Turbūt kiekvienas puikiai žino, iš ko dažniausiai gaminama duona. Taip, tai yra rugiai! Žinoma, rugių panaudojimo galimybės maisto pramonėje yra didžiulės. Rugiai taip pat pasitelkiami ir gaminant miltus, konditerinius gaminius, taipogi – kulinarijoje. Be abejo, ne paslaptis, kad iš rugių gali būti gaminamas ir alus, gira bei kiti gėrimai. Be to, nereikėtų pamiršti, kad šios grūdinės kultūros pritaikomos ir medicinos srityje. Ir tai tikrai nėra baigtinis rugių panaudojimo sričių sąrašas. Todėl nenuostabu, kad rugiai yra viena iš populiariausių grūdinių kultūrų, kurią kultivuoja didelė dalis mūsų šalies ūkininkų.
Kita vertus, jei rugių užauginimo apimtys yra labai didelės, ūkininkams reikia išspręsti ir rugių apdorojimo bei sandėliavimo klausimus. Kai kuriais atvejais visą tai padaryti savo pačių jėgomis yra labai sudėtinga – ką jau kalbėti apie dideles investicijas. Todėl didelė dalis ūkininkų naudojasi specializuotomis paslaugomis. Pavyzdžiui, „Gruzdžių malūnas“ teikia grūdinių kultūrų valymo, transportavimo, sandėliavimo ir panašias paslaugas. Jos labai palengvina ūkininkavimo procesą, todėl ūkininkai nuo savo pečių gali nusimesti daugybę papildomų rūpesčių, susitelkdami į pasirinktų grūdinių kultūrų kultivavimą ir derliaus didinimą.
Kaip bebūtų, reikia atminti, kad Lietuvoje taip pat populiaru auginti javus, kviečius, rapsus, miežius, pupas, grūdus ir netgi kukurūzus. Todėl didesnius ūkininkavimui skirtus žemės plotus turintys ūkininkai įprastai stengiasi aprėpti didesnę skirtingų grūdinių kultūrų auginimo dalį, tokiu būdu išplėsdami savo ūkį ir padidindami pelningumą. Juolab, kad metai nėra lygus metams – kartais derlius būna gausesnis, o kartais tenka susidurti ir su kur kas skurdesniu derliumi. Juk puikiai suprantama, kad mūsų šalyje vyraujančios oro sąlygos labai dažnai būna sunkiai prognozuojamos, todėl didelės liūtys, pasikartojančios šalnos ar panašūs aplinkos veiksniai gali vienaip ar kitaip paveikti ir ūkininkų auginamą grūdinių kultūrų derlių.
Taigi, jei pastaruoju metu galvojate apie savo nuosavo ūkio steigimą ir žemdirbystės sritį, vertėtų labai gerai pasidomėti, ką šiomis dienomis rekomenduoja patyrę ūkininkai, kas yra paklausiausia, kokios technikos reikia ir ką reikėtų daryti, kad būtų galima padidinti savo derlių.