2024 18 balandžio

26 thoughts on “Patriotizmas

 1. Patriotizmas aisku yra gerai. Bet tik tikras, o ne apsimestinis – kol man gerai, tol patriotas, kai sudas gaunas – begu lauk. Arba nekenciu tokiu, kurie pvz sako oi kaip cia reikia kone gelbet Lietuva, o patys net per vasario 16 veliavos neiskelia….
  Visas tautas veda i prieki, i pokycius tik bendras tautiskumo suvokimas ir patriotizmo jausmas savo saliai.

 2. Smash rašė:

  bent jau pagrisk savo absurdiska minti….

  Na, puikiausias pavyzdys, vadinamieji emigrantai.

  Sumaišom juos su šūdais ir nepagarba. Juk taip.

  Manau, patriotizmas neturėtų žmogaus apriboti teritorijos sienomis. Tokie patriotai man primena atsiskyrėlius nuo pasaulio.

 3. Taip. Bet…kai tie emigrantai patys varo an savo salies, savo zmoniu ir palieka valstybe padrebe ja purvais – na as tikrai nepaspausciau tokiems ranka. Tie kurie isvyksta i uzsieni, bet nerekia kaip Lietuvoje sudas, kokie zmones debilai ir pan ir visada pasiilgsta gryzt bent kiek i Lietuva – stai tokie yra viskas ok.

 4. Na, matai, žinant realią situaciją Lietuvoje, nu nėra ten žiauriai faina ir blabla. Bet grįžtu, nes yra, ką aplankyti. Be to, pasiilgstu kai kurių vietų. Tačiau lietuvis patriotas sakys : JUK PALIKAI SAVO ŠALĮĮ… KAIP TU TAIP GALĖĖĖJAI.. ir pan. 🙂
  Todėl šiuo atveju nežinau, ar patriotizmas yra gerai. Manau, kad patriotizmas šiek tiek apriboja asmenybę ir jo laisvę. T.y. Žmogus pats save apsiriboja. Ir apriboja savo mąstymą.

 5. Tėvynę mylėti niekas netrukdo, net ir būnant kitoje šalyje. Jei aš išvažiuoju užsienin tam, kad, įgijusi kokybišką aukštąjį išsilavinimą, galėčiau dirbti Lietuvai, esu Tėvynės išdavikė? Absurdas. Daugelis emigrantų Lietuvą gerbia ir myli kur kas labiau nei tie, kurie sėdi Lietuvoj ir pyksta ant viso pasaulio. Tai kuris dabar didesnis patriotas — tas, kuris paliko Lietuvą, ar tas, kuris iš baimės jos nepaliko ir lygina ją su žemėmis?

  Patriotizmas yra gerai.
  Tol, kol jis netampa priedanga smerkti kitą žmogų.

 6. Voveryte rašė:

  Manau, kad patriotizmas šiek tiek apriboja asmenybę ir jo laisvę. T.y. Žmogus pats save apsiriboja. Ir apriboja savo mąstymą.

  Nesutinku. patriotizmas tai nera gyvenimo budas; tai nera mastymo budas; tai nera kazkoks gyvenimo tikslas – tai tiesiog jausmas, pagarba savo tevynei ir tautieciams. Ir patriotizmos, tautiskumo stiprus jausmas kaip tik neriboja zmogaus, o skatina ji kartais daryti dalykus, kuriu galbut paprastai nebutu dares. Revoliucijos ir pan dalykai – manai vien tik siaip is neturejimo ka veikt zmones dare.

  O kad visokiu "patriotu" yra, tai niekas ir nesigincyja.

 7. patriotizmas gerai iki tam tikro lygio. apgailetina kai zmones nebejaucia ribu.. ir atrodo kuo mazesne salis tuo didesni patriotai jos pilieciai :DD galima iki apsishikimo savo shaly liaupsint, bet reiketu ir realu vaizda matyt

  as save laikau nuosaikiu patriotu, bet lietuvai mokesciu gyvenime nezadu moket :] turiu savas priezastis

 8. Nes dazniausiai tie emigrantai absikineja Lietuva. Zmones likusius Lietuvoj isvadina durniais ir patys laimingai juodadarbiauja kitur. Zinoma visiems to netaikau, bet kiek teko susidurt- tai dauguma tokiu. Jei neturi galvos ant peciu tai ir ten ner ka veikt. Pyktis ima ant tu zmoniu, kurie nori turet dvi pilietybes. O labiausiai nervina tie, kurie labai megsta liezuviu pamalt ir visus kvailiais isvadint. Tipo lietuviai bomzai ir kt… Karta vos nesusimusiau su tokiu veikeju (kantrybe truko). Sakau durniau tu bl, o pats ar ne lietuvis esi?! Tipo as vienas protingas, o jus uzsipiskit cia begyvendami.

 9. Skipper rašė:

  Nes dazniausiai tie emigrantai absikineja Lietuva. Zmones likusius Lietuvoj isvadina durniais ir patys laimingai juodadarbiauja kitur. Zinoma visiems to netaikau, bet kiek teko susidurt- tai dauguma tokiu. Jei neturi galvos ant peciu tai ir ten ner ka veikt. Pyktis ima ant tu zmoniu, kurie nori turet dvi pilietybes. O labiausiai nervina tie, kurie labai megsta liezuviu pamalt ir visus kvailiais isvadint. Tipo lietuviai bomzai ir kt… Karta vos nesusimusiau su tokiu veikeju (kantrybe truko). Sakau durniau tu bl, o pats ar ne lietuvis esi?! Tipo as vienas protingas, o jus uzsipiskit cia begyvendami.

  jeigu del tokio dalyko nori mustis, ar pats esi protingas?

  klausimas retorinis, atsakyti nebutina.

 10. strangelove rašė:

  patriotizmas – karo priezastis

  Iš dalies taip , bet ne visada . Didelė dalis tų visų diktatorių ir karvedžių nebuvo patriotai , bet naudojasi žmonių patriotizmu .

 11. Man nepatinka kai man pleso akis kalbedami nesamones. Niekas neturi geleziniu nervu.
  Tai kam tada tau ta Lietuvos pilietybe? Turesi tu kokios Danijos pilietybe ir Lietuvos tautybe. Ar maza?

 12. Na, jeigu aš gyvenu kitoje šalyje ilgą laiko tarpą, tai būtų protinga įsigyti pilietybę. O jeigu nenoriu atsisakyti Lietuvos pilietybės, tai čia jau blogai?? Patriotai blem. Logikos nulis.

 13. Skipper rašė:

  Tavo pasisakyme logikos nematau. Jei tu gyveni ten kazkur tai kam tau tada ta lietuviska pilietybe?

  Tai gal aš noriu parodyt šitaip meilę ir pagarbą? Blogai? 🙂 Šikną skaudės, jei turėsiu dvi?

 14. Skipper rašė:

  Tavo pasisakyme logikos nematau. Jei tu gyveni ten kazkur tai kam tau tada ta lietuviska pilietybe?

  jau koks piktas ant tu emigrantu ;DD vat noresiu ir pasilaikysiu ta pilietybe, cia visiskai ne tavo reikalas. noreciau dar 2 pilietybiu.. amerikos, sveicarijos.. ot patogu butu. tai sakyk, patriote, ka gero del lietuvos padarei apart lojimo ant emigrantu internete? 😀

 15. 🙂 Tai mano subjektyvi nuomone ir niekam nepirsiu jos. Daug nepadariau, bet nevaikstau ir neverkiu kaip kiti, kad blogai gyvenu. Jaunas esu, spesiu ir gimtinej uzgyvent gerai.

Parašykite komentarą