Motinos pienas, ne tik maistas, bet ir vaistas. Su pienu į kūdikio organizmą atkeliauja daug gyvų ląstelių, kurios gali naikinti ligų sukelėjus, mikrobus. Sėkmingą vaiko augimą, adaptaciją ir sveikatos būklę lemia kūdikio žindymas. Tai abipusė nauda, motinai ir naujagimiui. Žindymas motinai pagerina kalcio pasisavinimą, dėl to vyresniame amžiuje rečiau susergama osteopozės ligomis.
Kokia priešpienio nauda ?
Motinos pienas naujagimiui yra geriausias maistas. Jo sudėtyje yra daug įvairių medžiagų, kurios padeda augančio vaiko poreikiams. Pirmasis motinos pienas, vadinamas priešpieniu. Jo būna nedaug , bet tai geriausias maistas iš karto po gimimo. Priešpienyje yra vitaminų ir visų reikalingų medžiagų kūdikio augimui, bei antikūnių, kurie sustiprina imuninę sistemą ir saugo naujagimį nuo visokių ligų. Vėliau priešpienį keičia, brandus motinos pienas, jo sudėtis išlieka, taip pat labai vertinga kūdikiui. Maitinamas motinos pienu, naujagimis gauna apsaugą nuo bakterijų ir virusų. Motinos piene yra daug baltymų, riebalų, angliavandenių ir kitų maistinių mediagų. Šito pieno negali pakeisti, nei karvės pienas, nei kitokie pieno mišiniai. Maitinanti mama gali būti rami, kad kūdikiui papildomai nereikės skysčių, ar vandens, nes pienas gerai numalšina troškulį, jos kūdikis gaus visą kiekį reikaklingų medžiagų.
Natūrali pieno sudėtis ?
Natūrali motinos pieno sudėtis yra puikus maisto produktas kūdikiui. Mamos pieno didžiausią dalį sudaro vanduo, kuris padeda palaikyti kūno temperatūrą, angliavandeniai – tai energijos šaltinis, riebalai – nervų sistemai ir galvos smegenų ląstelėms, baltymai – apsaugo imuniteą, padeda kūdikiui vystytis ir augti. Piene yra visas vaikui reikalingas kompleksas vitaminų. Maitinamas kūdikis įgauna stiprų bendravimo pagridą su mama. Tai glaudus ryšys, kuris skatina abipusę meilę kantrybę ir švelnumą.