2025 17 sausio

21 thoughts on “Reikalinga literatūra

  1. Dramblys pries pat mirdamas nueina tukstancius kilometru. Girdejau kalbant, jog jie ir mirsta nuo per ilgos distancijos tokiame amziuje. Tai ar tik nebus taip su tais galvociais, mokytojais ir knygu rasytojais, kurie taip uzsieme studijuoja gyvenima? O kai jau ji perpranta, ateina laikas mirti…
    Vienaip ar kitaip, knygos jau parasytos ir noretusi kuo daugiau ju perskaityti, tik nezinau ar laiko pakaks, todel ir kreipiausi i foruma, kad kiek imanoma padetumete. Kas del pinigeliu, tai nesu dundukas, suprantu knygos verte ir zinau kad kainuos, todel tai antra priezastis, kodel kreipiausi i foruma, tikejaus, jog didelia dali galeciau gauti internete, tereikia zinoti is kur.

  2. Giedrys rašė:

    Galu gale reikia ir su antra puse sutarima rasti.

    Giedrys rašė:

    nu prisiskaiciau nemazai as cia visko. Ir apie ilgi ir apie gyli, ismieras ir visa kita. Seip as ir kazkodel kazkiek kompleksuoju del dydzio, bet kiek teke tureti partneriu, sake jog kazkoki dugna pasiekiu. Nieko as ten nejauciu, dugnas ne dugnas, bet man atrodo jog jis man neproporcingas. Jei panele buvo temperamentinga, nu tai dar kitaip, nu bet jei tylene, tai susigluminu net ir pacio sekso metu. Nesu is tu kuris tenkina tik save, nuolat galvoju apie sueities partnere, bet jei ji tyli, tai kazkas negerai. Pradedu metytis, uzgriuva mintys "ka ji siuo metu jaucia/galvoja/pasakyti nedrysta?" po to kazkaip nulipu ir einu parukyti nebaiges. Nu kad nebelieka su kuo daryti, suglemba… Pats ir esu tylus. jokio zodzio, jokiogarso/aimanos/atodusio… Tai ir kazkiek trikdo jas gal?..
    Dar kas, nei karto nesu baiges per anksti, viskas vyksta laiku, bet tik su kitomis. Su zmona kai bunu, tai stojas daug sunkiau, bet daug greiciau ir pasibaigia. todel negalima kaltinti jaudulio. Tiesiog maksties struktura kazkokia kitokia.
    Kaip skaiciau Rytieciu sekso siokiu tokiu knygeliu, tai mano varpa (nepamenu kaip jis buvo pavadintas) turi atitikti "Joni"-maksti, tik tada bus imanomas seksas pilnavertis. Reikia rast zmogu tinkama ne tik isore, vidumi, bet ir lytiniu organu… Kazina as cia nkiedziu, ar vistik tame yra tiesos?

    Turbūt ne mano reikalas ar gal viskas ne taip kaip man pasirodė, bet, manau, kad su antra puse sutarimą rastum daug lengviau, jei tik su ir tebandytum tartis.

  3. siuo metu skaitau David G. Myers "Psichologija". knyga skirta psichologijos studentams, supazindina su jos istakomis, tyrinejamomis temomis, duoda patarimu. nera sudetinga, su paaiskinamais.
    mano nuomone, pagal jokia literatura neismoksi buti zmogumi. tai priklauso nuo kiekvieno morales, charakterio ypatybiu, juk kiekvienas zmogus i ta pati reaguoja skirtingai. gali gauti tik patarimu, kurie galbut net nepasitarnaus pagal paskirti. skaiciau D. Karnegerio tavo mineta knyga. ji tikrai paliko dideli ispudi, bet veliau supratau, kad ten nepasake nieko tokio, ko atidziau nenbutu izvelgti paciam.

  4. Na gali paskaityt viena toke knyga autoriaus Claude M. Bristol ”jusu proto magija” ten pasakojama apie gebejima mintimis pakeisti vienoke ar kitoke situacija ir daug kalbama apie įtaiga . Perskaičiau visa didelio ispudzio kažkaip nepaliko ,bet aplamai pajemus galimo kasko pasijimt

  5. Tai daro be isimties visi. Vieni daugiau, kiti maziau. Pradetum dometis, suprastum. Kita karta manipuliuoji gerais tikslais, tarkim atkalbinedama savizudi (kuriu musu tarpe be proto daug). Tada tikriausiai nesakytum jog pasielgiai blogai ir nebebutu gal jau ZEMA, ane? Va cia ir pasireiskia siauras mastymas. niekada nepagalvojate kitu variantu. Kodel negalite zvelgti neutraliai? Jau as nekalbu apie tai, kad kiekviena karta issvarstytumet kiek imanoma daugiau variantu.
    Net jei zmogus kaltas, reikia ir ji meginti suprasti, apgalvoti visus variantus kodel jis padare (ar nepadare) viena ar kita dalyka Ismokite buti objaktyvus

  6. Giedrys rašė:

    o gal geriau pirmiau ismokti labai gerai manipuliuoti, kad pastebetum kad jau tavimi manipuliuoja? O ne buti naiviam ir nieko nesuprasti…

    kai zmogus su tavim neatviras , ta jauti
    ok..kas liecia tokia literatura ir knygas , tai nedaug skaiciau, bet patiko /istrigo "Vienos skrybeles principas" – tikrai rekomenduoju 😉

  7. Giedrys rašė:

    kazkur prabego pro akis sis pavadinimas.

    Bet man uzkliuvo ir Niccolo Machiavelii… Seip… mano siekis manyciau…

    Gal galėtum plačiau gal ir mane sudominsi 🙄

  8. As tau asmeniskai meginau atrasyti, bet tikriausiai tu atsisakes svetimu PM ar kaip ten… Nu pofik, va cia parasysiu:

    Someone rašė:

    Toks elgesys, kai savų tikslų siekiama sąmoningai manipuliuojant kitais,
    kartais vadinamas makiavelišku. Šiame pavadinime „įsiamžino" Niccolo
    Machiavelli (Makiavelis) (1469-1527), Florencijos politikas, filosofas, rašytojas
    ir istorikas. Keliolika metų jis buvo Florencijos respublikos tarybos sekretorius.
    1512 m., žlugus respublikai ir į valdžią sugrįžus Medičiams, pašalintas iš
    valstybinės tarnybos, kalintas, vėliau ištremtas į savo dvarą. Ten atsidėjo
    politikos ir istorijos studijoms, literatūrinei kūrybai. Tarnybos reikalais
    Machiavelli buvo tekę susitikti su Romanijos kunigaikščiu Cesare Borgio. Jį
    sužavėjo šio politikos veikėjo gebėjimas pasiekti bet kurio užsibrėžto tikslo,
    klasta, veidmainyste ir apgaule visus priverčiant elgtis taip, kaip jam reikia.
    Remdamasis šiuo pavyzdžiu, Machiavelli parašė nedidelį, bet garsų traktatą
    Kunigaikštis (II principe, 1513 m.). Jame diegiama mintis, kad valdovai ir kiti
    politikai, siekdami apginti šalies, o esant reikalui ir asmeninius interesus, turi
    teisę nesiskaityti su priemonėmis. Tai pateisinama, nes dauguma žmonių iš
    prigimties esą kvaili ir linkę į blogį. Išnaudojant jų silpnybes ir apgalvotai
    įgyvendinant pasirinktą planą, pavaldiniais galima manipuliuoti nelyginant
    šachmatų figūromis.

  9. Dažniausiai sutinkamos manipuliacinės gudrybės

    Manipuliatoriai paprastai laimi ne jėga, bet gudrumu ir ištverme. Štai kelios dažniausiai sutinkamos manipuliacinės gudrybės:

    Oponento suerzinimas. Kaltinimais, priekaištais arba pašaipomis stengiamasi išvesti oponentą iš pusiausvyros, kol oponentas susierzins ir pareikš neapgalvotą, nenaudingą sau repliką. Labai dažnai manipuliuodami žmonės naudoja "žnybius", siekdami paveikti jautrią kito asmens vietą.

    Nesuprantamų žodžių ir terminų naudojimas. Taip stengiamasi sudaryti aukšto lygio profesionalumo įspūdį arba "pridėti" problemai rimtumo. Sudėtingų terminų naudojimas gali sukelti oponento susierzinimą bei gynybinę arba atsitraukimo reakciją. Manipuliacija suveikia, jei oponentas nepasitikslina neaiškių terminų ir priima sakomus argumentus.

    Nuoroda į "aukščiau stovinčius" arba autoritetus. Išsakoma mintis, kad jei oponentas ir toliau nenusileis ginče, tai gali nepatikti "aukščiau stovintiems", o jų geriau nejaudinti. "Ar Jūs suprantate, kieno interesus pažeisite, jei nesutiksite su šiomis išvadomis?"

    "Tai banalu!" Pareiškimais "tai banalu", "visa tai nesąmonės", "tai savaime suprantama" išsakomas niekuo nepagrįstas vertinimas. Tokiais pareiškimais oponentas provokuojamas aiškintis ir įrodinėti, kad yra ne taip.

    Nepasakymas iki galo su užuomina į ypatingus motyvus. Šios gudrybės tikslas – nepasakyti visko iki galo ir sudaryti daugiaprasmį įspūdį, kad galima būtų pasakyti daugiau, bet "Jūs gi suprantate".

    Netikra gėda. Neteisingi teiginiai gali būti pateikiami tokia forma, kad juos belieka priimti, pvz., "Kaip Jūs ir žinote..", "Visi mes žinome, kad…". Neretai būna gėda prisipažinti, kad nežinai. Dauguma žmonių, prieš kuriuos naudojama ši gudrybė, linkteli galva arba bent jau apsimeta, kad tikrai žino apie ką kalbama, nors teiginys gali būti klaidingas.Ypač nemalonu išgirsti "Kaip, Jūs nežinote?". Tokiame klausime skamba priekaištas: "Apie ką tuomet su Jumis iš viso kalbėti?"

    Aš Jums atvirai sakau. Šioje gudrybėje akcentuojamas pranešimo patikimumas ir pranešėjo atvirumas. Pvz., "Aš Jums atvirai (tiesiai) sakau,…". Taip sukuriamas įspūdis, kad viskas, kas buvo sakoma anksčiau, nebuvo pasakoma atvirai, tiesiai ar iki galo. Tokios gudrybės padeda atkreipti dėmesį į tai, kas bus pasakyta ir kartu skatina partnerį atsakyti lygiai taip pat atvirai, tiesiai ir sąžiningai.

    Tai tik teorija, o praktikoje kitaip. Tai pareiškimas, kad viskas, ką sako oponentas, teisinga teoriškai, tačiau netinka praktikoje. Tokia gudrybė verčia oponentą įrodinėti savo teisybę ir diskusija gali nukrypti į puolimus ir kaltinimus.

    Fakto (argumento) prilyginimas asmeninei nuomonei. Šia gudrybe siekiama oponento argumentus prilyginti asmeninei oponento nuomonei, kuri, kaip ir bet kurio žmogaus nuomonė, gali būti klaidinga. "Visa tai tik Jūsų nuomonė"- tokie pareiškimai skatina gintis ir prieštarauti, apginti savo nuomonę. Jei oponentas stengiasi apginti savo argumentus, jis nukrypsta nuo svarstomos temos ir manipuliatorius pasiekia savo tikslą.

    Argumentų iškreipimas. Oponento argumentai iškreipiami ir pateikiami kaip keisti, pvz., "Jūsų kolega mums sakė….". Tokie žodžiai verčia į juos sureaguoti. Jie paprastai sukuria nekonstruktyvų nusiteikimą ir gynybinę reakciją.

    Kaip kovoti su manipuliacijomis?

    1. Jei pajutote manipuliaciją, pasakykite tai. Šis metodas gali būti veiksmingas, jei pavyksta atpažinti ir įvardinti manipuliaciją bei paaiškinti jos paskirtį ir naudojimo ypatumus. Paprastai po tokio "manipuliacijos atskleidimo" stengiamasi manipuliacijomis nebesinaudoti.

    2. Pasistenkite išsiaiškinti, kas slypi už manipuliacijos. Tiesą pripažinkite, tačiau nebūtinai turite sutikti su vertinimu. Pasitikslinkite, kas būtent Jūsų elgesyje oponentui atrodė "netinkama". Sakoma, kad kiekvienoje kritikoje yra bent dalelytė tiesos. Pasistenkite Jums išsakomoje kritikoje išskirti:

    – tiesą (faktą, elgesį, už kurį Jus kritikuoja),
    – oponento vertinimą.

    Neretai žmonės, išsakydami kritiką, priekaištauja dėl paviršinių dalykų, esminį priekaišto pagrindą sąmoningai ar nesąmoningai nuslėpdami. Jei norite suprasti esmę, turite ne kartą perklausti, kuo netinkamas Jūsų elgesys.

    3. Manipuliacija prieš manipuliaciją. Šis būdas naudojamas tik tuomet, kai kiti nebuvo veiksmingi. Atsakant manipuliacija į manipuliaciją laimi tas, kas praktiškai geriau įvaldęs manipuliavimo meną.

    Kiekvienas iš mūsų – manipuliatorius ir gyvenime naudojame vienas ar kitas manipuliacijos technikas. Diskusijos apie tai, ar manipuliuoti etiška paprastai veda į aklavietes. Išmokę atpažinti ir valdyti manipuliacijas, galime efektyviau spręsti iškilusias tarpusavio problemas, o taip pat geriau suprasti savo pačių reakcijas ir elgesį.

  10. PS: Prisiminiau, pagal ta knyga as pasielgiau netinkamai. Pradzia turejo buti: Oni, greiciausiai as neteisus ir tu mane pataisyk, bet man atrodo jog Carnegie mire nuo Hodkinso ligos. Nusizude ji parodijaves toks Irving Tressler, kuris parase knyga "Kaip prarasti draugus ir susvetimeti su zmonemis". Matyt kazkas tycia ar netycia sumaise, o gandas labai paplito. Net wiki apie tai uzsimenama: 🙂

  11. Realistas rašė:

    pS: Debeseli, gera informacija, is kur ja gavai? Manau turetu tokiu dalyku mokyti mokykloje, kaip juos atpazinti ir kaip su tuo kovoti 🙂

    is patirties:0
    o tekstuka tai is googles:)

Parašykite komentarą