2024 16 balandžio

29 thoughts on “Raganų medžioklė:kas žūdavo inkvizicijos liepsnose

 1. Jo,ziaurus laikai buvo… 😕 Bet kazkodel man noretusi ten grizti.Aisku ten mane turbut pirmu taikymu i lauza imestu arba kaip kitaip nudetu,bet visgi norisi grizt i senuosius laikus,pazet kas kaip buvo,kaip gyveno…

 2. Na tokie laikai buvo..Žiaurūs ir lb neteisingi…Man juokingai nuskambėjo ana frazė,kai buvo sakyta,kad raganos atpažystamos pagal kažkokias žymeles ant kūno..įvairūs sužeidimas ar apgamas gali būti tik atsitiktinės kažkokios formos…ir iškarto puola kankinti…juk kaikurios iš to skausmo nors ir nebudamos jomis,prisipažysta esančios…nes nebeiškenčia…Man žiauriausias kankinimo būdas buvo..čia nepapasakota…Merginai ar vyrui,surišamos rankos už nugaros ir už jų iškeliama auka..ir kelia tol,kol tos rankos neišsiveriča į kitą pusę…va čia yra žiauriausias…O šeip,manau,kad lb nesažiningai buvo elgtąsi su raganomis ir neraganomis… 🙂

 3. "4000metų karaliaus Hamurabio išleistuose įstatymose skelbiama:"Jei žmogus apkaltinamas burtininkavimu ir jis tai neigia,jį dera mesti į upę,ir jei burtininkas paskęsta,jį apkaltinęs žmogus gali pasiimti nuskendusiojo namus."

  vien jau shiuo atveju daug guobshuoliu gali pasipelnyti….

 4. jo jo , kiek zhinau Zhana d’Ark buvo sudeginta irgi ant lauzho…tipo irgi raganyste buvo apkaltinta… mokytoja buvo sakius, kad tipo vien susipykdavo kas nors ir vienas kita apkaltindavo raganyste, niekas nesigilindavo ar tai tiesa ir ishkart imdavosi egzekucijos…. arba pvz jei budavo moteris ir turedavo vaika, bet gyveno be vyro tj ji irgi buvo skaitoma ragana ir jai taip pat budavo atliekama egzekucija, tik nezhinau ka darydavo su vaiku…. aj o gal tik vaika nugalabydavo , o gal abu.neatsimenu.

 5. nebeturiu žodžių pritrūkau…Man juokingiausia pasirodė dar tai,kad netgi teismuose raganoms leisdavo gintis turint kažkokių irodymų vaizdinių,o patys tai neparodydavo jokių įrodymų,ar ji tirkai ragana,tik kitų paskalomis ją nuteisdavo teisiamųjų suole mirties bausmei.. 👿 Vadinasi,jokių "gerų ir teisingų" laikų niekada nebuvo ir nebus

 6. Tai buvo bene tamsiausi laikai musu istorijoje, kai viskas turejo but paremta biblija. mokslas turejo but paremtas biblija. Gal suklysiu, bet tai buvo vienas ziauriausiu budu bandand israuti pagonybes likucius. Bet tokiu budu krikscionybe igavo didesnes galios ir valdzios, nes tuo metu, turbut nesuklysiu, baznycia turejo didziausia itaka salies valdyme.

  Bet kad ir kaip ten bebutu – galime kaltint tik zmoniu "tamsuma". Dauguma gali pasakyt, kad cia religija kalta, bet su tuo nesutikciau, nes vis tik visa tai zmones valde, o kaip zinia net ir sventas daiktas blogose rankose gali pridaryt labai daug zalos.

 7. Cia ne zmoniu tamsumas, o ziaurumas kaltas. Zmones neturejo i ka paziureti tai visko prisigalvodavo. Tai kodel kai zmines degindavo, kardavo ir pan prisiringdavo tiek daug zmoniu paziureti? Jiems apkaltinti raganavimu buvo tik priezastis jie jieskojo ”linksmybiu” jiems zmogaus mirtis buvo kaip mums dabar realybes sau. Ir tada galejo net nekaltus zmones apkaltinti, mat nebuvo ka veikti tai reik kazka apkaltint ir sudegint ir koks skirtumas tu kaltas, nekaltas reik i ka paziureti. To kia ta teisybe. Atsirado zmogus kuri kaltina raganavimu? Gerai…bus i ka paziureti ir tais laikas tamsumas prie nieko cia ziaurumas kaltas. O paskui kai zmones pradejo ir valstybes galvas ciut nedeginti jie suprato ka daro ir nusiramino. Tai tokia tiesa. Tik pagalvokite nemoketumet skaityt rasyt , neturetume tehnikos , masinu, lektuvu, kopiuteriu , butume murzini nes muilu taip pat nebutu, teliku tai net i kalbas neinam, tai ka tada darytume. Taip pat galveles susimaisytu ir taip pat eitume vienas kita raganavimu kaltindami.

 8. EeevELinux rašė:

  Cia ne zmoniu tamsumas, o ziaurumas kaltas. Zmones neturejo i ka paziureti tai visko prisigalvodavo. Tai kodel kai zmines degindavo, kardavo ir pan prisiringdavo tiek daug zmoniu paziureti? Jiems apkaltinti raganavimu buvo tik priezastis jie jieskojo ”linksmybiu” jiems zmogaus mirtis buvo kaip mums dabar realybes sau. Ir tada galejo net nekaltus zmones apkaltinti, mat nebuvo ka veikti tai reik kazka apkaltint ir sudegint ir koks skirtumas tu kaltas, nekaltas reik i ka paziureti. To kia ta teisybe. Atsirado zmogus kuri kaltina raganavimu? Gerai…bus i ka paziureti ir tais laikas tamsumas prie nieko cia ziaurumas kaltas. O paskui kai zmones pradejo ir valstybes galvas ciut nedeginti jie suprato ka daro ir nusiramino. Tai tokia tiesa. Tik pagalvokite nemoketumet skaityt rasyt , neturetume tehnikos , masinu, lektuvu, kopiuteriu , butume murzini nes muilu taip pat nebutu, teliku tai net i kalbas neinam, tai ka tada darytume. Taip pat galveles susimaisytu ir taip pat eitume vienas kita raganavimu kaltindami.

  pritariu.. 🙄

 9. Death_noice rašė:

  Nuo viduramžių,kai inkvizicijos laužuose buvo nukankinta tūkstančiai moterų,apie raganų "medžiokles" sklando nemažai mistinių istorijų.Vieni tvirtina,kad dauguma pražudytųjų viso labo buvo vaistininkės ir žolininkės,nekaltai nukentėjusios nuo žiaurių viduramžių tamsuolių.Kiti cituoja Bibliją,kurios "išėjimo knygoje" nurodyta:"Nepaliksi kerėtojos gyvos."

  Biblija ragina žudyti
  Seniausiuose žmonijos civilizacijose pikti kerėtojai-tiek vyrai,tiek moterys-minimi gana dažnai.Dar prieš 4000metų karaliaus Hamurabio išleistuose įstatymose skelbiama:"Jei žmogus apkaltinamas burtininkavimu ir jis tai neigia,jį dera mesti į upę,ir jei burtininkas paskęsta,jį apkaltinęs žmogus gali pasiimti nuskendusiojo namus."
  Biblijoje,Senojo Testamento Kunigų knygoje,tiesiai sakoma kerėtojus bausti mirtimi-"Vyrai ar moterys,iššaukiantys dvasias ar užsiimantys kerėjimu,bus nubausti mirtimi.Jie turi būti užmušti akmenimis-jų kraujo kaltė kris ant jų pačių"(20:27).

  Velnių žymių beieškant
  Kuo gi vargšės raganos taip nusikalto žmonėms?Be tradicinių Bažnyčios kaltinimų erezija bei bendravimu su Šėtonu,raganos dar,manyta,įvairiais būdais kenkė aplinkiniams.Jos,esą,nuodijo gyvulius,prišaukdavo audras ir uraganus,nėščiosioms nulemdavo persileidimus,žudydavo mažus vaikus,o į gyvenvietes atnešdavo marą ir kitas baisias ligas..
  Piktąją kerėtoją,esą,buvo galima atpažinti pagal ypatingas žymes ant kūno,tad inkvizitoriai nesidrovėdami išrengdavo įtariamąsias ir imdavosi atidžiai jų ieškoti."Velnio žymėmis"paprastai pripažindavo keistos formos apgamus,įbrėžimus ir pan.Taip pat manyta,kad raganos nejautrios skausmui ir jei,pavyzdžiui jai susmeigsi adatą,ši nieko nepajus.

  Šabašo orgijos
  Kiekviena ragana,esą,turėdavo familiarią,dar vadintą "impu"-stebuklingą padarą,padėjusį jai kerėti-paprastai tokiu pavadindavo katę ar katiną,pelėdą,rupužę,kartais ir šunį.Manyta,kad raganos gali be vargo pasiversti įvairiais žvėrimis,taip pat skraidyti.Tą jos darydavo stebuklingojo tepalo pagalba.Į tepalą pridėdavo nuodingų augalų-kiauliauogės,akonito(dar vadintas vilkų šaknim),drignių,dėmėtosios maudos ir pan.Visa tai ragana sumaišydavo su gyvuliniais taukais,o vėliau juo išsitepusi regėdavo haliucinacijas ir išties pradėdavo "skraidyti",tiesa,tik savo vaizduotėje…
  Manyta,kad raganos skraido ant šluotos,žarsteklio,grėblio,kartais-šepečio.Kur kerėtojos taip keliaudavo?Žinoma,į raganų susirinkimą-šabašą(pavadinimas,manoma,kilęs nuo hebr."šabbat"-šeštadienis).Tokių naktinių susirinkimų metu raganos aukodavo šėtonui (paprastai juodo katino ar ožio pavidalu sėdinčiam už geležinio stalo),bučiuodavo jį į pauodegį :mrgreen:

 10. Kachenka rašė:

  nu bet taip būdavo… ištikro kai pagalvoji… kažkas greičiaqusiai taip pramogaudavo…

  Tai as ir sakau kad tais laikas zmonem nebuvo ka daryi tai net pacius kunigus zudydavo vien del malonumo arneskaitet van helsing parasytos svetaines ten viskas graziai paaiskinta bet ir ziaurumas neapsakytas vien del neturejimo ka veikti.

Parašykite komentarą