2024 28 gegužės

35 thoughts on “Kaip prikelti lietuvius?

 1. Nemanau, kad nors vienas lietuvis (įtraukiant ir save pačią žinoma) pasižiūrėjęs šį ar kokį kitą panašų video ar projektą ims ir susimąstys, mes viską ir grįš į Lietuvą išsaugoti kultūrą, kalbą, pasididžiavimą ir t.t. Tauta irsta, priemonių bandoma griebtis kai jau per vėlu. Pagalvokim apie vidutinės ar dar žemesnės klasės žmones, kurie vos galą su galu suduria, kurie išvažiuoja ir palieką tėvynę, nes randa laimę kitur. Ar nors vienas iš jų dabar paaukotų savo laimę, savo ko gero vienintelį gyvenimą, kad grįžtų, skurstu, kentėtų ir galiausiai mirtų. Vardan ko? Kažkada valstybė buvom stipri, visus mus vienijo nepriklausomybės troškimas ir kiti dalykai. Bet viskas gavosi ne taip kaip norėjom, ne taip kaip tikėjomės. Kodėl dabar aš turiu aukoti savo gyvenimą?

  Prisipažinsiu, kad man gėda dėl vieno teiginio tame video "Vaikų su apsigimimais beveik nėra". Ha, yra čia kuo didžiuotis? Ar mes jau tokie visi sveiki ir idealūs, ar tik norime parodyti, kad tokie esame? Įvaizdis lietuvių kultūroje užima kone vieną iš aukščiausių vietų. Mes manome, kad jų nėra, jų niekada nebuvo, nes mes jų visai nematome. Žmonių su apsigimimais socializacija gal tik dabar po truputį pradeda lįsti iš juodojo kampo, nes žmonės gėdydavosi (dauguma ir tebesigėdija) rodyti žmonėms savo apsigimusius vaikus, todėl jų ir "nėra". Antra, mūsų tauta sunkiai priima kitaip atrodantį ar besielgiantį žmogų, tad apsigimusiems ir jų šeimoms yra tikra kančia rodytis viešumoje (žmonės spokso, šnabždasi, juokiasi, niekina, žemina ir t.t.). Trečia, mūsų šalyje labai greitai nusikratoma dar negimusiais apsigimusiais vaikais, tad jie dažnai net ir neišvysta pasaulio. O dar didžiuojamės ir šnekame, kad tokių žmonių nėra. Juokinga ir kartu liūdna.

  Dėl skyrybų, kuris anksčiau buvo tik 1% yra vien dėl to, kad katalikų bažnyčia turėjo didesnę įtaką Lietuvos žmonių gyvenimams, todėl niekas net nedrįsdavo skirtis..

  Kokia čia garbė? Kur ji? Kodėl mes visiškai nežinomi, jei mūsų laimėjimai tokie dideli?

 2. Manau, nenoreta pasakyti, kad apsigimimu nera visai, visur ju yra, bet GAL procentaliai zymiai maziau nei kitose salyse. Nezinau kuo remesi autorius.

  O del santuoku tai taip… Zmones anksciau gyveno, kad gyventu kartu. SKirtis buvo gedinga. O dabar zmones drasus. Nekencia del kitu.

  Bet nesakyk tas video daro savo. Taip, niekas nepuls, nemes ir negris vien video paziurejes, bet lasas po laso 🙂

 3. ehh imagine teisingai sakai
  kai pagalvoji gaila…
  sakei buvom stipri valstybe..labai
  bet patys ja ir sugriausim prasidejo xxl amzius ir prasidejo seimas ir t.t
  ir patys save suzlugdem savo (lietuvisku) gobsumu, pavydu ir pykciu
  nepykit bet tokie lietuviais esame 😐

 4. Pinky rašė:

  http://www.youtube.com/watch?v=yXwOgRMol2o&feature=player_embedded

  is delfi.lt suzinojai apie sita video ? pries 15min skaiciau delfi komentarus " atsibusk lietuva" ateinu ce ziuriu jau klipas patalpintas 🙂

 5. Skinheadu.. panuliai nezinot kuo tikit.. Nacistais but per zemai klynas kabo. Neturit jokio zalio supratimo nei kodel nekenciat kitokiu tautybiu zmoniu nei ka. (o jei nori tapt skinheadu ne del to, tai tada neturi ideologijos. Paradoksalu, bet panasu, kad abiem atvejais kazkur yra didele problema.. O jei esi tiesiog patriotas tai tikrai ne skinheadu turetum tapt vsu pirma, o pavyzdziu kitiem.)

 6. Gal keliasdešimt ar šimtas metų masinės migracijos lietuviams atneš kiek kultūros. Kai mažiau vienas kitą lietuviai stumdys, žemins, išnaudos, žudys, šiukšlins, ir padoriau elgsis už vairo, tada bus galima kalbėti apie tautos savigarbą.

 7. Jaro Valiukėno sukurtas nekomercinis filmas “Kilpa” parodo visą Lietuvos 20 metų kelią, nuo Sąjūdžio laikų iki dabar. Kaip buvo sunaikintas žemės ūkis, pramonė ir tai, kas vyksta dabar. Šį filmą autorius leidžia platinti, kopijuoti, perduoti trečiai šaliai visiškai nemokamai.
  Kai kurie momentai šiame filme silpnų nervų žmonėms gali pasirodyti per sunkūs, todėl autorius rekomenduoja jį žiūrėti pilnai sveikiems ir veiksniems žmonėms.

 8. O aš išvis nematau prasmės ką nors prikelti. Mano nuomone, tautinis pasididžiavimas, kaip ir rasinis pasididžiavimas, yra visiška kvailystė. Esu grynakraujis Lietuvis/Žemaitis ir didžiąją dalį gyvenimo praleidau Lietuvoje, bet dėl to man nei šilta nei šalta. Nematau tame nieko kuo turėčiau gėdytis, nei ko nors verto pasididžiavimo. Ne aš pasirinkau savo tautybę ir šalį kurioje gimiau ir visiškai neįtakojau tos tautos kalbos ir kultūros. Ir tiesą pasakius, Lietuvos kultūra manęs visiškai nežavi, o literatūra labai skurdi (bent jau ta su kuria susipažinau vidurinėje). Be to, ta pati kultūra visiškai nustumta į šoną, visapusiškai dominuojama amerikietiškos pop-kultūros.

  Esu pasiruošęs, varykit ant manęs kaip tik išmanot. :p

 9. Nesakau, kad Lietuvos literatūra prasta, bet man joje trūksta įvairovės. Dauguma žymių lietuvių kūrinių arba apie meilę arba patriotinį šlamštą. Vienintelis autorius kuris man bent kažkiek patiko, tai Škėma. Veiksmas vyksta ten pat ir tuo laiku kai gyveno autorius, atrodo lyg jie neturėtų vaizduotės. Aišku, nesakau, kad esu lietuvių literatūros ekspertas, su ja susipažinęs tik tiek, kiek supažindino per literatūros pamokas vidurinėje ir niekas iš ten manęs nesudomino.
  Mano akyse visi tie autoriai kurių kūrinius skaičiau vidurinėje blanksta prieš tokius anglų ar amerikiečių autorius kaip R. Heinleinas, H. G. Wellsas ar koks G. Orwellas.
  Jei kam įdomu, mano mėgstamiausia knyga – P. K. Dicko "Do Androids Dream of Electric Sheep".

 10. Gal turejai prasta mokytoja?

  O gal esme tame, kad lygini su grandais.
  Tokioj mazoje salyje ne taip lengva tureti pasauliniu garsenybiu.
  Kad ir paziurek muzika. Nors ir turim geru atlikeju, bet jie nera pasaulinio lygio.

  Bet kokiu atveju literatura ir istorija yra tokia kokia yra ir nieko cia nepakeisi 🙂 Nemanau, kad kitos salys daug mandresnes.

 11. Kalbant apie istoriją. Juokingi visi tie Vytauto garbintojai, kurie šaukia – "męs nuo jūros iki jūros buvom" ir panašų šlamštą.
  Pirma, tai ne "męs", o žmonės gyvenę šioje vietovėje prieš maždaug 600 metų, kurių kalba gan ženkliai skyrėsi nuo mūsų naudojamos ir jie turėjo visai kitokius papročius, be to, velniop tuos jų kvailus pagoniškus papročius.
  Antra, koks blaiviai mastantis žmogus gali didžiuotis kažkokių turtingų žemvaldžiu, kraugerių imperialistiniais pasiekimais?

 12. Man tai nei silta, nei salta kas vyko praeityje.
  Per daug mastai.
  Gyvent ir megaukis savo gyvenimu neapsikraudamas tokiomis mintimis.

  Kai pradedi gilintis per daug giliai i ivairius dalykus tai gali iskart nusizudyt, bet kam to reikia?

 13. As nesu nei patriote, nei nacionaliste.
  Taciau netekeciau uz babajaus (tik babajaus del ju pamisusio tikejimo ir taisykliu; kiti tinka), bet myliu savo gimines ir Lietuvoje nuslifuotas gatves su daugybe atsiminimu 🙂

 14. Net ašarą išspaudė. Tokie didingi, galingi ir pagarbūs buvom, o leidom keliem debilam įeit į valdžią ir viską sugadint. Tokie karingi buvom, daug galingesnius priešus atlaikydavom. Paskutinis tėvynės meilės įrodymas buvo sausio 13. Po jos Lietuva krito žemyn. Kažkokia europos sąjunga pasakė, ką mum daryt, o mes ir darom. MES GALINGESNI UŽ VISĄ PASAULĮ TOL, KOL MES ESAM VIENINGI. Kodėl žmonės dejuoja, bet nieko nedaro? Po galais, 2 milijonai žmonių bijo kelių policininkų ir seimo? MES esame jėga, ir bus taip, kaip mes pasakysim. Mum reika naujo Tado Blindos, tik šių laikų. Nepabūgom galingiausių priešų pasaulyje, o dabar bijom savo tautiečių? Lietuviai, kuo jūs pavirtot? Kodėl pradėjot pasiduot? Juk Lietuviai niekada nepasiduoda. Sukeliam revoliuciją, ir tampam sena gera Lietuva :-!

 15. Yra taip kaip yra. Krito Lietuva žemyn, krito.. Kažin ar lietuvių vienybė beegzistuoja.. kiekvienas žiūri sau ir savo šeimai, kaip geriau gyventi.. Vienybės ieško nebent nacionalistai, patriotai, aukodami savo gyvenimus, laimę dėl valstybės, tautos išlikimo.. kiekvienas nori gyvent taip kaip nori (taip pat ir aš), jei Lietuvoje tokių galimybių žmogus neranda, jis jų ieško kitur.. Man visada liks brangūs vaiksytės prisiminimai, vietos ir t.t., bet tuom viskas ir užsibaigia..

 16. boby rašė:

  Net ašarą išspaudė. Tokie didingi, galingi ir pagarbūs buvom, o leidom keliem debilam įeit į valdžią ir viską sugadint. Tokie karingi buvom, daug galingesnius priešus atlaikydavom. Paskutinis tėvynės meilės įrodymas buvo sausio 13. Po jos Lietuva krito žemyn. Kažkokia europos sąjunga pasakė, ką mum daryt, o mes ir darom. MES GALINGESNI UŽ VISĄ PASAULĮ TOL, KOL MES ESAM VIENINGI. Kodėl žmonės dejuoja, bet nieko nedaro? Po galais, 2 milijonai žmonių bijo kelių policininkų ir seimo? MES esame jėga, ir bus taip, kaip mes pasakysim. Mum reika naujo Tado Blindos, tik šių laikų. Nepabūgom galingiausių priešų pasaulyje, o dabar bijom savo tautiečių? Lietuviai, kuo jūs pavirtot? Kodėl pradėjot pasiduot? Juk Lietuviai niekada nepasiduoda. Sukeliam revoliuciją, ir tampam sena gera Lietuva :-!

  Kartoju:

  Kalbant apie istoriją. Juokingi visi tie Vytauto garbintojai, kurie šaukia – "męs nuo jūros iki jūros buvom" ir panašų šlamštą.
  Pirma, tai ne "męs", o žmonės gyvenę šioje vietovėje prieš maždaug 600 metų, kurių kalba gan ženkliai skyrėsi nuo mūsų naudojamos ir jie turėjo visai kitokius papročius, be to, velniop tuos jų kvailus pagoniškus papročius.
  Antra, koks blaiviai mastantis žmogus gali didžiuotis kažkokių turtingų žemvaldžiu, kraugerių imperialistiniais pasiekimais?

 17. Renagade rašė:

  boby rašė:

  Net ašarą išspaudė. Tokie didingi, galingi ir pagarbūs buvom, o leidom keliem debilam įeit į valdžią ir viską sugadint. Tokie karingi buvom, daug galingesnius priešus atlaikydavom. Paskutinis tėvynės meilės įrodymas buvo sausio 13. Po jos Lietuva krito žemyn. Kažkokia europos sąjunga pasakė, ką mum daryt, o mes ir darom. MES GALINGESNI UŽ VISĄ PASAULĮ TOL, KOL MES ESAM VIENINGI. Kodėl žmonės dejuoja, bet nieko nedaro? Po galais, 2 milijonai žmonių bijo kelių policininkų ir seimo? MES esame jėga, ir bus taip, kaip mes pasakysim. Mum reika naujo Tado Blindos, tik šių laikų. Nepabūgom galingiausių priešų pasaulyje, o dabar bijom savo tautiečių? Lietuviai, kuo jūs pavirtot? Kodėl pradėjot pasiduot? Juk Lietuviai niekada nepasiduoda. Sukeliam revoliuciją, ir tampam sena gera Lietuva :-!

  Kartoju:

  Kalbant apie istoriją. Juokingi visi tie Vytauto garbintojai, kurie šaukia – "męs nuo jūros iki jūros buvom" ir panašų šlamštą.
  Pirma, tai ne "męs", o žmonės gyvenę šioje vietovėje prieš maždaug 600 metų, kurių kalba gan ženkliai skyrėsi nuo mūsų naudojamos ir jie turėjo visai kitokius papročius, be to, velniop tuos jų kvailus pagoniškus papročius.
  Antra, koks blaiviai mastantis žmogus gali didžiuotis kažkokių turtingų žemvaldžiu, kraugerių imperialistiniais pasiekimais?

  Nesu Vytauto garbintojas, ir man nesvarbu kokio ploto yra Lietuva. Noriu pasakyt, kad lietuviai kažkuriuo istorijos etapu labai pasikeitė(į blogąją pusę).

 18. Tai tada kuo gi "męs" buvom galingi ir didingi? Ir kas iš to, kad "męs" buvom karingi? Reikia džiaugtis, kad kažkokie uruodai žemvaldžiai siuntė vargšus žmones vienas kito pjauti bandydami išplėsti ar apginti savo turtą?

 19. Na pirmiausiai reikia atsižvelgt į tuos laikus. Tada visose valstybėse buvo ta pats. Didingi ir galingi buvom tuo, kad atlaikėm tiek daug puldinėjimų ir niekada nepasiduodavom. Reikia gerbt savo protėvius. Juos žudė krikščionys, o dauguma lietuvių dabar tuos niekšus palaiko. Nesakau, kad pagonybė yra gerai, bet bent jau man ji atrodo geresnė nei krikščionybė.

 20. Jei visuose valstybėse taip buvo, tai automatiškai visi žiaurūs ir savanaudiški veiksmai pateisinami?

  Nesuprantu apie kokį nepasidavimą kalbi. Juk buvo ir krikštas, norint pelnyti krikščionių palankumą, ir neviena sąjunga su Lenkija, ir Švedijos okupacija, galiausiai visiškas Lietuvos-Lenkijos sunaikinimas ir okupacija.

  Ir kam išvis lyginti krikščionybę su pagonybe ieškant "geresnio" varianto. Ir tie ir tie prietaringi stabmeldžiai.

 21. Ne viena sąjunga su Lenkija buvo.
  O krikštai trumpalaikiai ne trumpalaikiai, masiniai ne masiniai, bet esmė tame, kad galiausiai tapo krikščioniška šalimi.

  Vistiek nesuprantu ką tu tuo stengiesi įrodyti, juk tai vyko prieš maždaug 600 metų. Tie žmonės beveik nieko bendro su tavimi ar manimi neturėjo.

Parašykite komentarą