2024 23 birželio

89 thoughts on “Religija – opiumas liaudžiai!

 1. Visi mes turim iproti religija ir tikejima suplakti i viena su zmogiskumo prieskoniais.
  1. Tikejimas yra pati "svenciausia" dalis, to tiki i Dieva, Biblija, darai kas tavo nuomone yra teisinga tikejimo atzvilgiu.
  2. Religija tai bandymas individo tikejima padaryti panasu i mases, pasenes ritualai, nupuse kunigai etc.
  3. Zmogiskumas – nuolatiniai kritimai

 2. Tad del religijos, kaip opiumo liaudziai as pilnai pritariu. Taciau, kai zmones nebetiki, kazkaip ir eme prarasti morales suvokima, suvokima kas gera ir bloga. Tad gal tai ir opiumas liaudziai, bet jis kazkaip sugebejo ja suvaldyti.

  Kalbi apie terorizma? Del krikscionybes jau ilgai (virs 100metu) nebuvo religiniu karu. Na siitai ir sunitai dar tarp saves kalasi, tai ir jie kai susivienija ir kelia visa ta triuksma. Karai dazniausiai kyla vargingose salyse, nes ten smurtas pagimdo smurta, o neturtas ja iskreipia. O krikscionybe, neretai susvelnina situacija.

 3. Visa neigiama religijos esmė, apie ką aš noriu pasakyti tai yra tai, kad būtent ta pati religija kas atrodytų labai keista neskatina žmonių ieškoti tikrosios tiesos, tikrojo savęs pažinimo. Visa ką gali atsakyti religija tiesos ieškančiam žmogui tai tik tai – "taip turi būti, tu gyvenk, kentėk, o tiesą sužinosi kai numirsi ir be to kuo daugiau kentėsi tuo geriau tau bus po to ir t.t." Juk taip įtikinus žmogų labai lengva jam paaiškinti visas jo problemas ir atsakyti į visus jo klausimus.
  Visi atsakymai turi būti paaiškinami, o jeigu žmogus jų atsakymų negali suvokti dėl savo prigimties tai turi būti metodas kaip tai padaryti. Tačiau religijoje apie jokius ieškojimus neužsimenama ir į tokius klausimus žiūrima neigiamai, religija mano kad ji yra tobula ir viska žino, bet deja taip nėra.

 4. Religija tapo kas dabar yra po truputi subresdama ir galiausiai vysdama.
  As suprantu, ka turi omeny sakydamas, kad religija neskatina savo paieskos kelio. Bet kai pats nieko nedarai, tai ir nekaltink kitu, niekas uz tave nesuvirskins informacijos, o tuo labiau tikejimo! Tikejimas turi ateiti is vidaus, ir buti skatinamas is isores, taciau dauguma procesu turi buti viduje 😉

 5. Na kaip matau tu vis dėlto pasisakai už religiją. Tai tada pasakyk ką religija atsako į tokius klausimus kaip žmogaus gyvenimo prasmė, dėl ko egzistuoja žmogus kas jį valdo ir kas jo laukia? Būtent ieškojimas atsakymo į šiuos klausimus mane privertė studijuoti Šventajį Raštą ir tas pats ieškojimas mane nukreipė prieš religiją. Kažkodėl man atrodo, kad religija ir tai kas parašyta toje knygoje visiškai skirtingi dalykai. Ir aplamai religija net neigiamai žiūri į tokius žmones, kurie užduoda tokius klausimus ir bando ieškoti atsakymo į juos.

 6. Balta Avyte rašė:

  O kodel religija turi duoti tau visus atsakymus? Koks kitas dalykas tau duos tuos atakymus?

  Taip parašiau tik todėl, kad man truputį keista, kodėl būtent religija apsiima atsakinėti į tuos klausimus, nors iš tikrųjų tai nieko nežino. O dėl kitų dalykų tai šiuo mtu aš būtent ir ieško kas galėtų į tai atsakyti.
  Sėkmės.

 7. zmogaus smegeneles skystokas , visam kam suvokt
  cia tas pats kaip
  tupi vaikas ant juros kranto ir i iskasta duobute pila vandeni pasempra is juros saujomis
  taigi Dieva suvokt tokiu samones lygiu- koki mes turim – tas pats kaip jura bandyt perpilt i duobute
  :}

 8. Someone rašė:

  Visa neigiama religijos esmė, apie ką aš noriu pasakyti tai yra tai, kad būtent ta pati religija kas atrodytų labai keista neskatina žmonių ieškoti tikrosios tiesos, tikrojo savęs pažinimo.

  Įdomi reziume , nors sakaisi kad skaitei Bibliją 🙂 .
  Klausimukas: kas yra tikroji tiesa pagal tave?
  kas yra savęs pažinimas?

 9. Kas yra savęs pažinimas? Savęs pažinimas – tai ir yra tikrosios tiesos arba Kūrėjo suvokimas, žinojimas kodėl tu esi čia būtent šiame pasaulyje, kodėl tu gyveni, kas valdo tave, ir kas taves laukia. Būtent tik ieškojimas ir atsakymų suradimas į šiuos klausimus ir yra savęs pažinimas. Žmogus turi surasti ir žinoti atsakymus į šiuos klausimus, būtent gyvendamas šiame pasaulyje. Deja religija sako, kad to panorėjo Dievas o viską sužinosi kaip numirsi. Būtent manau, kad taip žmogus ir nėra skatinamas siekti savęs pažinimo, nes kam čia sukti galvą vistiek viską sužinosi numiręs. Žmogui ir skirtas gyvenimas šiame pasaulyje tam, kad jis per savo gyvenimą atskleistų tikrają tiesą, o ne tam, kad paprasčiausiai nugyventų kaip gyvūnas palikdamas palikuonis ir numirtų.

  Gyvenimas žmogui skirtas tam, kad žmogus taptų žmogumi.

  Kas yra tikroji tiesa? Aš esu neseniai prisiregistravęs, todėl man kol kas neleidžia įdėti nuorodu.

 10. iš pažiūros paprastas žmogus , dėsto taip , kad net mokslininkai ne tai kad bandys lopyt savo teorijų spragas nauju mokslu , bet bent jau pradėjo galvoti. Mokslas atsimuša į kažką tokio sunkiai nusakomo ir ne taip lengvai priimamo.
  Bet tik klausimas: kodėl tai vadinama mokslu?

 11. Kodėl tai vadinama mokslu? Todėl, kad visi kriterijai būdingi mokslui, pradedant nuo teorinės iki eksperimentinės dalies yra taip pat būdingi ir kabalai. O ir filme pats autorius pasakė, kad tai galima palyginti su fizika. Tik mums įprasta fizika nagrinėja mus supantį materialujį pasaulį, o kabala lygiai taip pat nagrinėja dvasinio pasaulio struktūrą.

 12. Nieko aš čia neniekinu, tik kalbu taip kaip yra. Yra skirtingos žmonių kategorijos vieni, kurie paprasčiausiai aklai tiki į savo Dievą ir nieko daugiau nenori girdėti, jie mano, kad žmogus viską sužinos tik numiręs ir nereikia čia niekur gilintis. Tokiems žmonėms ir reikalinga religija. O kiti paprasčiausiai nori žinoti tiesą, kaip ir dėl ko viskas vyksta, kas yra tikra o kas ne, jiems neužtenka aklai tikėti kažkuo ką jiems pasako, jie nori žinoti ar iš tikrųjų taip yra. Pastarajai žmonių kategorijai ir skirta kabala. Jeigu tu tokiai savęs nepriskiri tai geriau net nesigilink.

  P.S. aš juk minėjau, kad kabala tai ne religija.

 13. Someone rašė:

  aklai tiki į savo Dievą ir nieko daugiau nenori girdėti

  čia jau musiau turi minty religinius fanatikus 😆

  kad įtikėti į Dievą neužtenka tik kai ko pasiklausyti ar kokią knygutę perversti , to maža. protas to nesupranta ir nepriima kaip už gryną pinigą.

 14. Vien del galimo netobulo mokymo, nereiskia kad reikia netiket Dievu, ir kad ir koki tikejimo buda pasirinksi, niekas negarantuos, kad pasirinkai teisingai. Svarbiausia nenumesti minciu i sali.

 15. Na taip aš butent šios diskusijos metu tą ir bandau pasakyti, kad reikia ieškoti tiesos, o ne aklai rinktis religijas net nežnant ar jos skelbiamos doktrinos yra teisingos ar ne.

 16. Alternative rašė:

  Na taip aš butent šios diskusijos metu tą ir bandau pasakyti, kad reikia ieškoti tiesos, o ne aklai rinktis religijas net nežnant ar jos skelbiamos doktrinos yra teisingos ar ne.

  butent
  bet nera lengva;}

 17. nereikia noreti, kad religija atsakytu i visus klausymus, juk zmogus ir yra mastanti butybe, turinti teise rinktis ir ieskoti atsakymu savarankiskai..
  taciau religija padeda valdyti zmonija, padeda suprasti…
  tereikia atsirinkti kas tiesa, kas tau priimtina, o ko tu nesupranti…
  zinojimas – nemanau, kad viska zinodamas lengviau gyvensi…
  tuomet neliks to stimulo, tikslo, vedancio tave siam pasauly…
  kodel as cia, ka as cia veikiu, kur keliausiu po mirties… ? amzinieji klausimai…. 8)

 18. liliute rašė:

  taciau religija padeda valdyti zmonija, padeda suprasti…
  tereikia atsirinkti kas tiesa, kas tau priimtina, o ko tu nesupranti…
  zinojimas – nemanau, kad viska zinodamas lengviau gyvensi

  Tu manai, kad religija padeda valdyti žmoniją? Na pažiūrėk žinias ir manau tu suprasi dėl ko vyksta dauguma pasaulinių konfliktų, terorizmas ir visa kita. Ar jūs dar nesuprantat, kad visa tai vyksta dėl religinių įsitikinimų, o pačių religijų daugėja dėl to, kad žmonėms jau nebeužtenka vien tik aklai tikėti, jie nori žinoti kas yra tiesa būtent to ieškodami ir sukuria vis daugiau religijų ir vis daugiau skirtingų nuomonių. O žmonėms žinoti tiesą tikrai būtina nes tik tada žmonės sujungs bendras tikslas ir nebus tiek daug skirtingų įsitikinimų.

  Kad žinojimas padeda gyventi tuo gali neabejoti tik pasižiūrėk kaip žmonės gyveno kol neišsivystė mokslas.

 19. aha, tu cia porini apie tiesa, bet gal as tave ne taip supratau… tiesa – tau apsoliutus zinojimas…
  jei klystu, pataisyk…
  na zmones iesko, neranda, kuria, prikuria, vieni kitiems priestarauja, kovoja, is to ir kyla tie karai ir pan. o religija tik irankis, juk reikia kazkuo remtis, kazka kaltinti, tokia jau zmoniu prigimtis…
  sutinku su tavimi, kad mokslas zmonija isvede is tamsos, taciau juk jis ir priverte mus ieskoti kazko tikro, viso ko pagrindo…
  o religija visa laika tik migde musus budruma, sukurusi grazia pasaka ir niekas nesuko sau galvos….

 20. avietini_debeseli,
  as net nezinau, kur kas ir prie ko…
  kuo daugiau mastau, tuo baisiau man daros tai ir susikuriau sau teorija, kad tiketi reikia, tai padeda (juk reikia i kazka remtis), bet tikrai nesu fanatike, netikiu baznycia, netikiu biblija, man ten per daug smurto ir abejoniu…
  kai man gera ar sunku pasikalbu mintysi su dievu, kad ir koks jis butu ir kad ir kur jis butu… 🙄

 21. Na aš taves nesuprantu tu lyg ir pritari religijai, bet pati sakai, kad tiki tik į savo Dievą. Tu manai, kad karai ir visi konfliktai kyla dėl to, kad žmogus pagaliau užsimąnė žinoti tiesą, taip aš taip pat lygiai tą patį sakau. Kiek supratau tu nori pasakyti, kad žmonėms tokiu atveju geriau nuslopinti savo troškimą ieškoti tiesos ir vėl patikėti religijų sukurta pasaka, bet tokiu atveju visi žmonės turėtų pasirinkti tik viena religiją tik tuomet baigtųsi visi konfliktai. Ir kaip tu manai, kas turėtų nuspręsti, kurią religija pripažinti tikra ir teisinga ir kurią palikti o kitas atmesti? Aš manau, kad tokiu atveju prasidėtų begaliniai pasauliniai karai. O gal siūlai kiekvienam susikurti sau atskirą Dievą kaip tu ir skątinti milijono naujų religijų atsiradimą?
  Vis dėlto manau, kad praėjo tas laikas apie naujų pasakų kūrimą, žmonės subrendo iki to, kad jiems neužtenka vien tik kažkuo aklai tikėti, jiems reikia žinoti kas yra tikra ir kas ne. O visi konfliktai pasaulyje tik tai ir parodo, kad žmonės nežino tiesos, nežino dėl ko kariauja. Tokie konfliktai nesibaigs ir netgi didės tol kol žmonės nesužinos tiesos, todėl manau, kad viską ką gali padaryti žmogus, tam, kad kiek įmanoma greičiau ištaisytų susidariusą situaciją tai tik stengtis ieškoti tiesos ir kiek įmanoma kuo greičiau ją atrasti.

 22. na tu mane nevisai gerai supratai…
  as nesakau, kad susikuriau sau dieva i kuri tikiu, tiesiog is religos atsirinkau kas man priimtina, o kas ne…
  baznycia nepriimtina, ziurumai irgi, biblija irgi… na ir pan.
  taciau tikiu kazkuo tikrai, geraja jos puse…
  o manai, kad viska zinodami butume laimingesni ir 0 konfliktu butu..
  vaiksciotume issisiepe iki ausu laimingi, ot viska zinom..
  del tos pasakos tai ne- i ja negrisim ir to nereikia, bet nemanai, kad kuo daugiau zinodamas laimingesniu nebusi ir tai taikos pasaulyje neives..
  juk kuo daugiau turi tuo daugiau reikia, poreikis auga, o atradus tavo vadinamaja tiesa, apsoliutu zinojima, kas toliau? 🙄

 23. Tu sakai, kad nesusikūrei sau Dievo, bet tik pasiėmei iš religijos ar dar iš kur tik tai kas tau priimtina. Bet juk būtent tai ir yra susikūrimas tik tau naudingo Dievo, iš kur tu žinai, kad tai ką tu pasiėmei yra tikrai teisinga. Tu paprasčiausiai patenkinai savo poreikius, neatradusi tikrojo Dievo tu jį susikuri pati sau tokį koks jis tau yra naudingas, kadangi tu vadovaujiesi tik savo jausmais, o ne protu, o jausmai tave visuomet nuves ten kur yra "saldu", tačiau tai kas yra saldu dar nereiškia, kad yra teisinga.
  O dėl žinojimo kas yra tiesa tai tikrai taip, tuomet žmonės žinotų kas ju laukia kaip reikia elgtis, dėl ko jiems sekasi ar nesiseka, žmonės tuomet žinotų ko iš jų nori pats Kūrėjas.
  Kaip supratau tu tiesiog bijai, kad sužinojus tiesą atsiras kiti norai? Kitaip tariant tu tiesiog bijai žengti žingsnį į priekį. Juk žmoniją kaip ir tu sakei, mokslas išvedė iš tamsos, o išvedė dėl ko? Dėl to, kad žmogus pradėjo savęs klausti kas kaip vyksta ir žmogus pasiryžo žengti tokį žingsnį toliau. O jeigu žmonija tuomet būtų galvojusi taip kaip tu sakai, kad nereikia čia per daug visko žinoti, nes norams nebus galo, tai tuomet žmonės ir iki šiol būtų sėdėję urvuose.
  Juk kiekvienas naujas žmonijos klausimas ir atsakymas į jį žmoniją stumia pirmyn, galbūt atsakius į klausimus dėl ko aš gyvenu ir kas mūsų laukia, prasidės naujas žmonijos vystymosi etapas.

  P.S. Patariu pasižiūrėti nuorodą mano paraše.

 24. va va va, nesusikalbam…
  rasiau – netikiu visa galva ir jausmais, tik religijoje iszvelgiu ir geru dalyku, tai ir tikiu jais, ne viskuom, o kas man draus atsirinkti kas bloga, o kas ne…
  nemanau, kad religija tau atsakys i visus klausimus, o mokslas – moksla as priimu kaip moksla, kuris padeda zmonijai eiti, palengvina musu gyvenima, taciau dar daug reikia nuveikti, kad rastume atsakymus i tavo klausimus, kam as cia, kodel? … ir pan….
  taciau nereikia i sali nustumti ir religijos, juk ji visuose amziuose, visose tautose ir visa kur turejo gan svaru vaidmeni, taigi as tikiu, kad kazkas yra, bet tas kazkas tai tikrai geris… yra ir kitu pasauliu, ne tik musu, yra aukstesniu jegu…
  tik netikiu ta bibline teorija… man tai nepriimtina…
  ji zmonems neleidzia pazvelgti placiau ir pamatyti tikraja tiesa….

 25. Someone rašė:

  tik netikiu ta bibline teorija… man tai nepriimtina…
  ji zmonems neleidzia pazvelgti placiau ir pamatyti tikraja tiesa….

  Na dabar tai aš taves visai nebesuprantu. Tai tu pripažysti, kad religija neleidžia žmogui pažvelgti giliau, kadangi ji neskatina žmogaus ieškoti? Aš ta patį bandau pasakyti visos šios diskusijos metu. Aš nesuprantu tavo nuomonės pradžioje tu teigi, kad jokios tiesos ieškoti nereikia, o dabar lyg ir kitaip, tai kaip ten yra iš tikrųjų?
  P.S. Žiūrėjai nuorodą?

 26. tai va aiskinu:
  as netikiu bibline teorija, kuri zmogui neleidzia matyti placiau…
  tikiu, kad yra kazkas…
  zinoti, matyti, mokytis, dar nereiskia absoliutu zinojima (kuris neimanomas), nesakiau, kad nereikia matyti ir ieskoti, bet tik jau atleisk man, ne apsoliutaus visko…
  sorry, neziurejau, darbe esu, vakare namie paziesiu…

 27. Someone rašė:

  as netikiu bibline teorija, kuri zmogui neleidzia matyti placiau…
  tikiu, kad yra kazkas…

  Na taip man taip pat įdomu sužinoti kurią Biblijinę teorija tu skaitai teisinga, o kurią ne. Ir kaip tu gali įvertinti ar ji klaidinga ar ne.

 28. kartoju:
  netikiu biblija, neskiriu kas joje gero ar blogo, nieko NESKIRIU…
  neleidzia matyti placiau, nes ispraudzia i remus, daryk taip ne anaip, pateksi i dangu…
  netikiu biblija, baznycia, neturiu teises atrinkti kas tiesa, kas melas….
  o i ka tikiu, pasiskaityk kituose mano postuose…
  😈

 29. O jūs nemanot, kad atsirinkdamos kuo tikėti, o kuo ne, paprasčiausiai kuriate savo nuosavą religija su savomis taisyklėmis tokios kurios palankios jums. Juk jūs vadovaujatės savo jausmais, o jausmai dažniausiai nuveda ten kur saldu, bet tai kas saldu nebūtinai yra teisinga.

 30. Dievas yra viena didele vaiksciojanti nesamone to dievo nera.Nenoriu buti as vergas kazkokiems girto pijoko ismanytoms nesamonems. baznycios tuom pasinaudojo ir gauna didelius pinigus. Kur tas dievas kai milardai zmoniu mirsta, per kara kur jis kai jo reikia??? Cia mano nuomone… 🙄

 31. Stasys rašė:

  Someone rašė:

  Cia mano nuomone…

  gerai kad čia tik tavo nuomonė kuri nebūna stabili.

  Kdl sakai nebuna stabili i tas nesamones as nebetikiu ir netikesiu tik gailiuosi viena kad praleidau bereikalingai laika baznycioje kai tikedavau

 32. RazorWP rašė:

  Stasys rašė:

  Someone rašė:

  Cia mano nuomone…

  gerai kad čia tik tavo nuomonė kuri nebūna stabili.

  Kdl sakai nebuna stabili i tas nesamones as nebetikiu ir netikesiu tik gailiuosi viena kad praleidau bereikalingai laika baznycioje kai tikedavau

  nemanau , kad veltui praleidai ….gal pvz kas trukdo Dievo malonei gaut ateit pas tave ..pagalvok – abortas , kitos sunkios nuodemes, neatleidimas ( kas tau pakenke ..kam sunku atleist ) ir t.t. :}

 33. Someone rašė:

  kai tikedavau

  čia pats geriausias anekdotas iš trumpiausių klasės 😆
  nepyk , bet tikrai juokinga.
  apie tikėjimą/netikėjimą galėsi kalbėti kai įžvelgsi tau rodomus aiškinamus dėsnius. tu jų net nepagavai.

 34. o man px kad tau juokinga nx. Netikiu ir netikesiu tom nesamonem ir paistalais oi buki geras pateksi i dangu qrw tokios pugos , pakest negaliu.
  Jei laikantis tu invalidisku taisykliu kiek ten ju 10 yra ar kiek nzn isvis nx nei pramogu nieko visas suvarzytas.Nu zinoma nepritariu vagystems ir zudimui bet apsurdas padarei ka nors nuodeme nepadarei konors irgi nuodeme bbd…

 35. Someone rašė:

  i tas nesamones as nebetikiu ir netikesiu tik gailiuosi viena kad praleidau bereikalingai laika baznycioje kai tikedavau

  Na aš tik norėčiau užduoti klausimą, o kodėl tu kažkada tikėjai, o dabar staiga nebetiki, turbūt tam yra rimta priežastis? Turbūt kažkada tau kažko labai reikėjo ir tuomet tu tikėjai ir ėjai į bažnyčią ir kai negavai to ko prašei nusprendei nebetikėti?

 36. Avietinis Debeselis>> Piktas nes supista nuotaika buvo dbr nebe 😀
  Alternative>> Panasiai bet ne tikejau tol kol supratau pac, kad tai yra tik durnos nesamones jei dievas is tikruju, butu kaip tu manai nejaugi kasdiena zutu tiek zmoniu ? kurie meldziasi ir tiki i dieva kodel jis jiems nepadeda jeigu jis egzistuoja?

  ATS: Todel kad jo niekada nebuvo ir nebus.

 37. O tu nemanai, kad kartais žmogus būna pats savo nelaimės kaltininkas. Pvz. Jeigu žmonija savanaudiškai niokoja gamtą, dėl ko įvyksta klimato pokyčiai ir vyksta įvairios stichinės nelaimės dėl ko žūva žmonės. Turbūt tavo nuomone Dievas turėtų ne tik gelbėti žmones iš tokios nelaimės, kurią jie patys sau sukėlė, bet ir kita kartą padidinti jų gaunama pelną.
  Na bet matau, kad tau dar daug reikia mokytis, pirmiausia tai išmokti kalbėti be keiksmažodžiu.

 38. taip jau buna, kai pradedi versti kalte ant ko nors, juk visada ieskom to "atpirkimo ozio"
  tokie mes zmones esam, savas klaidas sunku pripazinti ir pykti juk reikia ant konors islieti 👿

 39. Alternative rašė:

  O tu nemanai, kad kartais žmogus būna pats savo nelaimės kaltininkas. Pvz. Jeigu žmonija savanaudiškai niokoja gamtą, dėl ko įvyksta klimato pokyčiai ir vyksta įvairios stichinės nelaimės dėl ko žūva žmonės. Turbūt tavo nuomone Dievas turėtų ne tik gelbėti žmones iš tokios nelaimės, kurią jie patys sau sukėlė, bet ir kita kartą padidinti jų gaunama pelną.
  Na bet matau, kad tau dar daug reikia mokytis, pirmiausia tai išmokti kalbėti be keiksmažodžiu.

  zn kad man dar daug mokytis reikia. Bet i dieva netikesiu i vsio man atsibodo iki gyvo kaulo sitos nesamones

 40. Na ka aš tau galiu pasakyti aš taip pat saves nepriskiriu jokiai religijai, jei netingi gali pabandyti nuorodą, kuri yra mano paraše, sugaiši 5 min. Gal kils kokiu minčių.

 41. Alternative, o jei patiketum ar pamatytum , kad vadinamasis blogis , kuris visuomeneje labiau suprantamas ir pateikinejamas kaip kad gerio nebuvimas ar mazesnis jo buvimas ..is tiesu yra ne mazesnis geris ar jo nebuvimas , o asmuo mastantis ir veikiantis , is kurio kyla kancia ir negerumai visi
  ar tai kuo dabar tiki, poziuris ir pan nepasikeistu ? taip pat ir poziuris i kabalos mokyma?

 42. avietinis_ debeselis rašė:

  Alternative, o jei patiketum ar pamatytum , kad vadinamasis blogis , kuris visuomeneje labiau suprantamas ir pateikinejamas kaip kad gerio nebuvimas ar mazesnis jo buvimas ..is tiesu yra ne mazesnis geris ar jo nebuvimas , o asmuo mastantis ir veikiantis , is kurio kyla kancia ir negerumai visi
  ar tai kuo dabar tiki, poziuris ir pan nepasikeistu ? taip pat ir poziuris i kabalos mokyma?

  Tu manai, kad dėl įvairių nelaimių būna kaltas kažkoks konkretus asmuo, kuris tai daro sąmoningai ir norint ištaisyti visuomenę tereikia kuo greičiau likviduoti tokius asmenis? Žinoma asmenis, kurie kenkia kitiems iš visuomenės reikia šąlinti ir kuo greičiau. O asmuo ar asmenys dėl kurių kyla nelaimės yra tie, kurie labiau nei kiti nutolsta nuo Kūrėjo. Kuo labiau toks žmogus nutolsta nuo Kūrėjo tuo labiau pažeidžia jo dėsnį, tuo labiau jis elgiasi egoistiškai, tuo labiau jis kenkia kitiems ir galiausiai pats sau. O kodėl tu manai, kad mano požiūris nėra teisingas?

 43. Alternative rašė:

  Tu manai, kad dėl įvairių nelaimių būna kaltas kažkoks konkretus asmuo, kuris tai daro sąmoningai ir norint ištaisyti visuomenę tereikia kuo greičiau likviduoti tokius asmenis? ?

  kaip del setono?
  :}
  Someone rašė:

  Žinoma asmenis, kurie kenkia kitiems iš visuomenės reikia šąlinti ir kuo greičiau.

  uznesa i genocida ..o kur meile?
  nieko i to salinimo gero nebuna ir manau tai ne pagal Kureja …nebent salint is atsakingu svarbiu visuomenes reikalams tarnaujanciu postu ir pan.
  Someone rašė:

  O asmuo ar asmenys dėl kurių kyla nelaimės yra tie, kurie labiau nei kiti nutolsta nuo Kūrėjo. Kuo labiau toks žmogus nutolsta nuo Kūrėjo tuo labiau pažeidžia jo dėsnį, tuo labiau jis elgiasi egoistiškai, tuo labiau jis kenkia kitiems ir galiausiai pats sau.

  is esmes sutinku …bet o kas jei tai nera tikra – pirmaprade priezastis , o jau pasekme – tas tolimas ir is jo sekantis egoizmas ir , zinoma, bedos kancia
  o priezastis -tas "asmuo" :} jo veikla ,jo siekiai
  ?
  Someone rašė:

  O kodėl tu manai, kad mano požiūris nėra teisingas?

  siaip tai ne man sprest :}
  norejau tik paziuret , kaip ziuretum ..ka mastytum jei ivest dar viena kintamaji ar nezinomaji sia egzitencijos "lygti"

 44. Someone rašė:

  kaip del setono?

  Man atrodo, kad savo nuomonę apie šėtonus, velnius ir dar kitus baubus aš jau sakiau kažkuriam iš savo postų. Asmeniškai man visiškai neįdomu ar jie egzistuoja ar ne (nors aš tuom netikiu), kaip ten bebūtų vistiek aukščiausia jėga išlieka tik pats Kūrėjas ir visokie velniai jeigu jie ir egzistuoja paklūsta Kūrėjo valiai. Tai kam man sukti sau galvą ir gaišti laiką galvojant apie kažkokių kitokių padarų egzistavimą, vietoj to aš geriau strengiuosi galvoti apie Kūrėją ir tai ko jis nori iš manęs. Aš tikrai nesiruošiu kaip tu sakai įsivedinėti į lygtį dar papildomus kintamuosius, kad apsunkinti jos sprendimą. Aš manau, kad žmonėms paprasčiausiai yra lengviau kažką apkaltinti, dėl įvairių nelaimių buvimo nei pripažinti tai kaip pačių žmonių klaidas, todėl žmonės ir prisigalvoja, kad egzistuoja velniai, kurie daro bloga, o žmogus visada būna tik geras nekaltas padaras.

  Someone rašė:

  …nebent salint is atsakingu svarbiu visuomenes reikalams tarnaujanciu postu ir pan.

  Na taip aš tai ir turėjau mintyje, o ne genocida.

  Someone rašė:

  …bet o kas jei tai nera tikra – pirmaprade priezastis , o jau pasekme – tas tolimas ir is jo sekantis egoizmas ir , zinoma, bedos kancia
  o priezastis -tas "asmuo" :} jo veikla ,jo siekiai

  Nelabai supratau, ką tuo norėjai pasakyti. Jeigu tu klausi ką daryti su tokiu žmogumi, kuris jau giliai įklimpęs į egoizmą ir visiškai nesiruošia taisytis? Na jeigu tokio žmogaus egoizmas yra tokio lygio, kad jis daro akivaizdžią žalą kitiems tai jis turi būti teisiamas pagal atitinkamus įstatymus. Jeigu tu čia vėl įžvelgi šėtoną ar dar ką tai geriau įsivaizduok, kad egoizmas ir yra šėtonas, manau tada tau bus lengviau suprasti.

 45. Someone rašė:

  visokie velniai jeigu jie ir egzistuoja paklūsta Kūrėjo valiai

  siaip nepakluso ir daro savaip, bet kai reikia / reikalaujama paklusta
  Someone rašė:

  ir prisigalvoja, kad egzistuoja velniai, kurie daro bloga

  o kodel tu toks tikras, kad nera ?
  Someone rašė:

  o žmogus visada būna tik geras nekaltas padaras

  zmogus – suklaidintas ir klaidinama butybe …zinoma, ir pats kaltas

 46. Someone rašė:

  o kodel tu toks tikras, kad nera ?

  Aš juk sakiau man visiškai neįdomu. Ar aš šimtu procentų tikras ar ne, kad jų nėra? Aš nesu nei tikras nei netikras, aš tiesiog sau nesuku galvos, nes manu, kad bandyti save įtikinti, kad kažkas egzistuoja dar be Kūrėjo, tiesiog nevertas laiko gaišimo. Nu tai kas, tegul egzistuoja, man visiškai vienodai vis tiek, kaip sakiau aukščiau visko yra Kūrėjas ir aš geriau "eisiu" tiesiai į jį o ne klaidžiosiu kažkur kitur. O ir šiaip jeigu aš pradėsiu tvirtinti ir su tavimi ginčytis, kad tikrai šėtono nėra tu juk negali įrodyti, kad jis yra. Jeigu aš sakysiu, kad dėl visų žmogaus nelaimių kaltas yra jo paties egoizmas, o tu sakysi, kad šėtonas kaip tu man tai įrodysi?
  Kažkodėl pažiūrėjus į forumo temų sąrašą matau, kad visiems čia labiau rūpi ne pats Kūrėjas, bet šėtono egzistavimas, todėl pradedu galvoti, kad visi tuoj pradės jo bijoti labiau negu Kūrėjo ir jam melstis, kad tik jų nenuskriaustų, tai būtų absurdas.
  Šiaip man atrodo, kad kalbėdami apie velnius jau pradedame nukrypti nuo temos. Mano nuomonė lieka ta pati ir nemanau, kad šia tema verta toliau gaišti laiką.

  Someone rašė:

  zmogus – suklaidintas ir klaidinama butybe …zinoma, ir pats kaltas

  Visiškai teisingai. Būtent šiuo metu pasaulyje yra labai daug galimybių žmgui nukrypti nuo tikrojo tikslo ir suklysti. Todėl žmogus ir turi eiti tiesiai į Kūrėją, stengtis ištaisyti savo sielą taip, kad ji būtų kuo artimesnė Kūrėjui.

 47. tai va butent kaip eit tiesiai ..nesusipazinus su visais pavojais kely ir neivertinus ju ?
  cia tas pats kaip tam posaky, kad svarbiausia kovoje yra pazinti savo priesa

 48. Na jeigu dar žmogus pats sau prisigalvos, kad yra įvairiausi priešai tai tada tikrai jis visą gyvenimą praleis analizuodamas juos, o ne eidamas į priekį. Galiu pasakyti tik vieną, kuo žmogus daugiau laiko praleis galvodamas apie kitas jėgas, tuo mažiau laiko lieka jam galvoti apie patį Kūrėją, kuo jis mažiau galvoja apie Kūrėją tuo labiau tolsta nuo jo.
  Tuo diskusijas apie velnių egzistavima aš baigsiu.

 49. as uzvedziau sia kalba del to. kad jei kabala ar to "rabi" traktuojama kabala neigia setona ir blogio jegas, nors jos yra arba net pati Dieva kaip asmeni , kuris yra ir gailestingas , kas atsleidziama per Jezu …
  ar teisingas tas mokymas tuomet yra …ar neklaidinga/ nepavojinga juo pasitiketi ir sekti ???

 50. avietinis_ debeselis rašė:

  as uzvedziau sia kalba del to. kad jei kabala ar to "rabi" traktuojama kabala neigia setona ir blogio jegas, nors jos yra arba net pati Dieva kaip asmeni , kuris yra ir gailestingas , kas atsleidziama per Jezu …
  ar teisingas tas mokymas tuomet yra …ar neklaidinga/ nepavojinga juo pasitiketi ir sekti ???

  Tau nebūtina imti ir iš karto pasitikėti šiuo mokymu, jeigu nepasitiki, gali nepasitikėti niekuo kas ten yra sakoma, tačiau jei nori įsitikinti ar šis mokymas yra teisingas ar ne paprasčiausiai perleisk tą informacija per save, kurią tau suteikia kabalos mokymas nors ir nepasitikėdama juo tik taip tu gali įsitikinti ar tai yra tiesa ar ne. Kito kelio patikrinti ar kabala kalba tiesą ar ne nėra.

 51. Tikejimas – opiumas liaudziai…..taip teigia tik skeptikai, niekada nebande isigilinti i savo siela…savo tikraji AS. Taip gali teigti tik zmones- visiskai pasinere i materializmo liuna! O as buvau nekarta suvokes save kaip siela(taip as vadinu ta busena), ir to ka pajutau, daugiau nei gana – ir man daugiau jokiu irodymu nereikia!!!

 52. Balta Avyte rašė:

  Na gal tikejimas, kuris tampa tik tuscia atributika.

  Tikejimo nebutina sieti su baznycia, atributika ir t.t. – tikejimas gyvena tavyje. Jei tavo siela neuzpilta materializmo siuksliu – turetum ji jausti savo shirdimi!

 53. nžn ar pataikiau į temą, nes ji kiek sudėtingai amn nuskambėjo, bet tikėjimą aš suvokiu, kaip savo nuomonės ir įsitikinimų sukurtą dievo paveisklą, kuris yra tikrasis, jis yra visų mūsų viduje, mūsų mintyse, išgyvenimuose, o aklas tikėjimas to, kas parašyta juodu ant balto, nėra man suvokiama tiesiogiai, mano suvokimu, visą kas parašyta reikai suvokti, įsigilinti, susidaryti savo nuomonę…

 54. Na kaip matau visi kažkodėl tikėjimą sieja tik su savo vidiniu dvasiniu suvokimu, o ne tuo kas parašyta juodu ant balto. Kitaip tariant kiekvienas linkęs susikurti pats sau Dievą ir jį tikėti. Bet ar jus nepastebite, kad tai tėra tik tas pats opiumas, tie patys raminamieji vaistai, kuomet sau susikuri kažką, kuomet tau blogai tada pasimeldi tam kažkam ir vėl atrodo, kad pagerėjo ir taip toliau.

 55. Vieningas tikejimas ateis tada, kai zmones prades dometis mokslu, kai shvietimo sistema taps prioritetu. Vieni zmones aklai tiki del to, kad ne viska zino ir savaip interpretuoja visata. Refleksinis mastymas padeda suprasti, kad toji visata atsispindi mintyse priklausomai nuo to, kiek zinai apie save.
  Alternative rašė:

  Na kaip matau visi kažkodėl tikėjimą sieja tik su savo vidiniu dvasiniu suvokimu, o ne tuo kas parašyta juodu ant balto. Kitaip tariant kiekvienas linkęs susikurti pats sau Dievą ir jį tikėti. Bet ar jus nepastebite, kad tai tėra tik tas pats opiumas, tie patys raminamieji vaistai, kuomet sau susikuri kažką, kuomet tau blogai tada pasimeldi tam kažkam ir vėl atrodo, kad pagerėjo ir taip toliau.

  Tai del ziniu trukumo…, arba del neteisingos, ju interpretacijos. Gal tai tiesiog nenorejimas mastyti?

 56. Pasaulines religijos yra labai gudrus dalykas. Sakydami kitiems: "Daryk gera", mes prasome ju daryti gera mums. Manau tai buvo reikalinga kokiems karaliams, kad valdyti zmones. Tamsi liaudis issigasdavo pikto Dievo, kuris uz viska kersyja.
  Religija labai naudinga valstybei. Be religijos butu ziaurus bardakynas – kiekvienas darytu ka nori.

 57. LIZergin rašė:

  Pasaulines religijos yra labai gudrus dalykas. Sakydami kitiems: "Daryk gera", mes prasome ju daryti gera mums. Manau tai buvo reikalinga kokiems karaliams, kad valdyti zmones. Tamsi liaudis issigasdavo pikto Dievo, kuris uz viska kersyja.
  Religija labai naudinga valstybei. Be religijos butu ziaurus bardakynas – kiekvienas darytu ka nori.

  – manau jog nebutu, juk esamu jau pakankamai protingi jog turime savus istatymus – konstitucija, zmogaus teisiu deklaracija, ir jie taikomi teismuose o ne 10 dievo isakymu ar biblija.

 58. LIZergin rašė:

  Be religijos butu ziaurus bardakynas – kiekvienas darytu ka nori.

  Taip todėl prieš du tūkstančius metų ir buvo "išrasta" religija kaip bet koks kitas vaistas, kad žmonėms paprasčiausiai būtų "patogiau" ir tiek. Kad mažiau kiltų tokie klausimai kaip – kokia mano gyvenimo prasmė? ir t.t.
  O be to jeigu dar nepastebėjot šitas "vaistas" jau tampa vis mažiau veiksmingas.

 59. Krikscionybe,kaip ir kitos pasaulio religijos greit kris. Netolimoj ateityje viskas zhlugs, ir tai kas liks bus butent tai apie ka zmones dabar svajoja, religijos jiems zhada,bet nieko akivaizdziai nera,o tas posakis ‘per kancias i zvaigzdes’ nudves kartu su visom religijom.
  Tyla ir ramybe isivyraus.

 60. Kito rašė:

  Krikscionybe,kaip ir kitos pasaulio religijos greit kris. Netolimoj ateityje viskas zhlugs, ir tai kas liks bus butent tai apie ka zmones dabar svajoja, religijos jiems zhada,bet nieko akivaizdziai nera,o tas posakis ‘per kancias i zvaigzdes’ nudves kartu su visom religijom.
  Tyla ir ramybe isivyraus.

  Kažin ar religija žlugs , juk visada atsiras kvailių .

 61. Renagade rašė:

  Kito rašė:

  Krikscionybe,kaip ir kitos pasaulio religijos greit kris. Netolimoj ateityje viskas zhlugs, ir tai kas liks bus butent tai apie ka zmones dabar svajoja, religijos jiems zhada,bet nieko akivaizdziai nera,o tas posakis ‘per kancias i zvaigzdes’ nudves kartu su visom religijom.
  Tyla ir ramybe isivyraus.

  Kažin ar religija žlugs , juk visada atsiras kvailių .

  Faktas kad zlugs toks pat neisvengiamas kaip ir naujos kartos gimimas. Ivyks kazhkas, po ko nebeliks jokiu ‘kvailiu’ kaip minit.

 62. Cia jauciu irgi ne i tema… bet nebuvot kada nors pagalvoje, kad mes tik paprasti gyvunai, nesame ypatingesni uz tuos, kurie miskuose laksto… Tik susikure savo taisykles ir pan… Religija tai religija, man vienodai, o ar Dievas toks kaip ir reiskinys apskritai yra? Man didele trauma kelia apmastymai, kad musu gyvenimai nera prasmingi. Kai tikim, tai ir turim, kai netikim tai ir neturim. O taip noretusi zinot, kad yra kazkas tikro… kazkas ten virsuje… O po to musu laukia isvargusiu, po keliones zemeje.

 63. Vėjavaikė rašė:

  Cia jauciu irgi ne i tema… bet nebuvot kada nors pagalvoje, kad mes tik paprasti gyvunai, nesame ypatingesni uz tuos, kurie miskuose laksto… Tik susikure savo taisykles ir pan… Religija tai religija, man vienodai, o ar Dievas toks kaip ir reiskinys apskritai yra? Man didele trauma kelia apmastymai, kad musu gyvenimai nera prasmingi. Kai tikim, tai ir turim, kai netikim tai ir neturim. O taip noretusi zinot, kad yra kazkas tikro… kazkas ten virsuje… O po to musu laukia isvargusiu, po keliones zemeje.

  Mazhoji svajotoja <:

 64. Vėjavaikė rašė:

  Cia jauciu irgi ne i tema… bet nebuvot kada nors pagalvoje, kad mes tik paprasti gyvunai, nesame ypatingesni uz tuos, kurie miskuose laksto… Tik susikure savo taisykles ir pan… Religija tai religija, man vienodai, o ar Dievas toks kaip ir reiskinys apskritai yra? Man didele trauma kelia apmastymai, kad musu gyvenimai nera prasmingi. Kai tikim, tai ir turim, kai netikim tai ir neturim. O taip noretusi zinot, kad yra kazkas tikro… kazkas ten virsuje… O po to musu laukia isvargusiu, po keliones zemeje.

  nu kažin ar esame neypatingesni už kitus gyvūnus, kažin ar kiti gyvūnai turi mašinas, kurios kelias, ar net keliolika kartų viršija garso greitį, yra nuskridę į kosmosą ( neskaitant bakterijų ), galintys išgyventi betkokiose aplinkos sąlygose… :] mes juk ne šiaip kokie gyvūnėliai, mes civilizacija, kuri išnaudos visus žemės resursus, o tada, galbūt, keliausime kur nors toliau. Tikrai netikiu visom pasaulio pabaigom ir t.t., žmonės neišnyks niekada kaip kokia paprasta rūšis, gal mes patys ir esame tie dievai 🙂

 65. bat rašė:

  Vėjavaikė rašė:

  Cia jauciu irgi ne i tema… bet nebuvot kada nors pagalvoje, kad mes tik paprasti gyvunai, nesame ypatingesni uz tuos, kurie miskuose laksto… Tik susikure savo taisykles ir pan… Religija tai religija, man vienodai, o ar Dievas toks kaip ir reiskinys apskritai yra? Man didele trauma kelia apmastymai, kad musu gyvenimai nera prasmingi. Kai tikim, tai ir turim, kai netikim tai ir neturim. O taip noretusi zinot, kad yra kazkas tikro… kazkas ten virsuje… O po to musu laukia isvargusiu, po keliones zemeje.

  nu kažin ar esame neypatingesni už kitus gyvūnus, kažin ar kiti gyvūnai turi mašinas, kurios kelias, ar net keliolika kartų viršija garso greitį, yra nuskridę į kosmosą ( neskaitant bakterijų ), galintys išgyventi betkokiose aplinkos sąlygose… :] mes juk ne šiaip kokie gyvūnėliai, mes civilizacija, kuri išnaudos visus žemės resursus, o tada, galbūt, keliausime kur nors toliau. Tikrai netikiu visom pasaulio pabaigom ir t.t., žmonės neišnyks niekada kaip kokia paprasta rūšis, gal mes patys ir esame tie dievai 🙂

  Per aukstai iskelet…Zmoniu mokslas daugumoj tik teorijos. Truks gerus 50m kol daugelis situ teoriju bus irodytos,ir dar manau geri 100m kol bus skrydis i gyvenama planeta.
  Jei uzhuot kure visokius shudniekius kaip kilnojama i ora kede, visokiu pavidalu USB, nano-grotuvai ir kita bereikalinga meshla palepint turcius,o visi susitelktu ties svarbiais projektais,aisku reikalai pasistumetu kurkas greiciau.

 66. Kito, aš irgi mąsčiau labai panašiai.. bet… nereikia pamiršt, kad turčiai tapo turčiais tik savo gobšumo dėka (bent jau didžioji dauguma) ir jo tikrai neprarado (kuo daugiau turi- tuo daugiau nori) ir iškeist investicijas kurios gali atnešt milijonus į investicijas, kurios labai realiai gali tiesiog sudegt nukritę i saulę, sušalt nukritę į mėnulį ar šiaip sugest ir visą amžinybė skrajot kosmose – tikrai nedaugelis nori…

 67. bat rašė:

  Vėjavaikė rašė:

  Cia jauciu irgi ne i tema… bet nebuvot kada nors pagalvoje, kad mes tik paprasti gyvunai, nesame ypatingesni uz tuos, kurie miskuose laksto… Tik susikure savo taisykles ir pan… Religija tai religija, man vienodai, o ar Dievas toks kaip ir reiskinys apskritai yra? Man didele trauma kelia apmastymai, kad musu gyvenimai nera prasmingi. Kai tikim, tai ir turim, kai netikim tai ir neturim. O taip noretusi zinot, kad yra kazkas tikro… kazkas ten virsuje… O po to musu laukia isvargusiu, po keliones zemeje.

  nu kažin ar esame neypatingesni už kitus gyvūnus, kažin ar kiti gyvūnai turi mašinas, kurios kelias, ar net keliolika kartų viršija garso greitį, yra nuskridę į kosmosą ( neskaitant bakterijų ), galintys išgyventi betkokiose aplinkos sąlygose… :] mes juk ne šiaip kokie gyvūnėliai, mes civilizacija, kuri išnaudos visus žemės resursus, o tada, galbūt, keliausime kur nors toliau. Tikrai netikiu visom pasaulio pabaigom ir t.t., žmonės neišnyks niekada kaip kokia paprasta rūšis, gal mes patys ir esame tie dievai 😉

 68. Vėjavaikė":1j5ixr5p] bat rašė:

  [quote="Vėjavaikė rašė:

  Cia jauciu irgi ne i tema… bet nebuvot kada nors pagalvoje, kad mes tik paprasti gyvunai, nesame ypatingesni uz tuos, kurie miskuose laksto… Tik susikure savo taisykles ir pan… Religija tai religija, man vienodai, o ar Dievas toks kaip ir reiskinys apskritai yra? Man didele trauma kelia apmastymai, kad musu gyvenimai nera prasmingi. Kai tikim, tai ir turim, kai netikim tai ir neturim. O taip noretusi zinot, kad yra kazkas tikro… kazkas ten virsuje… O po to musu laukia isvargusiu, po keliones zemeje.

  nu kažin ar esame neypatingesni už kitus gyvūnus, kažin ar kiti gyvūnai turi mašinas, kurios kelias, ar net keliolika kartų viršija garso greitį, yra nuskridę į kosmosą ( neskaitant bakterijų ), galintys išgyventi betkokiose aplinkos sąlygose… :] mes juk ne šiaip kokie gyvūnėliai, mes civilizacija, kuri išnaudos visus žemės resursus, o tada, galbūt, keliausime kur nors toliau. Tikrai netikiu visom pasaulio pabaigom ir t.t., žmonės neišnyks niekada kaip kokia paprasta rūšis, gal mes patys ir esame tie dievai 😉

  Jaunoji raudonkepuraite, nemanau, kad, net teoriškai, be arogancijos pavyktų nubrėžti ribą tarp "animal planet" ir žmonių civilizacijos :]

 69. toro rašė:

  nžn ar pataikiau į temą, nes ji kiek sudėtingai amn nuskambėjo, bet tikėjimą aš suvokiu, kaip savo nuomonės ir įsitikinimų sukurtą dievo paveisklą, kuris yra tikrasis, jis yra visų mūsų viduje, mūsų mintyse, išgyvenimuose, o aklas tikėjimas to, kas parašyta juodu ant balto, nėra man suvokiama tiesiogiai, mano suvokimu, visą kas parašyta reikai suvokti, įsigilinti, susidaryti savo nuomonę…

  cia tai yra visiskai klaidinga nuomone. aplamai Dievas yra vienasir nera nei Jam lygaus nei aukstesnio ir galingesnio uz Ji. Jis viska yra numates, ir save apreiskes gana daugybe aspektu tam kad zmones zinotu kas Jis koks ir ko Jis is musu nori, taigi jei tu dabar bandai ji isivaizduoti pagal savo isminti, tai tu paniekini Jo isminti kuri yra tobula; jei tu bandai jam tarnauti taip kaip tau atrodo teisinga, tai tu menkini Jo teisinguma; kiekviename savo gyvenimo aspekte neieskodamas Jo tu begi nuo Dievo, bet zinai kaip tu gali pabegti nuo visur esancio, viska matancio zinancio galincio ir numaciusio valios??? pamas tyk apie tai…

Parašykite komentarą