2024 17 liepos

85 thoughts on “Nepilnamečių apsaugos įstatymas

 1. Dar karta isitikinau, kad Seime sedi bukagalviu gauja (ne visi yra tikrai issilavinusiu ir protingu zmoniu, kurie ismano atitinkamas sritis), o ko tiketis, kai renkami visokie paprasti zmones, net neismanantys daugumos sriciu (iki pat siol esu uz tai ir busiu, kad i parlamenta turi buti renkami specialistai isislavine zmones (kad baigei ausktaja dar nieko nereiskia, nes siais laikais diploma gauti pigiau grybu), nes kiekvienos srities, kurie butu atsidave visam reikalui – demokratijos didziausias minusas). Dauguma argumentu "pries" yra isvardyti pateiktame straipsnyje, taip kad nesikartosiu. Sustosiu tik ties vienu dalyku, prieme istatyma tam, kad ji taisytu! O cia tai buvo jau auksciau visko… Istatymas turi buti priimamas tik tada kai jis yra visu manymu tobulai paruostas, o ne svaistomi mokesciu moketoju pinigai ji taisant. Galu gale taip pazeidzia mano kaip piliecio teises, Konstitucijoje isreiksta teisetu lukesciu principa.
  Nieko, as vis dar tikiuosi, kad paims iskart keli seimo nariai ir kreipsis i Konstitucini Teisma. Automatiskai istatymas nebebus taikomas (sustabdytas jo taikymas) kol KT nepasisakys apie ji. O kadangi kiek man zinoma jis yra uzkrautas daugybe prasymu net 2 metams i prieki, tai ohoho kiek dar laiko praeis ir jis bus neveikiantis…(nebent sugalvos ypatinga tvarka), o galu gale mano manymu ji KT vis tiek pripazins priestaraujanciu. Isvada – vel bereikalingai isvaistyti mokesciu moketoju pinigai.

 2. Someone rašė:

  Frakcijos atstovas spaudai Nicolas Gersdorff informavo, kad frakcijos narys Patrick Moriau šiandien po pietų įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame Belgijos vyriausybė raginama griežtai pasmerkti šį diskriminacinį įstatymą. ()

  — Hooray!

  Ai, ir dar AMP apie patį įstatymą:

  Someone rašė:

  Aušrinė M. Pavilionienė
  Dėl prezidento veto

  Norėčiau paaiškinti, kodėl Socialdemokratų frakcija palaiko prezidento veto. Pirmasis Nepilnamečių apsaugos įstatymo variantas buvo priimtas Seime 2002 m. įgyvendinant 1989 m. Europos tarybos ir 1997 m. Europos parlamento direktyvas. Tose direktyvose buvo siekiama teisiškai reglamentuoti ES televizijų darbą, apsaugant nepilnamečius ir viešąją tvarką nuo savitikslio smurto bei pornografijos vaizdavimo. Vėlesnės kadencijos Seimas sudarkė pirminę įstatymo koncepciją ir prikišo į įstatymą dalykų, kurie neigia žmogaus sąmonės ir pasąmonės reiškinius, blokuoja pažinimo ir informacijos gavimo teisę, pažeidžia žmogaus teises, skatina cenzūros įvedimą ir susidorojimą su individais bei socialinėmis grupėmis.

  Prezidento vetuotame įstatyme yra daug alogiškumo, prieštaravimų, abstraktumo, kas nedera su įstatymo esme. Štai, įstatyme sakoma, kad saugant nepilnamečius nuo neigiamos įtakos, vadovaujamasi sąžiningumo, padorumo ir protingumo principais. Minėti principai yra subjektyvūs dydžiai, nes kiekvienas individas turi savo sąžiningumo, padorumo ir protingumo kriterijus. Kas, taikant įstatymą, nustatys šių reiškinių juridinį matą?

  Tendencingiausias ir ydingiausias įstatymo skyrius yra ketvirtasis skyrius, kuriame draudžiama žalinga nepilnamečiams informacija. Žinių visuomenėje, kuria skelbiasi esanti Lietuva, apsaugoti nepilnamečius nuo žalingos informacijos gali ne draudimai, o nepilnamečių švietimas, nes tik informacija apie įvairius ir prieštaringus žmogaus gyvenimo reiškinius suteikia nepilnamečiui gyvenimo orientyrus, pasirinkimo laisvę ir apsisaugojimo galimybę. Teisė į informacija yra viena pagrindinių žmogaus teisių, reikalingų žmogaus asmenybei formuoti.

  ES televizijos reglamentavimo direktyvos Lietuvoje buvo paverstos nepilnamečių sąmonės dogmatizavimo, stigmatizavimo ir neaiškios dorovės saugojimo įstatymu, taip pažeidžiant nepilnamečio teisę į pažinimą bei teisę skirtingos prigimties žmonių į asmeninį gyvenimą ir socialines garantijas.

  Didysis 18 a. prancūzų švietėjas, racionalistas Volteras sakė: „Turime gerbti tuos, kurie įrodo tiesos galią, o ne tuos, kurie prievarta verčia žmones dvasios vergais. Turime gerbti tuos, kurie pažino pasaulį, o ne tuos, kurie jį bjauroja“.

  Šiandien pasaulį bjauroja realaus gyvenimo baimė, dogmatizmas, fanatizmas, homofobija arba nenoras gerbti žmonių lygybę bei žmogaus teises.

  Štai, įstatymo 4 straipsnio 11, 12 punkte draudžiama tyčiotis iš žmogaus, jo tautybės, rasės, lyties, lytinės orientacijos, socialinės padėties, o 14 punkte pasityčiojimas iš žmogaus – iš jo prigimties – įteisinamas įstatymo nuostata.

  4 straipsnio 15 punktas mėgina dogmatizuoti šeimos vertybes ir draudžia iškreipti šeimos santykius. Galima spėti, jog kalbama apie krikščioniškąją šeimą, tačiau Lietuvoje gyvenai ir kitatitikiai, ir tie, kurie pripažįsta įvairias šeimos formas. Tai kokiems piliečiams taikomas įstatymas?

  Įstatyme glūdi akivaizdus prieštaravimas: 5 -sis įstatymo straipsnis paneigia viską, ką draudė 4 –sis straipsnis, nes 5 –me straipsnyje teigiama, kad, jei informacija reikšminga moksliniu ar meniniu požiūriu, ji nepriskiriama neigiamai informacijai. Visi 4 straipsnio punktai yra ir gali būti reikšmingi moksliniu ar meniniu požiūriu. Vadinasi pačiame įstatyme įkūnyta subjektyvios interpretacijos galimybė, kuri gali tapti pagrindu susidorojimui su žmogumi.

  Todėl prašau pritarti Prezidento veto.

  A. D., ar suvoki Tu, kad atmetus pagrįstą Prezidento veto ir priėmus įstatymą tokį [abstraktų], koks jis yra dabar, viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų ir jų dalyvių, žurnalistų veiklos priežiūrą atliekančioms institucijoms suteikiama nepagrįstai plati įstatymo taikymo diskrecija?

 3. ų-politikai-pareikalavo-kad-europos-komisija-nubaustų-lietuvą-už-priimtą-cenzūros-įstatymą.htm

  man idomu kur buvo NL ir BE klauniukai kai ta istatyma dar tik svarste. ir siaip, didele dalis kaltes tenka mums visiems(pilieciams), kad leidziam savo pilietines teises apkarpyt.

  p.s. kad ir kokia durna boba yra pavilioniene, bet sikart tenka sutikt su viskuom ka jinai pasake

  avietinis_ debeselis rašė:

  pritariu tokiam istatymui …ideja jo pati tikrai sveikintina

  tu pritartum viskam kas susije su JĖZUM 😀

  pardon oni.

 4. Bet nu paaiškinkint kas nors man, blondinei, kaip galima priimti įstatymus, kurie praslenkia su Lietuvos pasirašytais teisės aktais? Aš skaitau, kas vyksta, ir vis dar niekaip negaliu patikėti.

 5. Vos tik išgirdusi apie šią nesąmonę, pirmiausia pabandžiau įsivaizduoti vaiką, kuris užaugtų šio utopinio įstatymo sąlygomis… ir man jo nuoširdžiai pagailo. Toks jausmas, kad nepilnamečių saugojimu bebaimiai seimo (jis nevertas didžiosios raidės net) suaugusieji tik dangsto savo baimes.

  Nors ko norėti, kai Sielų Paklydėlių Tauta vis nori, kad „valdžios žmogus būtų vienas iš jų“. Taip ir sėdi seime žmonės be aukštojo išsilavinimo, kliedėdami apie tai, ko nė velnio neišmano. Nuoširdžiai graudu klausytis Gražulio, besirūpinančio vaikų psichika.

 6. avietinis_ debeselis rašė:

  pritariu tokiam istatymui …ideja jo pati tikrai sveikintina

  Durnizmas… Uždraustas vaisius visada saldesnis bus, o dabar, kai kas antruose namuose internetas, nieko tu nepaslėpsi.
  Gražulis ir Mazuronis – Šustausko lygio dundukai.

 7. …Ir visai nesvarbu, kad ta pati Biblija su JĖZUM priešaky, kurią gerb. P. Gražulis šitaip aistringai cituodavo Seimo posėdžių metu, remiantis naujuoju Įstatymu iš didžiosios „Į“, bus uždrausta kaip pernelyg realiai vaizduojanti paranormalius reiškinius. :-s )

 8. Oni rašė:

  …Ir visai nesvarbu, kad ta pati Biblija su JĖZUM priešaky, kurią gerb. P. Gražulis šitaip aistringai cituodavo Seimo posėdžių metu, remiantis naujuoju Įstatymu iš didžiosios „Į“, bus uždrausta kaip pernelyg realiai vaizduojanti paranormalius reiškinius. 😀

 9. Erebus rašė:

  […]
  skaitau LR komentarus ir negaliu patiket kiek lietuvoj dalbajobu yra 😀 Gal paskaityk Respublikos komentarus, ne, gal geriau straipsnius Respublikos, tai dar ne taip nustebsi.

  Aš perskaičius kažkurį straipsnį ta pačia tema Delfyje nesusilaikiau ir įsijungiau komentarus… Kokie penki paskutiniai NORMALŪS — O Dieve, kažkas neįtikėtino.

 10. Kazkoks debiliskas istatymas, pagal ji per televizija reiktu uzdrausti rodyti net raudonkepuraite, nes gi ten rodoma tai ko is tikruju nera. Kalbantis vilkas?! wow, tai jau tikrai kenksminga vaikams, kurie per interneta gali paziureti tokiu dalyku, kuriu televizija niekada nerode ir nerodys.

 11. Erebus rašė:

  dairymilk rašė:

  Geras įstatymas, tikiuosi, kad priims.

  jau priime :ymapplause:

  Išvis, aš televizoriaus nežiūriu, nes jau seniai nieko gero nerodo. Turėčiau kokią kabelinę ar palydovinę tada gal ir normalesnių kanalų būtų, bet dabar ką rodo tai grynas šūdas.

 12. Aš nesuprantu, kokios problemos dėl TV? Išvis yra daug prasmingesnių laisvalaikio praleidimo būdų už TV. Beje labai abejoju ar tikrai uždraus žiaurius filmus rodyti ir pan. Paprasčiausiai vietoj n14 ženkliuko atsiras n18 ir galbūt rodys ne pvz 19.00 val bet 22.00.
  Čia manau visiems aišku, kad šito įstatymo esmė yra apsaugoti nepilnamečius (ypač mažus vaikus) nuo homo informacijos ir viskas. Tubūt niekas šitų Segalų ir Vandamų net nelies

 13. dairymilk rašė:

  Aš nesuprantu, kokios problemos dėl TV? Išvis yra daug prasmingesnių laisvalaikio praleidimo būdų už TV. Beje labai abejoju ar tikrai uždraus žiaurius filmus rodyti ir pan. Paprasčiausiai vietoj n14 ženkliuko atsiras n18 ir galbūt rodys ne pvz 19.00 val bet 22.00.
  Čia manau visiems aišku, kad šito įstatymo esmė yra apsaugoti nepilnamečius (ypač mažus vaikus) nuo homo informacijos ir viskas. Tubūt niekas šitų Segalų ir Vandamų net nelies

  Daznai per telika iki siol matei info apie homo?

 14. dairymilk rašė:

  Aš nesuprantu, kokios problemos dėl TV? Išvis yra daug prasmingesnių laisvalaikio praleidimo būdų už TV. Beje labai abejoju ar tikrai uždraus žiaurius filmus rodyti ir pan. Paprasčiausiai vietoj n14 ženkliuko atsiras n18 ir galbūt rodys ne pvz 19.00 val bet 22.00.
  Čia manau visiems aišku, kad šito įstatymo esmė yra apsaugoti nepilnamečius (ypač mažus vaikus) nuo homo informacijos ir viskas. Tubūt niekas šitų Segalų ir Vandamų net nelies

  neprimesk durnelio, cia kalba eina ne apie TV, o apie apsisprendimo laisve. cia tevu pareiga reguliuoti ka ju vaikai ziures, o ka ne. toli grazu ne valstybes… ms idiotai seimunai to nesupranta. istatymo esme apsaugoti vaikus nuo NEIGIAMOS informacijos(ar kokia ten formuluote..) o cia jau interpretuosiu kaip noresiu, nepatiks man kad Luz Maria isdave savo vyra kokiam nors TV seriale, rasysiu pareiskima kad uzdraustu ta seriala, nes tai zaloja mazameciu seimos vertybiu suvokima 😀

 15. dairymilk rašė:

  Aš nesuprantu, kokios problemos dėl TV? Išvis yra daug prasmingesnių laisvalaikio praleidimo būdų už TV. Beje labai abejoju ar tikrai uždraus žiaurius filmus rodyti ir pan. Paprasčiausiai vietoj n14 ženkliuko atsiras n18 ir galbūt rodys ne pvz 19.00 val bet 22.00.
  Čia manau visiems aišku, kad šito įstatymo esmė yra apsaugoti nepilnamečius (ypač mažus vaikus) nuo homo informacijos ir viskas. Tubūt niekas šitų Segalų ir Vandamų net nelies

  O nemanai, kad vaikų auklėjimas yra jų tėvų, o ne valstybės reikalas?

  phizx rašė:

  Nepamirsk ir simpsonu: gi jie daro zala, nes pazemina tradicines seimos vertybes.

  — Jie tikriausiai atskleidžia realias šeimos vertybes nei kad pažemina tradicines. : )

 16. Erebus rašė:

  neprimesk durnelio, cia kalba eina ne apie TV, o apie apsisprendimo laisve. cia tevu pareiga reguliuoti ka ju vaikai ziures, o ka ne. toli grazu ne valstybes… ms idiotai seimunai to nesupranta. istatymo esme apsaugoti vaikus nuo NEIGIAMOS informacijos(ar kokia ten formuluote..) o cia jau interpretuosiu kaip noresiu, nepatiks man kad Luz Maria isdave savo vyra kokiam nors TV seriale, rasysiu pareiskima kad uzdraustu ta seriala, nes tai zaloja mazameciu seimos vertybiu suvokima 😀

  Neprimetu. Valstybė ir nereguliuos ką vaikai žiūrės. Kaip aš suprantu šį įstatymą, tai informacija, sakykim filmas bus įvertinamas valstybės pvz jeigu seniau buvo n14 vertinimas duotas tai dabar pakeis į n18. Kaip ir vakaruose, yra vertinimo sistema ir jeigu programa yra įvertinta adult tai tėvai ir neleidžia vaikams tokios žiūrėti, jeigu PG(13) (parental guidance) tada visi žiūri kartu ir tt. Esmė tame, kad tėvai turi kontroliuoti ką vaikai žiūri, o šis įstatymas tik sakyčiau sugriežtins tą informacijos vertinimą.

 17. dairymilk rašė:

  Taigi čia ne vien apie teliką šneka! Visa media yra aprėpiama ty TV ,radijas, spauda, ir tt. Bet ar protauji?

  Darau isvada, kad nesiklausai nei radijo, nei skaitai spauda, nei ziuri TV, nes nei viename is ju daznai nevaizduojami homo. Jei ir atsiranda lryte koks straipsnelis apie kokias rengiamas eitynes, tai abejoju ar jis kam nors kenkia. p.s isivaizduoju kiek daug pas mus mazameciu vaiku skaito spauda.

 18. dairymilk rašė:

  Erebus rašė:

  neprimesk durnelio, cia kalba eina ne apie TV, o apie apsisprendimo laisve. cia tevu pareiga reguliuoti ka ju vaikai ziures, o ka ne. toli grazu ne valstybes… ms idiotai seimunai to nesupranta. istatymo esme apsaugoti vaikus nuo NEIGIAMOS informacijos(ar kokia ten formuluote..) o cia jau interpretuosiu kaip noresiu, nepatiks man kad Luz Maria isdave savo vyra kokiam nors TV seriale, rasysiu pareiskima kad uzdraustu ta seriala, nes tai zaloja mazameciu seimos vertybiu suvokima 😀 bet dabar tokia informacija bus draudziama!!! o formuluote buvo pasirinkta tokia abstrakti, kad Grazhulio niekas negaletu apkaltinti kad jis homofobas. aciu jam, dabar galesiu rasyti skunda kad uzdraustu bibliojos pardavinejima nes ten apstu vietu kurios zalotu nepilnameciu psichika.

 19. Įsijunkit LRT ir pasiklausykit genijaus, kovojusio UŽ šio įstatymo priėmimą, minčių perliukų: „Vaikas tik penktaisiais savo gyvenimo metais pradeda atskirti savo lytinę lytį.“ Tiesiog trykšta erudicija.

 20. Oni rašė:

  Įsijunkit LRT ir pasiklausykit genijaus, kovojusio UŽ šio įstatymo priėmimą, minčių perliukų: „Vaikas tik penktaisiais savo gyvenimo metais pradeda atskirti savo lytinę lytį.“ Tiesiog trykšta erudicija.

  Gal jis sprendzia pagal save 😕

 21. phizx rašė:

  Oni rašė:

  Įsijunkit LRT ir pasiklausykit genijaus, kovojusio UŽ šio įstatymo priėmimą, minčių perliukų: „Vaikas tik penktaisiais savo gyvenimo metais pradeda atskirti savo lytinę lytį.“ Tiesiog trykšta erudicija.

  Gal jis sprendzia pagal save 😕

  pas ji toks mazas kad tik 30-ais gyvenimo metais isitikino esas vyras

 22. Idomei cia bus, tai ka jai priims tai jokiu filmu nerodys per TV, nes visur smurtas, prievarta, seksas, fantastika, ir t.t. Tai ka tada bus galima ziureti ???!
  Grisim i sovietinius laikus 🙂

 23. Aš nežinau ar jūs čia nesuprantat ar tik apsimetat. Šitas įstatymas grynai priimtas, kad užkirsti kelią visokių Gender Loops ir panašių "projektų"atsiradimui Lietuvoje. Ko jūs čia dabar užsiciklinot su tais Simpsonais.

 24. dairymilk rašė:

  Čia manau visiems aišku, kad šito įstatymo esmė yra apsaugoti nepilnamečius (ypač mažus vaikus) nuo homo informacijos ir viskas. Tubūt niekas šitų Segalų ir Vandamų net nelies

  Deja įstatymas nesivadina nepilnamečių apsauga nuo homo informacijos. Ir įstatymas apima labai daug.. aš pasižiūrėsiu ir pasijuoksiu kaip jie bandys suvaldyti ir kontroliuoti vaikus, gyvenančius 21 amžiuje, technologijų amžiuje. Jei kas vaiką ar paauglį domins, jis informacijos pats susiras internete. Čia tiesiog kvailystė ir kovojimas prieš vėją.. nesuprantu, kaip neužtenka tiems seimūnams proto suvokt tokį paprastą dalyką. Pažiūrėk kiek nepilnamečių sėdi forumuose ir diskutuoja apie seksą. Yra daug didesnių problemų, nei kažkokia homo informacija. Be to, europos sąjunga ir kitos tarptautinės organizacijos neleis Lietuvai vykdyti šio įstatymo.. rodos Lietuva gyvena akmens amžiuj, o dar Lietuva skaitoma žinių visuomene.. gėda.

 25. Imagine rašė:

  Deja įstatymas nesivadina nepilnamečių apsauga nuo homo informacijos. Ir įstatymas apima labai daug.. aš pasižiūrėsiu ir pasijuoksiu kaip jie bandys suvaldyti ir kontroliuoti vaikus, gyvenančius 21 amžiuje, technologijų amžiuje. Jei kas vaiką ar paauglį domins, jis informacijos pats susiras internete. Čia tiesiog kvailystė ir kovojimas prieš vėją.. nesuprantu, kaip neužtenka tiems seimūnams proto suvokt tokį paprastą dalyką. Pažiūrėk kiek nepilnamečių sėdi forumuose ir diskutuoja apie seksą. Yra daug didesnių problemų, nei kažkokia homo informacija. Be to, europos sąjunga ir kitos tarptautinės organizacijos neleis Lietuvai vykdyti šio įstatymo.. rodos Lietuva gyvena akmens amžiuj, o dar Lietuva skaitoma žinių visuomene.. gėda.

  Būtent, jeigu jau norės pats susiras. Bet užtat nuolat nebus kišama, nes vaikai patys atsirinkti informacijos, gerą nuo blogos dar nelabai sugeba. Jeigu jau žiūri TV tai taip viską ir "sugeria".

 26. stebiuosi daugelio nenuovokumu
  kad vaikai gali rast ir ras , jei nores, info apie viska , tai savaime aisku …
  juk sito istatymo esme – jis isreiskia parodo valstybes[ gaila kad ne visos visuomenes] POZICIJA ginti savo vaiku smegeneles nuo visokios abejotinos info ir sh
  blogai? geriau butu abejingumas ?… kas norit kaip norit darykit ir su musu vaikais taipogi?

 27. padarys kaip turkijoj: youtube neleidž žiūrėt,blokuoja.Tomazas gali man dar vieną įspėjimą dėt,bet jau man trūko kantrybė kokie kūrvos,piderastai ir gaidžiai sėdi seime

 28. avietinis_ debeselis rašė:

  stebiuosi daugelio nenuovokumu
  kad vaikai gali rast ir ras , jei nores, info apie viska , tai savaime aisku …
  juk sito istatymo esme – jis isreiskia parodo valstybes[ gaila kad ne visos visuomenes] POZICIJA ginti savo vaiku smegeneles nuo visokios abejotinos info ir sh
  blogai? geriau butu abejingumas ?… kas norit kaip norit darykit ir su musu vaikais taipogi?

  Draudimai pati blogiausia auklėjimo priemonė. Vaikams reikia švietimo, štai ko jiems reika, jei nori apsaugoti juos nuo abejotinos informacijos..

 29. dairymilk rašė:

  Aš nežinau ar jūs čia nesuprantat ar tik apsimetat. Šitas įstatymas grynai priimtas, kad užkirsti kelią visokių Gender Loops ir panašių "projektų"atsiradimui Lietuvoje. Ko jūs čia dabar užsiciklinot su tais Simpsonais.

  kalbi taip, tarsi butum skaites ta istatyma 😀 klaunai.

 30. avietinis_ debeselis rašė:

  stebiuosi daugelio nenuovokumu
  kad vaikai gali rast ir ras , jei nores, info apie viska , tai savaime aisku …
  juk sito istatymo esme – jis isreiskia parodo valstybes[ gaila kad ne visos visuomenes] POZICIJA ginti savo vaiku smegeneles nuo visokios abejotinos info ir sh
  blogai? geriau butu abejingumas ?… kas norit kaip norit darykit ir su musu vaikais taipogi?

  ginti vaikus reikia nebent nuo visokiu JĖZAUS PASEKĖJŲ, tokiu kaip tu.

  sakyk, prasau, kodel Igoris Kurchatovas arba Oskaras Vaildas buvo gejai? kiba per televizoriu pamate amsterdamo parada ir susizavejo tais reikaliukais? MASTYK MOTERIE

 31. Aš labai abejoju, kad uždraus Oskaro Vaildo knygas, nors jis ir gėjus buvo. Labai abejoju ar išvis bent vieną kokią knygą žada uždrausti, taigi nematau problemos. Tiesa tokių nesąmonių kaip Gender Loops tikrai nebus. Taigi šis įstatymas tik į naudą. :ymapplause:

 32. dairymilk rašė:

  Aš labai abejoju, kad uždraus Oskaro Vaildo knygas, nors jis ir gėjus buvo. Labai abejoju ar išvis bent vieną kokią knygą žada uždrausti, taigi nematau problemos. Tiesa tokių nesąmonių kaip Gender Loops tikrai nebus. Taigi šis įstatymas tik į naudą. :ymapplause:

  Gender Lopps ir be tokiu idiotisku istatymu neleido, tai tebuvo nevykes eksperimentas. Vailda paminejau tik noredamas pasakyti, kad geju visada buvo ir bus. Tu bent supranti nuo ko jie megina tuos vaikus apsaugoti(tame tarpe ir nevaikus, dziaukis cenzura haha)? As tai ne.

 33. dairymilk rašė:

  Būtent, jeigu jau norės pats susiras. Bet užtat nuolat nebus kišama, nes vaikai patys atsirinkti informacijos, gerą nuo blogos dar nelabai sugeba. Jeigu jau žiūri TV tai taip viską ir "sugeria".

  Atsibusk, pats/pati buvai (ir, ko gero, vis dar esi) vaikas — negi nesugebėjai atskirti, kas gera, o kas bloga? Ar ne protingiau būtų SKATINTI vaikus MĄSTYTI ir vertinti gautą informaciją nei kad stengtis juos APSAUGOTI juos nuo kažkokių menamų baubų ir auginti šiltnamio sąlygomis, palaistant pono Gražulio kruopščiai atrinktomis pasakaitėmis? Kokie gyvenimo neužgrūdinti žmonės iš tokių vaikų tuomet išaugs?

  Ar ne tėvai visų pirma turi rūpintis savo vaikų ugdymu vietoj to, kad nuo 4 metų pasodintų juos priešais TV, kad tik „nelįstų į akis“?

 34. Erebus rašė:

  dairymilk rašė:

  Aš labai abejoju, kad uždraus Oskaro Vaildo knygas, nors jis ir gėjus buvo. Labai abejoju ar išvis bent vieną kokią knygą žada uždrausti, taigi nematau problemos. Tiesa tokių nesąmonių kaip Gender Loops tikrai nebus. Taigi šis įstatymas tik į naudą. :ymapplause:

  Gender Lopps ir be tokiu idiotisku istatymu neleido, tai tebuvo nevykes eksperimentas. Vailda paminejau tik noredamas pasakyti, kad geju visada buvo ir bus. Tu bent supranti nuo ko jie megina tuos vaikus apsaugoti(tame tarpe ir nevaikus, dziaukis cenzura haha)? As tai ne.

  Gender Loops — net ne eksperimentas, o viso labo dirbtinai sukelti spec. efektai prieš priimant homofobišką įstatymą, o tokie naivuoliai kaip kad dairymilk ir pasimovė. Jei tai ir būtų buvusi reali grėsmė — spraga čia ne žiniasklaidoje, o švietime.

 35. Oni rašė:

  Atsibusk, pats/pati buvai (ir, ko gero, vis dar esi) vaikas — negi nesugebėjai atskirti, kas gera, o kas bloga? Ar ne protingiau būtų SKATINTI vaikus MĄSTYTI ir vertinti gautą informaciją nei kad stengtis juos APSAUGOTI juos nuo kažkokių menamų baubų ir auginti šiltnamio sąlygomis, palaistant pono Gražulio kruopščiai atrinktomis pasakaitėmis? Kokie gyvenimo neužgrūdinti žmonės iš tokių vaikų tuomet išaugs?

  Ar ne tėvai visų pirma turi rūpintis savo vaikų ugdymu vietoj to, kad nuo 4 metų pasodintų juos priešais TV, kad tik „nelįstų į akis“?

  Būtent, kad nereikia vaikų auginti šiltnamio sąlygomis. Todėl (tėvams) pirmiausia vaikus reikia sudominti užsiimti kažkuo kitu negu TV žiūrėjimas, o paskui jau jau kartais pažiūri, tai tegu žiūri kažką normalesio. Dauguma laidų kurios jaunimui (ar vaikams) skirtos yra visiškas briedas. Kokybės 0, tiesiog siekiama kuo ilgiau išlaikyti prie TV ekrano, o vaiką taip išlaikyti yra daug lengviau negu suaugusįjį.

  Na jeigu cenzūra tai tikiuosi, kad bent 90% Lt televizijos kanalų programų užcenzūruos.

 36. dairymilk rašė:

  Todėl (tėvams) pirmiausia vaikus reikia sudominti užsiimti kažkuo kitu negu TV žiūrėjimas, o paskui jau jau kartais pažiūri, tai tegu žiūri kažką normalesio. Dauguma laidų kurios jaunimui (ar vaikams) skirtos yra visiškas briedas. Kokybės 0, tiesiog siekiama kuo ilgiau išlaikyti prie TV ekrano, o vaiką taip išlaikyti yra daug lengviau negu suaugusįjį.

  Na jeigu cenzūra tai tikiuosi, kad bent 90% Lt televizijos kanalų programų užcenzūruos.

  Tėvams reikia laiką leisti kartu su vaikais, o ne grūsti jam vieną ar kitą dalyką, kuriuo jis susidomės. Žinoma televizorius pati patraukliausia priemonė vaikui, ir labai patogi tėvams, kaip Oni kad sakė, vaikas ramiai sėdės ir tylės žiūrėdamas TV ir nekvaršins galvos.. tėvai šiais laikais būna per daug užsiėmę, kad skirtų dėmesį savo vaikams. Prieš pradedant auginti vaikus, tėvai turi turėti bent jau pedagogikos pagrindus, jei nori išauginti dorą, protingą asmenybę. Viskas prasideda šeimoje, šeima yra pradinis taškas, iš kurio išeina vaikas, pasiimdamas iš jos tai ką išmoko. Vaiko supratimą, charakterį formuluoja pirmiausia šeima, ir niekas kitas. O ir nėra išvis rekomenduojama vaikus sodint prie televizorių, ypač jaunus. O jei ir sodinama, tai tam tikrą laiko tarpą, kiekviename amžiaus tarpsnyje (kažkur nuo pusvalandžio iki valandos svyruoja, jei gerai prisimenu).. su paaugliais susitvarkyt yra daug sunkiau, todėl tame amžiuje jie jau išeina už šeimos informacijos ribos, ir ieško savęs, savo tapatybės.. paaugliuose verda visiškai kitoks gyvenimas, ir niekas jo nesulaukys nuo savęs ieškojimo, ieškojimo atsakymų į jam rūpimus klausimus.. Kiekviename žmoguje yra kažkokios ambicijos, ir kas gali jiems sutrukdyti laisvai reikšti save, ieškoti?.. šiuo įstatymu tik pažeidžiama šiuo atveju vaiko, paauglio laisvė.. o apie žmogaus teises aš išvis nešneku..

 37. Imagine rašė:

  Tėvams reikia laiką leisti kartu su vaikais, o ne grūsti jam vieną ar kitą dalyką, kuriuo jis susidomės.

  … su paaugliais susitvarkyt yra daug sunkiau, todėl tame amžiuje jie jau išeina už šeimos informacijos ribos, ir ieško savęs, savo tapatybės.. paaugliuose verda visiškai kitoks gyvenimas, ir niekas jo nesulaukys nuo savęs ieškojimo, ieškojimo atsakymų į jam rūpimus klausimus.. Kiekviename žmoguje yra kažkokios ambicijos, ir kas gali jiems sutrukdyti laisvai reikšti save, ieškoti?.. šiuo įstatymu tik pažeidžiama šiuo atveju vaiko, paauglio laisvė.. o apie žmogaus teises aš išvis nešneku..

  Ne, tai ką ir bandau pasakyti, kaip pavyzdį sakykim tėtis ir sūnus kartu išsiruošė žuvauti (aišku čia ne tas atvejis kai tėvas su chebra "žvejoja" su čierka, o vaikas ten aplinkui kažkur laksto). Taigi nuvažiuoja, kartu praleidžia laiką, pasišneka ir pan. Jeigu taip laikysi užspaudęs namuose tai gali pavirsti į mamytės sūnelį, kas irgi nėra gerai.
  O kad paaugliai ieško tai mes visi žinom, tik labai abejoju ar jie bent ką naudingo surastų Lietuvos TV ar laikraščiuose.
  Iš patirties galiu pasakyti, kad bachuriukai tai ieško progų kur padarytą paną, pasitūsint. Jeigu jau kyla kokių tai egzistencijos klausimų tai tam tinkamos informacijos laikraščiuose tikrai neras.

 38. dairymilk rašė:

  Ne, tai ką ir bandau pasakyti, kaip pavyzdį sakykim tėtis ir sūnus kartu išsiruošė žuvauti (aišku čia ne tas atvejis kai tėvas su chebra "žvejoja" su čierka, o vaikas ten aplinkui kažkur laksto). Taigi nuvažiuoja, kartu praleidžia laiką, pasišneka ir pan. Jeigu taip laikysi užspaudęs namuose tai gali pavirsti į mamytės sūnelį, kas irgi nėra gerai.
  O kad paaugliai ieško tai mes visi žinom, tik labai abejoju ar jie bent ką naudingo surastų Lietuvos TV ar laikraščiuose.
  Iš patirties galiu pasakyti, kad bachuriukai tai ieško progų kur padarytą paną, pasitūsint. Jeigu jau kyla kokių tai egzistencijos klausimų tai tam tinkamos informacijos laikraščiuose tikrai neras.

  Mielasis, apie laikraščius aš ir nešneku.. 😉 laikraščius galėsime skaityti kai išeisime į pensiją ir daugiau nebebus ką veikt.
  Ar aš sakiau, kad vaiką reikia laikyti užspaudus? Šneku ne vien apie laiko leidimą kartu, bet pagrinde apie domėjimąsi vaiku.. jo svajonėmis, vidiniu pasauliu, tiesiog nuoširdžiai domėtis, išklausyti.. tiesiog augti kartu su juo.. o kas ta žvejyba? Trumpalaikis dalykas.. yra kur kas rimtesni dalykai nei laisvalaikio leidimas. Kad pasišnekėti, nebūtinai reikia kažkur važiuoti.. pasišnekėti reikia bet kokioje situacijoje, bet kokiu metu, bet kokiais klausimais.. ir svarbiausia suprasti, leisti vaikui suprasti, kad iš tėvų visada sulauksi paramos ir supratingumo.. Šneku apie dvasinį auklėjimą bei švietimą.

 39. Čia šiaip viena iš ištraukėlių apie Lietuvos naujojo įstatymo atgarsius pasaulyje… įdomu kokios bausmės sulauksime?


  "Nyderlandų politikai pareikalavo, kad Europos Komisija nubaustų Lietuvą už priimtą Cenzūros įstatymą

  Europos parlamento narė iš Nyderlandų Jeanine Hennis-Plasschaert pareikalavo, kad Europos Komisija ir Europos Sąjungos šalys imtųsi priemonių prieš Lietuvą, kuri antradienį priėmė Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.

  „Šis įstatymas prieštarauja pagrindiniams mūsų sąjungos principams. Turi būti pareikalauta, kad Lietuva pasiaiškintų ir nedelsiant atšauktų šį įstatymą. Viduramžiai jau seniai praėjo“, – neslėpė pasipiktinimo olandė.

  Kita EP narė iš Nyderlandų Sophie in’t Veld pareiškė, jog jeigu įstatymas nebus atšauktas, Europos Komisija imtųsi teisinių priemonių prieš Lietuvą ir kreiptųsi į Europos teisingumo teismą. „Šis įstatymas yra nežmogiškas“, – sakė naujai išrinkta EP narė. Ji reikalauja, kad ES ateityje griežčiau pasisakytų tų Es narių atžvilgiu, kurios taiko diskriminuojančius įstatymus. "

 40. Imagine rašė:

  Mielasis, apie laikraščius aš ir nešneku.. 😉 laikraščius galėsime skaityti kai išeisime į pensiją ir daugiau nebebus ką veikt.
  Ar aš sakiau, kad vaiką reikia laikyti užspaudus? Šneku ne vien apie laiko leidimą kartu, bet pagrinde apie domėjimąsi vaiku.. jo svajonėmis, vidiniu pasauliu, tiesiog nuoširdžiai domėtis, išklausyti.. tiesiog augti kartu su juo.. o kas ta žvejyba? Trumpalaikis dalykas.. yra kur kas rimtesni dalykai nei laisvalaikio leidimas. Kad pasišnekėti, nebūtinai reikia kažkur važiuoti.. pasišnekėti reikia bet kokioje situacijoje, bet kokiu metu, bet kokiais klausimais.. ir svarbiausia suprasti, leisti vaikui suprasti, kad iš tėvų visada sulauksi paramos ir supratingumo.. Šneku apie dvasinį auklėjimą bei švietimą.

  Tai buvo pavyzdys kaip galima būtų praleisti popietę su vaiku.
  Vaikas turi turėti vaikystę, o jeigu čia vos ne kasdien pradėsit tą "dvasinį auklėjimą" kišti tai dar nežinia kas paskui iš jo bus. Žinoma pasikalbėti reikia, bet prie ko čia tas dvasinis auklėjimas tai taip ir nesupratau.

  Papildymas: Na aš komentavau iš tėčio pusės (savaime suprantama), gal mamos daugiau užsiima tuo "dvasiniu auklėjimu".

 41. Oni-ten seime specialistai psichologai, puikiai išmanantys vaikų psichologiją ir žino kaip tinkamai formuoti naująją kartą. Ploju jiems atsistojus, tiesa su ironiška šypsena. Pirmyn seimūnai į televizijas, bibliotekas‼ Ateisiu ir aš pažiopsoti, kaip žengiame žingsnį atgal.

  Nors galime labai nesijaudinti. Įstatymas atšauks, o jei ir ne, paaiškinkite, mielieji, kaip jį žada vykdyti?

 42. Voveryte rašė:

  Soldier777 rašė:

  man atrodo kad pats gražulis yra gėjus

  jeigu butu gejus, sitaip nesielgtu..

  Elgtųsi ir dar kaip. Tai vadinama latentiniu homoseksualumu. ; )
  Tačiau jo lytinė orientacija tokių idiotiškų jo kalbų (įstatymo leidimo grupei, kai bebūtų keista, jis nepriklausė) nepateisina.

 43. Someone rašė:

  Nepilnamečius „nuo neigiamos informacijos apsaugoti“, jų vertybes formuoti ir mitybą reguliuoti turi ne įstatymai, o jų tėvai. Normalūs tėvai išaugina gerus vaikus net ir karo sąlygomis, kai aplink sproginėja bombos, o gatvėse voliojasi nutrauktos žmonių galūnės, kai mitybos įpročiai – nesveiki, nes badas žvelgia į akis. Žiauru, bet tokia gyvenimo tiesa.

  Kiek hiperolizuotas, bet visgi neblogas straipsnis: ūros-ne-lietuvai.htm

 44. dairymilk rašė:

  Tai buvo pavyzdys kaip galima būtų praleisti popietę su vaiku.
  Vaikas turi turėti vaikystę, o jeigu čia vos ne kasdien pradėsit tą "dvasinį auklėjimą" kišti tai dar nežinia kas paskui iš jo bus. Žinoma pasikalbėti reikia, bet prie ko čia tas dvasinis auklėjimas tai taip ir nesupratau.

  Papildymas: Na aš komentavau iš tėčio pusės (savaime suprantama), gal mamos daugiau užsiima tuo "dvasiniu auklėjimu".

  Labai tingiu pasakoti apie dvasinį auklėjimą čia tau šiandien, tiesiog dvasinio auklėjimo esmė – atskleisti žmogui teisingą to pasaulio, kur mes iš tikrųjų esame, vaizdą. Šitas dalykas yra labai svarbi auklėjimo rūšis, auginant supratingą asmenybę. Štai kas iš tokio vaiko bus – supratinga asmenybė. Dairymilk, niekas nieko nekiša.. pedagogika yra sudėtingas mokslas, nei gali pasirodyt iš pirmo žvilgsnio.
  Ir aš tik už tai, kad vaikai turėtų vaikystę, kuri yra labai trumpa.. tačiau šiuolaikiniai vaikai jos nenori, nesupranta jos vertės ir ja nesidžiaugia.. ir iš kur ištraukei, kad čia bus atimama iš vaiko vaikystė? Tiesiog auklėjimas yra sudėtingas procesas, susidedantis iš skirtingų jo šakų.. jei nenorėsi, kad tavo vaikas užaugtų protingas, supratingas, nuoširdus žmogus, jo neauklėk..

 45. Imagine rašė:

  Labai tingiu pasakoti apie dvasinį auklėjimą čia tau šiandien, tiesiog dvasinio auklėjimo esmė – atskleisti žmogui teisingą to pasaulio, kur mes iš tikrųjų esame, vaizdą. Šitas dalykas yra labai svarbi auklėjimo rūšis, auginant supratingą asmenybę. Štai kas iš tokio vaiko bus – supratinga asmenybė. Dairymilk, niekas nieko nekiša.. pedagogika yra sudėtingas mokslas, nei gali pasirodyt iš pirmo žvilgsnio.
  Ir aš tik už tai, kad vaikai turėtų vaikystę, kuri yra labai trumpa.. tačiau šiuolaikiniai vaikai jos nenori, nesupranta jos vertės ir ja nesidžiaugia.. ir iš kur ištraukei, kad čia bus atimama iš vaiko vaikystė? Tiesiog auklėjimas yra sudėtingas procesas, susidedantis iš skirtingų jo šakų.. jei nenorėsi, kad tavo vaikas užaugtų protingas, supratingas, nuoširdus žmogus, jo neauklėk..

  Taip, atskleisti teisingą to pasaulio, kur mes ištikrųjų esame, vaizdą pagal gėjus. Tiesą sakant jums jau visai gėjai praplovė smegenis @-)

 46. dairymilk rašė:

  Imagine rašė:

  Labai tingiu pasakoti apie dvasinį auklėjimą čia tau šiandien, tiesiog dvasinio auklėjimo esmė – atskleisti žmogui teisingą to pasaulio, kur mes iš tikrųjų esame, vaizdą. Šitas dalykas yra labai svarbi auklėjimo rūšis, auginant supratingą asmenybę. Štai kas iš tokio vaiko bus – supratinga asmenybė. Dairymilk, niekas nieko nekiša.. pedagogika yra sudėtingas mokslas, nei gali pasirodyt iš pirmo žvilgsnio.
  Ir aš tik už tai, kad vaikai turėtų vaikystę, kuri yra labai trumpa.. tačiau šiuolaikiniai vaikai jos nenori, nesupranta jos vertės ir ja nesidžiaugia.. ir iš kur ištraukei, kad čia bus atimama iš vaiko vaikystė? Tiesiog auklėjimas yra sudėtingas procesas, susidedantis iš skirtingų jo šakų.. jei nenorėsi, kad tavo vaikas užaugtų protingas, supratingas, nuoširdus žmogus, jo neauklėk..

  Taip, atskleisti teisingą to pasaulio, kur mes ištikrųjų esame, vaizdą pagal gėjus. Tiesą sakant jums jau visai gėjai praplovė smegenis 😀

 47. Oni rašė:

  Demagogija nėra suklastotų paveikslėlių demonstravimas.
  Jis tiesiog visiškai ne vietoj, — eilinis nevykęs bandymas pakreipti temą sau patogia linkme.

  Klausyk, ne aš ten su nuogu užakaliu stoviu ir laižausi su kažkokiu diedu. Bet tai kaip suprasti? Jeigu jau aukštini gėjus tai viskas labai gerai, bet tik užimink blogu žodiu ir jau iškart girdėti kažkos nepasitenkinimas. Jeigu jau yra problema kažkokia tai apžvelkime iš visų pusių. Bet taip išeina, kad apie gėjus gerai arba nieko.

  Imagine, juos piešia maži vaikai, jeigu suaugęs vyras pieštų, tai manau jis nesveikas.

 48. Dairymilk, šventųjų nėra niekur. Kodėl pagal tavo surastus paveiksliukus turime dabar visus homoseksualus galvoti kaip apie vieną, tarsi jie visi vienodi. Ar pažįsti bent vieną? Ar teko bendrauti? Ar tavo draugų tarpe yra tokių žmonių? Ir neskleisk čia abejotinos informacijos forumo nepilnamečiams 😀

 49. dairymilk rašė:

  Klausyk, ne aš ten su nuogu užakaliu stoviu ir laižausi su kažkokiu diedu. Bet tai kaip suprasti? Jeigu jau aukštini gėjus tai viskas labai gerai, bet tik užimink blogu žodiu ir jau iškart girdėti kažkos nepasitenkinimas. Jeigu jau yra problema kažkokia tai apžvelkime iš visų pusių. Bet taip išeina, kad apie gėjus gerai arba nieko.

  Imagine, juos piešia maži vaikai, jeigu suaugęs vyras pieštų, tai manau jis nesveikas.

  Ar suvoki, kad absoliutini vieną nelemtą falo kostiumą ir primeti jį visiems homoseksualams? Kodėl visos lytinės mažumos turi atsakyti už trijų idiotų išsidirbinėjimus? Heteroseksualai dar ne taip „linksminasi“ ir savo lytiškumą demonstruoja — na, ir? Uždrauskim jiems VISIEMS rengti BET KOKIUS paradus, nes O GAL netyčia atsiras koks nors išsišokėlis, kuris sugadins visą bendrą vaizdą?

 50. dairymilk rašė:

  Oni rašė:

  Demagogija nėra suklastotų paveikslėlių demonstravimas.
  Jis tiesiog visiškai ne vietoj, — eilinis nevykęs bandymas pakreipti temą sau patogia linkme.

  Klausyk, ne aš ten su nuogu užakaliu stoviu ir laižausi su kažkokiu diedu. Bet tai kaip suprasti? Jeigu jau aukštini gėjus tai viskas labai gerai, bet tik užimink blogu žodiu ir jau iškart girdėti kažkos nepasitenkinimas. Jeigu jau yra problema kažkokia tai apžvelkime iš visų pusių. Bet taip išeina, kad apie gėjus gerai arba nieko.

  Imagine, juos piešia maži vaikai, jeigu suaugęs vyras pieštų, tai manau jis nesveikas.

  kalbi taip tarsi heteroseksualus vyrai yra visiski angeliukai, Dievo dovana zemeje 😀 pagauny??

 51. Oni rašė:

  dairymilk rašė:

  Klausyk, ne aš ten su nuogu užakaliu stoviu ir laižausi su kažkokiu diedu. Bet tai kaip suprasti? Jeigu jau aukštini gėjus tai viskas labai gerai, bet tik užimink blogu žodiu ir jau iškart girdėti kažkos nepasitenkinimas. Jeigu jau yra problema kažkokia tai apžvelkime iš visų pusių. Bet taip išeina, kad apie gėjus gerai arba nieko.

  Imagine, juos piešia maži vaikai, jeigu suaugęs vyras pieštų, tai manau jis nesveikas.

  Ar suvoki, kad absoliutini vieną nelemtą falo kostiumą ir primeti jį visiems homoseksualams? Kodėl visos lytinės mažumos turi atsakyti už trijų idiotų išsidirbinėjimus? Heteroseksualai dar ne taip „linksminasi“ ir savo lytiškumą demonstruoja — na, ir? Uždrauskim jiems VISIEMS rengti BET KOKIUS paradus, nes O GAL netyčia atsiras koks nors išsišokėlis, kuris sugadins visą bendrą vaizdą?

  Oni, buk sazininga [ suprantu kad gini savo mundura, bet …taip ieskai teisingumo tai ir buk tokia] ..tikrai ne tris idiotai , kaip sakai, ir net ne tycia …tokiu vaizdu kaip foto gaudyt ju paraduose nereikia, taigi tikrai ne vienas ar keletas , kaip bandai itikint [ apgaut] ir prilygint kitiems renginiams

 52. avietinis_ debeselis":20dh551u] Oni rašė:

  [quote="dairymilk rašė:

  Klausyk, ne aš ten su nuogu užakaliu stoviu ir laižausi su kažkokiu diedu. Bet tai kaip suprasti? Jeigu jau aukštini gėjus tai viskas labai gerai, bet tik užimink blogu žodiu ir jau iškart girdėti kažkos nepasitenkinimas. Jeigu jau yra problema kažkokia tai apžvelkime iš visų pusių. Bet taip išeina, kad apie gėjus gerai arba nieko.

  Imagine, juos piešia maži vaikai, jeigu suaugęs vyras pieštų, tai manau jis nesveikas.

  Ar suvoki, kad absoliutini vieną nelemtą falo kostiumą ir primeti jį visiems homoseksualams? Kodėl visos lytinės mažumos turi atsakyti už trijų idiotų išsidirbinėjimus? Heteroseksualai dar ne taip „linksminasi“ ir savo lytiškumą demonstruoja — na, ir? Uždrauskim jiems VISIEMS rengti BET KOKIUS paradus, nes O GAL netyčia atsiras koks nors išsišokėlis, kuris sugadins visą bendrą vaizdą?

  Oni, buk sazininga [ suprantu kad gini savo mundura, bet …taip ieskai teisingumo tai ir buk tokia] ..tikrai ne tris idiotai , kaip sakai, ir net ne tycia …tokiu vaizdu kaip foto gaudyt ju paraduose nereikia, taigi tikrai ne vienas ar keletas , kaip bandai itikint [ apgaut] ir prilygint kitiems renginiams

  parasysiu su caps locku ir paryskinsiu, kad tavo nenuodemingas protelis isisamonintu 😀 ginkit morales normas iki apsiputojimo, isijungi TV ir supranti, kokio lygio sitoj Marijos zemeje zmoniu morale.

Parašykite komentarą