Kaip ir daugelis sportuojančiųjų, ko gero nesate išimtis ir naudojate ar kažkada naudojote įvairius maisto papildus sportuojantiems , tikėdamiesi greitesnio progreso. Neabejotinai galima teigti, kad buvo iškilę nemažai klausimų apie jų galimą veiksmingumą, kadangi tai begalo aktuali tema daugumai netik pradedančiųjų, bet ir pažengusių atletų. Kodėl? Todėl, kad dažnas sportuojantysis nesulaukia norimo efekto. To pasekoje, imama ieškoti įvairiausių priežasčių. Viena iš jų – neva blogi ir nekokybiški papildai. Kad ir kaip bebūtų, vien tik įvairūs produktai sportuojantiems negali suteikti viso rezultato už jus. Tik nuo Jūsų pačiū priklauso, kaip toliau progresuosite. Kaip sakoma, blogam šokėjui ir „genitalijos maišo“. Ši frazė idealiai tinka tiems, kurie nusivylę ne savo treniruotėmis ir mitybos principais, o papildų veikmsmigumu. Jeigu Jūsų treniruotės ir mityba buvo puikūs, tokiu atveju ir tam tikras produktas turėjo puikiai suveikti. Jeigu nesistengėte treniruotėse, ar blogiau, jas praleidinėjote, o iš mitybos pusės maitinotės „mamos kotletais“, tiesiog buvote „blogas šokėjas“ ir tikėjotės visos naudos tik iš maisto papildų. Kad ir kokius produktus benaudotumėte, svarbiausias raktas į sėkmę idealioms kūno formoms – treniruotės ir mityba.
Kiek stipriai ir kuo naudingi gali būti papildai sportuojantiems, turint geras treniruočių ir mitybos programas? Kokie produktai efektyviausi ir ko vengti?
Atsakant į klausimą ar naudingi – bet kokiu atveju. Net ir tada, kai neturite idealios mitybos ar treniruočių. Blogiau tikrai nebus, nebent Jūsų organizmas netoleruotų kai kurių medžiagų. Tačiau kaip ir minėta aukščiau, kuo geresni mitybos ir treniruočių įpročiai – tuo efektyviau maisto papildas suveiks. O produktų efektyvumą reikėtų skirstyti pagal siekiamą tikslą ir sportininko amžių. Jeigu esate jaunas asmuo, sakykime iki 20 metų amžiaus ir Jūsų tikslas auginti raumenis, pirmiausia reikėtų rinktis proteinų kokteilius, neatsižvelgiant į amžių. Šitaip papildytumėte savo mitybos racioną papildomu baltymų kiekiu, užtikrindami optimalų auginimą. Kaip pagalbinę priemonę galite rinktis vitaminų ir mineralų kompleksus, kreatiną ar argininą. Turėtumėte vengti testosterono skatintojų, N.O papildų su kofeinu ir riebalus deginančių termogenikų, kadangi tai suteiktų vos pastebimą efektą. Be to, tokie papildai kaip prieštreniruotiniai stimuliantai ir termogenikai gali sukelti rimtų pašalinių efektų jauno asmens sveikatai. Lieknėjimui puikiai tiktų L-Karnitinas kaip pagalbinė priemonė, o energijai vietoje prieštreniruotinio stimulianto arba kitaip N.O. – Beta –Alaninas. Ną o, jeigu esate vyresnis nei 25 metai, prie baltymų kokteilių puikiai derėtų ir testosterono ar N.O skatintojas masės auginimui. Jeigu Jūsų tikslas sumažinti riebalinę masę, tiktų ir termogenikas. Venkite vartoti vienu metu daugiakomponenčius N.O skatintojus ir termogenikus riebalų deginimui, kadangi dauguma medžiagų nedera tarpusavyje ir gali sukelti rimtų šalutinių poveikių sveikatai. Jeigu esate vyresni nei 50 metų amžiaus, kreatino N.O. ir riebalus deginančių termogenikų nerekomenduojama, tad turėtumėte jų atsisakyti. Proteinas, Argininas,L-Karnitinas, Beta-Alaninas ar testosterono skatintojas be stimuliuojamojo poveikio – puikus pasirinkimas garbaus amžiaus asmenims.