2024 28 gegužės

23 thoughts on “Šv.Valentinas, o gal keičiam į Mildą?

 1. Joline rašė:

  yra cia rysis 😛

  Nebent jei tu ryšio ieškai tarp atskirų žmonių grupelės kuri linkusi viską iš aukšto aiškinti ir atskirų aiškinamų detalių. Bet klausimas yra ar negeriau būtu švęsti meilės dieną lakštingalom čiulbant, ar pusnyje?

  Nebežinau… Miršta čia tas forumas ar ką..? Va diskusijose lt. jau ir verda diskusijos šita temą. Ir tikrai turi ką pasakyti įvairus jaunimas.

 2. Forum is dying !!! aaahhh!!!
  Jiegu į temą tai aš visai palaikau šią idėją, mat dabar (toliaus kalbėsiu iš savo pusės) visi švenčia tą Valentino dieną iš reikalo daugiausiai. Nes pagalvokit patys, jeigu aš myliu žmogų, kad galiu jam dovanoti dovanas, tai aš tą turiu daryti ne kartą metuose, ar per kitas šventes, o visą laiką. Dabar gi gaunasi, kad aš švenčiu Valentino dieną, nes kitaip būtų labai grubu iš mano pusės, bet kad būtų kažkoks didelis noras, tai jo nėra. Gal kai tia bus didelė nacionalinė šventė, viskas bus aiškiau, nes dabar tai kažkas nepaaiškinamo… Nu nežinau, mano toks požiūris į šią dieną. Tuo labiau, kad šalta…

 3. Joline rašė:

  na as noriu svesti valentina kaip ir visas pasaulis ….o neisradinet dviracio

  Pasirinkimas visada laisvas. Tik aš linkęs galvoti savo galva, o ne pasauline kažkokia. Kaip visas pasaulis, o visas pasaulis keletas didesnių valstybių. Ir kuo jie gudresni? Vienas į kitą žiūri, visi masto, visi šoka ir dainuoja vienodai pagal vieną būdelę. Ne, aš nemanau, kad jie protingesni, nes eina kaip banda ir patys jau nebegalvoja.

 4. na man lietuviskos raudos dainos baisus tautiniai rubai , pagoniski dievai yra slykstus…nzn kodel…gal todel kad tai taip buvo kisama mum vaikystej per jega…amerikietiska kultura yra daug linksmesne…lietuviai turi daugiau gedulo dienu nei svenciu….nemanau kad prigis toks dalykas nes lietuviai nera patriotai…

 5. Joline rašė:

  na man lietuviskos raudos dainos baisus tautiniai rubai , pagoniski dievai yra slykstus…nzn kodel…gal todel kad tai taip buvo kisama mum vaikystej per jega…amerikietiska kultura yra daug linksmesne…lietuviai turi daugiau gedulo dienu nei svenciu….nemanau kad prigis toks dalykas nes lietuviai nera patriotai…

  Be abejonės pasirinkimas laisvas ir kiekvienas yra vertas. Ginčai beprasmiai. O pagoniškumo yra tiek, kiek jo yra. Ir jeigu tarpe švenčiančių jo yra mažiau, tai jo ir yra mažiau. Juk Kalėdos ir visiškai krikščioniška ir susikaupusi šventė, tačiau ją švenčia ir visiškai kitaip, ir tikrai krikščioniškos giesmės ir apeigos netrukdo prekybos centrams, nei eiliniam žmogui jas švęsti. Juk šventė nepriklauso nuo kažko kito, o nuo paties švenčiančio. Tad kaip norėsi taip ir bus. Kaip žiūrėsi, taip ir matysi.

 6. Algis957 rašė:

  Ar ne linksmiau būtu persiorientuoti ir pradėti švęsti meilės dieną deivės Mildos dieną? Valentino pagrindinis ir vienintelis atributas – širdelės ir jokių tradicijų ir gilesnių tautinių šaknų. O ir metų laikas kur kas tinkamesnis yra deivės Mildos dieną. Jei tai būtu daugumai priimtina, tai ir įgautu visuotinės šventės statusą. Tereikia tik entuziazmo. Ką jūs apie tai galvojate?

  Truputis informacijos:
  Deivė MILDA – tai senovės lietuvių meilės ir laisvės deivė, dabar beveik užmiršta, o savo laikais buvusi atsakinga už gražiausius tautiečių jausmus ir giminės tęstinumą. Žmonės tikėjo, kad Milda apskriejanti visą pasaulį oro vežimu, kurį traukia grupė baltų kaip sniegas balandžių. Ji turėjusi sūnų – sparnuotą nykštuką, užkrečiantį širdį meilės kerais.
  Gegužės 13 d. kalendoriuose pažymėtas Mildos vardadienis.
  Deivė Milda – tai senovės lietuvių meilės ir laisvės deivė, dabar beveik užmiršta, o savo laikais buvusi atsakinga už gražiausius tautiečių jausmus ir giminės tęstinumą.
  Kiekviena iškili senovės tauta turėjo savo meilės deivę: graikai – Afroditę, romėnai – Venerą, o lietuviai – deivę Mildą.
  Varėnos krašte teka Mildupis, yra dar minima istoriniuose šaltiniuose Mildos upė. XVI a. šaltiniai pavasario mėnesį vadina mildiniu mėnesiu, skirtu deivei Mildai. Gal ten pilnais gyvybės paupiais vaikščiojo anų laikų jaunimas, atėjus gegužės mėnesiui – Mildos mėnesiui. Pasak mitologų, Mildos garbintojus ir žiniuonis, žolėmis ar užkalbėjimais gydžiusius meilės negalias, arba padedančius meilėje, žmonės vadino mildauninkais.
  Kaip švenčiame Mildos šventę šiandien?
  Pasirenkamas artimiausias gegužės 13-tai savaitgalis.
  Sukuriama ir pastatoma ant kalnelio deivės Mildos stovyla, maždaug 3 metrų aukščio. Imamos 5 kartys – viena ilgesnė centrinė, o kitos keturios sukalamos rombu ant centrinės. Merginos pina gėlių ir žolynų pynes ir jomis apveja kartis. Su giesmėmis deivės stovyla nešama šventinės eisenos į kalnelį ir iškilmingai pastatoma. Užkuriamas aukuras, aukojama Dievams ir Deivei Mildai.
  Dainos – giesmės: kalendorinės – pavasario, sambarių, paruginės, kupolinių; jaunimo ir meilės dainos; rateliai, šokiai, žaidimai; vaišės.
  Kiekvienoje lietuvių tradicinėje šventėje uždegama aukuro, laužo ar žvakių ugnis…
  (Iš )

  Sakau butu kur kas geriau. Nepernesu juodai Valentino dienos. Juoda juoda nelaimiu diena.

 7. O man jau geriau švęsti Mildos dieną. Visų pirma-tai lietuvių pagonių šventė, jos šaknys-lietuviškos, vadinasi, ji mums artimesnė, bent jau istoriškai. Dažnas žmogus nė nežino, kad per velnias tas Valentinas buvo, svarbu pasiduoti komercijos bangai ir "atrasti savąjį Valentiną".
  Nieko nesakau, jei ta šventė kažkam tikrai daug reiškia, čia galbūt tik mano principai-gerbiu senąją lietuvių religiją ir šiaip, nekenčiu Valentino dienos-šiandien tai komercinė šventė. (:

 8. aš pati meiles dienos nešvenčiu,nes meile parodyti galima kasdien,o ne tik valentino diena,neva del ypatingos progos padovanot geliu ir apsikarstyt sirdutem.
  del Mildos dienos.pati ideja yra labai idomi,bet manau,kad del to ne visi pasirasytu,as irgi ne.visgi ji baltų deive,o aš pagonybes nepalaikau.
  bet jei rastum dar pagoniu fanatu,geguze galetumet nusigabent iki tos upes ir padaryt ta senaja tradicija.manau,nebutina,kad visi matytu Tavo sventimą,svarbu,kaip pati jauties ir ka Tau reiskia.tokiems dalykams publikos nereikia.nes jei visi tada svestu ta meiles diena,butu tas pats,kas su sv.Valentinu,ar verta? 🙂

Parašykite komentarą