2024 28 gegužės

12 thoughts on “Krikščionybė ir vegetarizmas

 1. Mesa ir krikscionybe, mano nuomone, neturi nieko bendro. Gali buti, kad Kristus neleido pardavineti nuzudytu gyvuliu mesos Dievo namuose, nes jie vis delto buvo nuzudyti, bet kad pasisakytu uz vegetaryste.. Na to jau per daug.. Beje straipsnyje parasyta, kad geriau atsisakyti vyno? Na faktas, kad Jezus per paskutine vakariene gere vyna, yra nenugincijamas.. Dar galime prisiminti stebukla, kaip jis to vyno padaugino per kazkieno vestuves.

 2. Someone rašė:

  Jis smarkiai priekaištavo fariziejams sakydamas: “… Jei būtumėte supratę, ką reiškia “Aš noriu gailestingumo, o ne aukos”, <…> nebūtumėte pasmerkę nekaltųjų” (Evangelija pagal Matą 12:6), tai aiškiai nepateisina gyvūnų žudymo

  prajuokino mane 🙂

  gal ir nevalge Jezus mesos …nzn .. zuvi tai tikrai valge , o mesos …
  bet stai jo zodziai :

  Tikrasis švarumas

  10 Paskui, sušaukęs minią, jis kalbėjo: „Klausykite ir supraskite! 11 Ne kas patenka į burną, suteršia žmogų, bet kas išeina iš burnos, tai suteršia žmogų“.

  12 Tuomet priėję mokiniai pranešė: „Ar žinai, kad fariziejai pasipiktino išgirdę tuos žodžius?“ 13 Jis atsakė: „Kiekvienas augalas, kurio nesodino mano dangiškasis Tėvas, bus išrautas. 14 Palikite juos: jie akli aklųjų vadovai. O jeigu aklas aklą ves, abu į duobę įkris“.

  15 Petras paprašė: „Išaiškink mums palyginimą“. 16 Jėzus atsakė: „Ar ir jūs vis dar esate be nuovokos?! 17 Argi nesuprantate, kad visa, kas patenka į burną, eina į pilvą ir išmetama laukan? 18 O kas išeina iš burnos, eina iš širdies, ir tai suteršia žmogų. 19 Iš širdies išeina pikti sumanymai, žmogžudystės, svetimavimai, paleistuvystės, vagystės, melagingi liudijimai, šmeižtai. 20 Šitie dalykai suteršia žmogų, o valgymas nemazgotomis rankomis žmogaus nesuteršia“. ( MT 15)

 3. Viename savo pokalbyje su kitos religijos atstovu, kunigas teigė, kad mėsą valgyti galima. Jis teigė, kad nužudyti gyvulį nėra nusikaltimas, nes krikščionybė teigia, jog gyvulys neturi sielos. Tik žmogus turi sielą, todėl jį nužudyti yra nusikaltimas.

 4. Dievas leidzia uzmusti gyvuna maistui, drabuziams arba jeigu jis kelia zmonems gresme (Pradzios3:21;9:3; Isejimo21:28). Taciau ziauriai elgtis su gyvunais ar zudyti vien pramogai-nedora.Taip paminamas gyvybes sventumas (Patarliu12:10).
  p.s. tik va istatymo sandora draude vartoti krauja maistui. Kun17:14; 7:26,27). Draudimas pakartotas krikscionims Apd15:28,29; 21:25.

Parašykite komentarą