2024 21 gegužės

23 thoughts on “Knyga ir mes

 1. nedaug metu nugyvenau.., bet buna kad per metus neperskatau nei vienos knygos ( nuo pradzios iki galo, iskaitant visokias technines, mokomasias ir panasias), o kartais per diena net tris knygas – taip per metus pora simtu (aukso amzius tada pas mane buvo)
  duoda netiesiogini bendravima, pergyvenu rasytojo patirti sukaupta per visa gyvenima.

  nereiktu kino meno lyginti su literatura, tai du skirtingi dalykai, siaip visokiom neisprususiom mokytojelem labai patinka kai varoma ant kino, taip isaukstinant knygas.
  prisimenu, dar mano laikais mokykloje visai tos pacios temos budavo, galetu sukonkretinti temos pavadinima, – knygu tai yvairiu yra ne vien menines, galima i jas sukisti bet kokia informacija.

 2. P.S. Autorės knygų skaitymo priežastys manęs visiškai neįtikino. Galbūt šitas gražus, pirmūniškas sakinukas ir tinka dešimtos klasės įsk, bet visiškai neatskleidžia Tavo gilesnio asmeninio ryšio su knyga. Galbūt jo nėra? Jei taip, nieko blogo – trūksta gyvenimiškos/literatūrinės patirties, tiesiog neverta rinktis temos, kuri nėra artima. Juk negi skaitydama knygas mąstai, kaip praplėsi savo leksikoną ar palavinsi vaozduote? Ir nejaugi tikrai galvoji, jog kinas nėra pajėgus atskleisti pačius įvairiausius siužetus?

  Tik norėjau išsakyti savo nuomonę ;;)

 3. perkupigiaueu rašė:

  Na tenka nedaug knygu skaityti… Tiksliau perskaityti iki galo tenka nedaug 🙂

  Ir mano situacija su knygom panasi, tik turbut dar labiau skurdesne. Knygos gerai, bet viska lemia laiko stoka ir turbut jau net nebegalejimas prisiruosti paimt ja i rankas. Niekada neatsisakau perskaityt mane dominancius straipsnius ar kita daug laiko neatimancia rasliava.

 4. Skaitydavau labai daug, bet dabar pritruksta laiko.. bet va per dvi dienas perskaičiau Stepany Maers knyga Jaunatis ir šendien kimbu į trečia dalį, va kai ką įdomaus randu tai ir 495psl galiu per pora vakarų suvalgyt..dar laabai patiko Angelų markizės knygos visos ir skaičiau po daug kartų, va čia tai serija.. :ymapplause:

 5. Seniau ~30 knygu per metus būdavo optimalus skaičius. Dabar nebėra tiek laiko, o ir jam esant, nelabai prisiruošiu, kažko mieliau aktyviai leidžiu laisvalaikį. Nepaisant to, vis vien per metus 3-4 perskaitau.
  Ką man jos reiškia? Jos atlieka daugiafunkcinį vaidmenį, pradedant informacijos teikimu, baigiant puikiu laisvalaikio praleidimu.

  Aš nesirinkčiau tokios temos, neturėčiau ką pasakyt 😉

 6. nu shiais metais gal tik 2 knygas perskaiciau, ir kokias 12 e-knygu :D, ir tik koki 2 patiko. Ish grozines literaturos niekas nepatinka. Maloniau pasiziuriu koki sena filma. Nauji filmai tushtybe yra.

 7. strangelove rašė:

  todel, kad grozines knygos atgyventas reikalas, seniau nebuvo teliko, filmu… 🙂

  na man dar daug gyventi kol bent jau perskaityciau mazyte dalelyte to kas yra vadinama klasika. Na ish ties viena yra perskaityti, o suprasti kurini kartais yra tikras ishukis.

 8. Goddes rašė:

  marija0550, kada eini atsakinėti? Aš tai 15d. 10.00 val.

  As einu antradieni, tik dar nezinau kelinta valanda, veliau mokytoja pasakys. Kokia tavo tema, gal kaip mano? Jeigu gali tai grizus is egzamino parasyk potemes. 🙂

 9. marija0550 rašė:

  Goddes rašė:

  marija0550, kada eini atsakinėti? Aš tai 15d. 10.00 val.

  As einu antradieni, tik dar nezinau kelinta valanda, veliau mokytoja pasakys. Kokia tavo tema, gal kaip mano? Jeigu gali tai grizus is egzamino parasyk potemes. 🙂

  Mano tema tokia pati. Ok, galiu parašyt, tik potemės kitos dienos šiek tiek skiriasi.

 10. 1. Knygos padeda pažinti pasaulį ir save. Pagrįskite arba paneikite.
  2. Skaitymo 2008m. akciją "Skaitymo metai" siūloma keisti į "Skaitymo era". Ką apie tai žinote ir manote?
  3. Knygų skaitymo būdų yra įvairių. Nuomonė.
  4. Šeimos vaidmuo formuojant vaiko santykį su knyga.
  5. Koks turėtų būti moderniosios bibliotekos vaidmuo?

 11. As esu daugiausiai knygu perskaites lietuvis. Ir kaip toks, tikrai galiu pasakyti ka apie tai manau.

  O va ka – knygu skaitymo svarba yra perdedama, neaishku kodel. Vien knygu skaitymo gyvenime neuztenka, bet visiskai neskaitancius reikia paraginti.

  O skaitydavau anksciau labai daug, kiekviena vakara, knygos skaitymas jeigu ji idomi uztrunka mazdaug dvi dienas, nepriklausomai nuo storio. Megau storas knygas, nes ju uztenka ilgesniam laikui. Plona perskaitai tik per vakara, paskui galiliesi kad baigesi.

  Dabar jau nebeskaitau knygu, naudoju interneta. Internetas visiskai nuzude knygas. Taciau vis tiek jas skaityti sveikiau negu ziureti i kompiuterio ekrana.

 12. Puikuzas rašė:

  Dabar jau nebeskaitau knygu, naudoju interneta. Internetas visiskai nuzude knygas.

  Nesutinku, kad internetas nužudė knygas.. negaliu patikėti, kad toks didelis knygų skaitytojas galėtų taip sakyti… knygos niekas nepakeis.. žinoma internetas suvalgo daug laiko, galima greitai susirasti informaciją. Tačiau tai knygos nepakeis. Aš mieliau jau skaitau knygą, nei ilgiausius tekstus monitoriaus ekrane.. ir nepatogu ir neina susikaupti, ir visai ne tas pats kas yra skaitant tikrą knygą 🙂

 13. Imagine rašė:

  Puikuzas rašė:

  Dabar jau nebeskaitau knygu, naudoju interneta. Internetas visiskai nuzude knygas.

  Nesutinku, kad internetas nužudė knygas.. negaliu patikėti, kad toks didelis knygų skaitytojas galėtų taip sakyti… knygos niekas nepakeis.. žinoma internetas suvalgo daug laiko, galima greitai susirasti informaciją. Tačiau tai knygos nepakeis. Aš mieliau jau skaitau knygą, nei ilgiausius tekstus monitoriaus ekrane.. ir nepatogu ir neina susikaupti, ir visai ne tas pats kas yra skaitant tikrą knygą :-B

Parašykite komentarą