2024 21 birželio

32 thoughts on “Kaip pas jus su psichologais?

 1. Nesilankau ir niekada nesu buvusi.
  Zinoma, jei jautiesi blogai, tau butina pagalba.
  Bet ne veltui didziausi pasaulio filosofai sako, kad nereiketu psichologu, jei zmones vieni kitus isklausytu ir padetu. Gal geriau butu visu pirma pasikalbeti su artimu zmogumi, viska pasipasakoti? Taciau jei negali, tada kuo greiciau kreipkis i psichologa.

 2. kuo psichologas skiriasi nuo artimo zmogaus?
  psichologui moki kad isklausytu. (nors sako buna ir nemokamau)
  psichologas vertina kritiskai, be dedesniu jausmu ir privercia tave paziuret kitu kampu i viska.
  psichologui issipasakojai ir tai ka kalbejai lieka tarp jo ir taves, tavo issakytos mintys nepakenks ateity, vien todel kad jos buvo issakytos (neisplepes „jis/ji sake kad..”)
  ir apskritai artimam zmogui ne visada norisi issakyti visas visas mintis, nes vis tiek, kad ir ne itin samoningai bijomasi reakcijos, poziurio pasikeitimo ir t.t.
  Eiti pas psichologa nera jokia geda ir tai jog zmogui reikia psichologines pagalbos, tai dar nereiskia, kad jis psichinis ligonis.

  Pati neesu buvus.. bet is tikro noreciau.. vis finansu gaila..

 3. aš bent manau ,kad jie turi gabumų įlysti į dėžutę kurioje patalpintos smegenėlės. Pasiknaisioję randa dalykų kuriuos narplioja paciento rankomis. Tai labai panašu į dirbantį žmogų su užrištomis akimis. Kartais užkirsti kelią priverstinai tam tikrai įvykių sekai irgi nėra gerai.
  Kaip manote , kas svarbiau , siela ar siaubingas žodis pasamonė?

 4. Stasys,
  kenteti zmones irgi nenori.. jei zmogus jau panoro keisti savo gyvenima ir iesko pagalbos, manau, tai jau nebe naturalios sekos nutraukimas, o greitesnis kelias rasti atsakymus i kamuojancius klausimus bei neretai budas isgelbeti sau gyvybe. nebent tu ir uz tai, kad norincio zudytis zmogaus stabdyti irgi nereiktu..

 5. Tai kad visi kenčia ir tam pabaigos nėra.Ne nuo norų pareina. Rytų filosofijoj kentėjimas priimamas kaip palaima. Tikima kad taip valosi gryninasi siela. Jei nieko nevyksta tai jau kažkas įtartino , nevyksta ir tobulėjimo.
  Ką kitas žmogus gali tau pasakyti ko reikia ar trūksta? Kodėl tikima? Už tai kad skambesnis pavadinimas ar mandresnis vardas? Ar gudriau kai ką pavadina ar įvardija? Visi žmonės skirtingi , skirtingi mąstymai , skirtingi požiūriai , skirtingi vertinimai daiktų , reiškinių ir įvykių. Ne kiekvienam pakaks atsakymo daryk taip ir taip. Kitas net ir to nesugebės suprasti.
  Iš kitos pusės smalsumas irgi neblogas dalykas. Galima pamatyti kaip specialistas žiūri į paciento dėstomas problemas ir padaryti savas išvadas.

 6. na kadangi vakaru filosofija kentejimo nesuvokia kaip palaimos, tai ieskoma budu kaip is tos kancios issivaduot.
  psichologas gi nesako daryt taip taip ir ne kitaip. pirmiausia jis su pacio zmogaus pagalba isanalizuoja jam rupimus klausimus, padeda pazvelgti i susidariusia situacija kitu kampu, padeda surasti problemos priezasti ir pasiulo racionalu sprendimo varianta, beta ta sprendima neretai pasufleruoja pats pacientas. kaip negalima analizuoti problemu be paties zmogaus (paciento) pastangu, taip ir nebus igyvendintas tas racionalusis sprendimas jei pats zmogus to nenores ar tas sprendimas jam atrodys nepriimtinas. taigi nemanau, kad kreipimasis i psicologa nustums zmogu nuo tikrojo ieskojimo kelio, tuo labiau jei tiketi likimu, tai vien jau mintis kad reikia kreiptis pagalbos yra siusta is auksciau.

 7. man patiko. Po tokių žodžių galėtum tuo ir pati užsiimti, aš pirmas būsiu eilėje 🙂 . Gerai jau tame kad suprantame kaip jie dirba. Reikia stebėti kaip jie patys į tai reaguoja ir kaip suteikiama pagalba. Mūsų valia tai priimti ar atmesti ar tik įsiklausyti. Ir labai gerai vien ta pozicija kad reikia bandyti kreiptis į kažką pagalbos ar patarimo. Tai labai daug ką keičia. Tegu ir negausi atsakymo tuoj pat bet viskas po truputį keisis.

  Kai kuriuos dalykus žmogus lengvai pasiekia ar praeina , kai kuriuos kapsto visą gyvenimą. Kuris žino kuriuo keliu pasuks?

 8. Stasys-> jei buciau blogos nuomones apie sitos srities specialistus, pati neketinciau artimiausiu metu pas viena toki apsilankyt.. reikia nesalisko, protingo zmogaus is sono, kuris pareikstu savo nuomone man rupimais ir gyvenima itakojanciais klausimais..

 9. metus prieš devynis vienoje įstaigoje susigundžiau testą pravaryti. 400 pozicijų , kai kurios kartojosi . Klausimai įvairūs. Patiko. Smagus pats procesas. Tai va. Apsilankiau po dienos tipo rezultatų. Parodo lapą su kažkokia kreive , ji dar pasirodo nesueina , kaip būtų trūkusi. Kažką sako bet tuo pačiu duoda suprasti ko aš aplamai atėjau.
  Nieko man nepasakė konkretaus , kas jau gerai. Nes kiekvienas balansuoja ant siauros ribos. Tai galioja ir tokiem profam kaip psichologams. Va jei ateitų koks žioplys , kuris nesusigaudo aplamai , tai jam bus patarimų nors vežimu vežk. O paskui būtų kuo pasigirti kad kaip protingai paaiškino ir tą pasakė ,ir tą liepė , o apie tą tai iš viso …. net stogas nuvažiavo….

  Na biski į pievas…. Yra derinukas: psichologas , kunigas , būrėjas. Sėkmės.

 10. Pries keleta metu teko lankytis, nes atseit nelankiau mokyklos ir pilva skaudedavo nuolat del psichologiniu priezasciu, o paskui issiaiskino siaip ne taip kad man ne psichine liga, o daug rimtesne liga. Nu bet viskas baiges gerai. Gal todel kad nebuvo ka gydyti bet po pokalbiu pas psichologe nepasijauciau geriau, nors gyvenimas irgi ne rozem klotas. Mano nuomone geriau pasikalbeti su artimu zmogumi kuriuo tu pasitiki, pradeti lankyti joga ar pagerti valerijonu. Gal ir yra geru psichologu, pabandyk, jei nepades bet kada gali nebesinaudoti jo paslaugomis ar pasikeisti i kita.

 11. egzistuoja dar tokie sutverimai kaip psichoterapiautai.. jei gan nepigiai kainuoja, bet pas juos sako idomu.. tavo rankom tave gydo.. bet cia jau kai yra rimtesnes problemos, kai prasideda rimtesne somatizacija (galvos skausmai, baimes, skrandzio skausmai, nerimas, rimtos psichologines problemos). Jie aiskinasi is kur pas tave atsirado viena ar kita.. bando dasikasti iki saknu to, kas kelia neigiamus simtomus.. o tos saknys dazniausiai vaikysteje..

 12. manoma kad gana didelė dalis problemų šleifo tęsiasi ne nuo vaikystės laikų ( nuskriaudė , ir t.t. ) bet praeituose gyvenimuose padarytų darbelių.Kad ir tie populiarūs prakeikimai. Ko gero dauguma įsitikinę kad tai gali tęstis ir ne vienoje kartoje kaip palikimas. Kažkokios struktūros taip paveiktos ,kad dabar ,tarkim, tai matome ir nesuprantame kodėl tai vyksta ir už ką. Na ką aš blogo padariau kad prasidėjo tokios nelaimės , ar nesiseka.

 13. Cerrone rašė:

  Išbandyk mokyklos psichologą

  Arba savo poliklinikos, jie nemokami

  Isbandykit pagalba teikiama vasaros 5 vilniuje.. ten irgi nemokama 😛 o jei nesisaipant tai esant rimtom problemom ten yra toks II skyrius, giliom depresijom, neurozem gydyt.. tie kas buvo sako jog ten labai gera atmosfera ir specialistai geri.. aplinka visai nepanasi i psichiatrines, greiciau draugu pasisedejima.. ten filmu ziurejimas, diskusijos, paskaitos, individualios konsultacijos.. ir dienos stacionare jei esi pabuni pusdieni ir eini namo..

 14. Lilia rašė:

  Tikriausiai pati esi ten apsilankius ir is savo patirties sneki? 🙂 nors padrasinimu buvo, be to pazystu ne viena kuris tam skyriuje lankesi. Ten tikrai daug jaunimo pabuvoje, tik nesiafisuoja, nenori buti beprociais i6vadinti. Nors mano nuomone tai praktiskai tokia pati gydymo istaiga kaip koks kardiologijos skyrius.

 15. pagirtina , geras požiūris į tą sritį. Daugumoj atvejų , kai žmogus susiduria su mažai paaiškinamais dalykais, jis daugiau gilinasi , kapstosi savyje , literatūroje, ieško ir , kaip bebūtų keista , randa. Randa atsakymus , daug kas susidėlioja į vietas ir aplamai viskas susitvarko. Negimstame žinodami , bet gyvenimo tėkmė duoda galimybę prisiminti ir surasti. Tai yra stiprybė.

 16. Stasy, paskaičius kai kurius Tavo komentarus, galima suprasti, kad nematai skirtumų psichoterapeutų, psichologų ir parapsichologų, juos sugretini su kunigais ir burėjais, kas, geriau įsigilinus, visai nedera tarpusavy. Psichologines, parapsichologines, religines ir mistines sritis suplaki į vieną visumą.

 17. Pačiam teko lankytis pas psichologę. Iš tiesų įdomu, nors ir ne pigu. Man psichoterapija tikrai padėjo, nors gal ir ne 100%, kiek tikėjausi. Didžioji dalis progreso priklauso nuo paties paciento: jei nori – pats pasikeisi ir pakeisi savo gyvenimą; jei nenori – tai jokios naudos iš psichologo konsultacijų – tik pinigų švaistyumas.

 18. " Psichologines, parapsichologines, religines ir mistines sritis suplaki į vieną visumą" – man šitas patiko , va tik mistikos aš nepriimu. Galima paskaitinėti knygutes apie tas sritis atskirai ir susidaryti savo požiūrį apie pasaulį ir žmogų, arba galima nueiti pas psichologą , parapsi …. ir t.t. Kiekvienas iš jų turi savo matymo kampą ir savaip dėlioja faktus. Gerai tai , kad bent jau pradėta ieškoti. Va kai pereisi išvardintą specialistų grandinėlę , tada pasakysi ko trūksta vieniems , ko reikia kitiems.

 19. Nu…rekomenduot negaliu nepazistu nej vieno!
  O shep kaj man dare operacija,del kojos taj gulejau sanatorijoje 1menesy nu ir ten buwo psichologe nu nuejau ir istikruju LABAJ patiko!!!! issikalbeti galima!!!tikraj palengweja,patartina nuejti wisiems.!

 20. Santa rašė:

  Turiu omeny ar lankotes pas juos,ir kaip sekasi? Beje,gal galetume man koki rekomenduot?nes siuo metu itin prastai jauciuos,tai praverstu pokalbis su geru psichologu-psichoterapeutu.

  Ziurint kokios problemos kamuoja.As ilga laika nepripazinau jokiu psichologu, taciau gyvenimas ivare i kampa, kad turejau ieskoti pagalbos.
  Prisipazinsiu, turejau problemu su alkoholiu. Ir dabar turiu, bet nebegeriu.
  Man labai padejo sios srities specialistai, tame tarpe ir psichologai

 21. na as lankiausi pas psichologa, nes buvau ziauriai kompleksuota (beje ir dabar esu), mano elgesys visus vare isproto, visur vis kazka pridarydavau, su mokytojais elgdavausi ziauriai, nesutardavau su bendraamziais, trankiausi dievas zino kur ir t.t. bet pasakysiu, kad man psichologas nepadejo. gal ne ta pasirinkau, bet is to isejo didelis snipstas. uzsibaige viskas tuo, kad as ji pasiunciau na..ui. tad ne visada psichologai gali padet.

 22. camila rašė:

  na as lankiausi pas psichologa, nes buvau ziauriai kompleksuota (beje ir dabar esu), mano elgesys visus vare isproto, visur vis kazka pridarydavau, su mokytojais elgdavausi ziauriai, nesutardavau su bendraamziais, trankiausi dievas zino kur ir t.t. bet pasakysiu, kad man psichologas nepadejo. gal ne ta pasirinkau, bet is to isejo didelis snipstas. uzsibaige viskas tuo, kad as ji pasiunciau na..ui. tad ne visada psichologai gali padet.

  o dabar geriau jau?? 😀

 23. avietinis_ debeselis rašė:

  camila rašė:

  na as lankiausi pas psichologa, nes buvau ziauriai kompleksuota (beje ir dabar esu), mano elgesys visus vare isproto, visur vis kazka pridarydavau, su mokytojais elgdavausi ziauriai, nesutardavau su bendraamziais, trankiausi dievas zino kur ir t.t. bet pasakysiu, kad man psichologas nepadejo. gal ne ta pasirinkau, bet is to isejo didelis snipstas. uzsibaige viskas tuo, kad as ji pasiunciau na..ui. tad ne visada psichologai gali padet.

  o dabar geriau jau?? 😀

 24. avietinis_ debeselis rašė:

  tad ne visada psichologai gali padet.

  Jei pacientas nepasitiki savo psichologu, jauciasi jo nesuprastas ar pan, tai snipstas ir gaunasi..
  Siaip stasio zodziuose yra nemazai tiesos.. tik tam tikram laikui atejus zmogus gali suvokti kaip jam gali padeti psichologas, jei nukeliaus ten prievarta ar pan, nedaugeliu atveju psichologas/psichoterapiautas/psichiatras gales padeti.

  Psichiatrus mano nuomone pacius reiktu gydyt.. israso antidepresantus lengva ranka kaip saldainius, o is tikro jie taip veikia psichika, kad gali suest visa zmogaus gyvenima..

 25. as pati domiuosi psichologijos mokslu, gal ir studijuoti norejau, bet pasisuko kitaip. siaip tikiu tuo mokslu ir gerbiu, nors niekada neteko pasinaudoti psichologo paslaugomis. bet mano nuomone truputi pakoregavo mano buvusios kambariokes sprendimas studijuoti si dalyka ir buti psichologe. mat ji pati turejo paauglysteje nemazai psichologiniu problemu ir jos vis dar ja aplanko. as is arti pamaciau, kaip zmogus nori ilysti i kitu jausmus, nesusitvarkes savuju….tad truputi issigandau, kad netektu su tokiu psichologu gyvenime susidurti….

 26. pareishkusi nuomone
  daug tokiu variantu buna 🙂 kaip jau antikoj sake, nori pazint asauli pazink pirmiausia save.. pazines save pazinsi pasauli.. tai su pagalba kitiem manau tas pats.. bet vel yra "bet" nes zmogus matydamas kitu problemas analizuoja kartu ir savasias, o savo patarimus kartais pritaiko ir sau.. taip padedamas kitiem kapstosi ir pats..

Parašykite komentarą