2024 15 rugsėjo

9 thoughts on “Nuosavo namo šildymas

  1. o ka tu daugiau primastysi…
    lietuviai pradejo gamint saules baterijas. dar maciau ant kai kuriu namu ir vejo turbina. tik manau, isirengimo kastai dideelli.
    kodel.. yra tu namu su geoterminiu ir labai patenkinti. jei tie "siltieji" sluoksniai nera taip giliai, tai viskas gerai.
    negaila pinigu – elektra.
    o medzio granules ne ilgiau dega nei iprasta mediena ?
    galima akumuliuot siluma tiesiogiai kaitinant dideli baka, taciau lietuvoje sauletu dienu ner labai daug, todel daznai taiko du budus, viena kita pakeiciancius ;] bet viskas susiveda i pinigus ir atsiperkamuma.

  2. Dede- kaimynas turi geotermini sildyma ir 100proc patenkintas. Uz elektra saskaitos tikrai nedideles ir ziauriai patogu, jokiu ruosimusi ziema ir kitu nepatogumu. Silumos tikrai pakanka, reguliuojasi kiekvienam kambary kiek nori.

  3. Dėl to reguliavimosi turi būti spec. įranga tam.
    Beto tas geoterminio įrengimas nemažai kainuoja ~30k.
    O kaip dėl joninių katilų?

    Andriau, jei malkas man ir anglis nešiosi galiu nieko nemąstyt. O kadangi aš vietoj to nešiojimo noriu manikiurą geriau pasidaryt tai galvoju ką daryt, kad nereiktų šildymų rūpintis ir visą dieną būtų šilta.

  4. dabar vis populiarėja šildymasis elektra – vėjo energija.
    galima gana pigiai prasisukti, tiems, kas mėgsta konstruoti ir turi suvirinimo aparatą ir gyvena kur nors kiek už miesto.
    Generatorių, tinkamą efektyviai šildyti pasidaro iš galingų rusiškų variklių (katinimo tenams yra nesvarbu, kiek hercų ar voltų duoda – kuo vėjas stipresnis, tuo šilčiau)
    Sparnuotes darosi kas kaip sugeba.
    Netoli panevėžio yra vyrukas, kuris susikonstravo namams šildyti sistemą ir puikiai su ja gyvena,
    o mano tėvukas eksperimentuos su dar neregėto stiliaus vertikaliu bokštu,
    kaip pavyks, bus aišku rudenį, bet tai labai efektyvu – nereikia malkų 🙂

  5. Kiek domejausi tomis vejo jagainemis tai ten labai jau sunku. Kad ja pasistatyti turi gauti leidimus, kad gautum leidimus turi tureti ATSKIRA zemes sklypa, kuris butu kiektai metru nuo gyvenamuju namu. O ir paciam nemanau, kad butu malonu, kad visa para be perstojo uztu tas malunas tau po ausimis. Kiek girdejau jie skleidzia neitin malonius ir gana garsius garsus.

  6. Skipper rašė:

    Kiek domejausi tomis vejo jagainemis tai ten labai jau sunku. Kad ja pasistatyti turi gauti leidimus, kad gautum leidimus turi tureti ATSKIRA zemes sklypa, kuris butu kiektai metru nuo gyvenamuju namu. O ir paciam nemanau, kad butu malonu, kad visa para be perstojo uztu tas malunas tau po ausimis. Kiek girdejau jie skleidzia neitin malonius ir gana garsius garsus.

    dabar įstatymą supaprastino: iki 10 metrų visiškai nebereikia nieko, jokių leidimų, imi ir statai.
    O beje, ūžia tik horizontalios ašies įprasti malūnėliai. Vertikalios sparnuotės sukasi visiškai be garso – išbandyta praktiškai. Truputį gali girdėti generatoriaus dirželio čežėjimas, jei savadarbis ir greitintas per pavaras. bet jau yra letųjų sūkių generatorių iš kinijos, labai pigūs, nereikia greitinimo – efektyvumas, ir jie netgi veikia 🙂

  7. atrasau po metu, beet.. mes kartais kurenam tokiais keistas dalykais. suspaustos drozles, jos buna tokios staciakamper, imeti keleta ir uztenka, na biski ddar pasiterliojii, imesdamas biski angliu, beeet zyyyyymiai maziau vargo.

  8. Galima šildytis įvairiais būdais:
    Galima netgi patobulinti Jūsų kieto kuro katilą: kietas kuras (būtent granulės yra paduodamos automatiškai, kai to reikalauja sistema).
    Galima pasirinkti kažką iš alternatyviosios energijos: saulė, vėjas, saulė-vėjas arba geoterminis.
    Galima naudoti Infraraudonųjų spindulių šildytuvus: jie yra ekonomiškesni ir teigiamai veikia sveikatą, lyginant su kitais elektra maitinamais šildytuvais.

  9. Dar galima šildytis naudojant elektrą infraraudonaisiais spinduliais, tai grindinis šildymo būdas. Rūpesčių tikrai nėra, kaip su katilais, malkomis ir panašiai, o sistema paprastai reguliuojama ir sumontuojama. Šildymas infraraudonaisiais spinduliais dar turi didelį privalumą, nes šildo kūnus, taip oras būna drėgnas, o šiluma pajuntama labai greitai bei apšildo tolygiai. Daugiau apie šią sistemą galima paskaityti http://www.heat-plus.lt

Parašykite komentarą