Šviežias oras biure, ar tai įmanoma, kai įstaigoje sėdi ne vienas, kai žiemą įjungta šildymo sistema, o naujų pastatų sienos sukurtos, taip, kad neleistų patalpoms atvėsti ir kuo mažiau šilumos atiduotų į lauką? Sėdint tokiose patalpose, vargu ar darbuotojų darbas bus efektyvus, ar nuo darbo dienos pradžios iki jos pabaigos pavyks išlaikyti aukštą darbingumo lygį.
Kai oras biure slogus, sunku gerai jaustis ir kokybiškai atlikti darbus. Toks oras džiovina veido odą, akių bei nosies gleivinę. Bet koks nemalonus pojūtis lėtina darbų spartumą ar būna sunku susikaupti. Darbuotojams dirbantiems biure prie kompiuterio akys dėl sausooro,esančio veikiant šildymui, dar labiau ir stipriau džiūva. Tokiose patalpose oras necirkuliuoja, todėl darbe pasirodžius vienam ar keliems peršalusiems kolegoms, didelė tikimybė pasigauti ligą ir kitiems.
Beje, toks oras biure, kai lauke labai drėgna, o patalpų šildymas dar neįjungtas,gali sukelti ir priešingą efektą.Kai patalpos blogai vėdinamos, gali kauptis drėgmės kondensatas, ir patalpų kampuose ar vietose, kur dar mažiau pasiekia šviežias oras, gali pradėti rastis pelėsis. Tokiose erdvėse būti pavojinga žmogaus sveikatai. Įvairių tyrimų metu nustatyta, kad pelėsis kenkia viršutiniams ir apatiniams kvėpavimo takams, gali rastis įvairios infekcijos bei nemalonūs odos sudirgimai.
Taigi, nors daugiausiai problemų oras biure kelia tik kelis mėnesius per metus tikrai neverta taupyti darbuotojų sveikatos bei jų darbo našumo sąskaita. Kreipdamiesi į įmones turinčias ilgametės patirties ir galinčias konsultuoti klausimais, kaip orą patalpose išlaikyti kokybišku ir šviežiu, turėsit sveikus, puikios nuotaikos darbuotojus. Kaip pasiekti, kad gaivus oras darbo patalpose išliktų visą dieną, kokius įrengimus pasirinkti ir galbūt kaip sutaupyti, jus mielais pakonsultuos Rekuperatorių centro darbuotojai.