Griaunami, perstatomi ar tiesiog palikti likimo valiai sovietmečio statiniai sudaro įspūdį, kad naujajai, vakarietiškai Lietuvai nebereikia savo istorijos paminklų, naiviai norima išbraukti 50 metų iš šalies ir jos žmonių gyvenimo. Taip, istorija liūdnoka, bet negi neverta ateinančių kartų dėmesio? O ir pats architektūros stilius kaip ir bet koks kitas puikiai atspindi to laikmečio charakterį, pasaulėžiūrą.
Man labai įdomi visų nuomonė 😉
63 Responses to “Sovietmečio architektūrai Lietuvoje nebėra vietos?”
Randus zmones nori uzgydyti arba stengiasi ignoruoti… Man skaudziausia, jog masiskai uzdaromos sovietmeciu statytos mokyklos ir taip apsunkinama vaiku padetis. Kaip senelis sake "rusai pastate, lietuviai griauna"…
kvailiai , taip nesiseka o dar griauna tai kas padetu is to skurdo ir nesekmiu liuno po truputi brist….
Kokie tie statiniai griaunami ir perstatomi? Savaime suprantama, kad demokratiškoje šalyje negali stovėti didžiulės pvz. kokio Lenino skulptūros. Iš pažiūros nekalti darbininkai, stovintys ant Žaliojo tilto, mano nuomone, irgi ne pati geriausia puošmena Vilniuj. Taip, tai dalis istorijos, bet toji dalis gali keliauti į muziejus, kur jaunimas bus supažindinamas su ne tokia sena praeitimi. Žinoma, reiktų juos supažint apie visas komunistų lietuviams padarytas skriaudas, kad jaunimas suprastų, kodėl Lenino ar komunizmą įkūnijančios statūlos stovi parke, o ne gražiausiuose miestų vietose. Čia kas liečia statūlas. O paprastus pastatus tai perstato ir griauna dėl girtų statybiorų pridaryto broko, tie pastatai tapo pavojingi. O mokyklų niekas neuždarinėja be reikalo.
PPJ rašė:
Kauno Merkurijus – Lenino paminklas ar girtų statybininkų brokas su viršuje įtaisytu kūju su pjautuvu? Nemanau, kad nebūtų įmanoma šio pastato taip renovuoti, kad jis neprarastų savo tikrojo veido ir taptu NEBEPAVOJINGU visuomenei.
Merkurijus, matyt, bus vienas tų sovietmečiu statytų pastatų, turinčių neutralesnę istoriją, be to statytas jau vėlesniu laikotarpiu, tad tavo pavyzdys ypač nevykęs. Jį juk griauna, ne dėl to, kad neįmanoma renovuot ir ne dėl blogų sovietinių prisiminimų, o dėl to, kad toje vietoje nori pastatyt modernesnį pastatą, kuris pritrauks daugiau pinigų, nei kažkoks tipo sovietinis paminklas. Suprsačiau, jei ginčytumeis dėl kokio normalaus architektūros paminklo.
gali keliauti i muzieju sakai ? kazin kodel tik lietuviai tokie asilai , kiti gerbia ir didziuojasi savo istorija kokia ji ten bebutu. visi kiti restouruoja atstato tokius paveldus , bet ne , tik ne lietuviai , jiem viska sugriaut isardyt. kuo nusikalto tos skulpturos , kodel jas is ten pasalint , tj gal pradekim naikint ir visa kita , sunaikinkim visa apie salomeja neri , juk ji rase sovietu valdzia vadovaujant , ruse , komuniste , komjaunuole ! visi kiti seni geri rasytojai baranauskas , bite , binkis . ar jus tokiu autoriu nezinot neskaitet nes tai sovietmecio literatura ir ji jum perprasta ? gal visai istrinam ta laikmeti is istorijos a… ? man niekaip nesuprantama uz ka smerkt rusija . uz tai kad jie bande sukurt tobula pasauli ? taip jiem nepavyko to padaryt , bet jie stengesi , tada visi turejo darbo , neturi ? bus parupinta , o dabar, neturi darbo? tj cia jau tavo paties beda… tada nebuvo jokio smurto per tv , rode grazius , pamokancius filmukus , zmones kitokie buvo , daug geru zmoniu buvo , o dabar per tv tik smurtas , filmukai kokie ? galvas kapoja , snukius dauzo , rekia , nupiesti lyg girto dailininko , smurtas visur jokios pagarbos kitiem . tj ko noret kad nebutu zudyniu , prievartavimu ir tt.. patys juk taip auklejam vaikus ir auginam tokiais but , dabar net mazi vaikai , jau nuo 5 metu keikiasi , ruko vos tik pirmoj klasej budami , tj kur ritasi sitas susiktas pasaulis…
Pesimiste, atsiversk istorijos vadovėlį ir paskaityk apie sovietinį terorą: 1941 – 53 m. trėmimus, represijas prieš partizanus (tu juos turbūt vadini "banditais") ir kitą NKVD ir MGB veiklą Lietuvoje. Kur prasmė garbinti tuos, kurie nuo pat pradžių engė lietuvius ir kitas šalis. O kurios kitos šalys išskyrus Rusiją dar tebelaiko miesto aikštėse SSRS komunistų paminklus? Gal dar Marijampolę atvadinkim Kapsuku, o Visaginą Sniečkumi? O čia tai mintis, juk tokia buvo istorija, o jos nevalia išsižadėti, kad ir kokia jinai buvo ne mūsų pačių lemiama, nes mūsų pačių, kaip lietųvių, teoriškai net nebuvo.
O dėl tų filmų, tai pasižiųrėk į savo nicką. Reikėjo pasivadint Šuriku, kad jau taip myli nekaltus sovietinius filmus.Nors aš nieko prieš juos neturiu, menas kaip menas, kol neapraizgytas propaganda.
Johnny Depp rašė:
Aga, ypač BARANAUSKAS.. Tiesiog topinis tarybinis rašytojas.. 😆 Apie literatūrą geriau patylėk, nes jos visškai neišmanai… O ir istorijos bei pasaulio supratimo žinios labai šlubuoja.. Gal mokyklos nelankai netyčia?
cha cha cha bomzu vaikas , labai juokinga 🙂 uz tokius zodzius as tau galva uztrypciau ir apmyzciau , bet kad tu ten sedi prie pc kokiam kalabybiskyje ir labai kieta meti kaip pasirodyt gali…
agarmis rašė:
Visgi tai musu praeitis, o kas buvo negalima pamirsti.
as nesakiau kad jie komunizmo nesejai , as sakiau kad jie tada rase , tj kad jie tada rase tj juos trint is istorijos…….
Johnny Depp rašė:
Visi rase apie komunistines idejas negi mokykloi neklausei ka mokytojai pasakojo?
klausiau…
Įkišiu savo trigrašį… Nors Suomija ir nebuvo Rusijos sudėtyje sovietmečiu..bet pavyzdžiui Helsinkis yra statytas rusų. Taigi daug rusiškų pastatų yra išlikę (dauguma), išskyrus vadinamąjį senamiestį. Kažkaip jie visai negadina to miesto grožio, labai gerai įsipaišo, o ir neatrodo nusmurgę, kaip Lietuvoje, – mat jie tarkomi, renovuojami bent kas penkis metus. Kiekvieną vasarą daug pastatų renovuojama, pvz, keičiamas nubyrėjęs tinkas – šitaip išlaikomas įspūdis, kad 900šimtųjų metų pastatai ką tik pastatyti. Architektūra nekeičiama visiškai – tik renovuojama. Jeigu Lietuvoje pabandytų šitaip renovuoti pastatus, galbūt nebebūtų karo už griovimą senų negražių sovietinių pastatų…Be to, esu prieš naujoviškus pastatus vietoj senų dėl to, kad tie naujoviški per daug "švies" tarp kitų, senesnių, ir atrodys tikrai neįspūdingai. Naujoviškus pastatus tegu stato dabar jau prie upės Neries (jei Vilniuje) įsikūrusiame "dangoraižių" miestelyje. Bent jau akies nerėš.
Johnny Depp rašė:
Kada TADA? eik išgerk pastogės, gal geriau pasidarys… visiškas kaušas…
Aura, o nemanai, jog vienas pagrindinių projektuotojų uždavinių ir yra suprojektuot taip, kad pastatas įsipaišytų į kitus. Aišku ne visada tai pavyksta.
PPJ rašė:
Taip, bet Lietuvoje, ir ne tik joje, pilna puikių pavyzdžių, kur jausmas, kad net nebandoma šios politikos vykdyti. Tiesiog statomas stiklinis pastatas šalia senamiesčio arba tiesiai jame, ir tiek. 🙄
Aura101 rašė:
Didžaiusia nesąmonė stiklinis pastatas… tuo labiau, kad jis visškai nepatvarus ir neilgaamžis…
Užtat gražiai atrodo;D
Edvardas4K rašė:
Grožis pastatui eina tik kartu su patvarumu… o jei nėra nei viena, nei kito… tai gaunasi Vilniaus pastatai…
Na bet čia lietuva, nėr ko norėt
Lietuva visada suburia baisiausias infrastruktūras, kurias Europa nebenaudoja….
Bobos bl ne vyrai, riejas dvi durnės.
agarmis rašė:
Tavo vietoj nenuvertinčiau tų stiklinių pastatų, bo stiklas tik išorė. Jis pritvirtintas prie gerai (teoriškai taip turėtų būti) sumontuotų metalinių konstrukcij, kurios turėtų būti patvarios. Jeigu viskas būtų atlikta idealiai, manau, stiklinis laikytų ilgiau nei pvz. plytinis, nes metalas patvaresnis už plytas, o stiklas tik suteikia nepatvaraus statinio iliuziją,
Paprastas pavyzdys, kaip musu valdzia rupinasi praeito amziaus pradzios architekturos paminklais…
Rupūs miltai – VARDAS PALIEKAMAS, MOKYKLA PALEIDŽIAMA VĖJAIS
Netoli Alytaus, Kurnėnuose, yra vienintelė Lietuvai dovanota pradinė mokykla. Šį unikalų pastatą savo žemiečiams 1936 metais už savo pinigus pastatė šviesios atminties išeivis iš Lietuvos Laurynas Radziukynas. XX a. pradžioje tai buvo beveik stebuklas – autonomiškas šildymas radiatoriais, klasės su dvigubom lentom ir panašūs amžiaus pradžioje neįprasti patogumai.
Sovietiniais laikais mokykla nelabai galėjo girtis savo fundatoriumi, tad L.Radziukyno vardas mokyklai buvo suteiktas tik atkūrus nepriklausomybę. Tada ir Vytis iš po tinko buvo išvaduotas…
Tačiau dabar šios ugdymo įstaigos likimą ištinka naujas žiaurus paradoksas – vardas paliekamas, o mokykla paleidžiama vėjais. Tiesa, taip mano ne visi.
Is:
Deja, pavyko rasti vos kelias nuotraukas:
Keliuose straipsniuose aptikau, kad neva nori irengti mokykloje muzieju ar laisvalaikio centra, bet jau kelinti metai mokykla palikta likimo valiai. Niekam neidomu nei mokyklos aplinka (buvo geliu sodeliai, stadionas, obuoliu sodas, ukinis pastatas…), nei vidus (autentiski suolai, lentos, drabuzines, mokyklos muziejaus eksponatai…)
Taip apsidžiaugiau, pamačius, kad šioje temoje yra tiek atsakymų… O. pasirodo, čia tik vyksta diskusija apie distrofikus ir kaušus. Labai įdomu, bet NE Į TEMĄ ❗
Šiaip aš esu labai prieš stiklinius pastatus, kurie yra pastatomi vietoj senųjų. Pramonės, miegamuosiuose rajonuose tegul laukuose ir stato, bet ne kokiame senamiestyje, kuriam keli šimtai metų. Labai jau provincialiai man tada viskas atrodo. Čia XIX a. architektūros paminklas, o šalia spindi dvidešimties aukštų XXI amžiaus technikos stebuklas su milžinišku užrašu "SEB bankas".Juk, pavyzdžiui, Paryžiuje niekas negriauna tų beviltiškai apsilupinėjusių pastatų, o juos renovuoja (aišku, dėl Lietuvos didmiesčių architektūrinės vertės galima pasiginčyti, bet miesto tikrojo veido ir istorijos – ne). Visiems tiems stikliniams pastatams yra skirtas specialus rajonas. Ir negadinamas miesto estetinis vaizdas, ir kuriama modernioji architektūra, kuri kažkada irgi įeis į istoriją. Turbūt šiuo klausimu latviai yra kur kas išmintingesni. Mane labai sužavėjo, jog vienoje miesto aikštėje sutelpa gotikos, klasicizmo bei sovietmečio statiniai. Taip turistas iš pastatų gali išskaityti miesto istoriją.
Beje, šią temą sukūriau nusivylusi savo skurstančiu gimtuoju miestu Kaunu bei susižavėjusi tokia neregėtai gražia ir atsigavusia Klaipėda. Tad jokiu būdu neišdedu į šuns dienas visos Lietuvos.
Džoni, eik miegot….
Stikliniai pasatatai TIKRAI nėra patvarūs.. Tuo labiau, kad visiškai nefunkcionalūs… Dėl karščio ar šalčio jų viduje, dėl visiškos ventiliacijos nebuvimo (pvz langų atidarymas)… Ir tikrai nemanau, kad tas pastatas, kuriam keli šimtai metų nėra gražesnis ar patvaresnis už stiklinį monstrą… BEje, kuris stiklinukas galėtų išlikti kelis šimtus metukų?… 😉
O dabar dėl sovietmečio palikimo… Viskas gerai, kol neperžiangiamos ribos… Skulptūros netrukdo, tik jei jos normalioje (neutralioje) vietoje, kaip pvz ant žaliojo tilto…
O jeigu į temą, tai valdininkams nieko nėra švento. Jų intuicija, matyt, jaučia pinigų kvapą, nelyginant metalo detektoriai patį metalą.
agarmis rašė:
Tu matomai ne fizikos mokytojas, nes cia nieko nerauki, nuo kada stiklas ar plienas maziau patvarus uz betona? Beto koks dar ventiliacijos nebuvimas naujuose statiniuose, juk kondiciionieriai juose grynesni ora palaiko nei gatveje.
Padirbk tarp kondicionierių kasdien po 8 val. tada pašnekėsim…
agarmis rašė:
As savaite gyvenau kambary su kondicionieriumi, kai lauke +40 ir daugiau, kazkaip dar gyvas, pats nzn ka sneki, o jau kazka vaidini.
Baigiat.
O manęs sovietiniai pastatai nežavi, jie begalo niūrina aplinką, begalė nesutvakytų pastatų, milžiniški, beformiai, išdaužytais stiklais, jokios naudos, tai kame čia paveldas? Tiesiog sudarytas šiukšlyno vaizdas.
kokio velnio reikia nuimt tas geras skulpturas as nesuprantu , jos realistines normalios , zmogu vaizduoja , o dabar kas darosi , nuimt gera sovietu kario statula antram pasauliniam atmint , ir uzdet koki suda atsiprasant , nepanasu i zmogu , as nesuprantu kas cia tokio , juk statula simbolizuoja kariu atminima kurie kovesi cia lietuvoje su naciais , tarp kitko juk ir lietuviai kovesi , jei neklystu 16 sauliu divizija , tai atminimas ir jiem toks paminklas. bet vat yra tokiu durniu kuriem nu niezti tiesiog ka nors tokio padaryt , negali jie savo susiktu pirstu neprikist ir nesugadint. apsidziaugiau pamates , kad Anyksciuose dar yra viena normali sovietiniams kariams atminti skulptura..
Tai kas primena blogą tiikrai negali stovėt, juk statūla tam, kad pagerbt, o ne tam, kad prisimit kaip buvo blogai.
nu tj vat 😉
Dėl stiklinio pastato grožio ginčų galim netęst – kiekvienam savaip. Ekonomiški jie tikrai nėra, bo šildymas nemažai kainuoja. Bet patvarūs jie tikrai yra. Juk tai plieninis karkasas ant kurio prilipintas stiklas. Jis juk šiaip sau nedužta suėjus jam 50 metų, gal per tuos metus ir teks pakeist pora stiklų, kuriuos išmušė agarmio deramai neišauklėti vaikai, bet tik tiek.
Dėl tatūlų, tai man labiau priimtina, kai vaizduojami lietuviai, o ne kokie Leninai ir realistiška ar ne jau nesvarbu – XXI a. jau, gal išbridom iš realizmo?
Banshee rašė:
Pritariu… tačiau čia jau nepaveldas, o nesusitvarkymas… Tačiau tokius pastatus griaut kaip Sporto rūmai ar Lietuva ir statyt styklinius daugiaaukščius šiltnamius daugiau negu absurdiška…
Manau, mes perdėtai bauginamės kažkokios sovietmečio šmėklos…. Vyresniems žmonėms ta praeitis skaudi, tačiau nematau nieko blogo skulptūrose… Na, aišku, santvarka buvo kvaila, tačiau naikint daiktus teigiant, kad naikini atsiminimus ar istoriją kvailoka…
Keista ar nekeista, bet cia mano pozicija sutampa su pono agarmio 🙂
Johnny Depp rašė:
Aš tsakant apakus 😯 .
Kiti atsato tokius paminklus? Em nemanau… Kad rusų statyti pastatai praktiškai niekuo neišsiskiria, na senumu…
Kuo nusikalto skulptūros? Va čia tai frazė. Davai susitatom visas lenino, stalino statulas miesto centruose, apsodinam gėlėm ir dar žvakučių atnešam. Salomėja ir kiti rašytojai buvo už Lietuvos laisvę, o ne komunistų priespaudą.
Dėl ištrinimo…Na ne, nereikia trinti, reikia skelbti visam pasauliui, kas čia darėsi.
Paryškintoji teksto dalis. Dūrė į širdį. Rusai dar ir dabar stengiasi mus valdyt. O anksčiau kas buvo? Nepasakojo diedukai ir močiutės? Ne? O man pasakojo. Patikėk tu tikrai nenorėtum sugrįžt į senuosius laikus.
Idealus pasaulis? Nejuokauk. Kūrė idealų pasaulį tremdami žmones į Sibirą? Neleisdami turėt maisto(kalbu apie laikus kai buvo nustatyta, kiek ir ko galima augint)? Sušaudydami tuos kurie gerbė savo tėvynę? Pašalindami iš kelio visas kliūtis smurtu? Nebuvo smurto? Atsipeikėk. Rusai gaudavo 1000 rublių už vieną partizano galvą. Iš pradžių dar tik vardais surašydavo, o vėliau pareikalavo ir tuos vargšus nufotografuoti. Tarp tokių buvo ir mano prosenelis, nušautas prie mano dieduko akių(jam tada buvo 14 metų). Taip, dabar daug smurto, bet tada jo irgi per akis buvo-tik viskas buvo slepiama. O televizija rodė tai ką turėjo rodyt.
Biškutį į offtopic’ą, bet nesusilaikiau.
o asai siandien bendravau su tokiu dieduku, buvusiu sibiro tremtiniu.vis dar ypatingai guvus. ir kazkodel net jis nejaucia neapykantos rusams. taip, mini ju brutaluma, mini savo tevo kakta su kulka, bet pamini ir ju geruma, ir pabrezia, kad lietuviai tarpusavy labiau riejosi nei kad tie patys rusai. bukime truputi lankstesniais, nesmerkime tu, kuriu seneliai klydo
laurencija rašė:
Apie Sibirą…Nebuvo ten jau taip blogai… Įv. šaltiniuose daug kas pagražinama…Aišku, yra ir tiesos, buvo ten to žiaurumo, bet… Daug kam ten buvo gerai. Ypač kaimo žmonėms. Prasigyveno ten jie taip, kad net nebenorėjo Lietuvon grįžt. Ne viena šeima ir pasiliko. Taip kalbu, nes girdėjau iš pirmų lūpų.
Tai kokie komunistpalaikiai tau čia tai pasakojo? Nes neprijaučiantys tautų tėvui ten buvo engiami.
Paprasti kaimo žmonės, kurie mokėjo išsiverst ten. Aišku, tai buvo mažuma.
Na žiūrint kokius pastatus paimsime.. sutinku, kad istorinių pastatų gal griauti ir nereikėtų, geriausia būtų restauruoti (jei sakykim pastatas seniai nebenaudojamas ir jame gyvena bomžai).. o jei ne, tai matyt ir griauna dėl to, kad toks pastatas užkaltais langais miesto centre gadina vaizda, todėl jis nugriaunamas ir jo vietoje išdygsta kokia tai parduotuvė… išties gerai pagalvojus liūdna dėl to. Na dėl kokių sakykim chruščiovkių griovimo aš nebūčiau prieš 😀
Chruščiovkėse gyvena žmonės 😉
aš esu prieš statymą stiklinių šiltnamių visur…
Aki~lan~da:) rašė:
Pirmos lūpos? Mano seneliais ir iš tėvo ir iš motinos pusės tremtiniai. Esu prisiklausius labai daug informacijos. Nebuvo ten jiem gerai. Labai daug kas net nepasiekė to Sibiro. Kai tik leido grįžti į Lietuvą visi išgužėjo su vėjeliu. Aišku ten ne lageris buvo. Bet gyveno daug prasčiau nei Lietuvoje.
O prasigyveno, nes Lietuvoje niekas neleido nieko turėt. Maisto net žmonės neturėjo.
Dėl negrįžimo. Aišku daug negrįžo, nes žinojo, kad neiko nebeliko. Savuose namuose apsigyveno rusai. O Sibire jau ir spėję įsikurti. Sunku buvo grįžt, jei žinojai, kad Lietuvoj niekas nelaukia.
Ir tik nepradėk pasakot, kad perdedu, visada atsiras tokių, kuriem prie okupacinės valdžios buvo geriau.
agarmis rašė:
Nors diskusija apie mūsų okupantus čia tikrai ne į temą, bet visgi užgavo ir mane. Tad leisiu sau įsiterpti.
Man keista, kad mes dažnai sovietinę okupaciją nurašom visai rusų tautai. Labai jau davatkiškai atrodo toks požiūris. Taip gaunasi, kad visi rusai, net gimę po SSRS žlugimo, yra blogiukai-okupantai, o vat mes,vargšai nuskriausti lietuviai, – geriečiai. Ne juokinga?
O klausimas, ar Sibire buvo gerai ar blogai, yra labai keistas ir man nesuprantamas. Nors ir į Japoniją ar Havajus tremtų – NIEKAS neturi teisės liesti mūsų privačios nuosavybės, išsiųsti į kitą šalį. O kaip ten kas sugebėjo išgyventi ir prasigyventi yra visiškai kitas klausimas, bet toli gražu negalintis pagražinti okupacijos fakto.
Bet pati okupuotos Lietuvos liūdna istorija mūsų dar neįgalioja nugriauti visa, kas primena SSRS. Manau, jog svarbiausias faktorius, lemiantis tų pastatų išsaugojimą, turi būti jų architektūrinė, istorinė bei kultūrinė vertė.
Kokia ten vertė? Kokią vertę turi pusšimčio metų apgriuvęs pastatas? Čia juk ne kokie kelių šimtų metų statiniai..
PPJ rašė:
Vat čia, manau, ir yra mūsų klaida – manoma, jog tik seni, kelių šimtų metų pastatai gali būti vertingi, o tie, kurių amžius nesiekia net 50 metų, tai jau nereikalingi, visiškai negražūs ir nevertingi.
Beje, daugelis pastatų todėl ir yra negražūs, nes yra apgriuvę ir neprižiūrimi. Aišku, niekas nesiūlo pereiti nuo vieno kraštutinumo, kuomet nurašomi visi sovietmečio pastatai vien dėl savo amžiaus ir istorijos, prie kito – juk nebūtina visų jų įtraukti į architektūros paveldo sąrašus.
Ne visi tie tavo mylimi sovietmečio pastatai ir tėra labai gražūs. Aš neturiu nieko prieš normalius pastatus, man nesvarbu kada jie statyti, bet ar nemanai, kad čia truputį per fanatiška kurti temas apie kažkokius pastatus? Nugriovė tai nugriovė, ką padarysi – vadinasi, reikėjo. Nenugriovė irgi gerai – lai stovi.
Imagine rašė:
PPJ rašė:
Cia kaip dauguma lietuviu sneki 🙂 Viskas tinka. Ner problemu.
O gal paprasčiausiai yra didesnių problemų, nei pastatų gelbėjimas ir gedėjimas?
PPJ rašė:
Na, nesu sovietmečio pastatų fanatikė, bet tebūnie
O ir temą sukūriau ne šiaip susapnavus, o matydama ir skaitydama apie šią problemą.
O, beje, tada kam išvis kurti forume temas, jei mūsų pokalbiai yra tik tauškalai, neturintys jokios reikšmės? (retorinis klausimas)
agarmis rašė:
PPJ rašė:
As ir nesakiau, kad nera. Bet lietuviai paprastai ir su didelemis problemomis greitai susitaiko. Jei jau nutiko, nieko nebepadarysi..Nu ka cia gincysies… Gal isgyvensim…
Cia ne tame esme, kokio dydzio problema, o kaip i problemas apskritai ziurima.
Siaip Vilnius kur kas graziau atrodytu, jei chrushciovkes butu restauruojamos.
Cia pavyzdys is Helsinkio (rajono, esancio apie 2km nuo centro). Nuotraukoje rusu statybos pastatas (apie 1920m.), kuris renovuotas atrodo sitaip:
Kada pasieksim Suomijos lygį, tada ir atrestauruosim tas chrusčiovkes.
Beje, šiaip klausiu, ką rusai veikė Helsinkyje 1920 m.? Ar ten omeny turėjai šiaip kokį ruselį, kuris sau namą ten pasistatė?
As nesakiau, kad tai tiksli data. As sakiau apie 1920…siaip logiskai pamascius (kai prisiminiau Suomijos nepriklausomybes metus) tas namas veliausiai galejo buti pastatyas 1917m pradzioje.
Didzioji dalis Helsinkio miesto yra pastatyta rusu. 😉 Ne suomiai Helsinki state. Helsinkiui vos 300metu, kaip egzistavimo laikotarpi skaiciuojant.
Ou jė. Ir vėl išsidirbinėja. Tam, kad protingai padarytų, būtinai griauna. Nu kam griaut…
PPJ rašė:
greiciau vejas nunes mega ar akropoli nei tu uraganas nugriaus rusu statybos pastatus..
Sustojo kvailų statybų bumas, bet prasidėjo dar kvailesnis – renovacijos bumas 😀 o kas paskui…
renovacija tai by***ne daug sudiniau nei is kart pastatyt nauja ir greiciau ir nauja yra nauja…