2024 17 liepos

8 thoughts on “Naujas, labai inteligentiškas kreipinys

 1. kraken rašė:

  Visiems tikriausiai seniai nusibodo kreipiniai, tokie kaip "Labas rytas", "Labas vakaras", "Laba diena", o ypač sunku rašant kokį nors pusiau oficialų laišką nežinant kokį iš jų pasirinkt, o "Sveiki" naudot tiesiog nesinori.
  Tik ką gavau laišką iš Rusijos, radau jame labai gražų kreipinį :
  Доброго времени суток, Vardas.

  man tai pasirodė labai gražu ir naujoviškai skambantis dalykas, kažkas naujo. Padėkit prašau išversti jį į Lietuvių kalbą, taip kad tai skambėtų taip tap gražiai ir savotiškai. Viskas kas man išeidavo pasirodė pakankamai kvaila, kad galima būtų naudoti.
  Tai jokių būdu nėra Lietuvių kalbos surusinimas, kaip gali kam nors pasirodyti. Tai tikrai gali būti mūsų kasdieninės kalbos pagyvinimas.
  Nesugalvojau kur kišti šį pranešimą, blevyzgos pasirodė geriausiai.

  Sunkoka ką naujo atrasti. Kiekvienas pasveikinimas, tai palinkėjimas arba konstatavimas. Bet palinkėjimai jau skirti daugiau atsisveikinimui. Šitas verstusi kaip "geros dienos" tačiau Lietuvoje jis jau skambėtu kaip atsisveikinimas, o ne pasveikinimas. Vyresni, o gal greičiau senyvo amžiaus kaip kurie žmonės dar kartais sveikinasi sakydami "gerą dieną" O linkėti gerai ar kaip kitaip maloniai praleisti dieną, tai taip pat atsisveikinimo palinkėjimas. Tad reikėtu ieškoti priimtino konstatavimo apibudinančio esamą laiką iš gerosios pusės. Juk gal ir visi man žinomi pasveikinimai būtent ir apibudiną esamą laiką. Sveikas, sveikas gyvas, gerą dieną, gera diena, labas rytas, vakaras ir t.t. Dar yra toks pasveikinimas tik jis nelabai ir buvo prigijęs, tai palinkėjimas, tačiau skamba kaip pasveikinimas "ramybė/s šiems namams" Tačiau čia jau minima konkreti vieta, tad susitikus kur netikėtai jau ir nebetinka.

 2. Logiskiausia kas man isejo, tai Sveikas paros metas arba Sveiko paros meto, arba Sveikas paros mete, bet visi jie skamba lyg kreipiniai paros metui, o ne zmogui i kuri tu kreipiesi.
  Sveikas paros metu, Algi.
  sitas liktais nieko, bet kvaila…

 3. kraken rašė:

  Logiskiausia kas man isejo, tai Sveikas paros metas arba Sveiko paros meto, arba Sveikas paros mete, bet visi jie skamba lyg kreipiniai paros metui, o ne zmogui i kuri tu kreipiesi.
  Sveikas paros metu, Algi.
  sitas liktais nieko, bet kvaila…

  neisradinek dviracio,sveikinkis paprastai ir viskas,man tai pvz kaip algis sake elegantiskiausias pasisveikinimas gera vakara arba diena.

Parašykite komentarą