Keliaujant po įvairius miestus Lietuvoje, ypač jei teko pabuvoti kokioje nors užsienio šalyje, pastebime kaip keičiasi miesto vaizdas ir kokią galią turi urbanizacija. Tai ypač pasijaučia stebint kasdieninius dalykus, pvz. švarą gatvėse, žmonių besikeičiančią kultūrą ir suvokimą, kad rūpintis aplinka reikia pradedant nuo savęs. Taigi vis dažnai nuo žemės pakeliame šiukšlę ir ieškome kur artimiausiai yra lauko šiukšliadėžė.
Džiugu, jei vaikščiojant miesto gatvėmis, pastebi jog jo infrastruktūra yra patogi ir pritaikyta žmonių poreikiams. Kad ir reikiamas lauko šiukšliadėžių kiekis miesto centre, mums leidžia jaustis laisvai ir nesitampyti su savimi atsiradusių šiukšlių, maisto likučių, nosinaičių ar tuščio vienkartinio kavos puodelio. Miestų švara besirūpinantys atsakingi žmonės stengiasi surasti optimalius sprendimus atliekų tvarkymui, todėl daug kur viešose erdvėse jau galima pastebėti lauko šiukšliadėžių, skirtų atliekų rūšiavimui. Toks požiūris didina visuomenės sąmoningumą ir priverčia atsakingiau žiūrėti į mus supančią aplinką.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad lauko šiukšliadėžės būna parinktos pagal aplinkos eksterjerą ir žmonių srautų intensyvumą. Pavyzdžiui, šalia miesto autobusų stotelių yra statomos didesnės talpos šiukšliadėžės, pagamintos iš nerūdijančio metalo arba metalo ir plastiko kompozicijos. Šiek tiek rečiau pasitaiko šiukšliadėžių, pagamintų iš betono. Parkuose ir viešose poilsio erdvėse dažniausiai yra statomos medžio ir metalo kompozicijos lauko šiukšliadėžės, kurių natūralaus medžio apdaila puikiai įsikomponuoja į bendrą gamtos erdvę.
Taigi įsigyjant lauko šiukšliadėžę, reikia gerai apgalvoti vietą kur ji bus statoma, nes taip lengviau išsirinksite iš gausaus asortimento ir lengviau priderinsite prie namų eksterjero ar poilsio zonos mažosios architektūros, pvz. suolelių, pavėsinių, vaikų žaidimo aikštelių ir t.t. Taip pat reiktų apgalvoti jos funkcionalumą ir talpą, nes nuo to priklausys ar jums pavyks tinkamai pasirūpinti aplinkos švara.