2024 21 birželio

10 thoughts on “Ufologija Lietuvoje

 1. Kol kas, Lietuvoje, vyksta tik pavieniai susitikimai tarp entuziastų, besidominčių anomalijomis virš mūsų galvų, apsikeičiama pasakojimais, kartais keletu "įrodymų" (nevisiem vienodai suprantamas pastarasis žodis, todėl paėmiau į kabutes…), bet daugiau kaip pavienių asmenų susitikimų (neviršijant nė 10 asmenų) kol kas nevyksta, gal todėl, kad tai atrodo visiškai nerimta ir daugumai netgi kvaila… 🙄 Nors priežasčių, manau, yra ir daugiau…

 2. na bet jai pradetu rodyt kokias tai laidas tai ir susidomejimo sulauktu daug daugiau ir kas ten zino gal po kiek laiko ir lietuvoje prasides susirinkimai apie UFO

 3. o, tai šaunu, kad iš vis susirenka 🙂
  Kiek pamenu, viena "Iliuzija ir tikrovė" redaktorė labai rimtai domėjosi NSO problema ir skatino daryt apie tai laidą. Jie paruošė labai nebloga video medžiagą iš užsienio šaltinių. Žodžiu, gerai pajudinus – ši tema išplauktų į paviršių ir gal daugiau atsirastų pagarbos šiai temai.
  Iš savo kuklios patirties dar galiu paminėt, kad nevieną syk žurnalistai susidomi aprašyti apie NSO tyrimų veiklą Lietuvoje, užsivaro, kaip jie viską darys, pradeda tartis ir … dingsta arba nutyla. Ar juos kad "užtrumpina", ar jie nori išskirtinai skeptiško požiūrio, bet, kaip Povilaz paminėjo, turbūt yra priežaščių dėl ko stengiamasi laikyti šią sritį uždarytą.

 4. ElektroNikas rašė:

  – galima sakyti tokio dalyko nėra, nes ši sritis mūsų šalyje, sakyčiau, dar yra akmens amžiuje. Nėra buvę nei klubų ar bendrijų (bent kaip gėlininkų ar grybautojų), nekalbant apie rimtesnių tyrimų grupes ( čia neturiu minty slaptų valstybinių institucijų ar jų padalinių ).
  Visuomeninė NSO bei kosminių anomalijų stebėjimo/registravimo veikla išlieka visiškai padrika, o pavieniai entuziastai – išsibarstę po miestus ir kaimus ( ar kaimus ir miestelius).Ir žmonės tai patys įvairiausi – nuo lėto mąstymo skeptikų iki visa-žinančių sparčių kietuolių.
  Galimas daiktas, visų šių personažų susirinktų visai nemažai, -tačiau Lietuvoje nebuvo nei vienos konferencijos, nors kiek susietos su ufologija. Nebuvo jokio periodinio leidinio ir pan.

  Kokių būtų minčių apie tai, kodėl situacija išlieka tokia, ar ko reikėtų jai pagerinti: visuotinės konferencijos – sąjūdžio steigiamojo susirinkimo, daugiau TV ar radijo laidų, o gal gerų originalių knygelių lietuvių kalba?

  Cia manau ir waldzios reikalas. Kas cia ka darys jei visi bega is lietuvos.
  Su tokiais dalykais iskart bankruotuosi nes taip panores valdzia. Valdzia galetu bet biski lietuva pasirupinti.

  ir iswisi nesuprantu zuokas kazkox prasiwogelis tai kam uz ji iswis balsuot .

 5. taip, tas tikrai, kad Lietuvoje labai sunku palaikyti nepriklausomą veiklą, pav. leisti NSO tyrymų laikraštį ar TV laidą kurti. Turėsi klausyti "sponsorių"- reklamos davėjų nurodymų, o jei valdžia panorės įsikišt, betkuriam etape gali ekonomiškai pakirsti.

 6. tingiu skaityt visus postus,gal prasausiu.

  davai nebesidomekit tokiais dalykais,domekites jau tada geriau masinom ar pasto zenklais.nzn.

  http://www.delfi.lt/news/daily/science/article.php?id=11861364

  pirmoj pastraipoj raso : ateivių vizitai pas mus nebuvo fiksuoti
  dabar atsipeikejat ir gyvenat zmoniu gyvenimu.

 7. kelmas rašė:

  tingiu <…> domekites jau tada geriau masinom ar pasto zenklais.nzn.

  Jei netingėtum, nepasigailėtum…
  Mašinos irgi gerai… bet yra skiriami žmonių tipai tokie kaip "Realistinio"(darbas su įrankiais) "Tyrinėtojo"(stebėjimai) "Bendrautojo"(bendrauti mėgstantys) "Meninis" (Menininkai) ir pan. (viso – 6 tipai) mašinom domiri Techninio tipo atstovai, domėtūsi mašinom… bet tyrinėtojo prie mašinos neprikiši… o jei ir pavyktų, tai nieko gero tas neduotų… taigi, kuo domėtis ir kuo ne- kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas… 😉

 8. buru tiesiog nuostabu jei taip butu lietuvoje. stai man uztektu bent jau bendraminciu, nes aplink mane tokiu nera 😥 patikekit tikra kancia gyventi tarp nieko nenusimananciu, koncervatyviu zmoniu. kartais visos sukauptos zinios taip nori istrukti, bet…lb. noreciau pasidalinti su kuo nors tomis ziniomis….

 9. lameriokaz rašė:

  na bet jai pradetu rodyt kokias tai laidas tai ir susidomejimo sulauktu daug daugiau ir kas ten zino gal po kiek laiko ir lietuvoje prasides susirinkimai apie UFO

  kazkada nomedos laidoje buvo diskutuojama apie nso 🙂

Parašykite komentarą