2024 28 gegužės

22 thoughts on “Meninis skaitymas

 1. Mokytoja sakė: Rinkis ką nori". o aš dabar sedžiu apsikasus knygom ir nežinau ką daryt ir kur daugiau ieškot..gal turi kokiųdialogų ar monologų iš spektaklių ar pan.?

 2. Jusste rašė:

  Mokytoja sakė: Rinkis ką nori". o aš dabar sedžiu apsikasus knygom ir nežinau ką daryt ir kur daugiau ieškot..gal turi kokiųdialogų ar monologų iš spektaklių ar pan.?

  Nieko sau mokytoja…
  Taigi jai garbė, jei jos mokinė gerai pasirodo konkurse – jos pavardė dažniausiai visur figūruoja, kaip ruošusios mokytojos – o jai patart gaila…

 3. Tai aš ir klausiu – kokia tema? Sakitymo konkursai yra rengiami kokia nors proga, o ne šiaip sau. Tai ir tema būna. Sakyaiu, skaityk Erlicką, o jei konkursas, tarkim, kokio nors poeto 100 gimimo metinėms skirtas, tai kaip ir ne į temą.

 4. Tai čia tie, kur kasmet vyksta. Erlicką skaityti, manau, būtų sunkus variantas, o ypač moteriškajai giminei, nes joms tokia ironija ir sąmojis nenusišviečia išsievulioucionuoti dar keletą tukstantmečių.

 5. PPJ rašė:

  Apšviesk mane. Žinai ką nors, ką parašė moteris ir kas būtų bent per pusę panašu į Parulskio ar Erlicko gamybą?

  Man tas Erlickas vienas is daugelio paprastu ir tikrai niekuo per daug neuzkabinanciu. Yra tikrai geresniu rasytoju MOTERU. Cia turbut skonio reikalas.

 6. Tai aš ir nesakau, kad nesupranta. Supranta taip pat kaip ir vyrai, tik nesukuria. Na tokio pobūdžio ironija iš vis vyrams labiau būdinga ir ne tik knygose ji pasireiškia, bet ir buitiniame gyvenime.

  Geriausias merginai kokios moters monologas, pvz. Radvilaitės monologas nebepamenu iš kokio ten kūrinio, arba kokia svajinga, meilės kupina kūrinio ištrauka.

  Maklere, aš ir neaukštinu to Juozo, tik sakau, kad moteriai nelabai tiktų jį skaityti, nors ką gali žinoti. Ir vyrai ir moterys vienodai gabūs, nors kažkaip nepamenu nei vienos savo noru perskaitytos moters knygos. Ale rimtai, net daininkė man nei viena nepatinka, nei rašytojos kokios nors favoritės neturiu.

 7. Jusste rašė:

  Konkursas kaip tik rengiamas be jokios temos.
  PPJ, tavo labai jau keistas požiūris į moteris.

  Ir be jokios progos?

  O apie Erlicką aš šiaip pavyzdį daviau.

 8. Auksaplauke, čia kasmetinis respublikinis meninio skaitymo konkursas kiek suprantu. Išrenka geriausius mokykloj, po to mieste, rajone, apskrity ir galiausiai respublikoj. Kaip kokia olimpiada.

 9. PPJ rašė:

  Auksaplauke, čia kasmetinis respublikinis meninio skaitymo konkursas kiek suprantu. Išrenka geriausius mokykloj, po to mieste, rajone, apskrity ir galiausiai respublikoj. Kaip kokia olimpiada.

  Mhm, beveik tuo pačiu metu vyksta jaunųju filologų ir skaitovų konkursai, organizuojami švietimo ministerijos.

 10. Aj nu gi tiksliai ❗ O jis ne pavasarį būdavo? Atsimenu, kad kartą buvo taip, kad aš kažką skaičiau iš Salomėjos Nėries, o kita pana kažką iš Žilinskaitės. Dar kokioj 6 ar 7 klasėj buvau. O paskui baigėsi mano meninis skaitymas, prasidėjo kiti dalykai. Tikrai visai buvo išėję iš galvos, nes vyresnėse klasėse jei kas prašydavo ką paskaityt, tai kokia nors proga.

 11. Oni rašė:

  To konkurso keli etapai. 🙂 Tad gal ir pavasarį.

  Būdavo mokykloj, paskui mieste, o paskui šalies gal… Nebuvau toliau, nei miesto, nežinau. Seniai buvo, nelabai jau pamenu.

 12. Jusste rašė:

  negaliu išsirinkt, ar Angelos Nanetti " Mano senelis buvo vyšnia" ar Jurgos Ivanauskaitės " Užsidegusi vasara". bet vienas iš jų būtinai.

  Kažkodėl man atrodo, kad po Ivanauskaitės mirties dabar skaitivų konkurse bus jos kūrinių bumas. Nežinau gerai ar blogai ar neutralu tai komisijos atžvilgiu, tad tau rinktis.

Parašykite komentarą