2024 17 liepos

37 thoughts on “Karma

 1. Norint diskutuoti, reikia truput4lio informacijos:

  Karma — mitologijoje ir etinėse indų religijose reiškia veiksmus, iš dalies, religinius, kurie sukelia po jų sekantį atlygį.

  Dažniausias aiškinimas — visuma visų gerų ir blogų darbų, atliktų asmens ankstesniuose gyvenimuose, kuri apsprendžia likimą būsimuosiuose gyvenimuose. Karmos sąvoka atsirado iš labai archaiškos sampratos apie žmogaus pomirtinį likimą („Rigveda“ X 2, 7; 18, 1): „protėvių kelio“ ir „dievų kelio“, kurie yra susiję su elgesiu gyvenimo metu ir apsprendžia, ar bus sugrįžta į žemišką gyvenimą ar ne, vienu ar kitokiu pavidalu. Šios idėjos toliau buvo vystomos ansktyvosiose upanišadose. Pasak jų, „žmogus tampa geru nuo gerų darbų, blogu — nuo blogų“ (Brihadaranjaka-upanišada III 2, 13). Žmonės patys save suriša savomis egoistinėmis mintimis ir veiksmais; veikiantieji be suinteresuotumo ir siekiantieji aukščiausios realybės, atmano, suvokimo, gali įveikti gimimų grandinę ir Karmos dėsnį (plg. Iša-upanišada 2; Čhandogja-upanišada VIII 1, 6-…).

  Mokymas apie karmą ir su ja susijusius pakartotinius užgimimus (samsara) indų kultūroje vaidina svarbiausią vaidmenį. Šis mokymas jau nuo seno išėjo už tradicinio induizmo ribų ir užėmė svarbią vietą budizme ir džainizme, tik atsiradus šioms sistemoms.

  Paimta iš: http://lt.wikipedia.org/wiki/Karma

 2. Noreciau tave papildyti:
  Pirmiausia norint tiketi Karma reikia tiketi reinkarnacija – atmanas atgimsta kitame kune. Taigi kokiame kastos lygyje atgims atmanas apsprendzia Karma. (Yra 4(5) Kastos – Brahmanai, Ksatrijai, Vaisijai ir sudros + Bekasciai)
  Gera Karma (pagal Induistine filosofija) yra paklusimas savo kastos istatymams ir tradicijoms. Tad zmogus turi nesipriesinti savo lemciai, paklusti savo kastos lukesciams – tai ir yra geri darbai. Kylimas aukstyn per savo gera karma gali baigtis isgelbejimu, kai zmogus isilies i Brahmana ir istruks is maja (Matova tikrove -tai iliuzija)

  ➡ Pagal dr.Shenk "Pasaulio Dievai"

 3. Taigi, kad tiketum gera karma, kuri yra nieko daugiau tik atpildas kitame gyvenime turi tiketi daug kitu dalyku. Kitaip sakant priimti viskas kas eina su ja:
  1. Kastos – ziauri sistema, kuri skatina neveikluma
  2. Maja – iskreiptas tikroves matymas
  3. Brahmanas – dievas, kuriam nusispjaut i zmogu
  4. Reinkarnacija – kuri baigiasi tavo egzistencijos isnykimu, kuo tai geriau nuo visisko netikejimo?
  4. ir t.t
  Perdaug depresiska religija …  😕

 4. krikscionybe nepripazysta , nes tada priestarauja atgailos malonei …kadangi ispazintos nuodemes atleidziamos …tai kaip gali but atpildas – bausme ar apdovanojimas uz tai kas atleista – ko nelieka

 5. http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,415 cia apie reinkarnacija
  del drungnumo , tai kad Dievui nepatinka drungnumas – nei karsta nei salta ( nusidejels pvz ), toks zmogus kaip per viduri, kitaip dar abejingas , gudraujantis …kai nei ten nei ten

 6. ir cia rasoma apie karma – atlygi
  Priešingai, Biblijoje Jėzus atmeta tokį „atlygį“ istorijoje apie gimusį aklą kūdikį ir tuo paneigia teiginį, jog pati auka „kalta“ dėl savo ligos (plg. Jn 7, 1 ir toliau).

 7. toro rašė:

  o jai krikscionis tiki reinkarnacija?

  Krikscionis gali "tiketi" reinkarnacija tik tuomet kai jos iki galo neperpranta. Reinkarnacija turi savo konteksta – budizmas (jis kiles induizmo kontekste) ar/ir induizmas. Taciau reinakrnacijos esme buna vienu ar kitu budu istrukti is beprasmio reinkarnaciju rato, tam ir visa Karmos, Jogos, Nirvanos, etc ideologijos.
  Budamas krikscionimi ir itikedamas tu gyveni viltimi, kad pateksi i dangu per tikejima i Kristu. Taciau tikejimas reinkarnacija atima sia dziaugsminga baigti… Juk kaip tada kristus galejo sakyti zmogui kabanciam prie jo ant kryziaus -"Siandien su manimi busi rojuje". (Sio zmogaus Karma turejo buti baisi. Ant kryziaus kabindavo tik pacius ziauriausius nusikaltelius.) Mes, krikscionys, gyvename pazadu, kad eisime i roju. Tikejimas yra isgelbejimo principas.

 8. P.S. Karma gali buti matoma kaip principas – Kaip sauksi taip artsilieps. Tai siam principui visai nereikia uzdeti religines aureoles, nes tai tiesiog socialinis, psichologinis, gamtinis desnis. Budamas agresyvus sulauksi agresyvume, nekesdamas sulauksi nepykantos, myledamas sulauksi meiles. Zinoma buna isimciu taciau is esmes tai gyvenimo desnis.

 9. teigiama , kad terminas karma daugiau tinkama apibrėžti žmogaus pridirbtus darbus praeituose gyvenimuose. Ši dalis daug sunkesnė nei einama dabartinio gyvenimo. laikai kiti.
  Sielos degradacija. Kuo ir kas tas žmogus bus kitą gyvenimą? Nieks manau netikės kad bus kokiu valdovu …

 10. Gerai , ką ir kiek reikia prisidirbt , kad atgimti , tarkim , gyvūnu?
  Per tv laidą kalbėjo žmogus , gabus , ir apie vieną gerai žinomą žmogų pasakė , kad jis praeitam gyvenime buvo katinas. Juokai juokais.
  Tai gal tie dalykai yra , bet juos vadinam skirtingai , arba nebevadinam niekaip . Bet jie yra.

 11. 🙂 Nesuprantu prie ko čia karma ir reinkarnacija.Karma -dalykas . kuris eina kaip paveldas.Visa sukaupta info.Galima ir kitu žodžiu pavadinti, jokio skirtumo.Ta info gali būti žmogaus , žmonių ar net visos planetos.Juk mes gyvename tame sraute, energetiniame lauke kur visos karmos susimaišiusios…

 12. Jeigu pradedame gyventi nuo nuoli (Renkarnacijos- nera), tuomet mes negalime tureti vienokios ar ktiokios Karmos, nes tuomet mes esame Tabula Rasa – Balta lenta. Musu elgesys nulemia musu likima. O Karma be reinkarnacijos beprasme. Nes karma tai ne genai

 13. kas tie genai, jau jie mutuoja, pasaulyje registruojami žmonės su pakitusiais genomais.Aplinka prasiskverbia į mus per energiją ,kurios prisodrinta visa aplinka.Kiekvienas žmogus turi biolauką- info nešėją.
  Reinkarnacijos idėja labai žavi , tai panašiai skamba kaip klonavimas.Mes gyvensim daug sykių, būsim pakartojami bet kokiu būdu-tai klaida.Žmogus gyvena 1 syki, o vėliau išsisklaido ir pereina į kitą darinį… 😕

 14. Ir atgaila, ir karma šiandien itin baugina žmones, kalba apie kančias, apie neišvengiamą atpildą už nuodėmes ir t. t., ir pan. Mes norime padaryti priešingai. Niekas iš tų, kurie mus gąsdina karma, negali gan suprantamai išaiškinti jos prigimties. Ir ypač jie klysta dėl to, kad laiko karmą turinčią ryšį su Dievu. Karmos esmė – tai įrašai šėtono knygose apie mažiausią kontaktą ir bendradarbiavimą su juo, kurio pagrindu jis gauna tam tikrą teisę į tas žmogaus puses, kurios pakliūna į pagundą. Ir karma – tai tvirti, tapę giliais ir pastoviais, ryšiai su tamsiu pasauliu. Tačiau jie retai atsiranda dėl paties žmogaus kaltės. Egzistuoja nuomonė, kad žmonija pati kalta dėl savo klaidų, bet šią nuomonę specialiai skleidžia šėtonas, manydamas, kad niekas nesužinos apie jo melą.
  Karmos struktūroje išlieka esmė to, kas vadinama žmonijos nuodėmės-nuopuoliu. Kaip nėra Adomo kaltės tame, kad jį sutriuškino šėtonas, taip pat maža paties žmogaus kaltės dėl karmos atsiradimo. Niekas iš atėjusių čia nuo Dievo nenori sąmoningai tarnauti blogiui. Tačiau nėra sąvokų, galinčių išreikšti, kokioje melagingoje ir prievartinėje apsuptyje čia randasi siela. Ar suklysta žmogus nesąmoningai, nežinodamas, ar priverstinai, prieš savo valią, spaudžiant milijonui programų ir kipšų, – visą tai šėtonas fiksuoja kaip savanorišką šios sielos sutartį su juo. Jis niekada nepraneša Dievui apie kelius, kuriais atvedė sielą į sutartį, o demonstruoja tik rezultatą. Taip ir kyla ryšys, apie kurį ir galima kalbėti, kaip apie karmą.
  Jei pas žmogų atsiranda tokia sutartis su šėtonu, apie kurią jis, kaip taisyklė, ir neįtaria, šėtonas mano, kad žmogus priėmė jo įstatymus ir dabar turi jiems paklūsti, t.y. atsiskaityti už tas jėgas, kurias šėtonas suteikė žmogui neigiamo poelgio įvykdymui, į kurį jis pats įstūmė. Ką gi reiškia – atsiskaityti? Mes juk savo nuosavų jėgų neturime, jas gauname iš Dievo, – ir šėtonas pradeda tarytum "teisėtai" atiminėti šiuos srautus, einančius į mus iš Dievo mūsų gyvybės palaikymui. Prasideda ligos, kompleksai, nemalonumai. Tai jau veikia einamoji karma, šio žmogaus gyvenimo karma. Ir net jei siela išeina į skaistyklą, visi užrašai apie sutartis pas šėtoną išlieka, ir sekančiame šios sielos įsikūnijime jis jau mano, kad turi teisę naudotis sielos gyvybinėmis jėgomis už praeitas nuodėmes. Taip atsiranda asmeninė karma.
  Dar sunkesnis reiškinys teigiamoms sieloms yra giminės karma. Čia jau iš tikro kaip pagal Krylovą: jokios kitos kaltės, už tą, kad šėtonui norisi mus valgyti, mes neturime. Šėtonas labai gudriai panaudoja žmonių giminystės ryšius, nurodydamas netgi tarsi į Dievo įsakymus dėl tarpusavio pagalbos. Jei sielos po mirties pakliūna pas jį į pragarą, jis siunčia jas į kančias, kol iš jų neištraukia visus jėgų likučius, o po to siūlo tarytum paprašyti pagalbos pas savo gyvus palikuonis – vėl sudaryti sutartį, duoti sutikimą, kad šiai sielai padėtų jų sąskaita. Už tai jis atšaukia kankinimus, perveda tas sielas į lengvesnes sąlygas. Šį susitarimą jis demonstruoja Dievui kaip prašymą padėti ir vėl tarytum teisėtai pradeda atiminėti dalį gyvybinių jėgų iš gyvųjų. Tiesa, jis slepia nuo Dievo, kad, kaip visada, pagal savo šėtonišką teisingumą, 70% iš to ką pasiima, jis ima sau. Žinoma, Dievas tai žino iš šventųjų, tačiau visa tai kaupiama teismo dienai. Per šį jėgų pagrobimą gyviesiems vėl atsiranda ligos, nemalonumai, sunkumai gyvenime.

  paimta iš knygos

 15. įdomus kurinys apie velniukščius ir pragarą dar reikėjo paminėti, kaip pragaro katiluose verda nusidėjusios sielos ir šaukiasi pagalbos ,visur ugnis , dūmai karštis ir aimanos….br…
  jei rimtai – karma, aš irgi galvoju , kad yra šiaip ar taip kažkoks atpildas už klaidas.Žmonės pastebėjo, kad pasaulyje daug kas vyksta pagal grįžtamąjį dėsnį, jei padarei gero dažniausiai neaišku kada , bet tai duos irgi gerų vaisių.Jei -blogo, irgi jis nedingsta be pėdsakų.Gal tai savotiškas pateisinimas arba ieškojimas prasmės tame , kai girdim kaltinimus, kodėl dievas neteisingas nebaudžia blogų, o geras žmogelis neretai kenčia.Karma iš dalies tai paaiškina 😉

 16. sis reikalas nera toks jau paprastas..tikiu , kad yra kaipo ir atpildas , nors tiksliau sakant – ka pasesi , ta ir pjausi…darydamas zmogus bloga duoda suteikia velniui / tamsai priejima prie saves ..duodasi supanciojamas ir surisamas setoniskais ciuptuvais..kartu nusigrezia nuo Dievo ir jo apsaugos ir buna tada kentejimai ( kaip kad Stasys rase)..taciau nevertetu pamirst ir Jobo jo dramos .. kur kancia be kaltes ..taigi kancia yra misterija / paslaptis/ slepinys …

 17. iš tikrųjų kartais taip tik atrodo, kad tas žmogus auksinis /gal taip nėra/, visi sako ir kodėl tas vargšelis taip kenčia toks nelaimingas, nors iš tikrųjų jis gali būti ir prakeiktas, apkalbėtas ar nužiūrėtas.Be to yra tokia knyga, berods ‘Astrologinis karmos horoskopas’ ten kiek pripaistyta, neseniai išleista, bet įdomu buvo paskaityt.Ten rašo apie tai kaip protėviai pagal tėvo ir motinos linija veikia tavo gyvenimą… 😕

 18. Karma

  (Sanskr. karman-veikimas, poelgiai.) Karma – tai veikianti energija-sąmonė; priežasties ir pasekmės dėsnis, atpildas. Taip pat ja vadinamas ciklo įstatymas, kuriuo nustatyta, kad viskas, ką mes darome ir darėme(tai liečia mintis, jausmus, žodžius ir darbus), nueina visą ratą ir grįžta prie mūsų slenksčio, kad gautų atleidimą. Povilas sakė: "Ką pasėja žmogus, tą ir pjaus". Niutonas teigė, kad kiekvienam veiksmui yra tolygus atoveiksmis. Karmos dėsnis daro sielos persikūnijimą neišvengiamą iki tol, kol visi karminiai ciklai nebus subalansuoti. Taip per amžių amžius žmogus lemia savo likimą savo veiksmais, aprėpiančiais jo mintis, jausmus, žodžius ir darbus.

  Šis laiškas paaiškina karmos Įstatymo veikimą

  Pokalbis apie karmos Įstatymą

  Numylėtinis Lanello
  2007m. liepos 2d.

  AŠ ESU Lanello, atėjęs pas jus šią dieną per mūsų pasiuntinį.
  Kaip visada, aš labai džiaugiuosi mūsų susitikimu! Ir kaip visada, mūsų šiandieninis susitikimas vyksta su dideliu Meilės ženklu, kurią aš jaučiu Žemės žmonijai, jums, mano broliai ir sesės, kurie dabar esate įsikūnijime.
  Iš mano šiandieninės pakylėtos sąmonės būsenos daug kas mano gyvenime, kas vyko, kai aš buvau įsikūnijime kaip Markas Profetas, atrodo beprasmiu laiko ir jėgų eikvojimu. Kai sąmonė atsilaisvina nuo žmogiškųjų jausmų ir prisirišimų, į daugelį aplinkybių ir daugelį dalykų žiūrisi visiškai kitaip. Ir tada, kai jūs jausite negatyvias sąmonės būsenas, prašau, kreipkitės į šį mano diktavimą ir perskaitykite jį. Todėl, kad jūsų sąmonė uždeda žymų antspaudą ant visko, kas su jumis vyksta. Ir kiekvieną kartą, kai jūs sugrįžtate prie vienų ir tų pačių jūsų gyvenimo įvykių, jūs skirtingai juos vertinate todėl, kad jūsų sąmonės būsena keičiasi. Štai šį jūsų sąmonės pasikeitimą jums ir būtina atsekti jūsų gyvenimuose. Suprasti, kaip jūsų sąmonė, jūsų sąmonės lygis susijęs su viskuo, kas vyksta jūsų gyvenimuose.
  Jūsų karma, kaip neteisingai praeityje panaudota Dieviškoji energija, neišvengiamai jums sugrįžta. Tačiau, jei jūs apsiginklavę žiniomis ir suprantate, kad viskas, kas su jumis jūsų gyvenimuose vyksta, vyksta būtent dėl to, kad tam buvo priežastys jūsų praeityje, šiame įsikūnijime ar pereituose įsikūnijimuose, jums žymiai lengviau suvokti jūsų gyvenimo aplinkybes, nei tiems žmonėms, kurie nesusipažinę su karmos Įstatymo veikimu. Šie žmonės panašūs į neprotingas būtybes, kurios susipainiojo jų gi pačių sukurtose aplinkybėse ir negali išnarplioti tinklų. Kiekvienas neteisingas judesys priveda prie to, kad vis stipriau ir stipriau jų netobulų būsenų pančiai juos apglėbia. Ir tada, kai jau atrodo, kad iš susidariusios padėties visiškai nėra išeities, pagaliau vargstančiųjų žvilgsniai nukrypsta į Dangų. Ir širdis atsiveria paskutinėje viltyje. Ir šiuo momentu ateina nušvitimas, Aukščiausio pasaulio nuojauta. Praeina dar kuris tai laikas ir žmogus pradeda susimąstyti apie tai, kad yra Aukščiausias Įstatymas, kuris valdo visą jo gyvenimą.
  Aišku, reikia būti labai pasipūtusiam, kad galvotumėte apie tai, kad viską jūsų gyvenime jūs darote patys ir viską patys valdote. Jūs valdote savo gyvenimus lygiai tiek, kiek Dieviškasis Įstatymas jums tai leidžia.
  Negalvokite, kad jūs be galo ilgai nekontroliuojamai naudosite Dievišką energiją savo užgaidų ir pramogų patenkinimui, kurias jūs suteikiate savo žemiesiems kūnams. Kai karmos taurė, kaip jūsų praeities negatyvių poelgių pasekmė, persipildo, jūs su nepermaldaujamu pastovumu gaunate visos tos energijos sugrąžinimą, kurią jūs neteisingai panaudojate. Jūs savo gyvenimuose susiduriate su tomis problemomis, kurias jūs patys gi pagimdėte praeityje. Ir tik tada, kai jūs pradedate suvokti, kad nieko su jumis nevyksta, ko jūs patys kada nors nesukūrėte, tada, kai jūs nustojate skųstis likimu ir kaltinti jūsų bėdose ir nelaimėse kitus, kai jūs sugebate atgailauti ir palengvinti savo širdį atgaila, tada karmos spaustuvai atsileidžia ir jūs sugebate kitaip pažvelgti į pasaulį, į save ir savo padėtį pasaulyje.
  Šio labai paprasto Įstatymo žinojimas žymiai palengvina jums gyvenimą. Todėl, kad pavyzdžiuose, kaip šis Įstatymas veikia, jūs mokotės. Ir jūs tampate sugebančiais teisingai žvelgti į viską, kas su jumis jūsų gyvenimuose atsitinka. Ir tada, kai jūs teisingai įsisavinate gyvenimo pamokas, jūs pereinate savo testus, savo išbandymus ir atidirbate jūsų anksčiau sukurtą negatyvią karmą.
  Kuo jūs labiau įsisąmonindami traktuojate visas jūsų gyvenimo aplinkybes, tuo lengviau jums gyventi. Ir jeigu jūs žinote diagnozę, jūs galite būti teisingai gydomi ir šis gydymas palengvins jūsų būseną.
  Patikėkite, kad jūsų sąmonės būsena apsprendžia visas jūsų gyvenimo aplinkybes. Jūsų gyvenimo aplinkybės neišvengiamai pasikeičia kartu su jūsų sąmonės pasikeitimu. Todėl tiems iš jūsų, kurie seka Keliu, kurio mes mokome, aš rekomenduočiau mokytis priimti labai greitą visų jūsų gyvenimo aplinkybių pasikeitimą, visko, kas jus supa. Jeigu jūs ir vakar, ir šiandien, ir rytoj nesusiduriate su jokiais pasikeitimais jūsų gyvenime, tai šitai reiškia tiktai vieną – jūsų sąmonė nesikeičia. Tada, kai jūs stojate į mokinystės Kelią ir atkakliai juo sekate , viskas jūsų gyvenime pradeda keistis žaibišku greičiu. Ir jums bus reikalinga tik viena savybė – ramiai žvelgti į bet kuriuos pasikeitimus ir įsisąmoninti, kad visi pasikeitimai, ir geri, ir blogi, eina tuo eiliškumu, kokiu turi eiti atitinkamai pagal nepermaldaujamą karmos Įstatymą.
  Jūsų gyvenimiškos aplinkybės ir jūsų gyvenimiški sunkumai tiesiogiai susiję su jūsų gi pačių atliktais veiksmais praeityje. Todėl jūs negalite kaltinti nei jūsų sutuoktinio(ės), nei jūsų viršininko, nei jūsų draugų ir pažįstamų. Todėl, kad visas pasekmes jūs sukūrėte patys, tuo momentu, kai kūrėte savo karmą savo neteisingais veiksmais. Šios paprastos Tiesos įsisąmoninimas ir nuolankumas prieš Įstatymą duoda jums galimybę ateityje veikti atitinkamai pagal šį Įstatymą ir nesukurti naujos karmos.
  Jūs taipogi pradedate pilnai suprasti, kad ne tik jūsų neteisingi poelgiai sukuria neigiamą karmą, bet ir jūsų teisingi, Dievui patinkami poelgiai taipogi sukuria karmą, bet gerovės karmą. Ir santykis tarp jūsų gerovės karmos ir neigiamos karmos, jums patiems duoda galimybę, pasinaudojant dispensacijomis, Dieviškosiomis malonėmis, jums dovanotomis Valdovų, reguliuoti karmos nusileidimo procesą ir jį nukreipti.
  Iš aklo likimo ginklo karma tampa jūsų pagalbininku ir Mokytoju.
  Tada, kai ši Dieviškoji Tiesa jus tiek užvaldys, kad kiekvieną jūsų gyvenime atliekamą poelgį ūs vertinsite iš karmos Įstatymo požiūrio taško, jūs suprantate, kad atsilaisvinate nuo šio Įstatymo poveikio ir įgyjate tikrąją Dieviškąją Laisvę.
  Lygiai tokia pat analogija egzistuoja jūsų pasaulyje. Jeigu jūs paklūstate įstatymui, kuris egzistuoja visuomenėje, tai jūs būnate laisvėje, jei gi jūs norite pažeisti įstatymą, tai anksčiau ar vėliau jūs papuolate į kalėjimą ir priversti atlikti bausmę.
  Visi jūs randatės materijos kalėjime. Ir jūs neišvengiamai išsilaisvinsite tada, kai jūs įsisąmoninsite Dieviškąjį Įstatymą ir jo laikysitės jūsų gyvenimuose.
  Aš džiaugiuosi duodamas jums šį nedidelį paaiškinimą apie karmos Įstatymo veikimą. Ir nuoširdžiai tikiuosi, kad mano pokalbis jums bus naudingas.

  AŠ ESU Lanello

Parašykite komentarą