Kad žmogus jaustųsi gerai, jo kūno organai turi būti sveiki, žmogus pats turi dėl to stengtis – sportuoti, sveikai maitintis, neturėti žąlingų įpročių. Tačiau kartais net ir labai sveikai gyvent yra susergame. Tuomet užduodame sau klausimą: kodėl? Juk rūpinuosi savimi. Kodėl aš sergu? Bet kartais mes tiesiog persistengiame ir streso veikiami galime neišvengti labai rimtų ligų – onkologinių ligų.
Daugeliui teko girdėti apie onkologines ligas, jų gydymą bei pasėkmes. Vėžys turi kelias stadijas, ir kuo ta stadija vėlesnė, tuo mažesnė tikimybė lieka išgyventi. Taip pat vėžys gali būti ir įvairiose kūno vietose – tai krūties vėžys, prostatos vėžys, smegenų auglys. Ši klastinga liga gali atsirasti nenuspėjamose, įvairiose kūno vietose.
Bet anksti pastebėjus šios klastingos ligos simptomus galima išsigelbėti. Kuo anksčiau pastebima liga, tuo lengviau ji išgydoma, tuo lengvesnės yra pasekmės. Jei jau pirmoje stadijoje pacientui įspėjamas vėžys, galima išvengti ne tik brangių ir alinančių organizmą vaistų, tyrimų, bet ir chemoterapijos. Ši labiausiai gasdina onkologinėmis ligomis sergančius pacientus ir tuos, kurie yra šalia pacientų. Chemoterapija sekina, po jos pacientas lieka be jokių kūno plaukų, taip pat dažnai vemia, jam viską skauda. Tačiau chemoterapija yra neišvengiama, jei pacientas dar turi vilties ir nori pasveikti.
Tačiau anksti pastebėjus ligos simptomus ir pasirinkus teisingus gydymo metodus galima išvengti chemoterapijos. Viena iš vietų į kurią galima kreiptis ištikus tokiai didelei nelaimei šeimoje – kamieninių ląstelių bankas ). Būtent kamieninių ląstelių persodinimas gali padėti sunaikinti vėžines ląsteles kraujyje ir pagerinti paciento savijautą bei gyvenimo kokybę.
Bet kamieninės ląstelės skirtos ne tik gydyti onkologines ligas, jos gali būti naudojamos kaip prevencinė gydymo priemonė nuo ligų, beje, vis populiarėjanti. Kamieninės ląstelės, kaip žinia, padeda atsinaujinti organizmui, palaikyte svarbias gyvybines funkcijas, todėl jau yra iškelta hipotezė, kad galbūt ateityje kamieninės ląstelės pakeis gydytojus ir būsime sveiki tik kamieninių ląstelių dėka. Kas ten žino, kokių dar naujovių atneš naujieji laikai ir technologijos.