba, tai nereiškia, kad jis konfliktiškas. Taip kad "atsimaišyk" apie ką nori kalbėti ir pradėk iš naujo.
Tai arba grubus, arba konfliktiškas.
Pirma apibrėžk kas pagal tave yra konfliktiškas žmogus ir kas yra grubumas. Jei grubūs žmonės (kuriuos tu pažįsti) nepriverčia tavęs jaustis suirzusiu (nesukelia tavyje vidinio konflikto), tai gal jie visai nėra grubūs – tiktai garsiai šneka.
O kodėl man turėtų sukelti vidinį konfliktą? Tik dėl to, kad jis grubus? na ir tegu būna.
Nebent pats esi toks pat žmogus, tad gerai ir sutariat 😀
O tu bijai, kad kas balso nepakeltų, nesielgtų grubiai, nekonfliktuotų?
Kodėl turėčiau bijot? Man tokių žmonių labai gaila, nes jie nuo savęs tik ir atstumia visus (bei pritraukia tokius pat kaip jie) ir nemoka taktiškai, taikiai išsiaiškinti kilusių problemų, kontoliuoti situacijų, rodo savo nebrandumą. Žmonės taip elgiasi dėl kilusios frustracijos, kurios nemoka sukontroliuoti. O jei nemoki pats savęs kontroliuoti, tai emocijos ima kontroliuoti tave.
Imagine rašė:
tiesa 🙂
grubumas kaip auklėjimo spraga, charakterio savitumas – sunkiai pataisomas.
nepriklausomai nuo lyties, grubius žmones toleruoja tik tokie pat grubūs.
jautraus charakterio žmogui su tiesmuku ir neįtin besiskaitančiu su kitais – sutarti labai problematiška.
šiaip įmanomas sutarimas, kai yra žymiai vertingesnių bendravimo bendrybių. 😡