Yra tokia labai paprasta dilema, žinoma nuo seno, kiek tik egzistuoja žmonija. Kai žmonių išsivystymo lygis yra menkas, jie gyvena blogai, vos nemiršta pusbadžiu, tada jie gimdo labai daug vaikų, šeimose siekia net iki 10. Bet kai tik pradeda pragyvenimo lygis kilti, technologinė pažanga ir visa kita, tai gimdymas mažėja, kuris pasiekia net tokį kritinį lygį, kad tautos pradeda nykti. Logika pasirėmus, tai kai gyveni gerai, žinai, kad visi vaikai išgyvens, sugebėtum daug vaikų išmaitinti, tai ir be problemų galėtum tu jų daug turėti, bet ne.. viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Kiti net iš viso nekuria šeimų, ir negimdo vaikų!
Tai norėtųsi forumiečių pamąstymų, kodėl taip yra, nes po kol kas jokio tikslaus tokio žmonijos elgesio paaiškinimo negali duoti ir mokslininkai???
PS. O gal tai mūsų (žmonijos) toks prakeikimas, kad daugiausia pasiekę po to išsigimsta, jie yra tarsi pasmerkti būti nukonkuruoti daugiau populiacijos turinčios ir didinančios, bet menkiau išsivysčiųsių šalių? Gi vieną kartą taip jau žmonijos istorijoje įvyko: Sėnovės Roma – pragyvenimo ir technikos pasiekimo lygis buvo didelis, bet tikrieji romėnai, gimdė mažai vaikų, arba išvis jų nebegimdė, tokioje milžiniškoje teritorijoje jų skaičius pradėjo procentaliai mažėti, o DAUG mažiau išsivysčiusiose tautose (barbarai) buvo atvirkščiai, jie po truputį keldavosi į Romos imperijos žemės Romėnai mažai kuo galėjo priešintis, nes jų bebuvo likę labai mažai. Taip tęsėsi tol, kol sėnovės civilizacija galutinai sugriuvo (mokslininkai mažą gimstamumą romėnų ir laiko pagrindine prieš barbarų pralaimėjimo priežastimi).
Beje, teisybė sakoma, kad laikas sukasi ratu! Nes ir vėl Europoje scenarijus kartojasi, gimdimas yra tragiškas, Europos tautos yra nykstančios tautos (taip pat ir Lietuva), o į šias šalis kaip tik privažiuoja iš mažiau išsivysčiusių šalių imigrantai, jie mus savo skaičiumi Europoje sparčiai vejasi, ir atėjus laikui pralenks. Nejaugi istorija pasikartos?
18 Responses to “Žmonių gimimo dydis vs pragyvenimo lygiui?”
Biedni zmones daug geria ir manau ju vaikai daugiausiai buna netyciukai :D, arba jie negali nusipirkt kontraceptiniu priemoniu….
Tiufeliukas rašė:
oi ne, as kita atsakyma turiu i si klausima:
Pati gyvenu salyje, kurioje pragyvenimo lygis aukstesnis nei Lietuvoj bet kur gimdomumo vidurkis yra 1,4 vaiko pro seima.
Manau, kad pirmutine priezastis, kad kuo turtingesni, kuo maziau vaiku turi yra tokia, kad pasiturintys zmones yra gyvenime pasirinke karjera, neturi laiko vaikams ir net gi yra siek tiek daugiau nei kiti atitole nuo savo prigimties, kad pratestu gimine. Siais laikais labai daug dirbanciu moteru, ir jos privalo rinktis karjera arba vaikus. (Jei as abieju nesuderinsiu, irgi rinksiuos karjera)
O neturtingose seimose motinos turi vaikams laiko, ju gyvenimo ritmas visai kitoks. Tai dar nelabai atitolusios seimos, kur vaikai gimsta is meiles.
O tokiu alkoholiniu seimu irgi yra, bet ne del ju musu zmonija ismirs.
Del kontraceptiku tai nesamone- bent jau ne cia. Cia ji ir nemokamai dalinama, jei reikia.
Siggie rašė:
Na va, mes taip ir išnyksim 🙂
Per telika maciau kad azijoj kazhkur tai specialiai gimdo vaikus kad jie eitu dirbti ir ismaitintu tevus…
Dabar visiem svarbu karjera…….. 😕
Chomby rašė:
Ne nevisiem,man pirmoj vietoj seima(kolkas vaiku neturiu)
Na,man irgi (Nors noriu turėti gerai apmokamą darbą)
Užtenka palyginti miestą ir kaimą. Kaime vaikų visuomet yra daugiau šeimose nei miesto šeimose.. Kodėl? Sunku pasakyti tiksliai kodėl taip yra.. Kaip skaičiau kažkas teigė, jog miesto žmonės siekia karjeros.. Bet ir tai.. Lietuvos ekonominė padėtis nėra labai aukšta, tad nieko nuostabaus, kad vaikų daug negimsta.. O kaime maistą dovanoja gamta, vaikams pilna vietos augti, namai dideli, kiemas. Vaikai padeda tėvams dirbti žemės ūkio darbus ir t.t. Čia mano viena versija… 🙄
Mano mama gyveno iki 18 metu kaime, padejo dirbti tevams kartu su 4 seserimis, ir dabar jos visos turi stuburo isvarzas(ir mano mama) ir t.t…..
Fizinis darbas… dabar ir mieste dirbdamas kitokį sutrikimą pasigausi… Niekur nepabėgsi.. reikia žinot ir mokėt saugoti sveikatą… 😕
Mano senelis girtas kazhkada tiesiai i akis pasake kad mano mama ir jos seses buvo pagimdytos tam kad uz juos nudirbtu darbus….Saugot sveikata mat…..
God… 😯
Gerai,kad jau gimiau mieste 😀
Kai galesi eik dirbti i saulute, baisesnis darbas nei kaime….
Imagine rašė:
zmones dabar nori gyvent del saves …patogiai kuo maziau rupesciu kad turetu.. savirealizacija…ir kuo daugiau malonumu
antra, jaunoms seimoms nera labai jau valstybes suteikiamu kazkokiu lengvatu- busto uz labai mazas palukanas..ismokejimu ir pan.
O va as manau, kad turtingesnes seimos dazniau galvoja apie pinigus. Juk kuo daugiau turi, tuo daugiau nori. O vaikai yra papildomos islaidos. Kaimo zmones neskaiciuoja kiek reikes isleisti norint, kad vaikas mokytusi universitete, islaikytu teises, turetu gera masina, ir t.t. ir pan. Ekonomiskai pajegus zmones (kitaip tariant – turciai ) vaiku skaiciumi seimoje, matuoja tevu isprusima.