2024 24 gegužės

67 thoughts on “Neįgalieji

 1. jei kada tenka pamatyt koki tai pasistengiu neziuret taip idemiai..nemegstu tyciotis ish tokiu ir nesu ish tu kurie uzhjaucia ir gailisi ju..tiesiog ignoruoju ir viskas..o del meiles tai neturiu ka pasakyt

 2. Jo man patinka invalidai tie kurie atvaro su kosminem masinom ir statosi i invalidu vieta skaitosi invalidai kad jus pamatytumet kas dedasi prie hyper maximos kaune invalidu stovijimu vietose 👿

 3. Vardenis rašė:

  Jo man patinka invalidai tie kurie atvaro su kosminem masinom ir statosi i invalidu vieta skaitosi invalidai kad jus pamatytumet kas dedasi prie hyper maximos kaune invalidu stovijimu vietose 👿

  Ne tau spresti ar ten tikrai invalidai ar ne. Tebunie ten ant ju sazines jei jie " apsimeta". Nors tiesa pasakius, nesuprantu, kas noretu apsimesti invalidu.
  O tavo nuomone invalidas neturi teises su kosmine masina vazinetis?

 4. mano požiūris į tokius žmones yra normalus, toks pat kaip ir į kitus žmones, nekelia man nei gailesčio, nei pasibjaurėjimo, šiuo metu susirašinėju su vienu neįgaliu žmogumi ir jis man patvirtina, ką girdėjau šimtus kartų, kad jis žiauriai nemėgsta, kai žmonės jo gailisi, o neįgalūs žmonės labai jaučia, kai jų gailimasi.. teko apsilankyti ir specialiojo ugdymo centre, kur ugdomi neįgalūs vaikai…tai ten visokių vaikų galima pamatyti – nuo tų, kurie vaikšto ir turi protinę negalią, iki tų, kurie tik guli patale ir nei juda, nei kalba…aišku, ten su tokiais vaikais dirba tik stiprių nervų žmonės ir pasišventę savo darbui, netgi kai kuriems pavyksta vaikus ant kojų pastatyti, o visų tų vaikų tėvai yra sveiki…

  na, į tokius žmones galiu žiūrėti, galiu su jais bendrauti, man jie tokie patys žmonės, kaip ir kiti, tuo labiau, nežinai, kas tau gali nutikti, o gal po kiek metų ir tu tapsi invalidu…arba vaikas gims neįgalus..toks gyvenimas, ir jame visko gali būti..kaip sakoma "nevaryk Dievo į medį"… 🙄

 5. Vardenis rašė:

  Jo man patinka invalidai tie kurie atvaro su kosminem masinom ir statosi i invalidu vieta skaitosi invalidai kad jus pamatytumet kas dedasi prie hyper maximos kaune invalidu stovijimu vietose 🙂

 6. Turiu tiek neįgalių draugų, kad pirštų neužtektų suskaičiuot visus. Su visokia negalia. Turėjau gyvenime puikią progą susipažint. Normalūs žmonės, kiaip ir visi kiti. Iš vis net klausimas keistas-ką manot…Manau tą patį, kaip ir apie bet kurį kitą žmogų.

 7. Man visai nesvarbu, neįgalus mano draugas, ar ne.
  Kai buvau jaunesnė, susipažinau su kurčiu vaikinuku, metais už mane vyresniu. Iki šiol esame geri draugai. Jis sukūrė šeimą. Beje, su negalių neturinčia moterimi.

 8. Auxaplauke rašė:

  Turiu tiek neįgalių draugų, kad pirštų neužtektų suskaičiuot visus. Su visokia negalia. Turėjau gyvenime puikią progą susipažint. Normalūs žmonės, kiaip ir visi kiti. Iš vis net klausimas keistas-ką manot…Manau tą patį, kaip ir apie bet kurį kitą žmogų.

  draugai tai taip…o ar galetum pamilt – t.y. suzinojus supratus, jog vyrukas neigalus , ar leistum savo jausmams laisve, o ir ryztis bendram gyvenimui??
  zinoma, cia tik spekuliacija, nzn kaip is tiesu vienas ar kitas pasielgtu tokioje situacijoje

 9. žiūrint, kokią negalią turim omeny:širdies ydą, protinę, fizinę lengvą, net nepastebimą, ar nesugebėjimą netgi pasikelt iš lovos? Nuo situacijos priklauso, puikiai žinau, kaip tokiam žmogui sunku, turbūt nepašvęčiau savo gyvenimo tam, kad tupinėt apie kitą žmogų 24h per parą.

 10. anksciau galvojau, kad nea..jokiu budu
  ir kai drauge tekejo uz neigalaus( liga nemirtinga, labai neprogeruosuojanti , bet ir nelengva) ir ji mylejo( ir myli , beje,) man buvo keista nesuprantama…maniau kad daro nesamone ir smegenis pavaziavo
  dabar jie mano geriausi draugai..juos labai gerbiu ir myliu
  jie puikiai gyvena , turi dukryte ir galvoja apie antra, aisku, santykiuose ir barniu ir konfliktu ir visko pasitaiko, bet jie myli vienas kita ir dabar po jau nemazo laiko kartu neisivaizduoja gyvenimo be vienas kito ir kai grese skyrybos mano drauge verke , nes sako kaip nekeista po visu nesutarimu ji visvien myli
  ir mano nuomone dabar nera pries, kai myli zmogu . tai..

 11. Na ką galiu pasakyti. Neįgalius žmones matau kasdien, nes jie mokosi mūsų akademijoje, gyvena bendrabutyje. Ir su vežimėliais, ir lengvesnių forumų invalidumu. Kaip žiūriu? Taip pat kaip ir į kitus žmones. Visi mes žmonės. O ko ko, bet užuojautos jiems reikia mažiausiai, ir išvis jos nereikia.
  Gerai Melanija sakė, nereikia varyti Dievo į medį, nes kiekvienam taip gali nutikti, gali nutikti mūsų vaikams..

 12. Pats nezinau kodel, bet as pamates neigalu zmogu pradedu jausti kalte. Negaliu to paaiskint bet jauciuosi is dalies kaltas del jo negalios. kartais net negaliu paziureti i tam zmogui akis 😳

 13. kaltas jautiesi gal del to, kad jis tave mato sveikesni stipresni uz save ir taip kaipo galbut skaudini liudini ar gali nuliudint …visiem ,manau, taip maziau ar labiau reciau ar dazniau..

 14. aš tai ištikrūjų nežinau kaip su tokiais žmonėmis elgtis. Aš jaučiuosi nejaukiai prie jų, bet nedėl to kad jie neeigalūs, bet dėl to kad man jie atrodo protingi, tiek visko patyrę, atrodo pasižiūri į tave viską suprasdami. Beto aš nežinau kaip elgtis, ar žiūrėt ar nekreipt dėmesio, bijau ižeis tokį žmogų. Vieną kart nusišypsojau tokiai moteriai vėžimėlį, tai paskuj ilgai žiūrėjo į mane nežinojau kur dėt žvilgsnį, bet gerai iš dalies po to jaučiausi. Norėčiau išmokt į tokius žmones reaguot nepastebint skirtumo, bet man jie atrodo visa galva aukštesni už paprastus žmones, nežinau kodėl taip yra, aš jiem jaučiu pagarbą.

 15. Myliu visus žmones.

  Tiesą sakant, artima draugystė su fiziškai neįgaliu vaikinu kol kas gąsdina, bet… Gąsdina tol, kol su tuo nesusiduri. 🙂

  Nežinau, kaip elgtis su tokiais žmonėmis … Manau, ko jie labiausiai nori, tai nebūti apsupti dirbtinio gailesčio ir rūpesčio. Jie nori jaustis pilnaverčiais visuomenės dalyviais, kaip ir sveikieji. Bet labai sunku bendrauti, visiškai atsiribojant nuo to žmogaus negalios. O kažin aš su tokiu žmogum iš vis esu bendravus daugiau? Ne. Manęs tokie žmonės nesupa… Bet visai norėčiau. Ne iš smalsumo, ne iš… Nežinau, tiesiog norėčiau.

 16. Seniau kazkaip tycia ar ne praleisdavau neigalius zmones pro akis, bet viena vasara teko dirbti vienam dienos uzimtumo centre, kur buvo neigaliu zmoniu grupes nuo darzelinio amziaus iki suaugusiu vyru tinkanciu man i tevus. Isties buvo siaubingai klaiku kasdien matyti mazas mergaites gulincias susuktom galunem ar bandancias kazka pasakyti kazkam kazkur velnias zino kur… Tuo metu turejau daug apmastymu sia tema, man juk irgi kadanors gali taip atsiktikti ar mano vaikams ir tai yra labai ziauru is dievo puses.

  Istiesu visada pamacius koki neigalu zmogu iskart gailestis sukyla, nors turbut zinau jog jie tiesiog noretu susilieti su visuomene ir likti netaip daznai pastebeti.

 17. Gailescio jiems nereikia tik reikia sudaryti geras salygas gyvenimui , bet visvien nemaloniai jauciuosi kai praeinu pro vezimelyje sedinti zmogu….norisi sustoti lyg nes kazkaip tu gali eiti , o jis ne ….

 18. Aš pati esu šiek tiek neįgali ta prasme žvairumas man, bet jau esu įpratusi, kai mane vadina žvaira, dabar mažiau vadina, aš su tuom susitaikiau, nebekreipiu dėmesio į tokius pravardžiavimus. Antra bėda mano neaiški kalba, nes kalbu per nosį bet dauguma klasiokų(-ių) suprasdavo mane. Stengdavausi aiškiai kalbėt per pamokas ir pertraukų metu. Bet ką padarysi jei tokia gimiau. Liūdna pasidaro, kai neturi kiek daug draugų, draugių. Paprasčiausiai tokie žmonės kaip aš esu niekam neįdomi, jei pats nieko nedarai. Bet mano klasiokai kai kurie patys kalti, jog su manim nebendraudavo ir pravardžiuodavo bereikalo, man iš tiesų būdavo skaudu. 😥 Norėdavosi taip užvožti, bet žinodavau jog kada nors susiprotės ir nebepravardžiuos. Kartais sako tu garsiakalbį įsidykėk, tada išgirsim tave. Nu žiauriai mane įskaudindavo.

 19. panikė rašė:

  Aš pati esu šiek tiek neįgali ta prasme žvairumas man, bet jau esu įpratusi, kai mane vadina žvaira, dabar mažiau vadina, aš su tuom susitaikiau, nebekreipiu dėmesio į tokius pravardžiavimus. Antra bėda mano neaiški kalba, nes kalbu per nosį bet dauguma klasiokų(-ių) suprasdavo mane. Stengdavausi aiškiai kalbėt per pamokas ir pertraukų metu. Bet ką padarysi jei tokia gimiau. Liūdna pasidaro, kai neturi kiek daug draugų, draugių. Paprasčiausiai tokie žmonės kaip aš esu niekam neįdomi, jei pats nieko nedarai. Bet mano klasiokai kai kurie patys kalti, jog su manim nebendraudavo ir pravardžiuodavo bereikalo, man iš tiesų būdavo skaudu. 😥 Norėdavosi taip užvožti, bet žinodavau jog kada nors susiprotės ir nebepravardžiuos. Kartais sako tu garsiakalbį įsidykėk, tada išgirsim tave. Nu žiauriai mane įskaudindavo.

  Norėjau parašyt dėl tų draugų kurių sakai neturinti, čia tai jau neperdėk, aš neturiu jokių defektų kalbos ir pns, bet draugų tikrai mažai turiu, tai tie draugai tik nuo tavo charakterio, bendravimo ir pns priklauso. ir neverta norėt turėt daug draugų kaip būna šiais laikais, draugai atsiranda ir prapuola. geriau vienas geras, kurį jei dabar nesutikai tai tikrai sutiksi.

 20. panikė rašė:

  Aš pati esu šiek tiek neįgali ta prasme žvairumas man, bet jau esu įpratusi, kai mane vadina žvaira, dabar mažiau vadina, aš su tuom susitaikiau, nebekreipiu dėmesio į tokius pravardžiavimus. Antra bėda mano neaiški kalba, nes kalbu per nosį bet dauguma klasiokų(-ių) suprasdavo mane. Stengdavausi aiškiai kalbėt per pamokas ir pertraukų metu. Bet ką padarysi jei tokia gimiau. Liūdna pasidaro, kai neturi kiek daug draugų, draugių. Paprasčiausiai tokie žmonės kaip aš esu niekam neįdomi, jei pats nieko nedarai. Bet mano klasiokai kai kurie patys kalti, jog su manim nebendraudavo ir pravardžiuodavo bereikalo, man iš tiesų būdavo skaudu. 😥 Norėdavosi taip užvožti, bet žinodavau jog kada nors susiprotės ir nebepravardžiuos. Kartais sako tu garsiakalbį įsidykėk, tada išgirsim tave. Nu žiauriai mane įskaudindavo.

  Tokie draugai yra Tavęs neverti. Nei Tavo laiko, nei dėmesio. Kaip Morka sakė, geriau vienas… Nei daugybė veidmainių, kurie nusisuks, kai Tau jų labiausiai reikės, net nejausdami jokios sąžinės graužaties.

  Nėra viskas taip blogai. Sutiksi savęs vertą žmogų.

 21. mane tai liudina tokie zmones …pasidaro ju labai gaila..ypac sunku matyti senukus ir vaikus… norisi kazkaip kad jie nepastebetu sumisimo bendrauti naturaliai paprastai nes jie gi pastebi ir maziausiai nori kad bendrautume kazkaip isskirtinai..

 22. Paskaičius man toks įspūdis suisdarė, kad jūs bendravimą su neįgaliais žmonėm laikot pareiga. Ir iš vis, kas čia per žodis "neįgalus"? Labai man jisai nepatinka. Tie žmonės kai kuriais atvejais gali daugiau, negu jūs galvojat ar netgi negu jūs galit. O apie įsimylėjimą – dabar jau manau, kad galėčiau. Aišku, kad galėčiau. Meilė viską gali.

 23. isvis, kas cia per keista tema? zmones kaip zmones ir nieko cia jau baisaus nera. nei jiem to gailescio jusu nei ka. jiem kaip ir mums sveikiems reikia meiles, draugu, seimos. o jei jau taip kazkas blogai salia ju jauciasi, lai eina lauk ir neknisa zmonems proto su savo blogom nuotaikom. cia isvis yra tarsi musu kisimasis i ju asmeninius reikalus. kartais man atrodo, kad cia mes daugiau del ju negalios keliam problemu nei jie patys 🙂

 24. habahaba rašė:

  Jei zmogus yra invalidas reiskia jis to nusipelnes, gal prataim gyvenime koks zudikas manijakas buvo ar siap koks blogas zmogus.Cia tik mano nuomuone 😆 nera jokiu praeitu gyvenimu ..pamirskit ..

 25. habahaba rašė:

  Jei zmogus yra invalidas reiskia jis to nusipelnes, gal prataim gyvenime koks zudikas manijakas buvo ar siap koks blogas zmogus.Cia tik mano nuomuone 😕

 26. Auksaplaukė rašė:

  habahaba rašė:

  Jei zmogus yra invalidas reiskia jis to nusipelnes, gal prataim gyvenime koks zudikas manijakas buvo ar siap koks blogas zmogus.Cia tik mano nuomuone 😕

  turi omeny praeitu gyvenimu "nuopelnus":)

 27. Auksaplaukė rašė:

  Supratau, bet kažkokia nesąmonė.. Tipo karmines skolas atidavinėja?

  tipo…
  jei apie "skolas" , tai man labiau tiketinas yra proseneliu paliktas " palikimas"
  ir kaip energijos tvermes desny- is niekur neatsiranda ir niekur nedingsta ir t.t.

 28. avietinis_ debeselis rašė:

  o jeigu visgi taip?
  o taip tam, kad zmones justu nepamirstu apie atsakomybe

  kokia jis atsakomybe gali jausti jei pvz is lovos negali pasikelti? pezalai.

 29. TSR rašė:

  avietinis_ debeselis rašė:

  o jeigu visgi taip?
  o taip tam, kad zmones justu nepamirstu apie atsakomybe

  kokia jis atsakomybe gali jausti jei pvz is lovos negali pasikelti? pezalai.

  as apie seneliu tevu atsakomybe , kad vaikai ar anukai lovose neguletu bejegiai

 30. Auksaplaukė rašė:

  Kai kuriems tėvams, žinok, nusispjaut. Kaltina visą gyvenimą netgi dėl to, jei atsiduri netinkamu laiku netinkamoj vietoj.

  priimti sunku, kaltinti kita lengviau …taip ir gaunasi
  o kad nusispjaut , tai ne manau , jei nedegradai zmones

 31. michele rašė:

  Nėra man labai smagu tarp jų. Kažkada kai kažkur ėjau, ejo toks vienas tai aplenkiau. Nesityčioju, jei reiktų tai pabendraučiau, bet nėra labai patogu ir malonu.

  tu ir bet kuris gali tapti vienu is "ju"…niekas neapdraustas nuo to

  😆

 32. avietinis_ debeselis rašė:

  michele rašė:

  Nėra man labai smagu tarp jų. Kažkada kai kažkur ėjau, ejo toks vienas tai aplenkiau. Nesityčioju, jei reiktų tai pabendraučiau, bet nėra labai patogu ir malonu.

  tu ir bet kuris gali tapti vienu is "ju"…niekas neapdraustas nuo to

  😆

  Aš šitą žinau. Iš dalies ir dėl to nesityčioju iš jų todėl, kad nenorėčiau, kad taip elgtūsi sumanimi ar su mano artimaisiais.

 33. michele":31vvxkg2] avietinis_ debeselis rašė:

  [quote="michele rašė:

  Nėra man labai smagu tarp jų. Kažkada kai kažkur ėjau, ejo toks vienas tai aplenkiau. Nesityčioju, jei reiktų tai pabendraučiau, bet nėra labai patogu ir malonu.

  tu ir bet kuris gali tapti vienu is "ju"…niekas neapdraustas nuo to

  😯 ….tu , pirmiausia, pasakyk, kodel apskritai turetum/ galetum is tokiu zmoniu tyciotis ? …

 34. avietinis_ debeselis rašė:

  habahaba rašė:

  Jei zmogus yra invalidas reiskia jis to nusipelnes, gal prataim gyvenime koks zudikas manijakas buvo ar siap koks blogas zmogus.Cia tik mano nuomuone 😉

 35. Neigalus zmones yra tokie kaip ir mes, tik turi kita supratima apie gyvenima ir jo vertybes. Va as pati sedejau invalido vezimelyje, tai yra ziauru, ypac, kai tu gyvenai pilnaverti gyvenima iki to ir staiga netenki galimybes vaikscioti 🙂

 36. na as is ju nesisaipau,o kaip su bendravimu butu tai tikrai nzn,nes nebendravau ne karto su neigaliais,pabandyt galeciau,manau jie juk viska supranta(kalbu apie tuos kurie su fizine neagalia),nebent yra protine negalia tada tikrai nzn kaip elgtis

Parašykite komentarą